Nadeszła 7ed dla nas Druchii.

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Nadeszła 7ed dla nas Druchii.

Post autor: Murmandamus »

Jak wiadomo od dawna. Czas był dla nas łaskawy. W związku ze zmianami różne rzeczy uległy lekkiej modyfikacji i elfy zrobily się lepsze niz byly. Nowe zasady uciekania sprawiają ze podstawajki w postaci Dark Ridersów stają się jeszcze użyteczniejsze. A znalazłem nawet zastosowanie dla Ring of Hotek w końcu. Nie ma proximity i lejemy na ratlingi jupi. Samoptni magowie tez nie hasają samopas i to jeszcze lepsze by samobójczą szarżą go przyszpilić. Piszcie wasze odczucia drodzy druchii w tej kwestii.

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

No cóż...ja w 6ed. nie grałem DE, dopiero zaczynam swoja przygodę z ta armia, lecz myslę że sporo rzeczy zyskało u mroczniaków. M. in. właśnie samobójcze szarże i blokowanie skirmishu. DE polegaja na swojej szybkości a niestety z lizakami czy też WE cięzko było zyskac tu jakąkolwiek przewagę (tu akurat doswiadczenia od strony lizaczków ;) ). A teraz wlatujemy harpiemi za jakiś obelisk cyz nawet las (podkreślam ZA ;) ) i spowalniamy np. 2 unity driad które jeszcze nas nie widza, shadeami jakiś WD, pegazem WR....i radośnie prujemy strzelankiem w wroga :D

Pozdro

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

DE zyskały na nowej edycji, szczególnie ze względu na dobre fasty i mocny ostrzał, teraz już nie trzeba brać cannonów do armi gdyż bolce wystarczają w zupełności i spisują się znacznie lepiej. Ogólnie plus, chetnie bym zaczął zbierać DE, nawet mysle czy by nie odkładać powolutku kasy i zakupić już całkiem miłą armie gdy wyjdzie nowa edycja :)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Jeśli o to chodzi nigdy się nie splamiłem zabraniem działa do elfiej armii...
Troche smian kosmetycznych zmieniono w taktyczne dla nas uzyteczna.
NA magii kosztstamy mocno mając nowe shadow i death. Bo dark magic zawsze byla dobra.
Choc teraz wybór stał się dosyć trudny.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

owszem i tu masz racje, magiczne DE zyskały gdyż mają mozliwość wziecia narpawde mocnych lorów shadow i dark, death nieco odstaje ale też ma poziom chociaż jakbym grał to tylko na miesznace death i shadowa, naprawde fajnie. Duża shadow a mniejsze death :) przynaumniej ja bym tak to widział

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Też się zgodzę że death + shadow to świetny kombos i tak to wygląda w moim powstajacym szkicu armii :) Duży Sorcer (tak sorcer! ) nauczył się shadowa już w białej wiezy ..a pźniej jak przeszedł na jedyną słuszna strone mocy to nadal posługuje sie shadowem :) Ten lor dodaje też powera asasinowi którego mozemy trzymac w ukryciu do momentu jak przeciwnikowi skończa się DS i wtedy zagrać popychadłem i 32" w najbardizej bolesne miejsce dla przeciwnika :D Do tego przy wylosowaniu małej popychaczki tez strasznie łatwo wciągamy scrolle popychaczkami np. DR na załogi - ogólnie nowa ed. na duzy + dla DE.

Pozdro

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

taka mała dygresja: dlaczego gracze DE mają sorcerów, spotkałem sie z takim dwa razy naocznie i teraz 3 raz tutaj, żeby mieć baby w armii i we fluffie i zamieniać je na facetów, fuj ;) ;) ;)

A co do assasina nie będize dla niego i tak miejsca chyba, że nowe DE, kiedy to bedzie :lol: coś zmienią w tym panu bo jest bardzo ciekawy fluffowo ale w realiach bitwy, hym nie nadaje się za bardzo, gdyby DE miały lore of beast, co by byo nawet dosc uzasadnione to możnaby było kombinować na steed of shadow i bears anger a tak to lipa ;)

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Ja mam w rospie :0 Ale musze porządnie potestowac na kilkunatu bitwach.

A Wiedźme tez mam :) I do tego fjanie konwertnieta pochyla sie nad kotłem (na małej podstawce zmieściłem :D ). Poza tym mam harpie z witchek. A sorcer bedize bo mam tkai fluff że zdradziłHE i uczył sie w hoeth - a tam sorcresski nie studiują ;) - a poza tym generałem to jednak musi być jakis mroczny rzeźnik ;)

Pozdro

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a nie prawda, w Białej Wieży kobiety-mistrzyni magii też są :D

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

To jakis wytwór twojej wyobraxni czy moze sa na to dowody ?? :D Nie wyglupiajmy sie i nie bawmy w fantasy :P

Pozdro

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Mroczne elfy obecnie nie mają czarodziei, do 5ed miały. Wedle źreódeł nawet mroczny elf mag pierwszy nauczył Nagasha Tajników magii czarnoksięskiej.

A dlaczego obecnie nie ma? Z powodu że Gav Thrope napisał kawałek fluffu wedle którego wynika iż na skutek pewnego proroctwa pierworodfny syn wielkiego przywódcy zginie nie od miecza lecz od najczarniejszej magii zabity przez mężczyznę czarownika. Zatem zakazał edyktem uzywania magii przez mężczyzn a jedynymi którzy mogą studiować magię to kobiety wstępujące do któregoś Conventu.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Magia shadow jest niesamowita, jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) lore w grze. Teraz raczej postaram się grać coś pomiędzy, żeby i conieco poczarować i coś powalczyć. Układ bohaterów coś w stylu dwie czarodziejki + pegaz ;)

Nowa edycja wyszła na plus Druchii.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

death nieco odstaje
Jest genialny. Duży pocisk zawsze jest spoko, - 3 do ld wchodzące na 8+ to cudeńko, drain life niezastąpiony na armie kawaleryjskie. Wszystkie 3 lore'y są super. Tylko kości brakuje...

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

A co z pogłoskami o DE army booku ?? W roku 2007 będzie ?? Czy można jakieś propozycje do GW czy gdzieś wysyłać ?? Jakieś swoje pomysły ??

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Szkoda trudu Scimi. Wszelkie takie inicjatywy GW robi urzytek jako karme dla snotlingów.

Albo docenia mocne i doskonale wchłaniające właściwosci papieru zurzytego na takie propozycje. Pogłoski o 2007 sa tylko pogloskami. Chociarz moze okazać się ze nie będzie tylko pogloską. Nic nie wiadomo póki się nie zdarzy.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Jankiel pisze:
death nieco odstaje
Jest genialny. Duży pocisk zawsze jest spoko, - 3 do ld wchodzące na 8+ to cudeńko, drain life niezastąpiony na armie kawaleryjskie. Wszystkie 3 lore'y są super. Tylko kości brakuje...
owszem lore jest mocny ale nie zaprzeczysz, że shadow jest mocniejszy.
-3 do Ld jest bardzo dobre przy akompanamencie 4 bolców, potrafi spanikować nawet jakiś elitarny klocek krasnoludzki z Ld 6-7 już nie jest tak ciekawie. Drain life jak dla mnie ma za mało siły o 1 ale i tak jest bardzo mocnym czarem na 10+, łatwo wchodzi. Dobre jest też w armi DE rzucanie terroru na jakis oddział z fearem, lore dobry ale wydaje mi sie, że przegrywa rywalizacje z darkiem i shadowem no i jak piszesz brakuje kosci aby używać wszystkie 3 na jakieś mniejsze punkty do 2250.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Death też ujdzie - zależnie od sytuacji.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

owszem lore jest mocny ale nie zaprzeczysz, że shadow jest mocniejszy.
Zaprzeczę. Wszystko zależy od sytuacji. Na bretkę to tylko death.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

aby zapobiec eskalacji w jednym temacie proponuje się przenieść do tematu Magia mrocznych elfów.

Jak narazie jesteśmy najlepiej rozwijającym się podforum Border Princes :)
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Daro pisze:To jakis wytwór twojej wyobraxni czy moze sa na to dowody ?? :D Nie wyglupiajmy sie i nie bawmy w fantasy :P

Pozdro
http://uk.games-workshop.com/storefront ... orignav=13

ta po prawej figurka, kobieta jak znalazł i ona pewnie jest z Hoeth ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ