rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Mr.Jack »

Miałem przyjemność grać dzisiaj ze skavenami czymś takim :

2000 pkt

Lord :

Arcymag - 225pkt + 35pkt (lvl) + 40pkt (RoF) + 10pkt (SW) ( tutaj zawsze mam dylemat co wziąść ) HM


Hero :

Mag - 100pkt + 35pkt (lvl) + 40pkt (Kryształ) Death ( tak sobie chciałem zobaczyć jak to działa )

Szlachcic - 85pkt +25pkt (BSB) + 50pkt (BoS) + 6pkt DA + 2pkt Shield


Core :
20 Archers muzyk,szmata,ogniste
12 Archers muzyk
12 Archers muzyk


Special :

30WL muzyk,szmata
5DP muzyk



Rare :

2 Orły
Bolt


Co moge powiedzieć , grało się całkiem fajnie , jednak nie mogliśmy dokończyć . Nie bardzo jeszcze rozkminiamy co i jak ale z każdą grą jest coraz lepiej . Zaczołem , poszedłem WL do przodu coś tam poczarowałem postrzelałem , Orłami poleciałem do przodu ani nie wbije się w snajperki bo niedadzą rady , jeden kanon spadł od strzelania 2 był w lesie zcoverowany , chciałem udeżyć nabo jezzaili 2 na raz . Nie zabardzo potafie jeszcze grac nimi taktycznie . Jakieś odginania itd to dla mnie czarna magia ^^ . Jeśli chodzi o WL nieocenieni w CC , padały głowy cały czas , jednak z jednym oddziałem do walki nie zabardzo jest jak ogarnąć skavenów , poszła kanapka i po 2 turach dzonek został skoszony ( nie wiedziałem , że moge atakować w GreySeera ) noi dużo stormó w piachu , jednak wkoncu dali mi rade . Odczułem , że nie ma sensu jedna 30 WL reszta w defensie . Może niepotrzebnie ruszyłem do przodu , mogłem poczekać ale znowu przeciwnik miał 2x7 jezzaili , 2 canony troche magii , też by nie było łatwo ustać . Łucznicy jak łucznicy coś tam postrzelają ogólnie szału jakiegoś nie robią . 5DP zeszło od kułka ^^ , nienawidze tego jeb*** koła .


Ogólnie . Takim pół ofensem pół defensem ciężko się gra . Będe teraz coś rozkminiał bardziej defensywnego z braku figórek a może z czasem przeżuce się na ofens .

Co myślicie o rozpie .

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

No i wlasnie o to chodzi w HE :D jedna jednostka w spec czyli WL ktorzy leca do przodu a cory czysto defensywne bo nie ma nic innego :D
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Rozumiem tylko że 1 klockiem WL nie zabardzo polecisz do przodu bo cóż zrobią , nie mają takiej przeżywalnosci dużej . a jak jest coś ze steadfastem i przezutem to ciezko przebiec dalej i wchodzi kanapka . w Sumie mamy stuborn ale w CC mamy AS na 5+ czyli też łatwo giniemy .

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Co Ty nie powiesz :) Dlaetgo jeden ddział to za mało, trzeba zawsze mieć co najmniej 2 albo i 3
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Andrzej pisze:Co Ty nie powiesz :)
Widzisz tak to jest . Czasem i ktoś inny się wypowie . ;) , ja dopiero zaczynam zabawe z HE więć daruj sobie takie odzywki . :)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Widać, żeś nowy na tym forum, nie martw się, szybko przywykniesz :wink:

1x30 to o wiele za mało, 2x25 to minimum, a najlepiej 3x20.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

wlasnie tez juz przestawiam sie na mniejsze oddzialki zeby bylo czym po planszy smigac
Warhammer to nie jest sport

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tylko też za małe nie mogą być, co by była jakaś siła uderzeniowa. 2x30 jest o tyle fajne, że można dać różne zabawki na czempionów, jak choćby AoL, trickster czy loec.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Heh ... można spróbować akurat WL są zajebiści . Tylko wtedy do tego jakieś orzełki i ogień ?

A przy 2 x 30 , zazwyczaj jeden oddział jest w hordzie 2 już pasuje żeby sie jakoś wpasowywał to 10 z przodu za duza ... lepiej jak najwiecej z przodu czy jak najwiecej w tył ? .

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Problem twojej rozpiski mr Jack, jest to, iż, jak sam stwierdziłeś, jest pół defensem. Pół defens, to pół sukcesu. Na ostatnim masterze grałem defensywnie na 2k, miałem heavena na małym magu, r. bow na bsb, mniej wl, nie miałem dragonów, za to dołożyłem bolca i 2 orły+ jakaśtam kosmetyka. Jeżeli chcesz grać defensywnie, narzucasz sobie inną mechanikę gry. Jako He, nie możesz beszczelnie stanąć naprzeciw przeciwnika i pruć jak leci, nie jest to defens ze stylu kransale/empire. Unikasz walki, koncentrujesz ostrzał, magujesz, odginasz. Wl robią raczej za ,,straszak'', niż za oddział do walki. Chyba że nie chcesz grać defensem :P

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Masz racje .


Widziałem Twoją rozpiske tu na forum .

Tylko że nie masz nic chroniącego Cie przed magią .

Cała reszta spoko . A jak nie wizmiesz seera to heaven nie ma sensu .

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Magia mnie tak nie bolała w praniu. Zresztą, halo, loremaster cloack+niszczarka to brak antymagii :shock: ?
Andrzej miał miejsce 12, ja 15, więc nie możemy mówić o przewadze autorytetu, sameu decyduj :wink: a najlepiej samemu coś ograj
Ostatnio zmieniony 21 sty 2012, o 21:38 przez Belaner7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Narazie jestem na etapie grania . ^^

Ale komu niszczarka na Arcy ? . Loremaster daje ? .

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

tak się właśnie zastanawiałem kto to jest ten HE na 15 miejscu - GRATULACJE Belaner... Ja uważam ,że granie 3x20 wl to chybiony pomysł- wtedy już zupełnie nie masz jak rozstawić łuczników- a nie daj boże jakiś obelisk to jesteś zupełnie w dupie.. 2x25 wl w zupełności starczą a resztę trzeba wydać na śmieci które w HE mogą na nieźle dupę uratować...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Hmm 2xHEw top 15? to super! widocznie zmienia sie styl gry HE na defens: flee, zebranie strzal magia flee :D
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Mr.Jack
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Mr.Jack »

Belaner a miałeś w rozpie fasta ?

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

przeciez napisal ze 2 orly mial
Warhammer to nie jest sport

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

A propo defense'a to w Poznaniu słynne jest rozstawienie na Belanera, czyli wszystkie unity w jednym rogu i Liony do chaty :P

Belaner miał 4 orzełki na masterze :)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

To już imo przerost formy nad treścią :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

To nie jest przerost formy nad treścią, tylko mit :roll:
4 orzełki były.
Gdybym wszystko kładł w jeden róg, po kolei, przeciwnik zbyt wcześnie wiedziałby jak będę wystawiony. Duża ilość wystawień jest w tym wypadku niezbędna.

Zablokowany