Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Andrzej »

I tak bym nie wystawiał BoH, słaby jest. A 200 punktów to bardzo dużo, wreszcie oprócz WL wejdą też jakieś śmieci, fast i 3 orły na przykład.

O, czms takim z chęcią bym sobie zagrał:


1 Archmage @ 340.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Shadow
Annulian Crystal [40.0]
Loremasters Cloak [40.0]

1 Prince @ 257.0 Pts
Lore of Death; Great Weapon
Radiant Gem of Hoeth [45.0]
Dispel Scroll [20.0]
Armour of Caledor [25.0]
Luckstone [5.0]

1 Noble @ 159.0 Pts
Heavy Armour; Battle Standard
Reaver Bow [40.0]
Ironcurse Icon [5.0]


22 First Archers @ 267.0 Pts
Longbow; Standard Bearer; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]

12 Archers @ 137.0 Pts
Longbow; Musician


20 White Lions @ 368.0 Pts
Standard; Musician
Banner of Sorcery [50.0]

20 White Lions @ 306.0 Pts
Musician

20 White Lions @ 306.0 Pts
Musician


5 Dragon Princes @ 160.0 Pts
Musician



1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

No ja w Poznaniu grałem na 2000 na dwóch piątkach DP i jakoś nie było najgorzej. Zobaczymy co się uda ułożyć za 400 pts więcej, chociaż mój kmin z BoHem na 2.4k też jest pociągający.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Andrzej nie możesz mieć BoS jeśli korzystasz z zasady 400 pkt w corach..O tym właśnie mówię ,że nie warto - poczekajmy jeszcze te parę dni i wszystko będzie jasne... A BoH nie jest słaby...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

High Elves: Book of Hoeth and Banner of Sorcery or Book of Hoeth and Banner of World Dragon or 400 points as a minimum for Core units.
Ja to rozumiem w ten sposób, że niemogę połączyć BoH+BoS+BotWD/400pkt. Imo według tego mogę wziąć 400 punktów w corach i BoS. A BoH jest słaby, bo zabiera 100 punktów na arcy i c z tego, że fajnie czaruujesz, skoro inni Cię gwałcą magią?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

wg mnie te 200pkt to sporo bo za te 200 pkt mozna wsiasc wlasnie Ellyrianow lub orly
Warhammer to nie jest sport

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No jasne, że sporo. Nie marnuja się w corach, tylko można je wydać na coś pożytecznego.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

na śmieci :D
których nigdy za mało :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

ja tez to rozumiem ze mozna wybrac tylko jedna z tych opcji czyli jak 400 w corach to odpada bos i boh, ale powiem szczerze ze chetnie poswiece bos dla tych 200 pkt :D

mi wyszlo cos takiego na 2400
Arcy - niszczarka, ring of fury
maly - kradziejka
bsb

20 lukow flaming
10 lukow
27 WL - AoL
27 WL
2x5 DP
3 Orly

wchodza 2 piatki zajebistego fasta w postaci DP czyli to czego zawsze brakuje i zostaje jeszcze 50 pkt na odzialy albo reaver bow dla bsb, ewentualnie mozna wywalic jednych DP pociac troche WL i wcisnac 3ci odzial

niby 200 pkt ale jaka swiezosc do rozpisek wprowadzi :D
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Chyba Semi źle to rozumiesz - jak wystawisz w core 400 pkt to odpada połączone BoH i BoS, sam BoS albo BoH możesz mieć :wink:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dokładnie
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 784
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

mam bon na 35 zł do vanaheimu - sprzedam za 30 :D - sorry, za spam, ale jest tu trochu ludzi z Krk, więc piszę
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Myslisz, że ktoś Ci to weźmie? Jak opchniesz komuś bona po 60-70% wartości, to możesz się cieszyć. Zazwyczaj chodzą po 50%, max 60%
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

kurde ale miałem sen!! Śniło mi się ,że grałem jakiś turniej i non stop rzucałem biornę na WL - a oni tak szli i szli i kroili wszystko :) Ehhh....piękny sem

Żeby nie było ,że spamuje napisze ,że po lekturze młotkowego stwierdzam,że light jest bardzo dobry do HE na WL... :mrgreen: Ma pociski - całkiem dobre - mi biornę i ma 10 ws nie docenianą a tymczasem tak naprawdę w 90% przypadków to jest -1 to Hit w CC... No i ma protekcje przed artylerią.. Po co brać Heaven jeśli Light ma to samo?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

no patrzac na czar z light test sily to jest to bardzo fajny czar przeciw VC(przeciw tym horda zombiakow) i innym elfom, imperium, bretonia

btw VC- Butan gral ostatnio z Kosa na 2000pkt i skonczyl gre majac 300^^ zombiakow wiecej niz zaczynal :D
Warhammer to nie jest sport

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Na VC light może być, ale na całą resztę nie za bardzo się sprawdza,
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Ja stare Euro grałem na Light Lorze i sie sprawdzał.

Light boli: Demony, TK, VC, WE, Krasie, Bretkę (przerzuty wardów),

Z Emp zawsze było ciężko, z DE nie ma jak Pendanta zdjąć, ale można ogarnąć Hydrę i strzelanie czyli spoko, z Lizakami, trochę trudno zabić Salki pociskami, ale w połowie gry już można jakoś się ich pozbyć, Bestie nic ciekawego nie mają, Ogry i Orki też są przewidywalne. WoCH też raczej jest przewidywalny.

Natmoiast nie wiem jak ze Szczurami.

Light wymaga ogrania, ale się sprawdza, ja na całym DMP przegrałem tylko jedną bitwę i to na farcie, bo do 6 tury wygrywałem 13-7, dopóki w ostatniej turze nie wpadł mi oddział na losowej szarży w klocek z Arcymagiem i go nie spanikował.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Caledor19 pisze:
btw VC- Butan gral ostatnio z Kosa na 2000pkt i skonczyl gre majac 300^^ zombiakow wiecej niz zaczynal :D
tylko jedna z tych 4 informacji jest prawdą, mianowicie, że Kosa gral z Butanem :roll:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Kosa

Tak mi mowil przemek w sobote wiec... :D
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

gra była na 2400, tych zombiaków 300 nie było, bo były początkowo 3 oddziały, prawdopodobnie 40 w oddziale zombich bo gralismy na euro, a więc było ich 120 i może było więcej niż z poczatku ale nie jestem pewien, w końcu lord-mag padł i nie było jak ich dowskrzeszać.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

:D
Light boli: Demony, TK, VC, WE, Krasie, Bretkę (przerzuty wardów),
Jak niby light boli bretke i krasie? Myślisz, że bretka wystraszy się 2d6 s4 z przerzutem warda? Nie sądzę. A na krasie dobra jest tylko briona jako kontra na kowadło. A i tak o wiele lepszy byłby shadow.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Zablokowany