Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Infernal Puppet »

(czy w pojedynku też rani krasnoludy na 2+ bo nie bardzo po angielsku ogarniam frazy "queek always wounds dwarfs on a roll of 2+ (this is not modified in a challenge)"
A co tu niby jest trudnego do ogarnięcia ? Queek ma w chellengu +1 do rzutów na trafienie i ranienie. Gdyby nie ten zapis toby cię w pojedynku ranił z automatu, co jak sądzę raczej by ci się nie spodobało :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

zawsze mozesz wystawic przeciwko niemu pana z master rune of steel ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Jeśli ma zasadę, że rani na 2+ to chyba nie ma znaczenia z jaką siłą bije.

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

To skąd będziesz widzieć jakiego masz save'a ? Chyba że jest zapis że bije bez wtedy to ma małe znaczenie
Obrazek

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Aż zerknałem na jego zasady - oczywiście że nie pozwala na AS :evil:
Jeśli zaś chodzi o rozwiązanie problemu jaki stanowi- te 215 pkt jakie kosztuje zrównowazył bym powiększając kloc Hammerersow o 17, bez problemu zaciukają go w 2 tury, w końcu to tylko T4 i AS 3+.

SiersciucH:

Pamiętaj, że +1 do trafienia ma tylko w challengu, który możesz przecież odrzucić, wycofać się Lordem do tylnego szeregu i poczekać aż Twoja straż zrobi z niego miazgę, potem wracasz nim do walki i odpłacasz się swoim siekaczem za to co ubił Queek.

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

Queek ma tylko siły 4 ale ma zapis że rani dwarfy na +2 bez ochrony pancerza, dodatkowo ma nienawiść do dwarfów i 6 ataków ww 7 zbroję na +3 która jeżeli uda się mu rzut na ochronę pancerza bijący otrzymuje trafienie z siłą 5

ogólnie myslałem żeby zrobić lorda z ASF plus dwa razy runa rozłamu ale przy 4 atakach i 3 żw queek'a cieżko by było go sciągnąć w pierwszej turze, jemu praktycznie zawsze wyjdzie na trafienie i zranienie więc lorda mam po pierwszej turze sciągniętego

rzeczywiście dobrą opcją było by się wycofać i zasiekać go hamkami o tym nie pomyślałem

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

Kiedy muszę poinformować przeciwnika, że wystawiam górników przed rozstawieniem po rozstawieniu czy w momencie kiedy rzucam na to czy się wykopią?

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

Kiedy muszę poinformować przeciwnika, że wystawiam górników przed rozstawieniem po rozstawieniu czy w momencie kiedy rzucam na to czy się wykopią?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Podczas wystawiania armii.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

z jakiej racji?
zasady nic o tym nie mowia.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No skoro ich nie wystawisz na stół, to chyba nie ma innej opcji, co nie? :roll:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

wlasnie jest.
sa dwa rodzaje rozpisek: jawne i niejawne.
- przy niejawnych wiadomo. przeciwnik nawet nie wie, ze masz minerow wiec tym wieksza niespodzianka dla niego jak tacy mu wyjda na tylach. czyli zrozumiale, ze nic nie musisz mowic, dopiero przy rzucie na wykopywanie.
- przy jawnych, dajesz swoja rozpiske do przeczytania przeciwnikowi. czyli on juz wie, ze masz minerow. jesli ich nie wystawiasz to zrozumiale, ze beda sie wykopywali. wiec w tym przypadku tez nic nie musisz mowic dopiero przy probie wykopania.
oczywiscie jest sie zobligowanym do wytlumaczenia zasad, itd. jednak nie jest walem nie powiedzenie o minerach przeciwnikowi, ktory powinien sie sam domyslic odpowiedzi w momencie wystawiania armii.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Morsereg pisze: przy niejawnych wiadomo. przeciwnik nawet nie wie, ze masz minerow
"Tajne" rozpiski informują że wystawiasz dany oddzial i w jakiej ilości, nie ma natomiast kosztu punktowego, magicznych sztandarów, przedmiotów na czmpionach itp.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

W tajnych rozpach nie podajesz magic itemów, fanatyków, assasynów i wszelkich niespodziewajek, w tym górników.
W innym przypadku nie mają sensu.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ok, ale to przecież czysto akademicka dyskusja, bo nie ma w Polsce turniejów na tajne rozpy, a i w domu gra się raczej na jawne. Ale ok, jeżeli umówicie się na tajne, to spoko.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

W Radomiu się grywa na tajne, ja ogólnie w domówkach też bardzo lubię tajne ponieważ wprowadzają dodatkowy efekt zaskoczenia i prowokują do fajnych kmin już na poziomie rozpiski, a później również w trakcie gry. No i ten dreszczyk emocji gdy np. szarżujesz na wrogiego bohatera i o tym jakie magic itemy on posiada dowiesz się dopiero w combacie. Bitwa zaczyna bardziej przypominać to czym powinna być.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Czy Krasnoludy mogą dispelować czary w grze w swojej turze (rzucam w ogóle na Wiatry Magii?), czy tylko w turze przeciwnika ?
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Misiek40k
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Misiek40k »

Rzucasz na wiatry magii, żeby zobaczyć ile kości dispela masz.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

faza magii jest zawsze. nawet jesli nic w niej nie robimy.
stare VC kazaly by ci rzucac na wiatry magii by dopakowac black coacha, przeniesc kostke z PD do PD, itd.
do tego, tak jak wspomniales wszystkie kosci mozna zuzyc na dispellowanie RIP'ow.

--- edit ---
Misiek40k byl pierwszy.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

tego nie wiedziałem,
jak to dokładnie działa? jest moja (krasiowa tura magii) i teraz co rzucam na PD i np wychodzi mi 5 i 3, czyli dostaję 5 kostek rozproszenia ? czy całą pulą mogę rozpraszać tj 8, jak się do tego mają kowale i np kowadło czy też dodają w mojej turze DD czy nie bo to są PD?

ODPOWIEDZ