ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Re: ETC 2012

Post autor: Crusader »

To był metal

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9571
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

No to już chyba możemy się na SLoSa przestawiać. Głosowanie się jeszcze nie skończyło, ale wynik jest w zasadzie przesądzony.

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Wczoraj grałem z Rincem na SLoS'a - jest spoko. Trzeba po prostu zredefiniować sobie w mózgu atrybuty terenów, niezasłaniania oddziałami i gitara.
pozdro

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Skoro rozmawiamy o różnicach w grze;
niektórzy do ustalenia +1 do zaczynania, wliczają w to deploy scout-ów. Po raz pierwszy jak się z tym spotkałem było to zaskakujące, ale bywają gracze którzy tak grają wybierają się na ETC.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Stasiu, jaka sobie sygnaturke jebles, piekna :D
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 9#p1183229

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Crusader pisze:Wczoraj grałem z Rincem na SLoS'a - jest spoko. Trzeba po prostu zredefiniować sobie w mózgu atrybuty terenów, niezasłaniania oddziałami i gitara.
pozdro
Z tym zredefiniowaniem to dobrze powiedziane. Wczoraj z przyzwyczajenia w kluczowym momencie zagralem na Vlosa, co okazalo sie zgubne :)

A tak generalnie to gra sie calkiem spoko. Kilka unitow dostanie boosty, kilka straci na wartosci. Kwestia ogrania i przyzwyczajenia. W ogole nie prowadzilbym dyskusji, czy vlos>slos.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Zaprawdę masz czym się w CV pochwalić :D W sumie chujoza że po ponad roku gry trzeba się przestawiać na inne zasady. Według mnie VLoS był dość zbalansowany
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Kanadian pisze:Skoro rozmawiamy o różnicach w grze;
niektórzy do ustalenia +1 do zaczynania, wliczają w to deploy scout-ów. Po raz pierwszy jak się z tym spotkałem było to zaskakujące, ale bywają gracze którzy tak grają wybierają się na ETC.
Brytole generalnie tak grają. Jak im próbowałem przedstawić argumentację Liddera na TWF, to mnie przekrzyczeli (tak jak było i w innych przypadkach).
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

z tymi scoutami to ja kiedyś tez tak grałem... wredne imo bo mieć 18 wystawien i miec +1 do zaczynania bo krasie po drugiej stronie stołu maja rangerów jest głupie...

wyszło w temacie jednym - SLoS przewiduje jakies kary za strzelanie do budynku? zawsze grałem że oddziałw budynku ma hard cover teraz sam nie wiem nie mam rulebooka żeby ogarnąc czy to moze w booku nie jest...
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9571
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Tak sobie rozkminiałem i mi wyszło, że SLoS ma jeszcze jedną zaletę. Skończy się problem overguessa z armat. Na ile chcesz na tyle deklarujesz, bo i tak wszystko widzisz.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Kołata, górki, domki, impasy...

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9571
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

No w przypadku terenów problem niestety zostaje, ale przynajmniej na otwartym polu nie powinno być wątpliwości.
Dla wielu unitów, zwłaszcza pojedynczych modeli to będzie duży ból.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

no, mi się to podoba. boostuje mi tarczę z light ;)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

combaty...
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

swieta_barbara pisze:Stasiu, jaka sobie sygnaturke jebles, piekna :D
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 9#p1183229
Kupowało się miejsce to się ma :P Współczuje Wam bo w tym roku przez machinacje euro koszt wejścia do squadu będzie wyraźnie droższy

Jedna z głównych różnic teraz to jak grasz przeciw 3 unitom harpii, które wylecą na Ciebie ostro do przodu ale tak ze statystycznie jeszcze Twoje kontry nie dochodzą do nich, a nie masz za dużo strzelania to nie masz jak schować unitu z magiem przed ich LoS. Oczywiście można ustawić bokiem, ale trzeba sobie wcześniej na to zostawić miejsce.
No i magia pociskowa i klopy zyskała bo też trudniej się przed nimi zasłonić
Pozdro

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Jasif pisze:
Kanadian pisze:Skoro rozmawiamy o różnicach w grze;
niektórzy do ustalenia +1 do zaczynania, wliczają w to deploy scout-ów. Po raz pierwszy jak się z tym spotkałem było to zaskakujące, ale bywają gracze którzy tak grają wybierają się na ETC.
Brytole generalnie tak grają. Jak im próbowałem przedstawić argumentację Liddera na TWF, to mnie przekrzyczeli (tak jak było i w innych przypadkach).
To do kogo trzeba udeżyć zby mieć wiążącą interpretacje na czas ETC.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Do mnie. Na oficjalu będę działał jak się krzesłowi obudzą.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Czyli gramy po naszemu póki co...?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Nie, po mojemu. RAW ile się da. (oczywiście, jeśli przekonam resztę zespołu :P )

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Lidder jak zwykle zbiera całą chwałę... powiedz lepiej ile hitów zadaje 0 z deatha ; p xD to zobaczymy kto gra po jakiemu xD
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ