8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Remo
Falubaz
Posty: 1247

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: Remo »

Ja zawsze grałem tak, że scouci się nie liczą do ilości wystawianych jednostek na potrzeby przyznawania bonusu +1 do zaczynania.
Jednak teraz zerknąłem do RB i jakoś nie widzę tam zapisu aby scouci byli wystawiani poza fazą "deployment". Poza tym scouci jakkolwiek by nie byli wystawiani są częścią "armii" a wg. RB (str. 142) bonus +1 do zaczynania przysługuje graczowi który pierwszy wystawił swoją "armię" a nie "armię opróćz scoutów". To chyba wszystko wyjaśnia.

A co ma Vanguard do tego wszytkiego to nie rozumiem. Vanguardy wystawia się normlanie i tylko ruszają sie przed bitwą i tyle.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Lidder pisze:
Andrzej pisze:Według Liddera nie liczy się i tak się generalnie gra, choć są pewne wątpliwości w tej kwestii.
wątpisz?
Nigdy Mistrzu Zasad i Władco Rullebooka :D Pisałem o ETC, gdzie były różne interpretacje tego aspektu gry. Pisaliście o tym bodajże w rynsztoku sedziowskim.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Remo pisze:Ja zawsze grałem tak, że scouci się nie liczą do ilości wystawianych jednostek na potrzeby przyznawania bonusu +1 do zaczynania.
Jednak teraz zerknąłem do RB i jakoś nie widzę tam zapisu aby scouci byli wystawiani poza fazą "deployment". Poza tym scouci jakkolwiek by nie byli wystawiani są częścią "armii" a wg. RB (str. 142) bonus +1 do zaczynania przysługuje graczowi który pierwszy wystawił swoją "armię" a nie "armię opróćz scoutów". To chyba wszystko wyjaśnia.
No ale jakimś cudem na turniejach ludzie tego jak widać nie liczą. Z czegoś to musi wynikać, tylko z czego?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Azurix pisze:
Remo pisze:Ja zawsze grałem tak, że scouci się nie liczą do ilości wystawianych jednostek na potrzeby przyznawania bonusu +1 do zaczynania.
Jednak teraz zerknąłem do RB i jakoś nie widzę tam zapisu aby scouci byli wystawiani poza fazą "deployment". Poza tym scouci jakkolwiek by nie byli wystawiani są częścią "armii" a wg. RB (str. 142) bonus +1 do zaczynania przysługuje graczowi który pierwszy wystawił swoją "armię" a nie "armię opróćz scoutów". To chyba wszystko wyjaśnia.
No ale jakimś cudem na turniejach ludzie tego jak widać nie liczą. Z czegoś to musi wynikać, tylko z czego?
:) Żeby napisać o tym co się robi na turniejach i z czego to wynika musiałbym zużyć miesięczny zapas sarkazmu, a szkoda mi go. :wink:

wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Post autor: wertex »

Czy skaveński "scorch" się scatteruje? Bo nie ma takiej zasady w czarze, a jak nie to ten czar byłby mocno overpowered.
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

nie
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

co do skautów to wiem, że było w 7 że się nie liczą teraz tego nigdzie nie ma. interpretacja jest taka że się nie liczą jednak nie znajduję żadnego potwierdzenia w RB.

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

scoutmaster pisze:co do skautów to wiem, że było w 7 że się nie liczą teraz tego nigdzie nie ma. interpretacja jest taka że się nie liczą jednak nie znajduję żadnego potwierdzenia w RB.
co jak co, ale osoba o takim nicku sprawia wrażenie wiarygodnej wypowiadając się na ten temat :)
Podbijam pytanie do tutejszych znawców zasad, zwłaszcza ciekawi mnie sytuacja, w której skautów nie da się wystawić legalnie wg zasad specjalnych z tyłu i startują normalnie w strefie rozstawienia... Czy sam fakt posiadania skautów jeśli przeciwnik ich nie ma = strata rozpoczynania?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

O ile nie wybierasz się na ETC, scauci nie liczą się do wystawienia.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

wątpliwości budzi fakt że scouci są w dziale deployment special rules razem z ambushem i vanguardem więc na euro ewentulne vanguardy dają +1 dla strony bez niego(jeśli taka opcja przejdzie)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ale vanguardy są wystawiane jak regularne oddziały różnią się tylko tym, że mogą się ruszyć przed bitwą, jakie to ma znaczenie do wystawiania jednostek? czy się ruszyły czy nie są na stole, nie widzę związku
czyli rozumiem, że strona która ma cokolwiek z zasadą vanguard na pewno nie dostanie +1 nawet jeśli pierwsza się cała wystawiła?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

działa na tej samej zasadzie co scout ( ty już się wystawiłeś a tu nagle myk i oddział jest gdzie indziej.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Mam obiekcję an temat uściślenia odnośnie oddziałów z wieloma championami i przenoszeniem ran z nich.
FAQ do dwarfów jasno stwierdza, że należy stosować odnośnie nich wszystkie zasady championów, a więc trzeba deklarować ataki itp. RB mówi jasno, że rany z chempiona nie przechodzą na oddział. W momencie wbicia więcej niż 1 rany konkretnemu chempionowi, nadwyżka ran powinna przepadać, gdyż w przypadku przeniesienia ich na inny model, jest to przenoszenie ran na oddział (gdyż chempioni są częścią oddziału).

Porównywanie tego przypadku do kroxigorów/skinków jest niewłaściwe, gdyż w tym przypadku mamy do czynienia z modelami szeregowymi, a ich zasada o nie przenoszeniu ran na oddział nie obejmuje. Oddział z kilkoma chempionami należałoby przyrównać do oddziału z kilkoma herosami, których także obejmuje zasada o nie przenoszeniu nadwyżki ran na oddział, tak jak w przypadku chempionów.
Według tych zasad uściślenie to zmienia zasady gry a nie je uściśla. Dlatego też powinno być usunięte.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Przyznam że się ostatnio pogubiłem.

Na siłę ataków Stomp/Thunderstomp nie wpływają żadne zasady? Żaden bonus z dwuraka, z czaru z Shadowa ani żadne Flaming Attacks ze sztandaru czy z czaru?

Na siłę impactów również nie wpływają modyfikacje siły z czarów, bonusy z dwuraków ani Flaming Attacks np. ze sztandaru czy z czaru?


prosiłbym o potwierdzenie lub wyprowadzenie z błędu.
Byłbym również wdzięczny za cytat lub stronę :)

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Q: Do Stomps or Thunderstomps benefit from any other special
rules, equipment or magic items? Or vice versa? (p76)
A: No to both questions.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

dzięki wielkie.

czyli przy impactach modyfikacje siły oraz specjalne zasady jak np. Flaming Attacks, Killing Blow itp. działają ?

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Nie

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

zapewne jest to gdzieś w podręczniku głównym i nie zlitujesz się cytatem albo numerem strony?

mam sam znaleźć :)?

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Poszukaj w FAQ na stronie nr 7
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

dokładnie.

na stronie 6 Faq jest zapis:
Q: Do Breath Weapons benefit from any other special rules,
equipment or magic items? Or vice versa? (p67)
A: No to both questions.

na stronie 8 Fag:
Q: Do Stomps or Thunderstomps benefit from any other special
rules, equipment or magic items? Or vice versa? (p76)
A: No to both questions.


ani słowa o impactach.

Z tego wynika chyba że normalnie biją ze zmodyfikowaną siłą i specjalnymi zasadami ?

Zablokowany