rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: syrius »

Myślę o high na dużym i metalu na małym.
Sugestia przedmiotów faktycznie przydatna. Byłbym skłonny pozbyć się jotd (bo i tak 4 lvl mag może poszaleć) i ew. 4 sm :)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

wystarczy pozbyć się sztandarów z elity i pozmieniać zestawienie przedmiotów na magach. Poza tym nie myślałeś o wrzuceniu BoS na BSB? kosztuje tyle samo co Twój a wystarczy trzymać go jakieś 10" cali za WL i spłaca się w 200% :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@Syrius,
ja bym dał 3x Light, tzn, na duży i małym magu, zaś BSB daj Gem of Hoeth.
Co do SM, są świetni ale w liczbie 5, najlepiej 2x5 z muzykiem. Dajesz ich na flankę, za jakimiś przeszkodami i tam sobie siedzą i ją pilnują przed naporem śmieci.
Ostatnie moje 3 gry na 2x5 SM (jednak tam był smok), kończyły się tym, że tacy SM się spłacali i to bardzo dobrze.
W pierwszej z VC, zatrzymali maszerujący wprost na mnie, kloc zombich w liczbie gigantycznej, oczywiście zgineli, ale to 75 pkt, a to było dośc kluczowe, bo zombiaszki by mi nabrużdziły, był tam jeszcze wrait, w tej samej bitwie na jedną z flank przedzierał się vargulf, SM dostali bironę i vargulf grzecznie wycofał się z tej flanki.
W drugiej z VC tłukli jakiś tam blood knightów i weszli na tył gwardi (mocno uszczuplonej od magi i ziania smoka), a smok na przód :D
W 3 z WE zabili 5 Wildów ze szmatą, którzy chcieli mi czyścić flankę.
Co najlepsze jeden oddział zawsze mi przeżywa, a drugi ginie w heroicznych wyczynach :D

A Twoja 25 SM jest mega droga, cięzko ją gdziekolwiek schować... nie bawiłbym się tym.
I kolejna zaleta 5 SM, tylko w teori bo nie udało mi się tak zrobić, musi wejśc na nich biorona, mają 10M w nastepnej turze, akurat tak aby wpuścić ich we wrogą armię, tam gdzie linie nie są zbyt silne, niech nabiją punkty i niech zginą w nierównej walce spłacając się :D bo to tylko 75pkt z muzykiem 81 :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

co do lighta, fajnie miec piątki DP, mozna je "wystrzeliwac" na ogromna odleglosc przy uzyciu warpa. prosto w klocki z magami/maszyny. Warp ratuje dupsko smoka, gdy nie doszarzuje cos co ma wziasc czelenż - warp na smoka i maxymalny overlkill gwarantowany :)
10ws skombowane z - 1 hit takze psuje krew.
pajeczyna fajna na maszyny i klocki z magami.
light bardzo fajnie boostuje HE, nie ma za wysokich CV, jednak czasami nie ma (sie) co czarowac zanim sie nie wiejdzie do combatu.
grajac na smoku uzywam lighta lub high, ostanio zabralem sie za test shadow (ktory poki co najslabiej wychodzi).

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Birona po nowym uściśleniu z tego co mi wiadomo podnosi statystykę M, czyli ten kmin nie działa na Dragonach.

Ja myśle żeby boostować Dragonów jakimś Beastem albo czymś podobnym.

A tak na marginesie to we wtorek dla funu zagram sobie z Banishmentem z siłą 7, zobaczymy co zdziała ;p
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

diuk pisze:.
Ja myśle żeby boostować Dragonów jakimś Beastem albo czymś podobnym.
Nie warto brać dragonów, lepiej SM, ich można zbironować i sieją postrach :D
A tak na marginesie to we wtorek dla funu zagram sobie z Banishmentem z siłą 7, zobaczymy co zdziała ;p
Myślę, że wiele, dorzucając do tego jeszcze 4 pociski sygnaturki :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Ja na nowe euro mam:
Princes(death,standard)
Arcy(loremastercloak,kradziejka,fire/death)
Mag(jawel of dusk,+1 do zaczynania,Death)
BSB z BoS
20łuczników z muzykiem
25 łuczników z BotEF i czempionem
15spermenów z muzykiem
2x25WL z muzykiem
4x kura
mniej więcej tak to wygląda ;)
Założenie proste wystawiam się na jednej stronie wyciągam herosów z arcy wale pociski
Zagrałem tym raz z Wochem i wynik był prosty ;) 20:0 zacząłem i wysnajpowałem kolesia z maską potem to juz pociski i WL do przodu ;)
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

A nie boisz się, że ta 5 SM zostanie łatwo wystrzelana? Jakieś skinky jacyś Shadzi i jedna salwa i nie masz fasta. DP wytrzymają spokojnie taki ostrzał i MM z niektórych lorów.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

DP w gruncie rzeczy mają też problemy z lekkim ostrzałem.

Siła 4 już boli, bo Save'y na 3+ są do oblania.

Dlatego IMO trzeba im dać bardziej zaporowego Toughnessa, bo tak to wszystkie śmieci ich an 4+ ranią.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

A jakie śmieci nas nie ranią :wink: Ogólnie trochę świeżości naszę rozpiski dostały :wink: Teraz trenować i zobaczymy jakie będą wyniki na bazylu :)
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

5 SM skitrasz tak, że albo nie będzie ich widać, albo będą mieć ogromne minusy do strzelania w nich.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

jak już się tak rozgadaliście to co powiecie o połączeniu smok + magia HEAVEN.
(+ z klocków do walki, albo jeden WL, albo WL + speary).
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

potestuj, ale wydaje się fajne, podobne do lighta. W moim odczuciu jednak gorsze. Zalezy jak grasz tym smokiem, ja tam się nastawiam na defensywne granie, tj. leci masa pocisków, czyli jak są dobre wiatry magi jestem w stanie rzucić 2 razy sygnaturę, baniszment i ring of fury, to daje 4d6S4 plus 2d6S5. W heavenie tego nie ma, za duże CV. Ale być moze heaven lepiej bedzie wspierał smoka? Nie wiem :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Testuję rozpę z PG i powiem że efekt jest super, a mianowicie 16:4 z Emp i 18:2 z DW :D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a ja troszkę zmieniłem swój bulid na jeszcze bardziej pociskowy:

Unnamed2500 Pts - High Elves Army

1 Prince @ 624.0 Pts
General; Great Weapon; Dragon Armour; Shield
Vambraces of Defence [55.0]
Dragonhelm [10.0]
Amulet of Light [15.0]
1 Dragon: Star @ [370.0] Pts

1 * Noble @ 174.0 Pts
Lore of Light; Great Weapon; Dragon Armour; Battle Standard
Radiant Gem of Hoeth [45.0]
Charmed Shield [5.0]

1 Mage @ 185.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Light
Silver Wand [10.0]
Ring of Fury [40.0]

1 Mage @ 180.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Light
Annulian Crystal [40.0]
Ironcurse Icon [5.0]


9 Archers @ 125.0 Pts
Longbow; Musician
1 Captain @ [10.0] Pts

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

24 First Spear Elves @ 270.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Standard Bearer; Musician
War Banner [20.0]
1 Captain @ [10.0] Pts

22 White Lions @ 450.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
Banner of Sorcery [50.0]
1 Guardian @ [37.0] Pts
Ruby Ring of Ruin [25.0]

5 Swordmasters @ 81.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Musician
5 Swordmasters @ 81.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Musician

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 87


Total Army Cost: 2500.0

Założenie proste, czekamy na wroga i rzucamy MM, SLoS temu tylko pomaga :), mam 3 sygnaturki i dwa boundy, co daje 6d6s4, ciskam głoównie każde z jednej kostki, zostaje jeszcze baniszment z S6, rzucany na 3/4 kostkach przy standardowych wiatrach magi. Potem jakieś birony, speed of light itd, jak dojdzie do walki. Smok, stoi i rozgląda się i robi martwą strefę :D Coś w rodzaju 7ed star dragona+4 bolce :) . Boli mnie bardzo brak latającego gościa do challenga przy smoku, jednak to jest rozpa na bazyla, a więc wujek przejmie tą rolę, także żle nie jest, opcją jest włożenie BSB na orła, dać mu sprzęt i luckstona. Czempiona zabije w mgnieniu oka i jakąś tam ochronę ma :) Chce potestować masę pocisków i baniszment z S6. Podoba mni się to! :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

Jak dla mnie średnio bo oprócz smoka i jednego klocka WL to co tu powalczy? cała reszta zależy od magii, w którą władowano strasznie dużo punktów, jeśli dostaniesz mało kości to nic nie zrobisz - nie będzie pocisków, boostowania ani nic z tych rzeczy a poradzić sobie z oddziałem wl i smokiem nie jest większym problemem w dobie katapult i dział strzelających po całym polu... jeśli już się upierać przy smoku co wg. mnie jest gorszą opcją od arcy light/shadow/high + prince death to warto przynajmniej wziąć te 2 klocki wl... co więcej zasięg pocisków - 24 cale nie ułatwia defensywnej gry bo jednak musisz stać przynajmniej te 24 cale od celu... w dodatku rzucając pociski z jednej kostki pozwalasz przeciwnikowi bardzo łatwo je zdispelować - zakładając że masz dwa razy więcej kości mocy od przeciwnika zdispeluje on pewnie około połowy twoich pocisków...
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ale ja nie mam zamiaru walczyć...
To jest czysty defens z kontrą.
Jeśli dam dwa klocki WL to co ja włożę innego?
Straszycie te HE krasiami i imperium... to są dwie armie, jak się na nie trafi to się chowasz. Masz nadzieję, że nie zaczniesz bitwy, jesli się tak stanie to w ostatniej wychodzisz z ukrycia i próbujesz zbić pare punktów. Najwyżej przegrasz 11, moze 12, ale za to jak trafiasz jakichkolwiek nieumarłych/demony to ile masz do przodu.
A czy klocki WL przejeżdzają się po imperium/krasiach?
Po Krasiach smok się prędzej przejedzie niż WL...
I dziwnie rozumujesz: jeśli masz mało kosci, a sugerujesz granie na arcym i WL, a co się tam stanie jeśli dostaniesz mało kości?

Jak dla mnie sporo WL to przereklamowana rzecz, owszem są super, ale bez przesady, to elf z t3 za pierdyliard punktów, nigdy bym nie opierał swej taktyki na nich.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Za wyjątkiem smoka cała nasza armia to elfy z t3 za pierdyliard punktów, więc tak jakby nie bardzo jest wybór :wink:

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

no bo jeśli mam mało kości dla arcy to nadal mam szansę rzucić np. vaul's unmaking albo chociaż jakiegoś warda na WL i zasuwać do przodu lewkami... tutaj jeśli kości jest mało magia nie robi nic bo w dobie hord miliona szczurów, ghouli czy innego ścierwa 2d6 to tylko co nic... jak już wspomniałem trudno jest grać defensywnie jeśli musisz już od początku stać 24 cale od przeciwnika... do tego do pocisków potrzebujesz losa więc magowie będą raczej wystawieni na wszelki ostrzał i magie przeciwnika... osobiście na prawdę nie sądzę żeby smok mógł coś zdziałać - możliwe, ze się mylę, ale przy obecnej magii, ostrzale artyleryjskim i hordach ma on bardzo ciężko
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Kosa, skoro masz jeden klocek na bohaterów, to co myślisz żeby dać im 2+ Warda na magię i Immune to Psychology?

Wtedy BoS idzie na BsBka a jak chcesz Banishment z siłą 6 to walnij kolejnego maga za tych SwordMasterów :P

W takim klocku będzie nieźle trzymał punkty. Co o tym myślisz?
Ostatnio zmieniony 7 lut 2012, o 01:08 przez diuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Zablokowany