Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: puma1944 »

Wychodzi na to że tak :)
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
AGeniusBroccoli
Plewa
Posty: 6

Post autor: AGeniusBroccoli »

Templatkę żyrka przykłada się do lufy czy strzela tak samo jak flame cannon z dodatkową kością altyleryjską?
"With great power comes great risk of getting yourself killed."

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Do lufy. Masz ladnie wyjaśnione w Armybooku.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

hm mam pytanko czy jak strzelam z armaty kartaczem to musze jeszcze trafiać ilością hitów na kości artyleryjskiej na bsie zalogi??
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Niestety tak, do tego jeszcze dochodzą ewentualne minusy za zasięg/cover. Ale na pocieszenie - możesz użyć BSa inżyniera, jeśli masz go w dziale ;)

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Właśnie najczęściej go nie mam:P
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

też inżyniera nie biore bo wystarcza orunowanie, ale szkoda ze to nie działa jak strzelanie z ogranek :(
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

puma1944 pisze:, ale szkoda ze to nie działa jak strzelanie z ogranek :(
to nikt by nie bral organek do rozpy :P
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

ha... gdyby strzal z grapeshota byl podobny do strzalu z organek to byl by zaje-dobry.
ale i tak daje rady na jakies smieciowe fasty, czy samotnego kowboja ktorzy to przez przypadek znalezli sie w zasiegu :)

a co do malych inzynierow to u mnie sa wszedzie tam gdzie moga byc.
pare razy swoja obecnoscia ratowal mi maszynki:
mialem juz pare naprawde pechowych sytuacji gdzie po dwoch niewypalach wypadala mi jedynka :/ w takim momencie to jest life saver :D
czy tez zadanie tylko trzech ran przez przeciwnika :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Andrew
Masakrator
Posty: 2196
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Andrew »

pingu pisze:Właśnie najczęściej go nie mam:P
dodatkowa rana na maszynie - bezcenna :D
XIII Kohorta Bydgoszcz

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1667
Lokalizacja: Analbis Toruń

Post autor: Bulwok »

Jak mam inżyniera w armacie, to żeby strzelić z brace of pistols muszę patrzeć w tą stronę co przód maszyny ?
czy mam wtedy widok 360 stopni ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Bulwok pisze:Jak mam inżyniera w armacie, to żeby strzelić z brace of pistols muszę patrzeć w tą stronę co przód maszyny ?
czy mam wtedy widok 360 stopni ?
360*... w końcu obsługa maszyny (w tym inz) są 'wirtualnymi' znacznikami ran ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

jak dla mnie smh, nie masz racji :)
po pierwsze:
nie mozesz strzelac z pistoletow inzyniera.
ma on je tylko po to by robic s&s.

i poniewaz inzynier jest tylko znacznikiem zycia maszyny - tak wiec kierunek ma znaczenie. jak wiadomo s&s mozna robic tylko na szarze od przodu.
warmaszyny maja przod, boki, tyl jak wszystkie inne modele. tylko na potrzeby multicombatu przeciwnik nie dostaje bonusow za flanke/tyl.

gdyby zas mogl strzelac normalnie - to nie bylo by problemu. pivot strzal inzynierem, pivot strzal maszyna.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Morsereg pisze:jak dla mnie smh, nie masz racji :)
po pierwsze:
nie mozesz strzelac z pistoletow inzyniera.
ma on je tylko po to by robic s&s.

i poniewaz inzynier jest tylko znacznikiem zycia maszyny - tak wiec kierunek ma znaczenie.
bo warmaszyny maja przod, boki, tyl jak wszystkie inne modele. tylko na potrzeby multicombatu przeciwnik nie dostaje bonusow za flanke/tyl.

gdyby zas mogl strzelac normalnie - to nie bylo by problemu. pivot strzal inzynierem, pivot strzal maszyna.
tak... zmęczenie... zgadzam się co do tego, że używa BoP/HG tylko do s&s co jest w FAQ nawet, ale czy 'paczenie' ma znaczenie?
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Morsereg pisze:warmaszyny maja przod, boki, tyl jak wszystkie inne modele.
Napewno? Tzn. model to widać że ma przód i tył :) ale wg. zasad też?
A jeśli wg RB rzeczywiście ma to po co, jesli do niczego się tych boków nie używa?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Morsereg pisze: warmaszyny maja przod, boki, tyl jak wszystkie inne modele. tylko na potrzeby multicombatu przeciwnik nie dostaje bonusow za flanke/tyl.
Moim zdaniem się mylisz i maszyny nie mają ani boków ani tylów; przeciwnik nie robi close the door, nie ma bonusów za szarże z boku/tylu, gdyby miala strefy nie mógby też robić szarży taktycznej. A ponieważ maszyny nie mają podstawek nie da się też wyznaczyć stref.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Zgadzam się z kolegą maszyny nie mają przodów, boków, tyłów, a szarżujący przeciwnik może ustawić się nawet pod skosem żeby wjechać w druga maszynę, oczywiście gdy np szarżuje z przodu.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

dawna wypowiedz byra:
Byro pisze:Z założenia widzi w przedniej ćwiartce. No a wyznaczyć w sumie dość łatwo. Potrzebny jest umowny punkt, od którego mierzymy (np czubek lufy armaty), następnie oś maszyny (w tym samym przykładzie, wzdłuż środka lufy) no i od tej osi po 45 stopni na boki.
Ale w praktyce - jakie to ma znaczenie? Wszak przed strzałem wolno ją obrócić.
dotyczy to wprawdzie front arca. a skoro jest przod to musza byc i boki i tyl :D

do tego zdanie z RB s.110 mowi:
RB s. 110 pisze:A war machine does not have any flanks or a rear for a purposes of combat results
co sugeruje, ze jednak boki/tyl ma, tylko przeciwnik nie ma z tego zadnych profitow.

--- edit ---
ten cytat byra to byl pierwszy jaki mi wszedl pod reke. szukalem innej wypowiedzi :P
ale teraz za bardzo nie mam czasu.

tak czy inaczej... co by nie bylo - ja przy swojej wersji sie jakos bardzo nie upieram :P (po prostu podaje jakies tam przyklady). wasza wersja jest jednak przyjemniejsza :D
Ostatnio zmieniony 9 lut 2012, o 19:22 przez Morsereg, łącznie zmieniany 1 raz.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

A war machine does not have any flanks or a rear for a purposes of combat results
Chciałem tego samego cytatu z Rulebooka użyć, żeby potwierdzić że jednak boków ani tyłu nie ma :mrgreen:

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Dokładnie maszyny nie posiadają flank.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

ODPOWIEDZ