Parę pytań odnośnie szczurów

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lucas
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Parę pytań odnośnie szczurów

Post autor: Lucas »

Witam

Mam kilka pytań związanych ze Skavenami:

1. Czy Storm Banner działa również na magiczne maszyny krasnoludzkie (czyli na 4+ mogą strzelać)??

2. Pytanie związane z Bubonic Court (Lustria). Czy Nuglitch, który ma przy sobie censer oraz blade of nurglitch wybiera sobie, którą bronią będzie walczył? Czy też bronie te kumulują się? Czy może używać obu jednocześnie?


3. Drugie pytanie związane z Bubonic Court (Lustria). Czy Plague censer bearers muszą być wystawiani w 3 calach od Plague monks? (w zwyczajnym kodeksie szczurów muszą, a w Lustrii?)


Z góry dziękuje za odpowiedzi:)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Storm Banner daje -2 do hita bolcom, a reszta maszyn może strzelać na 4+. To, że mają runy, nie ma nic do rzeczy.

Awatar użytkownika
Splinter
Wałkarz
Posty: 72
Lokalizacja: Twierdza pod Mordheim

Post autor: Splinter »

To tak:
1) Wszystko, co strzela na BS ma -2 a co nie używa BS na 4+
2) Nie pamiętam, ale chyba z obu uderzał naraz
3) Nie, nie muszą.
Dobry Grey Seer stara utrzymać równowagę, harmonie i sprawiedliwość.
Równowaga jest gdy przed bitwą moja armia jest większa jak przeciwnika.
Harmonia jest gdy po bitwie moja armia jest większa jak przeciwnika.
Sprawiedliwość jest wtedy gdy wygrywam Ja.

Awatar użytkownika
Mithril
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Mithril »

1) tak jak wcześniej inni opisywali
2) bodajże się kumulują
3)W lustrii nie muszą być tak wystawiani

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

odnosnie wystawiania censer bearerow - jesli w liscie lustrii nie ma wyraznej wzmianki o zniesieniu zasady 'Disciples' to trzeba ich wystawiac zgodnie z ta zasada (w 3 calach od monkow).

Awatar użytkownika
Splinter
Wałkarz
Posty: 72
Lokalizacja: Twierdza pod Mordheim

Post autor: Splinter »

Gobos pisze:odnosnie wystawiania censer bearerow - jesli w liscie lustrii nie ma wyraznej wzmianki o zniesieniu zasady 'Disciples' to trzeba ich wystawiac zgodnie z ta zasada (w 3 calach od monkow).
Wydaje mi się, że właśnie nie gdyż w zwykłej armii możesz mieć tyle censer bearerow ile monków w lustri nie.
Dobry Grey Seer stara utrzymać równowagę, harmonie i sprawiedliwość.
Równowaga jest gdy przed bitwą moja armia jest większa jak przeciwnika.
Harmonia jest gdy po bitwie moja armia jest większa jak przeciwnika.
Sprawiedliwość jest wtedy gdy wygrywam Ja.

Awatar użytkownika
Lucas
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Lucas »

Dziękuje za odpowiedzi na pytania. Aczkolwiek dalej nie jest jasne dla mnie władanie bronią przez nurglitcha. Rozumiem, że może używac obu czyli delkaruje, które z 6 ataków będzie uderzane konkretną bronią? np. 2 ataki mieczem, a dwa censerem?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Coedil pisze:Witam

Mam kilka pytań związanych ze Skavenami:

1. Czy Storm Banner działa również na magiczne maszyny krasnoludzkie (czyli na 4+ mogą strzelać)??
tjaaa i do tego dziala na magiczne skavenskie maszyny
2. Pytanie związane z Bubonic Court (Lustria). Czy Nuglitch, który ma przy sobie censer oraz blade of nurglitch wybiera sobie, którą bronią będzie walczył? Czy też bronie te kumulują się? Czy może używać obu jednocześnie?
mam dwuraka i sword of might. czy moge uzyc dwuraka? a czy moge uzyc tych broni na raz? a moze efekty sie inaczej kumuluja?
3. Drugie pytanie związane z Bubonic Court (Lustria). Czy Plague censer bearers muszą być wystawiani w 3 calach od Plague monks? (w zwyczajnym kodeksie szczurów muszą, a w Lustrii?)
a w lustrii jest dokladnie napisane czy musza

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

1. Czy Storm Banner działa również na magiczne maszyny krasnoludzkie (czyli na 4+ mogą strzelać)??

już Ci odpowiedzieli koledzy

2. Pytanie związane z Bubonic Court (Lustria). Czy Nuglitch, który ma przy sobie censer oraz blade of nurglitch wybiera sobie, którą bronią będzie walczył? Czy też bronie te kumulują się? Czy może używać obu jednocześnie?

moim zdaniem z army lista wynika że nosi on tylko Blade of Nurglitch i to jego może używać w walce wręcz, ale dodatkowo, Nuglitch, wydala z siebie trujący gas, który ma takie same działanie jak Censer - w close combacie modele w kontakcie bazowym testują wytrzymałość

3. Drugie pytanie związane z Bubonic Court (Lustria). Czy Plague censer bearers muszą być wystawiani w 3 calach od Plague monks? (w zwyczajnym kodeksie szczurów muszą, a w Lustrii?)

ponieważ Lustria znosi zasadę disciples, wiec nie musisz ich wystawiać jako attachment do plague monków. Imo są samoistnym oddziałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Zasady Lustrii można sobie ściągnąć ze strony US GW.
To jakby ktoś szukał cytatów czy coś. :)

Na punkt 1 juz odpisano, co do 2 i 3 jestem tego samego zdania co Fisch.
ad. 2 jest napisane, że włada Blade of Nurglitch, a następnie że własnie Nurglitch i Bilios (to nadal ten sam model) posiadają kadzielnice, z których wydziela się gaz.
ad. 3. w liscie armii stoi napisane, że nie podlegają zasadzie "disciples", czyli są samodzielną jednostką.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Czy wypalanie storm bannera rzuca się na początku tury każdego gracza czy tylko właściciela?
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

kurka_z_podworka pisze:Czy wypalanie storm bannera rzuca się na początku tury każdego gracza czy tylko właściciela?
Na początku każdej tury - swojej i przeciwnika.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

ODPOWIEDZ