Pytania początkującego

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Re: Pytania początkującego

Post autor: dumny puchacz »

Bizim pisze:Idziesz do przodu. Stajesz tak, że przeciwnik nie może zaszarżować na Twoją hordę bo się nie wyłiluje. Ustawiasz tak front detki aby overrun nie mógł w nic twojego wpaść.

Pytanie odnośnie redirectowania, nurtuje mnie ten manewr, albo czegoś nie łapię, albo nie umiem go poprawnie wykonać:

o co chodzi z tym: "stajesz tak, żeby przeciwnik nie wyłilował" ? Nie musi przecież tracić movementu na wheela, chodzi o dostępne miejsce? Jeśli nie ma miejsca, to zazwyczaj przez obecność innych oddziałów, więc overrun czy zmiana celu przy szarży są możliwe... A może chodzi i takie pozycjonowanie detką, żeby ona zagradzała drogę? O co chodzi?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

prosta sprawa, ustawiasz tak detachment, aby przeciwnik musiał skierować swoją szarżę na nią (blokujesz inny ruch) lub musiał dokonać reformy, ale tak aby nie mógł zaszarżować na Twoje główne regony nawet z overruna (jeżeli zdecyduje się zaszarżować detachment);

klu całej imprezy polega na tym, aby samemu zaszarżować i mieć własną fazę magii przed walką
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Jakie domeny magii są najbardziej użytkowe?
Obrazek

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Hmm, zobaczymy co i jak, następnym razem wystawiam detki przed regimenty i wypruwam do przodu na pozycje pod kątem... Niby proste, a mój etatowy przeciwnik nigdy się nie nabiera i zawsze jakoś je omija

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

JochnyWalker pisze:Jakie domeny magii są najbardziej użytkowe?
Najczęściej light i shadow do typowych rozpisek imperialnych
Life przy tanku też jest ok
reszta to raczej jeśli masz specjalną kminę jakąś (ja np troche gralem na śmierciowcu ale to z powodu rozpiski o charakterze snajperskim)
No i Heaven też coraz częściej widzę w sumie

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ja czasem biorę bestię. Fajnie jest podbić Halabardnikom siłę i T. A jak się uda to i można smokiem polatać trochę:P
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

dumny puchacz pisze:Hmm, zobaczymy co i jak, następnym razem wystawiam detki przed regimenty i wypruwam do przodu na pozycje pod kątem... Niby proste, a mój etatowy przeciwnik nigdy się nie nabiera i zawsze jakoś je omija
z tego co zauważyłem to 1 albo 2 detki nic nie robią, ale jak masz 4 to naprawdę można przeciwnikowi napsuć krwi.
Obrazek

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 391

Post autor: kowaljl »

Ja z detek wystawiam 5 lucznikow. Dzieki skirmishowi daja wiecej mozliwosci niz 5 milicji. A czasem nawet potrafia cos trafic:P

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

kowaljl pisze:Ja z detek wystawiam 5 lucznikow. Dzieki skirmishowi daja wiecej mozliwosci niz 5 milicji. A czasem nawet potrafia cos trafic:P
Tyle, że kosztują o 3 punkty więcej. Nie ma sensu przepłacać, za możliwość trafienia czasem. Milcjanci nie dość, że są tansi, to jeszcze wypłacają dwa ataki.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Siena pisze:
kowaljl pisze:Ja z detek wystawiam 5 lucznikow. Dzieki skirmishowi daja wiecej mozliwosci niz 5 milicji. A czasem nawet potrafia cos trafic:P
Tyle, że kosztują o 3 punkty więcej. Nie ma sensu przepłacać, za możliwość trafienia czasem. Milcjanci nie dość, że są tansi, to jeszcze wypłacają dwa ataki.
dzięki czemu dają sobie radę z większością śmietnika przeciwników, wymieniając chociażby:
dire wolfes/fell baty
psy chaosu/czasem maruderzy konni
wszelkiej maści latacze jak orzełki HE
skinki (trudniej trafiają, my za to lepiej i trafiamy i ranimy)-i tak opłaca się w nie szarżować
z harpiami i furiami również potrafią zaskoczyć
gnoblary/pieski OG
niszczą te duże squigi z OnG

tego nie potrafią łucznicy
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: krilan »

Czy jeśli mag shadow używający steed of shadows doleci do modelu przeciwnika to jest traktowany jakby szarżował?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Czy steed of shadow zezwala na szarżę? (pozwala na ruch wchodzący w skład remaining moves)

Nie!

Więc nie może w ogóle dolecieć do zwarcia z wrogiem gdyż dotknąć wrogiego modelu możesz tylko szarżując lub będąc zaszarżowanym.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: krilan »

Wszystko jasne. Doczytałem w zasadach. Tak można było zrobić w 7 edycji :/

Awatar użytkownika
Baton
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Baton »

Mam kilka pytań, wiem że gdzieś to tu jest ale nie mogę znaleźć i nie chce mi się już szukać...

1. Jakie wymiary ma podstawka czołgu?
2. Czy altar stoi na zwykłej podstawce rydwanowej?
3. Jak się teraz strzela z działa skoro można wszystko mierzyć?

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

1 i 2 - Podstawka rydwanowa.
3 - Normalnie, z tą różnicą, że nie zgadujesz a mierzysz.

Awatar użytkownika
Baton
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Baton »

Czyli mówię z którego punktu dorzucam?

Dzięki za odpowiedz i z góry za tą na ten post :D

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Dokładnie. Pokazujesz punkt albo mówisz np. minus 5 lub minus 6 cali i kulasz dorzut.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Dobra ja mam takie pytanie czy jak strzelam od frontu w podstawkę rydwanową to można strzelać na trzy wyniki (6,8,10) ?
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

wystarczy, że lekko pod kątem strzelisz i możesz, bo masz wtedy pewność, że są te 4"; na wprost siłą rzeczy, nie ma tylu :wink:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Volley gun'em da się grać? Bo coś nie gości w rozpach, same Great Cannony i Mortary, czasami rakietnica (której nigdy nie mam zamiaru użyć-nie podoba mi się klimatowo i wql)
Obrazek

Zablokowany