rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Kosa »

wracając do milszej częsci :)

Ostatnio grałem prebaziliszkowego tura na star dragonie, ogólnie gośc wymiata ale ma jedną, ogromną wadę...

Bardzo słąba przezywalnośc, praktycznie zerowa ;) bo 20 glade guardów, lord WE z łukiem tyle strzał co ataków i NoArS i 5 glade raidersów w jedną kufa turę (do tego pierwszą) strzelania zabijają lorda na smoku (2+/2+/4+) i wklepują 5 ran samemu smokowi, co lepsze ci glade guardzi trafiali smoka na 4+ (chociaż na bliskim)... potem smok oblewa jeszcze DT bo chciał zabić jakiś łucnzików i został na 1 ranie, co zaowocowało tym, że w 2 turze został dobity :(
Jakiś miłośnik matematyki byłby w stanie mi to policzyć? :D

Ogólnie to pozdrowienia dla KubyL za ten oto wyczyn, ale przynajmniej na pocieszenie mam, ze w totku szóstki już nigdy nie trafi :P

To przez moje i tak pazerstwo było spowodowane, bo patrzę, dziwna ta rozpa tzn:
4x10 GG
3x5 GR
treeman
orzeł
2x8 driady
lord na koniu, jaki napisałem wyżej
duża magiczka konno i scroll
bsb konny z hailem
2x nobli na orlach

mega mobilnośc, więc postanowiłem wszystkim stać z tyłu a smokiem od razu nabijać punkty, bo na dobrą sprawę nie miał czym mnie zabić jak będę wpadał i robił jakieś smieszne punkty od samego początku samym smokiem, jednak nie przewidziąłem tej akcji :)

no i dwie pozostałe bitwy to 2x 20:0 na VC, w tym jedne już standardowo Butana :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Dobrze że nie mieli tak jak teraz można 45 glade guardów, 20 waywacherów i jeszcze łuków na bohaterach. Wczoraj taka rozpiska Laika wygrała lokala w oświęcimiu wszystko rozstrzeliwując.

A mój star dragon wczoraj całkiem nieźle się spisął, ogry i chaos mielił aż miło, ale skavenskim monkom nie dał rady (asasin i przeżyty ranienia i wondowania przy multum ataków)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a co do tego Sd miałeś? Bo moja rozpa wygladała tak:

Unnamed2500 Pts - High Elves Army

1 Prince @ 624.0 Pts
General; Dragon Armour
Sword of Might [15.0]
Enchanted Shield [10.0]
Vambraces of Defence [55.0]
The Other Trickster's Shard [15.0]
1 Dragon: Star @ [370.0] Pts

1 Noble @ 218.0 Pts
Great Weapon; Battle Standard
Armour of Caledor [25.0]
Dawnstone [25.0]
1 Great Eagle @ [50.0] Pts

1 Mage @ 180.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Light
Annulian Crystal [40.0]
Ironcurse Icon [5.0]

1 Mage @ 185.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Light
Silver Wand [10.0]
Loremasters Cloak [40.0]

9 Archers @ 135.0 Pts
Longbow; Light Armour; Musician
1 Captain @ [10.0] Pts

9 Archers @ 135.0 Pts
Longbow; Light Armour; Musician
1 Captain @ [10.0] Pts

24 First Lothern Seaguard @ 357.0 Pts
Spear; Normal Bow; Light Armour; Shield; FCG
War Banner [20.0]

22 White Lions @ 410.0 Pts
fcg
Banner of Sorcery [50.0]

5 Swordmasters (muzyk)@ 81.0 Pts
5 Swordmasters @ 75.0 Pts


1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 74


Total Army Cost: 2500.0


Ogólnie nic, nic bym nie zmieniał tutaj. Z pobożnych życzeń chciałbym wpakować 2 WL więcej i loeca na nich i muzyka na drugich SM :) ale punktów nie ma niestety.
Ogólnie wszystko chodzi jak w zegarku chyba, że wpadnie takie ziarenko piasku do niego jak powyższa akcja ale na to się poradzić nie da, więc trzeba się z tym pogodzić :)
Ta rozpiska naprawde jest w stanie wiele uigrać, chociaż przyznam, że paringi miałem bardzo łaskawe, bo 2x VC to jest z górki dla takich HE, ciekawi mnie czy arcymag też sobie tak radzi z VC jak takie HE?
Każda kolejna gra przekonuje mnie o sile i użyteczności 2x5 SM. W pierwszej bitwie z VC wiele nie narobili, bo jedni po curse of yeras w liczbie 2(tak, było 3x6 z 5 kości :P ) wpadli ze smokiem, WL w gwardię wroga :D niestety był tam combo fear ale oni mieli bironę, i WL oblali test, czyli zgineli wszyscy (22WL+2SM), ale smok i tak dokończył co miał zrobić, zaś druga piatka wodziłą za nos jakieś tam klocki uciekając im :P W tej bitwie straciłem WL i 5 SM, zabiłem wszystko inne :P

Natomiast drugie wampiry to SM poszli na przód BK z lordem, a na bok ten klocek dostał poczciwego wujka, SM wklepali 2 rany w vampira-scyzoryka-generała-hellsteedowca (zrobiłęm błąd bo daleko odsunełem maga z brioną, jakby oni dostali +1atak, to kto wie co by się wydarzyło), sami zgineli, ale wujek coś wbił i dzięki temu zatrzymał ten mega kloc, niejako zmieniając całkowicie oblicze bitwy, bo potem wpadł tam mój smok i BSB, smok z brioną rozsmarował scyzoryka, potem wpadł tron z BSB wampirem i ghoule z wraitem, byli tam jeszcze moi LSD, w ogóle combat roku :P A druga 5 SM rozwaliła 23 zombi spłacając się :P Udało się wygrać tą masakrą ale trochę szczęsliwie bo smok ciagle dostawał czelendze aby smok nie bił po tronie, w konsekwencji tego smoczek musiał się brejkować, ale przeciwnik zapomniał, że wampir na tronie ma +2 WS i że musi pierwszy rzucać challange ale to był ferwor walki i spinka czasowa, jednak nomen-omen nic się nie stało, jednak smok musiał przyjąć aż 3 czelendze aby mógł w koncu dorwać się do tego co cenne.
Po różnych przejściach udało się zabić cały tron i resztkę BK, smok został ubity ale lord przezył :D

Ostatecznie smok zdobył 42 pkt, co dało mu 2 miejsce.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

dobrą masz tą rozpę Kosa i coraz lepiej ogarniasz. Nie zmienia to faktu ,że miałeś farta w paringach bo VC dla He to łatwy frag. Patrzyłem jak grasz ostatnią bitwę z Butanem i wyglądało to całkiem przyjemnie... Ja bym jednak zwiększył ilość WL żeby jednak mieć jakąś kontrę kiedy przeciwnik podejdzie pod miękkie cory.. Zamiast swordmasterów chyba wystawiłbym rydwan. Nie brakuje Ci oddziału DP?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

free frag? powiedz to Niemcowi który przegrał z VC Szmaja
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

WL mogę zwiekszyć o całych 2 bo BoS ktoś nosić musi więc 22 a 24 nie aż tak wielka róznica, chociaż parę razy zdarzyło mi się, że zabrakło włąsnie tych 2 ludków, ale nie ma kosztem czego, a jak wywalę SM to jeden oddział nic nie zrobi.

Rydwan? Nie, naprawde nie warto, to tylko d6 impactów, spory zasięg, duża podstawka. SM pokazują całkowitą wyższość nad rydwanem, ruchu mają 10, nie 9, z brioną 20... w pizdu ataków, sa bardzo malutkim oddzialikiem, ąłtwym do schowania.

DP bym wsytawiał, ale w 2 oddziałąch, a więc odpadają bo punktów nie ma, ale nawet jeslibym miał to wolałbym zamiast 2x5 DP 4x5SM :D .

Ogólnie mam kminkę aby się teraz pobawić HE, już CI mówiłem co całkowite zakrzywienie rozsądku :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Gratuluje Kosa wyniku. Mnie az tak dobrze na smoku nie idzie, musze podpatrzec jak grasz na nim :D

Ale wlasnie kombinuje nowa rozpiske bardziej standardowa i ciekaw jestem co na niej ugram.
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

po prostu zacznij umawiać się na spraingi z Butanem, Fluffym czy Suchym, zaraz Cię przeszkolą :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

true- to dobrzy gracze - tylko grając z dobrymi można się nauczyć grać. Niestety swoje musisz "przegrać" żeby dobrze grać.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

A np wg Ciebie Piotrze najlepiej sie pchac w combat od razu a np wg Kosy lepiej poczekac gdzies tak do 3-4tury :D
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to zalezy, ale w większości przypadków lepiej poczekać :)

Smok musi wpaśc w coś, w co ma szansę się spłacić, a od 2 tury cięzko to zrobić.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

a jak skomentujecie taka rozpiske?

Arcymag Heaven
Vortex Shard
Ruby Ring

Mag 2lvl Heaven
kradziejka

Mag 2 lvl High magic
niszczarka

WL 29 Fcg

10DP muzyk sztandar

5SM muzyk

a cory mam 2 opcje

1: 20lukow plonace ataki i reszta same wlocznie
2: 20lukow plonace ataki,10 lukow, 10lukow i reszta wlocznie

bsb tez mam 2 opcje i teraz czy dac go na konika i do DP czy na piechote i do WL

Zalozenie jest proste, stac i strzelac oraz magowac wepchnac jeszcze gdzies BoS i dobojac jak juz podjada
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

tj. na Euro?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Ja gram na czymś podobnym w mniejszymi lub większymi zmianami od początku edycji:

1 Prince @ 622.0 Pts
General; Great Weapon
Vambraces of Defence [55.0]
Armour of Caledor [25.0]
Gem of Courage [10.0]
1 Dragon: Star @ [370.0] Pts

1 Noble @ 183.0 Pts
Dragon Armour; Shield
Helm of Fortune [25.0]
Sword of Might [15.0]
1 Great Eagle @ [50.0] Pts

1 * Noble @ 174.0 Pts
Lore of Death; Great Weapon; Dragon Armour; Battle Standard
Radiant Gem of Hoeth [45.0]
Charmed Shield [5.0]

1 Mage @ 185.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Light; Miscast Table
Silver Wand [10.0]
Ring of Fury [40.0]

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

12 Archers @ 132.0 Pts
Longbow

24 First Spear Elves @ 265.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Standard Bearer; Musician
Standard of Discipline [15.0]
1 Captain @ [10.0] Pts

23 White Lions @ 440.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
Banner of Sorcery [50.0]
1 Guardian @ [12.0] Pts
Heavy Armour

14 Swordmasters @ 216.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Musician

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 94


Total Army Cost: 2497.0

Sprawdza się bardzo dobrze, tylko core unity denerwują. No ale w sumie przy takim wyborze jaki mamy dużo wymyslić sie nie da. Ale licze na powrót silver chelmów do corów w nowej księdze. Albo chociaz ellyrianów

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Caledor masz za dużo DD jak na euro. Nie będziesz mógł wykorzystasz przez to kości z kradziejki ani z dadatkowwych kości dipela generowanych przez magów na 6. Ogólnie jak dla mnie to na euro warto zainwestować tylko w jeden przedmiot typu vortex, dispel albo kradziejka, bo jak masz już 2 to nie wykorzystasz kości dipela generowanych na 6. A przy 3 magach to w sumie co drugą turę tracisz tą kość
Ostatnio zmieniony 19 lut 2012, o 13:59 przez turalyon, łącznie zmieniany 2 razy.

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Tak jest na Euro

Aha dobra wiem o co chodzi :D
Ostatnio zmieniony 19 lut 2012, o 13:59 przez Caledor19, łącznie zmieniany 1 raz.
Warhammer to nie jest sport

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Caledor19 pisze:Tak jest na Euro a dlaczego mam za duzo DD? tylko Vortex shard daje 1 DD czyli kradziejka zadziala
Bo niszczarka jako że jest dispel scrolem też zabiera 1

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Vortex 1
Niszczarka 1 (działą jak scroll)
Kradziejka 1

czyli 3.

dlatego wywaliłbym maga z niszczarką i zostawił 2 magów, dzięki temu uwalniasz jeszcze masę pkt. Ale arcymag bez hordy WL jest lipny, dlatego graj dalej na smoku, czyżbyś się zraził?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Narazie zostawie smoka a sprobuje pograc sobie na magii :D a maga zamienie na cos innego :wink:
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Według mnie smokiem należy zająć odpowiednią pozycję ,żeby optymalnie go wykorzystać. To trwa dwie a czasem trzy tury. Z 20 calami ruchu i lataniem to Ty rozdajesz karty. Oczywiście nie mówię tu o grze z kraśkami czy imperium. Jeśli grasz przeciw śmieciowej armii zabijaj już od 2 tury. Jeśli przeciwnik ma jakieś poważne siły to zawsze można je osłabić np zianiem i strzelaniem. Co nagle to po diable- grając smokiem musisz skupić się na nim - każdy ruch przemyśleć dwa razy. Smoczasty ma potencjał choć należy pamiętać ,że przy niektórych paringach nie masz wyjścia tylko musisz grać na remis ,

Co do Twojej rozpy to masz 3 magów a nie masz BoS. Nic z tego nie będzie...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Zablokowany