8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: Denis »

a czy jeżeli konwersja dywanu nie zmieści mi sie na mojej podstawce to mogę użyc wiekszej czy musze sciskać się na 20 x 20
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Musisz się zmieścić.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

White Lion pisze:czy przy szarży na maszynę modele Cavalry liczą się jako 1 w odniesieniu do ilości jaka może bić ?


w podręczniku jest tekst:
Only six models can be chosen per war machine being fought, regardless of the number of units that are fighting. Obviously, some models are bigger than others, so monstrous infantry/cavalry/beasts each count as three models when selected to fight a war machine, while a monster (including any rider) counts as five models

o kawalerii nie ma ani słowa więc liczą się jako 1 ?

Jak to nie ma nic o kawalerii, jak wyboldowałem? ;-) Liczą się jako 3 modele. W sumie dobrze widzieć, że tylko dwóch rymcerzy może prać biedaków po gębach ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

ok wielkie dzięki za szybką odpowiedź bo właśnie przygotowuję sobie taka figurke
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Waldi pisze:
Denis pisze:szukałem ale nie znalazłem odp. :

Kto mi powie na jakiej podstawce mam umieścić herosa z wykupionym arabyan carpet ??

Chodzi mi konkretnie o model Lorda Chaos Dwarfów czy ma być to jego podstawka czy podstawka lataczy 40x40 mm
Zwykła podstawka, czyli 20x20 w przypadku lorda chaos dwarfów.
Ciężej trafić z działa i klopy 8)
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Myth pisze:
White Lion pisze:czy przy szarży na maszynę modele Cavalry liczą się jako 1 w odniesieniu do ilości jaka może bić ?


w podręczniku jest tekst:
Only six models can be chosen per war machine being fought, regardless of the number of units that are fighting. Obviously, some models are bigger than others, so monstrous infantry/cavalry/beasts each count as three models when selected to fight a war machine, while a monster (including any rider) counts as five models

o kawalerii nie ma ani słowa więc liczą się jako 1 ?

Jak to nie ma nic o kawalerii, jak wyboldowałem? ;-) Liczą się jako 3 modele. W sumie dobrze widzieć, że tylko dwóch rymcerzy może prać biedaków po gębach ;-)
Tyle że jest napisane przed tym monstrous, a później wymienione typy do których liczy się to słowo (infantry/cavalry/beast). Tak więc moim zdaniem kawalerzystów może machinkę bić 6 - w końcu od przodu mają taką samą podstawkę jak infantry typu chaos warrior bądź saurus (25mm). :P
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Faktycznie, sorry za wprowadzenie w błą ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Czy dając modelowi magiczną lancę, w kolejnych turach używa jej, jako magicznej broni czy korzysta z broni niemagicznej?
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Używa jej jako magicznej broni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

a czy lance nie maja czasem dopisku, ze sa uzywane tylko w czasie szarzy i w kolejnych turach zamienia sie je na inna bron?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

dla normalnych lanc tak jest, ta jest jednak magiczna bronia wiec jej zmienic nie mozna.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Zwykłe lance tak działają, lecz magiczne w myśl zasad magicznych broni muszą być używane zawsze ("A character that has a magic close combat weapon cannot use any other close combat weapons").
Obrazek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

czy jak szkiele stojace w hordzie posypia sie do 1-3 modeli to wskrzeszajac je mozna ustawiac je w innej formacji niz horda?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

minimum to 5 modeli, dalej możesz robić dowolną formację w 1 szeregu i stworzyć 2
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Marr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: Marr »

Czy jak mag będący w oddziale skirmisher'ów dostaje efekt miscasta polegający na tym, że wszyscy w base contact otrzymują hita, a oddział nie jest w walce, to czy nikt nie dostaje tego hita? Wydaje się, że nikt, bo jednostki w skirmish nie są w base contact tylko 1/2" apart. Ktoś mógłby ewentualnie obalić tę teorię i podać podstawę z rulebooka?

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

według mnie to skirmish jest luźną formacją i nie ma żadnego Base to Base więc luźno nikt nie dostanie hita. Nie widziałem w uściśleniach jako tako by to było zawarte więc można przyjąć iż w tym wypadku nikt nie dostanie hita. Ale lepiej niech ktoś z LS się wypowie dla 100% pewności.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Podwys
Oszukista
Posty: 839
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Podwys »

Jesli koles jest na dysku to mozna go sciagnac z KB?

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

O ile pieszo bylby traktowany jako piechota (troop type: infantry), to tak.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

ithilnaur pisze:Czy jak mag będący w oddziale skirmisher'ów dostaje efekt miscasta polegający na tym, że wszyscy w base contact otrzymują hita, a oddział nie jest w walce, to czy nikt nie dostaje tego hita? Wydaje się, że nikt, bo jednostki w skirmish nie są w base contact tylko 1/2" apart. Ktoś mógłby ewentualnie obalić tę teorię i podać podstawę z rulebooka?
Jeśli trzymasz maga w Skirmishach to efekt miscasta=7 powoduje, że tracisz K6 kości - pozostałe nie mają zastosowania.

Nie styka się z Tobą żaden model a sam nie otrzymujesz hita (miscast = 7 RLZ :mrgreen: )

Pytania:
1. Treeman i Dryady walczą z oddziałem, który musi zdać fear
- Zdaje raz ?
- Zdaje dla każdego oddziału osobno ?
2. Czy mogę wejść/overunować/spalić szarżę itp tak aby zatrzymać się na Vortexie ?
3. Czy ataki z Mortisa są magiczne ?
4. Dance macabre - można zrobić reform ?
5. Ghule mają klątwę Anraheiry (dangerous testy na 1,2 przy maszerowaniu, szarżowaniu, overunie itp.) i dostają popychaczkę z z Dance.
Czy ten ruch na 8" jest ruchem czy marszem w tym przypadku ? Ghule normalnie mają Mv 4"
6. Bohater na orle może po ogarnięciu się wykonać ruch ? Jest traktowany jako Flying Cavalry ?
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

1. Zdajesz fear od obu oddziałów oddzielnie. Możesz się bać Dryad np a Treemana nie.
2. Możesz wejść. Czemu by nie?
3. Ataki Spirit Host Horde nie są magiczne więc nie.
4. Nie. vanhell daje tylko ruch darmowy do 8 cali.
5. Ruch z popychaczki jest ruchem, nie marszem chociaż wedlug RB jest ze jest traktowany tak samo jak ruch w fazie Ruchu ale 100% pewności nie mam iż to nie jest marsz ale obstawiam że nie jest.
6. Jeśli nie jest napisane iż bohater na orle jest FC to nie może.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Zablokowany