ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
diuk
Falubaz
Posty: 1487

Re: ETC 2012

Post autor: diuk »

Asassello pisze:cory HE są dość biedne, za drogie by były efektywne, no chyba ze wystawimy 3x10 łuków i 3x10 spearów i uznamy że to wszystko odginaczki :D
Odginaczki z M5 za 95-115 pts rox :mrgreen:

Nowa meta ;)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Patrząc z perspektywy Bazyla i preBazyli, co do Euro:
-TK czy WE mimo że na papierze wyglądały na mające zgwałcić system nie zgwałciły go, owszem na drużynówce będą lepsze ze względu na pewną specyfikę to nie jest to must have, co nie zmienia faktu że SLOS wspomaga TK mocno,
-Te 100pkt w HE źle adresuje problem. Wystarczy wyjąć te punkty z core i po problemie,
-ogry pewnie niedługo przeproszą się z drugim ironblasterem i zostawią go na półce, dwa mobilne działa poprawiają tej armii kilka relatywnie słabych paringów przez co są armią bardzo stabilną bez wyraźnie słabych paringów,
-Woch, o ile nadal nie robi masakr jest kolejną bardzo stabilną armią mogącą grać z większością przeciwników,
-lizaki i DE spokojnie są wstanie grać, nie mają już takiego handicapu ale nadal są wstanie grać, oczywiście kilka limitów można by poluzować bo są najzwyczajniej niepotrzebne,
-z demonami coś nie gra, pewnie można śmiało podnieść limit oddziałów do 30 i dopuścić MoS na heraldzie TĘCZY z wyłączeniem kilku loreów,
-bestie to nadal bestie, mimo wybitnego generała z Poznania nie zrobiły oszałamiającego wyniku,


Limity globalne:
-można śmiało znieść limit procentowy z lordów o ile jest brany tylko 1. Smoki i tak są rarytasem klimaciarzy, HE będzie można zabrać 100pkt a obniżyć cory nie pozbawiając ich opcji na fajnego smoka a demony są na tyle pocięte że pełne odblokowanie greaterów nie zagnie systemu,
Ostatnio zmieniony 29 lut 2012, o 23:52 przez kudłaty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Pamiętajmy o Chadecji, która jest popierdolona i bez cięć, lub z cięciami bazylowymi, jest armią T0, czyli może nią grać na Euro moja babcia, a i tak zrobi wyniki.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

kudłaty popraw błąd: herald tęczy.

no i generalnie +1 do stwierdzeń

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

kudłaty pisze: -z demonami coś nie gra, pewnie można śmiało podnieść limit oddziałów do 30 i dopuścić MoS na heraldzie khorna z wyłączeniem kilku loreów,
Co to dopuszczenie MoS bez wiadomo których lore'ów ma dać?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

@Maryś. Chadecja ma najostrzejsze limity. Nie wolno jej grać na ETC po prostu.

@Jacek. Opcja wzięcie na heraldzie tęczy (dzięki Śmiechu!) innego lore'a niż shadow lub light (bo pewnie te dwa byłyby ścięte) i tak otwiera sporo nowych mozliwości. Nawet beast byłby dość sycący (włócznia, trudny teren, całkiem logiczny boost w CC, ewentualnie opcja na zamianę w smoka jako hipotetyczna opcja na przypadkowe szarże fastów).

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

@kudlaty chd juz moze grac. Bylo glosowanie kapitanow i bedzie dopuszczoa do etc.

Na razie z ar tylko ja znam jej zasady. nie wiem jak sciac ta armie zbey nie byla swietna na druzynowke( kdaj, iron demony, lub magma cannony i placki wspomagane magia)

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Proponuję na początek zbanować ich magię, ten lore ma tak gięty czar, że ograniczenia pośrednie nie pomogą. Kadajec nie jest straszny, byle kowboj z wardem 2+ od ognia go łapie i trzyma. Maszyny są gięte i tu by trzeba było więcej testów zrobić, bo maszyny strzelające jak salki tylko z siłą 5 i D3 rany, do tego ruszające się przed strzałem, to gięcie pały jest (moje ironblastery to małe Katarzyny są przy tym). Jak chcesz Shino to możemy Ci z Wrocka przesyłać raporty z bitew Chdecji (mamy dwóch aktywnych graczy) z opisami, może to Wam pomoże w jakiś sposób.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Swoją drogą, nasi gracze Chadecją nie są chyba najlepszą grupą do testów. Owszem wiedzą, które figurki są ich i owszem wiedzą kiedy rzucić kostką, ale na tym kończy się ich wartość bojowa ;)
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

poczytaj sobie moją relacje z Bazyla, kiedy grałem Chadecją w tym dziale http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=32&t=33182
(relacje z turniejów, ostatnie dwie strony).

najpierw nią zagrajcie zanim zaczniecie szczać w gacie. Grałem z moimi wrogami i nikt nie stwierdził, że jest przegięta. Czyżby komuś ta armia nie pasowała w meczach? Może byłaby za mocnym przeciwnikiem, więc jasne trzeba ją skopać, aby każdy mógł sobie już wszystko ugrać tak jak chce.

O nie. Armia jest stanowczo za droga i to już ją równoważy. Nawet nią nie graliście, a już chcecie ograniczenia. Podziwiam Was^^.
Z magii haskuta tak naprawdę jest jeden dobry czar i to ta 6. reszta moze się schować. Ta szkoła magii jest tylko brana ze względu na ten czar. Ale skoro sobie przedmówca nie poradzi w walce, to jest mi przykro. W takim razie należy jej obciąć 400 punktów na starcie, aby szanse były równe.
Jakoś nikt nie narzeka na stopę orków, test inicjatywy z deatha i inne czary, które są dużo mocniejsze. Po za tym, rzuć na poziom trudności na 25+ na 5 kościach.

Strzelanie mamy dużo słabsze niż krasnoludy, bo nie mamy auto hitujących armat, a nasi magowie mają wyjątkowo wredne miscasty.
Maryś tu mnie rozbawiłeś, ciuchcia przegięta? A gracz z którym grałem wpadł w nią mourfangami i zdjął mi 300 pkt w 2 tury nie tracąc nic. Twoje Iron Blastry to marzenie dla moich CHD niestety nie do spełnienia.

Ale tak to jest z Euro, komuś nie pasuje to trzeba ograniczyć^^

Pozdrawiam
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

kudłaty pisze: heraldzie tęczy (dzięki Śmiechu!)
Dziękujesz mi , a wciąż nie poprawiłeś :wink:

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Nie chciał bym cię urazić, ale jest pewne prawdopodobieństwo, że twój wynik był wynikiem twojego skilla. W owym wyżej wymienionym Lorze wcale nie 6 czar jest najbardziej pojebany, a czar, który zabrania czarować de facto. Istnieje również prawdopodobieństwo, że istnieją w tym kraju ludzie, którzy potrafią zrobić lepszą rozpiskę, niż tobie się udało. Pragnąłbym również zwrócić uwagę na charakter twojego posta. Konkretnie na moment, w którym wyśmiewasz obecnie jednego z 10 najlepszych generałów (vide Liga), że nie poradził sobie z ową armią. Uważam, że popełniłeś błąd.
Co do armii i mojej opinii o niej, to na pewno uciąłbym wystawienia niektórych maszyn. Ciuchcie z podczepianymi wagonikami potrafią mordować niemiłosiernie. Sam kadajec może nie jest jakiś przerażający, ale jego możliwości w kontekście całej armii są spore. Obcięcie arkanu, który zabiera D3 PD i DD też by się przydało. Bardzo mocna rzecz. Sama magia, która kastruje magie przeciwnika jest lekkim nieporozumieniem. Owszem całość armii cierpi na małej ilości oddziałów, ale są to oddzialy, które raczej nie oddają punktów łatwo. Jeżeli taki przykładowy Kudłąty Facet z Szaloną Brodą i Glanami się za to weźmie może być armia nie do powstrzymania dla co po niektórych. Joł.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Smiechu pisze:
kudłaty pisze: heraldzie tęczy (dzięki Śmiechu!)
Dziękujesz mi , a wciąż nie poprawiłeś :wink:
Nie tam, mi opcja MoS na herladzie Khorna by odpowiadała :D 8) :wink:

Co do podsumowania to znów się całkowicie zgadzam z Kudłatym.

Jedyne co mnie zastanawia to czy TK potrzebują dodatkowych 200 punktów? Mają z nimi 5-6 jednostek kombatowych, w zaleznosci od złozenia, te dodatkowe rydwany naprawde nie są im potrzebne, wystarczy, że w fazie magii mają tonę kostek.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jeżeli taki przykładowy Kudłąty Facet z Szaloną Brodą i Glanami się za to weźmie może być armia nie do powstrzymania dla co po niektórych. Joł.
To niech się weźmie i sprawdzi. Imo obcinanie w ciemno armii, która nie została porządnie ograna to mega słaby pomysł.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

+1/ okej, maryś sobie poradzi z nową Chadecją, wie jakie są jej słabe punkty itd.

Po za tym na Bp jest mniej więcej 6-8 graczy Chadecji. Nie jest to duża ilość, która by zagrażała masterom itd.
Większość graczy nawet nie ma jeszcze sklejonej armii, a co dopiero mówiąc o jej wystawieniu. Pierwsze wnioski i ograniczenia wyciągajcie za miesiąc lub dwa, kiedy Chadecja jak mówił jankiel zostanie już ograna. I wtedy, kiedy przede wszystkim pojawi się na turniejach w większej ilości.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Temat ma tytuł ETC 2012, więc wydaje mi się, że rozmawiamy o cięciach na euro. Tam potencjalnie spotykają się gracze najlepsi na świecie i posiadanie pacynek nie jest problemem.

Co do wartości bojowej ciufci nie będę się wypowiadał, skoro wpuściłeś w nią mournfangi. W ten sposób rozumując to w grze są może 2 oddziały które są warte wystawienia. W moich dotychczasowych bitwach z CHD mourny i 90% zwyczajnie nie dojeżdżały do walki, mimo tego, że moi przeciwnicy byli klasyfikowani w top 200 ligi. To nie jest sztuka brać 5 kości i rzucać na jeden kluczowy oddział zakaz czarowania maszerowania i szarżowania, a resztę oddziałów naparzanie maszynami, które mają 90% celność, w odwodzie mając najbardziej giętego monstera w grze.
Ostatnio zmieniony 29 lut 2012, o 09:40 przez Marys, łącznie zmieniany 1 raz.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

kudłaty pisze: Limity globalne:
-można śmiało znieść limit procentowy z lordów o ile jest brany tylko 1. Smoki i tak są rarytasem klimaciarzy, HE będzie można zabrać 100pkt a obniżyć cory nie pozbawiając ich opcji na fajnego smoka a demony są na tyle pocięte że pełne odblokowanie greaterów nie zagnie systemu,
piękne spostrzeżenie :)
i marzyłbym, aby to poszło w tą stronę.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Marys pisze:Temat ma tytuł ETC 2012, więc wydaje mi się, że rozmawiamy o cięciach na euro. Tam potencjalnie spotykają się gracze najlepsi na świecie i posiadanie pacynek nie jest problemem.
+1

Skoro Chadecja jest dopuszczona to napewno ktos juz sie postara o to by była ona złożona w jak najlepszym stylu.
Dlatego trzeba ja z lekka przyciąć - nie grałem z nią, ale jak czytam i slucham opowisci o jej możliwosciach to generalnie okazuje sie że połowa armii nie ma na nią argumentów, a druga połowa musi sie wykazac nie lada zdolnościami by ją powstrzymac.

Te maszyny, ta magia i te potworki w rekach dobrego generała mogą zrobić kuku.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Smiechu pisze: Te maszyny, ta magia i te potworki w rekach dobrego generała mogą zrobić kuku.
Dopóki nie zrobią tego kuku choćby na jednym turnieju to nie uwierzę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

A ja słyszałem że w ameryce murzynów biją. Może poczekajcie z tym cięciem do jakiegokolwiek turnieju w którym ktokolwiek cokolwiek ugra ? :roll: Bo chyba po mnie to wyników jakichkolwiek się nie spodziewacie ? :shock:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

ODPOWIEDZ