Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: Morsereg »

Czcibor pisze:
Artur pisze:OK ale ... czy 8ed zaczęła się w zeszłym roku od stycznia ? Bo jeśli nie, a wyszły w zeszłym roku orki, Tk i ogry to znaczy, że w tym roku powinno wyjść więcej do WFB kodeksów ... Przecież teraz kodeks do wfb jest co 2 miechy więc liczył bym na jeszcze przynajmniej z 3-4 kodeksy oprócz wampirów - no chyba że GW zafunduje jakąś kampanie która przystopuje pracę nad bookiami .
Tak, tylko jest jeszcze 40k a w tym roku jest premiera 6ed, CSM'ów, Tau i chyba Eldarów :wink:
ale to nie ma nic do rzeczy.
bo GW teraz wydaje 40k i wfb naprzemiennie.
a poza tym w zeszlym roku jeszcze wyszly: SoM oraz blood in the badlands. tak wiec w sumie 5 ksiazek (liczylbym jednak 4 bo BitB to bardziej kampania niz jakis 'dodatek').
do wh40k wyszlli: necroni, sisters of battle, grey knightci i cos jeszcze.
w tym roku powinno byc podobnie.

przy wyjsciu 6 edycji czterdziestki ma wyjsc jeden book a plotki mowia o legionach chaosu, do tego imperium TAU itd.
tak czy inaczej, jak juz pisalem wczesniej, to nie ma znaczenia bo GW wyda od 8 do 10 armybookow/codexow (czyli po 4/5 na wfb i wh40k)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

Hyh...

Nawet nie rozegrałem całej gry, battalion nie jest jeszcze sklejony w 100% a już moje grotołazy wzbogaciły się o oddział warriorów/longbeardów i dodatkowe działo/organki!

Chyba pora wreszcie coś zagrać ;)
Woot?

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

Witam , mam pytanie wiadomo co jest z modelami Hamków slayerów i longów z GW? Planują je wydać w failcascie czy jak? Bo planuję zacząć składać armie krasi i hamki by się przydały a tu nie można ich dostać w sklepie :(

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Koz@a pisze:Witam , mam pytanie wiadomo co jest z modelami Hamków slayerów i longów z GW? Planują je wydać w failcascie czy jak? Bo planuję zacząć składać armie krasi i hamki by się przydały a tu nie można ich dostać w sklepie :(
- Longi - są wydane i możesz je złożyć z zestawu warriorów - pomijam, że wyglądają obleśnie ale właśnie taką formę udostępnia teraz GW

- Hamce / Slayerzy - jedynie mail order czyli bezpośrednio przez stronę GW... a wydadzą w faincaście jeśli skończą się metalowe modele lub kiedy wypuszczą nowe figurki

- Longi staroedycyjne metalowe - mail order only
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Szukaj starych edycji - metal rulez!!!!! Te obecne longi to nie longi, tylko jakaś ich namiastka. Mail order , ebay, allegro i skompletujesz spokojnie. Taką mam koncepcję :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

Po tym co GW zrobiło Imperium zaczynam się bać o losy krasnoludów :evil: ciekawe co debilnego wymyślą żeby zepsuć nasz podręcznik
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Dulix pisze:Po tym co GW zrobiło Imperium zaczynam się bać o losy krasnoludów :evil: ciekawe co debilnego wymyślą żeby zepsuć nasz podręcznik
po zdjęciach samych figurek ciężko stwierdzić co GW zrobiło (czas teraźniejszy dokonany!)... poczekaj na booka, później płacz... tylko czy aby na pewno? weź krasnoludzką cierpliwość i skrzynkę piwa i czekaj na booka odpowiedniego, a nie się jakimiś człeczynami przejmujesz!
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

O to, to... nie liczę już na żadne fajne krasie z GW - z tym dobrze już było :( . Myślę jednak, że paradoksalnie może to wyjść na korzyść. Jeżeli coraz mniej będzie się sprzedawało kraśków, bo obecne są brzydkie jak noc, to dla uatrakcyjnienia armii wydadzą podtęcznik z atrakcyjnymi statami dla krasi :D . Zobaczymy...

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

dobrze ze mam krasie złożone na metalowych staroedycyjnych modelach tylko warki plastikowe to sie nie przejmuje :p. Mogą wymyślić jakiś krasnoludzki sterowiec albo cos :D

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Po pierwszych obrazkach Imperium ja wolę żeby nie wydawali nowego AB do Krasnoludów... Jest dobrze, damy radę - nie potrzebujemy na siłę wymyślonej monstrous infantry/cavarly i przerośniętego czegoś które nagle z nikąd pojawi sie we fluffie (zawsze tam było przecież...) a jego "must have" model wielki i plastikowy będzie zajmował pół torby na figurki. Świetnie po prostu.

p.s. Wypiłem whisky i marudzę - wiem, ale musiałem tak zrobić jak zobaczyłem Imperium.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Remo pisze:p.s. Wypiłem whisky i marudzę - wiem, ale musiałem tak zrobić jak zobaczyłem Imperium.
"pamiętaj aby dzień świety świecić!" na zdrowie! hep!

mi totalnie przeszło a kury zaczęły śmieszyć po połowie butli ;P

więc nie ważne co tam GW dla nas szykuje... dawać to, przyjmę na klatę i będzie dobrze ;) (oby to była ta wielka katapa/działo, którego NIE dostało Emp! :P)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Byle coś mechanicznego:P nie chce mieć zwierzyńca :P
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

ktos tutaj pisal, ze plotki niosa wiesc o jakims mega-ultra-hiper-wielkiej klopie.
z drugiej strony u imperialistow plotki mowily o wielkim dziale z nuln ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

pingu pisze:Byle coś mechanicznego:P nie chce mieć zwierzyńca :P

mechaniczny niedźwiadek na którym będzie siedzieć krasnoludka w loczkach :D
Woot?

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ja już (gdzie indziej) mówiłem, że do krasnoludów chcę samolot szturmowy, coś w stylu IŁ-2 z możliwością podwieszenia dodatkowych działek i bomb, tytana w wersji do cobatu i takiego uzbrojonego w działa, miotacze ognia i plecak odrzutowy (od razu najlepiej revenant titana :lol2: ). I jeszcze przydałby się świder-transporter piechoty, wyskakujący w dowolnym miejscu na planszy (czytaj: pod jednostką wroga), a wszystko co znajdowało się nad nim dostaje z dużego placka trafienia z S10 i musi zdawać panikę.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

smiejagreg pisze:O to, to... nie liczę już na żadne fajne krasie z GW - z tym dobrze już było :( . Myślę jednak, że paradoksalnie może to wyjść na korzyść. Jeżeli coraz mniej będzie się sprzedawało kraśków, bo obecne są brzydkie jak noc, to dla uatrakcyjnienia armii wydadzą podtęcznik z atrakcyjnymi statami dla krasi :D . Zobaczymy...
Dokładnie, dobre czasy już były, i wygląda na to, że u takich patologicznych klimaciarzy jak my zaowocowały ciężkim uzależnieniem od kolekcjonowania staroci :wink:
Ale o przyszłość sprzedaży obecnych wydmuszek chyba wszyscy w GW sa spokojni - za chwilę pierwsza część Hobbita, potem druga, krasnoludy mają globalną promocję na ekranie i młody klient sie znajdzie.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

lividus pisze: Dokładnie, dobre czasy już były, i wygląda na to, że u takich patologicznych klimaciarzy jak my zaowocowały ciężkim uzależnieniem od kolekcjonowania staroci :wink:
Ja i tak kolekjconuje zabytkowe motocykle więc u mnie to już norma ;] żeby chociaż odświeżyli nam tych hamców jak bedą wydawać bo mnie te klony wkurzają. Manticowe już są różniejsze od GW :lol2:
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Klafuti pisze:Ja już (gdzie indziej) mówiłem, że do krasnoludów chcę samolot szturmowy, coś w stylu IŁ-2 z możliwością podwieszenia dodatkowych działek i bomb, tytana w wersji do cobatu i takiego uzbrojonego w działa, miotacze ognia i plecak odrzutowy (od razu najlepiej revenant titana :lol2: ). I jeszcze przydałby się świder-transporter piechoty, wyskakujący w dowolnym miejscu na planszy (czytaj: pod jednostką wroga), a wszystko co znajdowało się nad nim dostaje z dużego placka trafienia z S10 i musi zdawać panikę.
Weź się Klafuti przerzuć na 40tkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Crovaxus - masz hamców z 3-4 edycji przecież...

Awatar użytkownika
Denn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Karaz-Wawa

Post autor: Denn »

smiejagreg pisze:
Klafuti pisze:Ja już (gdzie indziej) mówiłem, że do krasnoludów chcę samolot szturmowy, coś w stylu IŁ-2 z możliwością podwieszenia dodatkowych działek i bomb, tytana w wersji do cobatu i takiego uzbrojonego w działa, miotacze ognia i plecak odrzutowy (od razu najlepiej revenant titana :lol2: ). I jeszcze przydałby się świder-transporter piechoty, wyskakujący w dowolnym miejscu na planszy (czytaj: pod jednostką wroga), a wszystko co znajdowało się nad nim dostaje z dużego placka trafienia z S10 i musi zdawać panikę.
Weź się Klafuti przerzuć na 40tkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I graj orkami >:) !!!
Woot?

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

smiejagreg pisze: Crovaxus - masz hamców z 3-4 edycji przecież...
A masz ich w ilości 60? :PP wolałem dlatego już mieć od biedy tam 80 sztuk z mantica i powoli zbierać te stare oraz czekać na nowe :P
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

ODPOWIEDZ