8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: wertex »

Czy jeśli placek katapulty zniesie tak że dotknie walczące modele, to dostają od pocisku czy nie?
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Tak.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Dwa pytania.

1. Czy test LD na marszowanie i test LD na szybka reorganizacje to ten sam test?
Jesli tak, czy to znaczy, ze jesli go zdam to moge marszowac LUB wykonac szybka reorganizacje (mam muzyka), a jesli nie to moge wykonac zwykly ruch LUB normalna reorganizacje?
A jesli nie, to czy to znaczy, ze musze zadeklarowac przed wykonaniem testu jaka akcje zamierzam zrobic i w przypadku zdania go lub nie mam tylko jedna opcje, tzn. jesli deklarowalem swift reforma to tylko reform, a jesli marsz to tylko ruch?


2. Mamy oddzial 3 salamander kazda po 3 poganiaczy. Jedna salka ma misfire i zjada 3 poganiaczy.
Czy ta jedna slaka musi wykonac test reakcji potwora?
Jesli nie, to czy poleglych poganiaczy zdejmujemy po rowno z kazdej salamandry?
Czy jesli sciagamy po rowno, to dopiero jak zostanie dwoch, to jedna salka testuje reakcje czy moze dopoki dopoty jest choc jeden poganiacz to on pogania caly oddzial, a dopiero jak zgina wszyscy to wtedy 3 salki na raz robia testy reakcji?

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

1. Deklarujesz czy chcesz zrobić swifta czy marsz. Jak zdajesz na Swifta to nie może ci się odwidzieć i zrobić marsz nagle. Decyzja co robisz, potem rzut i to robisz.
2. Poganiacze w salkach sa jak w maszynach. Oddział 3 salek ma łącznie 9 poganiaczy. Gdy spadną wszystcy to wszystkie salki jako oddział zdają monster reaction
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

crovaxus pisze:1. Deklarujesz czy chcesz zrobić swifta czy marsz. Jak zdajesz na Swifta to nie może ci się odwidzieć i zrobić marsz nagle. Decyzja co robisz, potem rzut i to robisz.
a przypadkiem nie jest tak, że robisz najpierw reform a potem mówisz że to swift i rzucasz, co na to mówi RB? Jak się udał to możesz się ruszyć, jak nie to stoisz w miejscu.
Problem marszu wtedy sam się rozwiązuje :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Asassello pisze:
crovaxus pisze:1. Deklarujesz czy chcesz zrobić swifta czy marsz. Jak zdajesz na Swifta to nie może ci się odwidzieć i zrobić marsz nagle. Decyzja co robisz, potem rzut i to robisz.
a przypadkiem nie jest tak, że robisz najpierw reform a potem mówisz że to swift i rzucasz, co na to mówi RB? Jak się udał to możesz się ruszyć, jak nie to stoisz w miejscu.
Problem marszu wtedy sam się rozwiązuje :)
W RB tak własnie jest ale ostatnio ktoś mi twardo tłumaczył że wyszło faq i najpierw rzucasz później decydujesz...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

EDIT :
@Assasello
Jest tak jak mówisz, tyle, że rzucasz przed reformem. Jeśli rzut jest udany, to robisz co chcesz, a jak oblejesz to się reformujesz i to koniec ruchu dla Ciebie.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2012, o 01:11 przez Jasif, łącznie zmieniany 1 raz.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jest następująca sytuacja na stole:
Ł - Łucznik
P - Postać

ŁŁŁPŁŁŁŁ

Jeśli oddział patrzy się do przodu, to czy można opuścić Postacią tą jednostkę w przeciwną stronę, czyli do dołu? Jeśli tak, to z jakiego zapisu to wynika oraz porusza się na ilość cali taką jaki ma Movement, czy też porusza się tyłem i wartość Movement jest dzielona przez 2?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

Możesz wyjść z dowolnego miejsca w oddziale na swoją wartość Mv, to jest napisane w RB w dziale characters leaving the unit z tego co pamiętam. Możesz wyjść normalnie, nie musisz iść tyłem.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Czy jeśli wybije 15 osobowy oddział w którym był bohater to jeśli sam bohater ucieknie zbiera się do końca gry w dwóch pałach czy musi z nim uciekać czempion ???

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Tam jest zapis:"When leaving a unit, the character reverts to his normal rules for movement. The distance of his move is worked out from his actual position in the unit before the unit moves." Jak z tego wnioskować, że może wyjść do tyłu z normalnym Movementem a nie społowionym? To pytanie jest dość istotne dla mnie pod względem Ligi WFB w jakiej biorę udział i jeśli taki manewr jest możliwy, to punktacja jest wtedy liczona na moją korzyść.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Jasif pisze:Jest tak jak mówisz, tyle, że rzucasz przed reformem. Jeśli rzut jest udany, to robisz co chcesz, a jak oblejesz to się reformujesz i to koniec ruchu dla Ciebie.
skąd ty takie rewelacje bierzesz? :shock:

@Asassello, Grolshek, Jasif
str 94 przy muzykach jest ładnie opisane, FAQ w kwesti swift reforma nic nie zmieniło, Crovaxus dobrze napisał
jednostka mająca muzyka może próbować zrobić swift reform, zdajesz test Ld, jeśli jest zdany to natychmiast robisz swift'a + możesz normalnie się ruszyć
jeśli nie to musisz zrobić standardowy reform

próbując zrobić swift tracisz jakikolwiek wybór, nie ma zdawania testu a później będziesz myśleć czy na pewno ci się opłaca czy może jednak chcesz marsz
podjąłeś decyzję to są konsekwencje, chyba, że mi tu podasz cytat z RB jako uzasadnienie 8)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Pytanie natury prawnej ;).

Znajomy-buc stwierdził że nie mogę używać kotła Mrocznych Elfów jeśli nie mam wszystkich członków obsługi (figurek znaczy). Myślałem że w 8 edycji figurki to tylko znaczniki ran. Kto ma w tej sytuacji rację? Głupio mieć lipę na turnieju z powodu takiej pierdoły ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Majestic pisze:Pytanie natury prawnej ;).

Znajomy-buc stwierdził że nie mogę używać kotła Mrocznych Elfów jeśli nie mam wszystkich członków obsługi (figurek znaczy). Myślałem że w 8 edycji figurki to tylko znaczniki ran. Kto ma w tej sytuacji rację? Głupio mieć lipę na turnieju z powodu takiej pierdoły ;).
Nie wiem, czy Cauldron to Machina Wojenna, ale może takie coś z FAQa do RB co znalazłem pomoże:
War Machines
Q: Does a bolt thrower require two or more crew remaining to
fire? (p111)
A: No.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Nie do końca mi o to chodziło, raczej o to, czy trzeba mieć wszystkie figurki obsługantów by móc wystawiać maszynę.

Ale dzięki za odpowiedź :).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

misha pisze:
Jasif pisze:Jest tak jak mówisz, tyle, że rzucasz przed reformem. Jeśli rzut jest udany, to robisz co chcesz, a jak oblejesz to się reformujesz i to koniec ruchu dla Ciebie.
skąd ty takie rewelacje bierzesz? :shock:

@Asassello, Grolshek, Jasif
str 94 przy muzykach jest ładnie opisane, FAQ w kwesti swift reforma nic nie zmieniło, Crovaxus dobrze napisał
jednostka mająca muzyka może próbować zrobić swift reform, zdajesz test Ld, jeśli jest zdany to natychmiast robisz swift'a + możesz normalnie się ruszyć
jeśli nie to musisz zrobić standardowy reform

próbując zrobić swift tracisz jakikolwiek wybór, nie ma zdawania testu a później będziesz myśleć czy na pewno ci się opłaca czy może jednak chcesz marsz
podjąłeś decyzję to są konsekwencje, chyba, że mi tu podasz cytat z RB jako uzasadnienie 8)
OMG, teraz przyciąłem, że Groszek mi się wbił z postem, jak pisałem. Odpisywałem Assasello, tylko Groszek się wpieprzył z postem, zanim skończyłem swój, więc wyszło, jakbym bzdury pisał, pardon.
Majestic pisze:Pytanie natury prawnej ;).

Znajomy-buc stwierdził że nie mogę używać kotła Mrocznych Elfów jeśli nie mam wszystkich członków obsługi (figurek znaczy). Myślałem że w 8 edycji figurki to tylko znaczniki ran. Kto ma w tej sytuacji rację? Głupio mieć lipę na turnieju z powodu takiej pierdoły ;).
To zawsze zależy od organizatora turnieju, ale raczej nie powinno być problemu. No i tak, twój kolega to buc (pozdrów go).
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Wpieprzyć to ty możesz kotleta...
Wychodzi na to że mnie znów ktoś zwałował i robimy rzut, reform lub swift w zależności od wyniku rzutu ?
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoją wątpliwość ale jest tak: jak decydujesz się na szybką reorganizację to jest to układ wiążący bez względu na wynik rzutu kostkami - jeśli zdasz liderkę to możesz jeszcze wykonać ruch, w przypadku nie zdania liderki robisz reorganizację normalnie tj. poświęcając ruch (i nie możesz odwołać reforma ze względu na niezdany test LD, on stał się nieuchronny w momencie deklaracji swifta)
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

No proste że jak deklarujesz swift reform to w przypadku nie zdania Ld nie możesz już się ruszyć, a jedynie musisz zrobić zwykłego reforma :!:
Ostatnio zmieniony 28 lut 2012, o 11:08 przez Karlito, łącznie zmieniany 1 raz.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

tylko, że po nie zdaniu LD robisz (nie ma odwołania) reforma.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Zablokowany