ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: ETC 2012

Post autor: Shino »

nie wiem czy wiesz ale system etc nie jest robiony zebys ty gral chd w jakis okreslony sposob, a zeby dobrze sie gralo na etc

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

świetnie to rozumiemy ale banować armie w której de facto wsyzstko jest meega drogie nie ma najmniejszego sensu.

Mamy mocna magie, ciuchcie i k'daii. Maszyny są o wiele gorsze od Dwarfickich bo nie mamy przerzutów, trzeba specialnie smitha.

Ma potenciał ale ciecia bazylowe wdg mnie są odpowiednie bynajmniej póki ktos cudów na wiekszych turach światowych tym nie osiagnie.
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

Marys pisze: W ten sposób rozumując to w grze są może 2 oddziały które są warte wystawienia.
jeden to mournfangi a drugi to ironblaster
bo te oddziały warte wystawiania są zawsze. :wink:
Rozumiem pisanie o przegięciu CHD z punktu widzenia OK bo sam nimi gram (a właściwie to kończę malować) bo poza maszynami i może magią CHD mają niewiele. Ale właśnie maszyny są moim zdaniem najgroźniejsze dla OK. Dla reszty armii CHD takiego bólu nie stanowią.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Nie jest to do końca prawda. Chadecja jest dobra na praktycznie większość armii, warto jedynie postawić za jej sterami kogoś dobrego. A wydaje mi się, że nawet o ile w Polsce o to ciężko to byłoby głupio, gdybyśmy nie pomyśleli o ty by obciąć tą opcję w drużynach innych narodowości.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Ja natomiast widziałem co ta armia robi w Hannoverze razem z pozostałą ekipą wypadową...
Jest na pewno parę rzeczy wymagających ścięcia i zbalansowania. Na początku POK i Drakenhoff też uważane były za przedmioty nie muszące być ograniczane [ bo pierwszy zbyt losowy a drugi za drogi ] i miały być nie brane przez graczy a tu jednak niespodziewajka...
Ścięcia dla samych cięć są IMO pointless ale trzeba mysleć nie tylko o komforcie graczy CHD ale i reszty grającej z nimi...
Trzeba zastanowić się co i jak ale na spokojnie.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Grałem z ChD Pluta raz. Starymi wampirami na gwardii na format Poznania. Jakie miałem szanse na zrobienie czegokolwiek większego niż remis, zakładając względnie normalne rzuty? No praktycznie żadne. Odczuwałem wrażenie, że Pluto gra w inną grę niż ja. Wiem, że nie gram VC i moje ogranie tą armią było niemal zerowe (stąd 1-19), ale i tak mi to wystarczyło, żeby armię obejrzeć, poczytać trochę zasady i stwierdzić, że dla ChD kilka armii (gdzieś z połowa) to niemal free frag.

A w kontekście ograniczeń ogólnych, to pomysł z lordami jest fajny. Sam z chęcią zagrałbym na smoku, ale mój kosztuje 730. :cry:
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

a mi się wydaje że wystarczyłoby jedno ograniczenie tnące wszystkich równo no może poza bestiami :wink: wpłynęłoby też na różnorodność rozpisek
Żaden unit (włączając bohaterów) nie może się powtórzyć. można by do tego dodać ew limit punktowy np 450 i tyle.

Awatar użytkownika
g0trrI
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: g0trrI »

scoutmaster pisze:a mi się wydaje że wystarczyłoby jedno ograniczenie tnące wszystkich równo no może poza bestiami :wink: wpłynęłoby też na różnorodność rozpisek
Żaden unit (włączając bohaterów) nie może się powtórzyć. można by do tego dodać ew limit punktowy np 450 i tyle.
Z całym szacunkiem, ale głupszego postulatu nigdy nie słyszałem.
Aron_Banalny pisze:e, różnica koncepcji. może gówna i animozja vs. maksimum stabilności
paulinka17 pisze:Ja dziękuję. Aron, ale może Ty gówna i animozji?
Mój Blog

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

widzisz, ale grałeś raz przeciwko nim bez ogrania. I już chcecie wprowadzać ograniczenia? Bez testowania na polskie warunki?
I to ma być to całe ETC? Śmiech na sali.

Ograniczenia bazyliszkowe były jak najbardziej w porządku. Wprowadziliście ETC i każda armia jest w jakiś sposób ograniczona. I tu się pojawia pewien paradoks. CHD nie są ograniczone. I nikt nie wie jak powinny być ograniczone, bo nie jest to poparte żadnymi rozsądnymi argumentami, statystykami ani osiągnięciami tej armii.

Skoro zagraniczni koledzy stanowią problem, to trzeba ich sprowadzić do odpowiedniego poziomu, a kolejną armie ograniczyć do ETC z powyższego powodu. Tym się kierujecie przy robieniu ograniczeń na ETC?

Łał, mamy jako jedyna armia dwie bronie na armie ogrów, bo zadają po d3 woundy. Jak nam to zabierzecie, to od razu z wyraźnym zadowoleniem na twarzy możecie sobie wpisywać 20:0 na karcie wyników. Czym was skontrujemy?
Nasza piechota z waszą ma marne szanse. Macie impakty i stompy na nasze dwarfy. Hmmm, a może zabierzmy CHD działa, a ogrom stompy i impakty. Wszyscy będą zadowoleni (ironia).
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

z czytania i gier testowych pierwsze propozycje:
Lore of Hashut - 1PD 2DD
Chalice 2PD 1DD

Irondeamon zjada slot maszyny
Magma Cannon 0-2
Dreadquake Mortar zjada dwa sloty maszyn
0-2 Inżynierów

i jest względnie git. Jak odnajdę po testach kolejne prze******a - dodam tutaj
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Never jest tylko jeden problem. TO cię w sumie nie dotyczy. Ludzie tutaj starają się ustanowić pewien sensowny regulamin na ETC, Ty na nie raczej nie jedziesz. Na mastery w sumie też nie musisz, szczególnie, że na razie szykują się max dwa z takimi ograniczeniami. Więc wyluzuj i daj innym popracować nad sensownymi ograniczeniami armii, która jest niezbalansowana.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

bardziej bym hellacannona dał 0-1, niż dreadquake ograniczał, ta maszyna naprawdę drogo kosztuje i ciężko się spłaca.
Katapulta krasnoludzka kosztuje 155...

Ciuchcia jak najbardziej, co do inżynierów i tak rzadko, kiedy bierze się więcej niż dwóch, więc git. Magma cannony nie grałem, więc się nie udzielam.

Lore of Haskut zrobiłbym 2 PD i 1 DD, granie bez dispel scrolla to krecha na całą armię.
Ostatnio zmieniony 29 lut 2012, o 19:23 przez Never, łącznie zmieniany 1 raz.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Dmtrij pisze:Never jest tylko jeden problem. TO cię w sumie nie dotyczy. Ludzie tutaj starają się ustanowić pewien sensowny regulamin na ETC, Ty na nie raczej nie jedziesz. Na mastery w sumie też nie musisz,
Ale pamiętaj, że masa turniejów będzie niestety miała format ETC, z przyczyn oczywistych.
Więc nawet jeśli Never czy ja nie jedziemy na ETC, to grozi nam granie na tych zasadach. Inna sprawa, ze rzeczywiście "formalnie" nas te ograniczenia nie dotyczą, ale w praktyce jak najbardziej tak.

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

+1 =D> =D>
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Na początku POK i Drakenhoff też uważane były za przedmioty nie muszące być ograniczane [ bo pierwszy zbyt losowy a drugi za drogi ] i miały być nie brane przez graczy a tu jednak niespodziewajka...
Na początku, to w 8 edycję też się nie dało grać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Hmm mógłbym przysiąc, że mówiłem to ja, nie Dymitrij. Dziwne...
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Oesu, cytat mi się bajsnął. :)

Generalnie Never się trochę niepotrzebnie nakręca, natomiast argument "nie jeziesz na ETC więc nie ględź w temacie AR bo Cię nie dotyczy" nie ma zastosowania. ;)

emiel_regis
Oszukista
Posty: 837

Post autor: emiel_regis »

z całym szacunkiem: co w chadecji stanowi jakieś konkretne zagrożenie dla np. bretki? mortary z s 3? helka/mortar? Wielkie bydle z płonącymi atakami? Cholernie drogie cory? Czy ciufcia, przed którą wystarczy pegazami się osłonić, żeby nie zastrzeliła dowolnego kowboja, który ją przytrzyma?
2 fajne unikalne czary wiosny nie czynią.
-d3 dice jak rozumiem jest ciężko losowe - jak sobie dwarf sciągnie 3 dd a mi 1 pd to znaczy, że w park maszynowy leci kometa/chain lightning na dobicie maszyn, znowu jeśli sobie ściągnie 3 pd a mi 1 dd to raczej ma fazę magii w plecy.

I jasne, ta armia będzie potrzebowała jakiś ograniczeń, wystawiona na 2-3 unbreakable LT, niezlym strzelaniu i magii ma koszmarny potencjał - ale sugeruję, że nie przeciwko każdej armii :wink:
pomysły Dymitra - ok, chociaż wydaje mi się, że Magma powinna być ograniczana tylko na wagonie..

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Dokładnie - Krzysiek ma 100% racji.
Never - jesteś zbyt agresywny. Tak niczego nie ugrasz.

Ale trochę go rozumiem, bo mnie też podkurwia ten pseudo argument o ETC dla wybranych, a reszcie - wara.

Jestem członkiem dużej społeczności i mam prawo dyskutować i oceniać zasady, na których mamy grać.
Wiemy już, że nie są dość dobre. SLoS jest niedopracowany na dość dużą skalę.
Inne zasady są często zbędne, albo skrajnie ogólne (wg zasady Asgera, że lepsze proste i ogólne zasady i pal licho straty uboczne).

Fajnie, że jest Euro, ale byłoby fajniej, gdyby pozbyło się powyższych wad.
I głównie dlatego, że scena turniejowa w Polsce (i nie tylko) bardzo mocno z tego pakietu korzysta. A nie tylko 8 reprezentantów.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

okej, wrzucam, na luz. Już nie będę agresywny;).

Dwie powyższe wypowiedzi to wreszcie konkrety, na które czekałem.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

ODPOWIEDZ