ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Re: ETC 2012

Post autor: Lazur »

Never pisze:I tu się pojawia pewien paradoks
Nope. Chuck Testa
Paradoks jeszcze się nie pojawił i nie wystosował oficjalnego stanowiska w powyższych kwestiach :D
Od siebie dodam tylko tyle że w pełni zgadzam się z Jackiem. Ograna Reprezentacja to fajna sprawa ale myślę, że ludzie grają też po to żeby mieć jakiś fun dla siebie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Straszny fun grać z potworem, którego nie można zranić z siłą 4 lub mniejszą, z czarodziejem, który zabrania ci szarżować, maszerować, czarować i utrudnia strzelanie - jednym czarem, z magmami, które mordują o niebo lepiej niż mortary, działa imperialne i krasnoludzkie katapulty. Taki ubaw po pachy, że turlam się i nie mogę przestać.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Marys pisze:Straszny fun grać z potworem, którego nie można zranić z siłą 4 lub mniejszą, z czarodziejem, który zabrania ci szarżować, maszerować, czarować i utrudnia strzelanie - jednym czarem, z magmami, które mordują o niebo lepiej niż mortary, działa imperialne i krasnoludzkie katapulty. Taki ubaw po pachy, że turlam się i nie mogę przestać.
To tak samo jakbym miał grać z Tobą, dostałbym maskę i nic bym nie zrobił. Żaden fun dla mnie. Powinni Cię zbanować. ;-)

Innymi słowy, IMO trochę demonizujesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

A ja uważam - zresztą nie od dziś - że Marys ma racje. Grałem z Hadecją standardowym bulidem DE i nie miałem szans - Hadecja miała odpowiedź na wszystko -PoKa nawet nie zauważyli dzięki standardowemu wyposażeniu maga który nie jest nawet magic itemem . Maszyny które walą jak kataputa lub jak działa to już kompletna przesada - po walce oczywiście zastanawiałem się czy mogłem zagrać lepiej i coś "ugrać" ale nie wymyśliłem co...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

a czy przypadkiem ten czar z chadeków nie mówi że nie można boostować oddziału z magii a nie czarować w 100% ??

zostawiłem booka u kumpla i niemogę tego sprawdzic teraz


A co do tego 1 Pd i 2 DD za wzięcie domeny magii to juz troche zbyt mocne ingerowanie przy dobrych wiatrach snajperka z deatha może nas wyruchać i juz tracimy nasz cała magie która przy uzyciu max 5 kości nie jest aż taka straszna. Jest to moja opinia takze nie katujcie mnie. Grałem juzpare bitew i wiem że tracąc mortar ciuchcie albo k'daii robi się nam ostro w plecy takze nie uważam że armia za swój koszt pkt jest gieta.


A dlatego cięzko jest wam wymyślic jakis odzew bo armia jest nie ograna, jak wyszły nowe skavy to abomka też niszczyła system a teraz każdy coś na nią ma .... Poczekajcie pół roku a chadeki będą juz spokojnie do ogarnięcia.
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

@PiotrzeB
Ja też słyszałem mity o tych krakowskich CHD, które wygrywają bitwę w drugiej turze.
Szkoda, że na mastery nie jeżdżą, a jak już się jakimś cudem pojawią to ugrywają kosmiczne 50 pkt z bitew.

Jakby to był taki samograj to po pierwsze szybko byśmy mieli wysyp tej armii na turniejach (jak to było z demonami i vc w 7 ed.), a po drugie w końcu jakieś CHD trafiłyby do tego top10 na którymś turnieju.

Narzekasz na to, że standardowa rozpiska DE nie miała argumentów, w takim razie może czas na nowy build? To jest nowa armia, każda nowość wymusza pewną zmianę meta-game.

Po kilku turniejach okaże się czy są one na prawdę takie mocne, czy to tylko taki pierwszy zachwyt (o przegiętości obecnych ogrów też się naczytałem) nad nieogranym bookiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Słuchaj chodzi o to ,że ludzie ( w tym ja) się burzą jak widzą twór z którym mało ,że nie wiadomo jak grać to naprawdę niektóre bulidy mają z tym mocno pod górę. Akurat de mają czym grać przeciwko defensom zarówno krasnoludzkim jak imperialnym...mam pegaza który ma +3as z przerzutem na działa ,mam PoKa , od biedy mam też Shadow i Harpie... wydaje się więc ,że mam "argumety" - tymczasem z ChD nie za wiele mogłem zrobić- ja to nazywam porażką "systemu" -
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jankiel pisze:
Na początku POK i Drakenhoff też uważane były za przedmioty nie muszące być ograniczane [ bo pierwszy zbyt losowy a drugi za drogi ] i miały być nie brane przez graczy a tu jednak niespodziewajka...
Na początku, to w 8 edycję też się nie dało grać.
Jednak dzięki uściśleniom i cięciom co poniektórych armii da się, prawda?
Chyba że mówimy o pure to dalej się nie da... Chyba że uważasz inaczej...?
emiel_regis pisze:-d3 dice jak rozumiem jest ciężko losowe - jak sobie dwarf sciągnie 3 dd a mi 1 pd to znaczy, że w park maszynowy leci kometa/chain lightning na dobicie maszyn, znowu jeśli sobie ściągnie 3 pd a mi 1 dd to raczej ma fazę magii w plecy.
Przy średnim rzucie na wiatry i takowym na chalice wyłączasz przeciwnikowi dispel co turę. Mało?
Asassello pisze:Jakby to był taki samograj to po pierwsze szybko byśmy mieli wysyp tej armii na turniejach (jak to było z demonami i vc w 7 ed.), a po drugie w końcu jakieś CHD trafiłyby do tego top10 na którymś turnieju.
Nie koniecznie... Modele drogie i trudne do "załatwienia" a plastusiowe danonki już nie przechodzą na masterach więc wysypu by nie było...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Asassello pisze:To tak samo jakbym miał grać z Tobą, dostałbym maskę i nic bym nie zrobił. Żaden fun dla mnie. Powinni Cię zbanować. ;-)

Innymi słowy, IMO trochę demonizujesz.
Traktuję to jako komplement ;)
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

bigpasiak pisze:...
Wystarczy Ci około 50 krasiów ze skullpasa, dużo greenstuffu, rzeźbiarz ze zwichniętą ręką i już masz połowę armii, bo drugą to konwersje z maszyn i innych pierdół. Da się, serio. Ale wysypu raczej nie będzie, tak jak mówisz ;)

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

nie zapominaj o manticowych tworach które są dość tanie i powszechne na aukcjach i sklepach z manticiem. Ale tak jak mówił Morrok. Pare dni zabawy ze skull passem i można bardzo dobry efekt dostać co stosują chadencjarze powszechnie.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Chyba że mówimy o pure to dalej się nie da... Chyba że uważasz inaczej...?
Uważam inaczej. O przegiętości HE w chwili wychodzenia booka też się nasłuchałem. Pasiak, nie gramy od dzisiaj. Takie pieprzenie smutów o tym, jakie coś jest przegięte, niegrywalne, niszczące system etc. to nieodłączna część tego hobby od samego początku.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jankiel pisze:Pasiak, nie gramy od dzisiaj. Takie pieprzenie smutów o tym, jakie coś jest przegięte, niegrywalne, niszczące system etc. to nieodłączna część tego hobby od samego początku.
True :wink:
Ja tylko mówię że skoro przycinają pewne kombinacje w części armii by balansować do reszty to potrzeba konsekwencji w reszcie niezbalansowanych armii... Tyle.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

to jest to, co mówi asasello, nie znacie tej armii i się jej obawiacie, tak jak w przypadku wszystkich świeżo wydanych booków.
A tutaj po prostu trzeba się nauczyć grać przeciwko Chadecji jak i nowym wampirom.

Zapewniam Was, że jak weźmiecie kowboja to kdaii leży, co więcej on się rozpada, w ten sposób macie darmowe 325 pkt.

Mówicie, że Lore Haskuta jest przegięty. A ogry mają na 12 cali regenerację, wampiry ASF, starzenie się i takie wskrzeszanie, że mało kto wie jak przez to przebrnąć.

Nasz przedmiot może zarówno nam zabrać 1 kostke magii, a Wam trzy, jak i 3 nam zabrać, a wam jedną. To kwestia farta.

Tomb Kingi, lizardmeni i inne armie mają dodawanie kostek do swojej puli czarowania. Uważam, że kasket i hierotitan, mortis jest znacznie dla was gorszy niż nasza losowa zabieraczka kości.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Never a z jakiego czaru wampy mają ASF :?: :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

to potrzeba konsekwencji w reszcie niezbalansowanych armii...
Ale to trzeba sprawdzić, a nie w ciemno dawać jakieś ograniczenia, bo coś wydało się przegięte. ASF u HE miał zepsuć całą 7 edycję i zapewnić tej armii autowin w każdym paringu.

Po przeczytaniu booka ChD jakoś nie widzę nie wiadomo jakich przegięć.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Przemcio pisze:Never a z jakiego czaru wampy mają ASF :?: :mrgreen:
Z Birony ;)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Never pisze:Mówicie, że Lore Haskuta jest przegięty. A ogry mają na 12 cali regenerację, wampiry ASF, starzenie się i takie wskrzeszanie, że mało kto wie jak przez to przebrnąć.
czy my rozmawiamy o tej samej grze?
Świetnie, ogry rzucą sobie regenerację, to ją jakby ominiesz swoimi czarami, bo są ogniste! Jeżeli rzucą at all, bo masz czar nr. 4
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Jankiel pisze:
to potrzeba konsekwencji w reszcie niezbalansowanych armii...
Ale to trzeba sprawdzić, a nie w ciemno dawać jakieś ograniczenia, bo coś wydało się przegięte. ASF u HE miał zepsuć całą 7 edycję i zapewnić tej armii autowin w każdym paringu.

Po przeczytaniu booka ChD jakoś nie widzę nie wiadomo jakich przegięć.
Bo to najzwyklejsza 8ed. armia z masakrycznymi kosztami zabawek ale HATERS GONNA HATE i wypadło teraz na chadecję...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

a czy ktos mi wklei na pw czary Chdecji :?:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

ODPOWIEDZ