ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: ETC 2012

Post autor: Jankiel »

Świetnie, ogry rzucą sobie regenerację, to ją jakby ominiesz swoimi czarami, bo są ogniste! Jeżeli rzucą at all, bo masz czar nr. 4
Jeżeli będzie miał co rzucać, bo masz greedy fist. Ewentualnie możesz zastosować chamską zagrywkę śląskich wałkarzy i wyjść z oddziału (chyba, że wkleiłeś maga na stałe w środek irongutów). Takie przepychanki to mogą być śmieszne przy browarze.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Ja grałem DE przeciwko ChD tylko raz, wiec trudno się o armii wypowiedzieć, ale w tym przypadku pod koniec 3 tury przeciwnik się poddał.

Owszem ostrzał jest demoralizujący, jak tracisz 1/3 armii zanim się ruszysz naprawdę boli. Na ten niesamowity ostrzał, odpowiednim doborem jednostek i ich wystawieniem możesz znacząco osłabić.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

PiotrB pisze:Słuchaj chodzi o to ,że ludzie ( w tym ja) się burzą jak widzą twór z którym mało ,że nie wiadomo jak grać to naprawdę niektóre bulidy mają z tym mocno pod górę.
Niemal wszyscy gracze wochu graja na choosenach, klocu bretka nie do ruszenia ;) Sa armie z ktorymi masz pod gorke i takie ktore maja pod gorke z twoja. Norma ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

to ja wam pokaze prostą akcja z na przyklad chosenami (sam nimi gram to wiem)

pod taki unit podsuwa sie dwa fasty w drugiej turze ( czyli wtedy kiedy ww. stają sie realnym zagrożeniem) pod ryj wchodza dwa fasty. W magii ruzcasz asha. wjedzie - jest po grze dla tych chłopaków. Nie wejdzie, schodki, wejdzie w nastepnej. Że się słąbo zbieraja? LD generalskie w 18 calach robi!
ten dredquake mortar. ŻE NIBY DROGI??? czy wy jestescie powazni? wedle tego co czytam w ksiazce, robi d6 ran pod całym ciachem. araz potem wali dendżerus testy oddzaiłom, w ktore łupnał. w dodatku może miec 7(!) ran!!!przeciez dwa takie koncza bitwe z ogrami najdalej w drugiej turze (ogry jako przyklad)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Nie no to działa jak katapulta, więc robi D6 tylko pod środkiem. Ale i tak jest mocny

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

a ja wciaż myśle, że w tej ksiązce jest inaczej zapisane. przeczytam raz jeszce jak bede w domu
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

A ja ją mam i tak nie jest napisane. Mortar jest katapą i ma d6 pod oczkiem. Co do woundów może mieć 7 za 240 pkt. Szkoda że nie dodasz takiej skromnej informacji że nie dość iż tabelkę misfire ma black powder -1 to do tego traci dodatkowo d3 woundy gratis od firmy przy każdym misfajerze... I to że bez ogra strzela na 3+. A żeby uniknąć misfajera trzeba zainwestować w kowala za skromną stówkę... Ale co tam fakty; jak się założyło że trzeba to ciąć to trzeba choćby prawda była inna nie ?
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dmtrij pisze:a ja wciaż myśle, że w tej ksiązce jest inaczej zapisane. przeczytam raz jeszce jak bede w domu
http://www.forgeworld.co.uk/Downloads/P ... khanQA.pdf

tu to masz nawet d6 tylko pod bighitem

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

FAQ nie widziałem jeszcze, nad ksiązka się pochyliłem - a w niej nie jest to takie oczywiste.
co do Kdaii - nie da sie go wiec ranic z siła 4 i mnijesza?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

No tak. Przecież to też jest w faq.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Nie można, ale głupi kowboj z Dragonhelmem za 10 pts skutecznie go blokuje

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Grolshek, a Ty zapominasz dodać, że ta katapa za 240 (i dość niewrażliwa na śmieci próbujące wyciągać maszyny) dwa razy trafia oddziały służące do CC/hordy/podobne - raz to co pod plackiem, z siłą trebusza, a w kolejnej turze trafia automatycznie każdy model raniąc na 6+/5++ (ale bez pancerza). Można uniknąć tego drugiego trafienia, ale pod warunkiem, że oddział spieszący się do CC będzie stał w miejscu i się patrzył... :) Do tego te 100 punktów w "inżyniera" może kontrolnie obsługiwać nie jedną, a cały park maszynowy (np. mortar + deathshriek'i lub hellcannon), i chyba można je wsadzić na maga, który i tak stoi z tyłu i nie pcha się do front ranków. :)

Grałem z CHD na nowych zasadach (jeszcze testowych by FW) i mortar jest wybietnie upierdliwy... (i trudno go ruszyć nie będąc armią mocno machino-strzelającą).
Ostatnio zmieniony 1 mar 2012, o 13:11 przez wokrze, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Helkli nie przerzuca bo nie jest maszyną

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

W Krakowie na turnieju już była taka historia z tym mortarem i d6 woundów dla każdego. Oczywiście musiało się oberwać ogrom :D
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Q. Does the Hellcannon benefit from the Daemonsmith’s re-rolls?
A. Yes, as long as they are selected as part of a Legion of Azgorh army.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Manfred pisze:Helkli nie przerzuca bo nie jest maszyną
Przerzuca przerzuca :mrgreen:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

wokrze pisze:Grolshek, a Ty zapominasz dodać, że ta katapa za 240 (i dość niewrażliwa na śmieci próbujące wyciągać maszyny) dwa razy trafia oddziały służące do CC/hordy/podobne - raz to co pod plackiem, z siłą trebusza, a w kolejnej turze trafia automatycznie każdy model raniąc na 6+/5++ (ale bez pancerza). Można uniknąć tego drugiego trafienia, ale pod warunkiem, że oddział spieszący się do CC będzie stał w miejscu i się patrzył... :) Do tego te 100 punktów w "inżyniera" może kontrolnie obsługiwać nie jedną, a cały park maszynowy (np. mortar + deathshriek'i lub hellcannon), i chyba można je wsadzić na maga, który i tak stoi z tyłu i nie pcha się do front ranków. :)

Grałem z CHD na nowych zasadach (jeszcze testowych by FW) i mortar jest wybietnie upierdliwy... (i trudno go ruszyć nie będąc armią mocno machino-strzelającą).
To zagraj ze mną i go nie uświadczysz na stole... Maga kitrającego się z tyłu i dowodzącego parkiem maszynowym również...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Czy to jest temat o chadecji czy o euro?

Tak tylko pytam ;)


Mnie bardziej w tym temacie interesuje odpowiedź na kilka bardziej zasadniczych pytań niż czy helka przerzuca z inzyniera...

Shino, czy wiesz może kiedy ma się ukazać nowy draft??
Czy podjeliście już jakieś prace nad nim?
Czy przedstawiłeś "nasze" (w sensie polskie) obiekcje, wyniki i statystyki z bazyliszka?
Czy inni członkowie przedstawiają jakieś obserwacje z turniejów w swoich państwach?
Jeśli tak, to jakie one są?

I czy oni w ogóle grają w tą grę regularnie, sprawdzają to gówno co wymyślili i mają jakieś pojecie o tym czy rzucaja ograniczenia w ciemno, bo tak to na razie wygląda?
Ok, na to pytanie sam sobie odpowiedziałem ;)
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

1) nie.
2) "prace" ida bardzo ale bardzo wolno
3) "naszych" objekcji nie. Moje (choc takze po skonsultowaniu z innymi ludzmi) juz tak.
4) niebardzo. Sam wciaz czerkam na jakis feedback po druzynowce w anglii, ktora byla rowno z bazylem.
5) ...

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Shino wez zrób cos z łaski swojej z limitem modeli/modeli strzelających w brecie.
Czy złożenie corów 50 men at arms, 2x30 łuków jest aż takie przegięte? :wink:
Chętnie pobawiłbym się czyms takim na lokalach, a tu dupa. Przecież dla ETC te limity w przypadku brety są zupełnie bez znaczenia. Wręcz przeciwnie, psują balans, gdyż ograniczają zlożenie rozpy w oparciu o teoretycznie słabsze jednostki.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ