DE Euro

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

DE Euro

Post autor: AndreFW »

Unnamed2400 Pts - Dark Elves Army

1 Supreme Sorceress @ 350.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Shadow
Seal of Ghrond [30.0]
Ironcurse Icon [5.0]
Lifetaker [30.0]
Sacrificial Dagger [25.0]

1 Master @ 208.0 Pts
Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Battle Standard
Black Dragon Egg [30.0]
Charmed Shield [5.0]
Dragonbane Gem [5.0]
Biting Blade [5.0]
1 Dark Pegasus @ [50.0] Pts

1 Sorceress @ 185.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Death
Dispel Scroll [25.0]
The Guiding Eye [25.0]

16 Dark Elf Repeater Crossbowmen @ 186.0 Pts
Rptr Crossbow; Light Armour; Shield; Musician; Chempion

30 Black Ark Corsairs @ 350.0 Pts
Standard; Musician; Chempion
Sea Serpent Standard [25.0]

24 Dark Elf Warriors @ 174.0 Pts
Standard; Musician; Chempion
Standard of Discipline [15.0]

5 Cold One Knights @ 169.0 Pts
Standard; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]

20 Black Guard @ 320.0 Pts
Standard; Musician; Chempion
Banner of Murder [25.0]

5 Harpies @ 55.0 Pts

5 Harpies @ 55.0 Pts

5 Shades @ 85.0 Pts
2ndWeapon;

5 Shades @ 85.0 Pts
2ndWeapon;

1 War Hydra @ 175.0 Pts


Models in Army: 113


Total Army Cost: 2397.0
Nowa wersja rozpiski przed BoB. Prosiłbym o komentarze :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

mam kilka uwag - nie za mało tych wariorów pod sztylet? Nie za mało tych korsarzy ? Nie za małe te kusze pod "oko"?....
Moje zdanie jest takie - co jest do "wszystkiego " to jest do niczego- wywal Coki i dopakuj pozostałe odziały :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

Więc po kolei :
Nie za małe te kusze pod "oko"?
rozważałem wywalenie oka ale na razie nic sensownego mi nie przychodzi do głowy
Nie za mało tych korsarzy ?
nie wydaje mi sie żeby 30 korsarzy to było mało -.- imo tak jest akurat i więcej raczej nie ma sensu
nie za mało tych wariorów pod sztylet?
To właśnie sam rozkminiam ale pare pkt na podpakowanie się znajdzie np. zdejmując adh z shadów. Ogólnie z doświadczenia mi wyszło, ze pod sztylet to 25-30 jest optymalną liczbą. Na euro i tak nie generuje więcej niż 2 kości a z doświadczenie przerzuca się to w praktyce na ok. 6-7 zabitych wariorów na bitwę.

Ogólnie gdyby nie limit kusz to cory wyglądałby nieco inaczej, ale tak jestem zmuszony wystawić 1 klocek strzelający, wariowów pod sztylet a korsarzy jako wypełnienie pkt. Boli trochę brak hagi ale z mojej kalkulacji wynika że magia shadow + death daje lepszy bonus.
wywal Coki i dopakuj pozostałe odziały
rzecz w tym że nie ma tu czego dopakowywać za bardzo. korsarze sa imo w wystarczającej liczbie, BG wymaxowani, móglbym jedynie rozważyć z corów dopakowanie Kusz ale te CO są imo nawet nawet ( co prawda gralem nimi tylko raz bez kotła ale dam im jeszcze szansę, bo z kotłem są woogóle spoko) a i dodanie tych 10 kuszoli chyba tak dużo nie zmieni w momencie gdy slos faworyzuje znacznie strzelanie nie BSowe.

Ogólnie starałem się dobierać argumenty pod główne imo zagrożenia:
@ na parki maszynowe mam pitkę/słonko pegaziste, harpie, shady
@ eteryki to lifetaker, pegazista i tez ewentualna magia
@ regenki to CO, hydra i ewentualne jajko
Nie mam w tej rozpie żadnych argumentów na czołg, chosenów itp. Ale przy obecnym 2z5 nie widzę innej opcji niż liczenie że się nie trafi/zapychanie w bitwie śmieciami i unikanie.
Boli mnie troche brak Kotła dla boostów ale wyszedłem z prostych założeń:
-Dark Elfy maja słabą przeżywalność i siłe więc muszę to zniwelować. Potrzebny jest mi boost zwiększający potencjał bojowy co daje mi shadow i haga, z pzrezywalnościa jest zawsze krucho ale stwierdzilem że wole miec minusy do ws,bs i siły niż warda na 5+ więc jednym z wyboru 2 z 5 musi byc magia
-2 wybór to już tylko pytanie czy wolę hydre czy POKa. Uznałem że mimo iż POK jest imba to na masterze będzie się spisywał gorzej niż dodatkowa hydra. Grałem z nim duużo bitew i moim zdaniem master ma za małe pierdolnięcie żeby zabic większe rzeczy ( brak mu WS dodtakowego ataku i soulender czy whipa bo teraz skada się tylko POK + helm) a i do trzymania bez korony zaczyna byc ryzykowny

Tyle ode mnie. Bardzo chciałbym jeszcze potestowac charioty ale nie ogarnę do mastera modeli :wink:

Czekam na kolejne "ataki" :D (przynajmniej będę miał wyżyłowaną rozpę :P )

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Na czołg masz dokładnie te same argumenty co na park maszynowy - pitkę/słonko
Zionięcie z jajka nie jest płonące.
Poza tym nie wiem czy bym coś zmieniał. Może jakaś kosmetyka, ale wygląda ok. Kwestia ogrania.

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

Zionięcie z jajka nie jest płonące
dzięki za info

ODPOWIEDZ