Pytania początkujących i niepewnych 2

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Re: Pytania początkujących i niepewnych 2

Post autor: Magnus »

sluchajcie co turniejowo na euro sie lepiej sprawdza u DE fire czy metal? Bo death i shadow odpada, a dark jest dosc slaby...? Dodam ze mam ognisty banner na wiedzmach

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

a np uwazam, ze 2z5 to pendant+hydra i generalnie mam gdzies shadow/death.
Co do shadow/death nie mam jeszcze strasznego parcia, ale przy obecnych rozpach Haga jest dla mnie must have jeśli nie biore shadow. Pozostaje hydra > POK imo więc dlatego napisalem że raczej nie wchodzi w grę.
Tak, ale są objęte tajemnicą, żeby wstydu nie było, jak nie zadziała
Spoko, a można wiedzieć jak np. składaliście na bazylu/poprzednich masterach jeśli nie z POK? Miałem delikatna przerwę w graniu a wcześniej grałem na POKowcu stąd moje wątpliwości. Płascz + dawstone daje radę czy lepiej wo ogóle olać takiego pegaza bez POKa?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ja np uwazam, ze 2z5 to pendant+hydra i generalnie mam gdzies shadow/death.
Z shadowa zrezygnowałem, bo rzucanie brzytwy/obniżania T na 5 kościach w kluczowy combat to zbyt duże ryzyko utraty oddziału :) Przekonałem się za to do deatha, bo ma bardzo dużo fajnych czarów na wiele okazji (tylko 1 jest do dupy)
No i kocioł też musi być, bo wolę rozpy combatowe od strzelających.
Płascz + dawstone daje radę czy lepiej wo ogóle olać takiego pegaza bez POKa
Da radę, tylko bije się średnio. Mnie trochę szkoda 200 punktów na takiego kowboja. Ale jest jeszcze kilka fajnych złożeń masterów
- egg, charmed shield, biting blade, dragonbane gem
- regenka, dragonbane gem
Choć ja teraz mam bsb na piechotę - przekonała mnie warszawska koncepcja, że bsb nie służy do walki
To juz warszawskie buildy
Ano. Trzeba brać pod uwagę uwarunkowania geograficzne. Qc próbował przeszczepić ten build na południowy grunt i udało mu się wbić na bazylu do drugiej setki :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Warszawa chyba wraca do walczących BSB :wink:

Ja rydwany wystawiałem już w poprzednim AR. W tym tylko zyskały, bo nie wchodzą w limit kusz.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Death jest spoko, ale losowosc snajperek potrafi czlowieka niezle wkurwic. Kociol + death? A co do tego? Hordy bez shadowa? Imho cieniutko. 2x coki :) ?

QC najwyrazniej slabo pogral. Mnie te charioty same wygraly 2 bitwy.

Assassini tez dali rade. W 2och bitwach ograniczyli sie wywolywania przerazenia u przeciwnika, w jednej mieli szanse wygrac bitwe, ale zabraklo jednej rany na slannie, a w 2och pozostalych nabili powazne punkty, np wyszurikenowali dzwon na dwa podejscia, a pozniej w walce dobili seera.

Na bazyla pojechalem taka rozpa:

Duza suka 4 lvl (fire): Lifetaker/4 Nulle
Mala suka 1lvl (fire): DS/Oko
BsB na pedziu: Pendant/Dragonhelm + dwurak
3x assassyni: Gwiazdki/Manbane

24 Kusze champ/muz/tarcze
10 Kusz champ/muz
25 Warriorow: Dyscyplina
Goly fast
2x5 Harpii
3 Rydwany
Hydra

Rozpa uber stabilna, ale nie ma potencjalu do robienia masek. Z rzeczy ktore sprawdzily sie slabo: Fajer. Nawet pomimo tego, ze gralem z tk/skv/we/lizz/lizz. Klatka niby spoko, ale to jest jednak taki stoper na ture i na tym sie konczy. 2 pociski rzucalem bardzo rzadko, bo nie bylo kosci. Za to BsB na pedziu i 3 rydwany sprawdzily sie zajeeebiscie.

Teraz tak jak sobie wczesniej zaplanowalem, pogram troche na smoczku. Zobaczymy na co stac te rozpe.

Heh, Kroliczek dobrze prawi :) BsB z buta jest spoko, naprawde go sobie bardzo cenilem, ale pendant jest jednak must havem przy obecnych drafcie.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

No co by nie powiedzieć rydwany DE poza głupotą są naprawdę solidne. Wysoki AS - siła 4 i T5 i ld9 do mnie przemawiają...
Moje już jadą z za wielkiej wody :D
Rince nie żałowałeś ani razu tych 300 pkt? Nie oblał Ci któryś głupoty w kluczowym momencie???? Generalnie DE raczej słabo wypadły - te ograniczenia są nie sprawiedliwe....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

ale losowosc snajperek potrafi czlowieka niezle wkurwic.
Ale to nie o to chodzi, żeby działały, tylko, żeby kości wyciągać. Jak któraś zadziała, to tylko bonus :) - wczoraj grałem z Szaitisem, co fazę magii rzucaliśmy średnio po półtorej snajperki i nikt nie zginął (z wyjątkiem fellbata z bjuny).
Oprócz snajperek jest genialny soulblight, bardzo praktyczne -3 ld i oczywiście purple sun, które można puszczać przez combat.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »

tak się zastanawiam.
wsadzając hero do rydwanu i dając mu warda, cały rydwan go ma?
i czy można takiego hero wymówić pojedynek? wtedy bije tylko on? czy coldy i drugi warrior też?

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Pytanko odnosnie whip of agony. Mam polski podrecznik, jest napisane ze daje S5 niemodyfikowane. W army builderze jest tak samo, ale jeszcze daje armour piercing. Gdzie jest błąd?

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Armor Piercing pochodzi z zasady specjalnej broni Beastmaster's Scourge :).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Mer
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Mer »

I oprócz AP jest też dodatkowy atak :D

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

PiotrB pisze: Rince nie żałowałeś ani razu tych 300 pkt?.


Sam sobie odpowiedziales na to pytanie :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Mer pisze:I oprócz AP jest też dodatkowy atak :D
ale jak hero jest na wierzchowcu to tez?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

oak pisze:tak się zastanawiam.
wsadzając hero do rydwanu i dając mu warda, cały rydwan go ma?
nie ma.
oak pisze: czy można takiego hero wymówić pojedynek? wtedy bije tylko on? czy coldy i drugi warrior też?
nie może odmówić.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

superkacek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: superkacek »

Czym zacząć grę dark elfami,

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

na początek kup na pewno z 2-3 boxy wariorów i zrób z nich kuszoli i spearmanów. Do tego czarka, hydra i powiedzmy 10 shade bo to raczej wystawisz na pewno. Co do speciali to pograj sobie i potestuj a wtedy się zdecydujesz :wink:

superkacek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: superkacek »

Cóż to jest ta czarka bo zaczynam dopiero przygodę z warhammerem i dzięki za poradę.

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Czarka - Sorceress, czyli nasz mag :).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
ibniblis23
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ibniblis23 »

Majestic pisze:Czarka - Sorceress, czyli nasz mag :).
No fakt, mozna nie wiedziec, przeciez mowi sie duza lub mala suka, zaleznie od poziomu czarki ;)
“Never underestimate the power of sheer, bloody-minded spite”

Awatar użytkownika
kuyash
Oszukista
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław gamblers

Post autor: kuyash »

Rince pisze:
Teraz tak jak sobie wczesniej zaplanowalem, pogram troche na smoczku. Zobaczymy na co stac te rozpe.
ja grałem już 4 bitwy na:
lord, smok, 4+ward, dawnstone, whip
bsb pedant, dragonhelm bitting blade, koń
2lvl furion, seal metal
2lvl scrol, guiding eye fire

20 kusz, fcg shieldy
15 kusz, muzyk champ
2 * 5 harpii
hydrant
2 bolce
2 charioty
18 wariorow muzyk champion
5 dr

Na razie sobie chwalę, jedyny minus to całkowicie inny styl gry smokiem, nie przywykłem go chować i przegrałem przez to 2 bitwy, ale w następnych dwóch chowałem 2 pierwsze tury, neutralizujemy cele które mają na niego instant kill i wtedy jest gra dopiero. Ale sam smok w sobie dalej wykonuje swoje podstawowe zadania, kawy z boku, duże klocki wraz z hydrantem bsb i chariotami ładnie kroi.
DE 8k
VC 3k
ChD 3k

Zablokowany