ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Re: ETC 2012

Post autor: Cauliflower »

Thain pisze:Shino, chce Ci się powalczyć o 3/5 u DE?
Chyba z wiatrakami.... :wink:

Pojedź na Zachód i pograj, Ci ludzie najchętniej ograniczyliby Polaków i Włochów do 0-6 w drużynie. Jeden Shino nie pomoże zmienić myślenia typu "ograniczmy wszystko, będzie trzeba mniej mniej grać by dojść do optimum..."
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

To niech chociaż wróci pedant na lorda

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Shino pisze:
Lazur pisze:Moja propozycja modyfikacji zasad ETC w kwestii Magic Resistance. Otóż MR działałoby jak do tej pory plus zwiększałoby trudność rzucenia czaru na oddział o tyle ile wynosi MR w oddziale. What do u think?
Niebardzo.

MR i tak mocno wplywa na czary. Nie ma sensu jeszcze bardziej ulepszac tej zdolnosci
Właśnie na niektóre czary ma wpływ a na niektóre nie ma absolutnie żadnego
Obrazek

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Lidder pisze:Każdy by chciał grać po swojemu, ale niektórych trzeba prowadzić za rączkę. Osobiście cieszę się, że mamy tak ogarniętą scenę batla i to co na zachodzie się gra teraz, my dawno skreśliliśmy po 1. masterze na 8. edycję :D Nie wyobrażam sobie mieć takiego podejścia jak Grecy czy Niemcy...
No to grajmy po swojemu normalnie w końcu a nie pod dyktando jednego turnieju co się odbywa raz na rok i na którym Polacy już udowodnili, że są da best jakiekolwiek zasady by Niemcy czy Grecy nie forsowali.
A sam wiesz, że jak jest hasło "euro" to i na Wygwizdowiu Górnym zrobia turniej na euro mimo, że połowa z tych graczy nawet w Czechach nie była i na "euro" raczej nie pojedzie. Po co więc to wszystko?

A, że ktoś się popłakał, że ulubioną armią turnieju nie wygrał bo wygrała ta mocniejsza? No ja przepraszam, turniej to turniej i każdy bierze na taką konfrontację najmocniejszy sprzęt. Do tego większość armii ma odpowiedż na przegięcia innych armii i to się wszystko znosi. Ale nie, euro jest jest jedyną słuszną odpowiedzią na to, że każda armia nie ma takiej samej procentowej szansy wygrać turnieju i co roku ten sam bezsensowny temat jest wałkowany wpływając praktycznie na wszystkie turnieje w Polsce i pomagając w tworzeniu jedynych słusznych rozpisek klonów. Wspaniały rozwój hobby jak dla mnie...

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Nikt Ci nie każe grać na Euro, chcesz to możesz grać i organizować turnieje na jakie chcesz zasady.
Były przez pół roku turnieje nie na euro, drugie pół większość gra euro, bo chce, ale nikt nie musi.



A swoją drogą przejedź się w tym roku do Gorzowa, jak zobaczysz co się dzieje na Euro, jaka tam panuje atmosfera i jak jest zajebiście, to zobaczysz czemu ludzie grają na te zasady.
Grand tournamenty się nie umywają do tego.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Cauliflower pisze:Nikt Ci nie każe grać na Euro,.
Tak, tak, wiem - to stały argument i już go dobrze znam: "nikt ci nie każe ale spróbuj wyjechać z miasta na jakiś większy turniej niż sklepowy..." :wink:

Cauliflower pisze:A swoją drogą przejedź się w tym roku do Gorzowa, jak zobaczysz co się dzieje na Euro, jaka tam panuje atmosfera i jak jest zajebiście, to zobaczysz czemu ludzie grają na te zasady.
Grand tournamenty się nie umywają do tego.
Ależ ja nie mam nic do atmosfery i do przebiegu tych imprez! Założę się, że byłoby tak samo zajebiście nawet gdyby zasady euro zabroniły brać np. Rary w każdej armii bo przecież i tak ludzie przyjadą się tam bawić i czerpać fun z hobby i ze spotkania ze znajomymi.

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

W Warszawie będzie organizowany turniej normalnego Warhammera.
Zobaczymy z jakim się to spotka odzewem.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Jeśli chodzi o turnieje większe niż sklepowe to mastery w roku są/ były/będą takie:

Drużynówka stare euro
Drużynówka stare euro
Singiel 2600 unlimited
Singiel 2800 unilimited
parówka 1000 + 2000
parówka 2x1600
Singiel 2000 stare euro
Nowe euro + bazyliszki
Nowe euro
Drużynówka nowe euro

W zasadzie połowa to euro połowa to nie euro, w poznaniu też mogłoby być nie Euro, ale Kudłaty tak chciał to tak zrobił. Nie wygląda to źle, bardziej martwi fakt, że mamy 3 drużynówki i 2 parówki....
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Cauliflower pisze:Nie wygląda to źle, bardziej martwi fakt, że mamy 3 drużynówki i 2 parówki....
No wiesz, bez tego pewnie bys ligi nie mial szans wygrac :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Gdybym tak uważał to bym na to nie zwracał uwagi ;)

Na parówkach to ja zmieniałem partnerów, nie oni mnie ;)


Ale mimo wszystko dzięki za ustawienie tego pode mnie ;)
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Sgt.Uno
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Sgt.Uno »

witam.

tak z innej beczki.
jak to się stało,że jak zwykle wyjeebano nas bez mydła.
jeżeli dobrze kojarzę to kiedyś mieliśmy silną pozycje na arenie międzynarodowej.Duży wpływ na tworzenie balansu.
mieliśmy wpływ na to co będzie,teraz zostaliśmy przegadani przez jakiś matołów bez wyobraźni.jak to jest że JJ już nie słychać?

Tak być nie może że organizujemy ETC a nie mamy wpływu na to co wymyślą.Ja rozumiem że Polska nie jest pępkiem świata i musimy się dostosować.
nie jestem za bardzo w tym temacie ale z tego co widzę to dało się złudne uczucie władzy,jakimś jełopom,którzy nie powinni mieć wpływu na tą grę.
no offence do naszego reprezentanta.

jak to się stało że Polacy,którzy jak by nie patrzeć stworzyli idee ETC a jesteśmy teraz zwykłym pionkiem.
czy to już bardziej pod politykę podchodzi.

z roku na rok będzie coraz gorzej.
nie jest to demagogia ale nieodpowiedni ludzie mający głos.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Tak bywa, jak projekt trafia w świat.
Gdyby od początku było ustalone że, to polacy wszystko zawsze organizują, to mielibyśmy 100% wpływ, choć impreza mogła by się tak nie rozwinąć :).

Ja tam mam całkowite zaufanie co do naszego przedstawiciela że da radę ustawić tak AR.com żeby było zbliżone do tego co chcemy, z lekkimi ukłonami do innych krajów. I do naszej reprezentacji, że pokażą im że jesteśmy mocni nie zaleznie od zasad.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Sgt.Uno pisze:witam.

tak z innej beczki.
jak to się stało,że jak zwykle wyjeebano nas bez mydła.
To wina JJa. Albo i zasługa, trudno powiedzieć. Po pierwszym ETC, który był hiciorem, można było albo scentralizować władzę nad tą imprezą w ramach jakiejś (głównie polskiej) grupy, albo tę władzę udemokratycznić totalnie, na zasadzie: każdy team ma jeden głos.

Obie opcje mają plusy i minusy. Przyznaję, że wygodniej byłoby sobie sterować jakimś Komitetem Centralnym ETC z 60% udziałem Polaków.... Ale być może wtedy impreza byłaby mniej popularna, albo pojawiłaby się dla niej obrażona konkurencja.

A tak - wybrano opcję B, uczciwą.... i jest jak jest, można się wściekać na zasady i na głupców z innych krajów, ale impreza jest stabilna i stanowi absolutnie wyjątkową jakość na scenie battla, 100 razy lepszą niż GT. Naprawdę ciężko polemizować z sukcesem tej formuły, nawet, jeśli czasem jest niemożebnie frustrująca, trollowana przez Asgera i robi zasady metodą wrzut z forum.

A w tym roku JJ wsiąkł, młody nie jest, ma inne problemy życiowe albo mu się znudziło... i to bardzo osłabiło nas. Ale i tak Polska ma po jednym przedstawicielu w obu komitetach, to naprawdę dużo więcej, niż % nam by przypadało.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Widzisz Remo podstawową zaletą zasad ETC jest to że się wytwarza stabilny metagame. To że rozpy wyglądają dość podobnie wynika z tego, że ludzie mają ileś podejść pod ten sam rulespack i szlifują rozpy, a że szlifowanie rozpisek kończy się często powielaniem patentów to inna sprawa. Sam z premedytacją dałem ograniczenia ETC u siebie na masterze bo jest to po prostu lepszy rulespack niż open (o czym może świadczyć np. to że nie było 3 tych samych armii w top20). Opowieści że na open każdy ma kontrę na przegięcia innych owszem jest prawdziwe, mniej więcej podobnie co na Euro natomiast kaliber broni jest niestety o półkę większy. Efekt jest taki, że jak Ci twoje antycombo nie wyjdzie to jesteś pozamiatany, natomiast dzięki kagańcowi z ETC te oddziały są jednak znacznie bardziej stonowane i może pomijając kilka niechlubnych wyjątków armie nie mogą grać w oparciu o jeden mega unit.
Cauliflower pisze: Na parówkach to ja zmieniałem partnerów, nie oni mnie ;))
Oj Kalafiorku, magnez pomaga na pamięć. Sam też jestem beneficjentem drużynówek i jest to totalnie abstrakcyjny system, ale to temat na inną dyskusję.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

kudłaty pisze:
Cauliflower pisze: Na parówkach to ja zmieniałem partnerów, nie oni mnie ;))
Oj Kalafiorku, magnez pomaga na pamięć. Sam też jestem beneficjentem drużynówek i jest to totalnie abstrakcyjny system, ale to temat na inną dyskusję.
Może źle to ująłem ;)
Ale chodziło mi o to, że Ty wygrałeś raz... Duke też raz.... a ja dwa... ;) ;)
na-ra :D 8)
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Uwazaj, zebys lokcia tenisisty nie dostal :wink:
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Witam wszystkich,
Chcemy wrzucić feedback na forum ETC odnośnie draftu. Nam, jako selekcjonerom tak naprawdę nie zależy bardzo na znaczący wkład w draft, bo tak samo odnosi się do wszystkich reprezentacji i wszyscy będą równo obcięci. Natomiast rozumiemy, że najlepszym rozwiązaniem dla Polski jest, aby draft przyjął się na naszej scenie turniejowej. Szanując to przygotowaliśmy nasz mały feedback. Prosimy o ustosunkowanie się czy macie do niego drastyczne zastrzeżenia. Tak naprawdę jesteśmy zadowoleni z obecnego draftu. Myślę, że doszło do pewnego nieporozumienia. Otóż zostaliśmy wybrani na selekcjonerów, aby wybrać powergamerski squad - znamy się na tym dobrze, to jest nasze rzemiosło. Ani Młody, ani ja nie uczestniczyliśmy nigdy w tworzeniu comp scorów turniejowych i balancing patchy, zasługi należą się naszym dzielnym, aktywnym działaczom WFB w Polsce. Mamy bardzo dobrego przedstawiciela w AR, który zajmuje się balansem armii (również z nim współpracujemy). My chcemy po prostu poznać draft i pod niego stworzyć armię - that's what we do. Oprócz tego mamy załatwiać sprawy związane z repą i godnie reprezentować Polskę.
Odnośnie wypowiedzi, ze straciliśmy wpływ na organizację ETC - dla mnie osobiście to im mniejszy wyraźny wpływ Polaków na organizację zasad euro tym lepiej - i tak jesteśmy Battlową potęgą, a odbieramy przeciwnikom wymówki dla naszych dotychczasowych zwycięstw. Oczywiście planujemy obronić tytuł i nie chcemy, aby cokolwiek umniejszało naszej dumie i chwale. Jeśli uda nam się obronić tytuł to i tak pojawią się głosy, że stalowaliśmy, wałowaliśmy, lokalizacja nam sprzyjała, podpowiadali nam obserwatorzy po polsku etc... Gdyby dołożyć do tego dominujący wpływ Polaków na zasady to wartość naszego potencjalnego zwycięstwa bardzo by spadła. Koniec gadania :). Oto propozycje feedbacku :

DoC- we would like master of sorcery allowed again on herald of tzeentch

OK - greeedy fist+death takes 1 PD, 0-1 ironblaster

O&G - set unit size cap to max 50 model

TK - plaque of mighty incantaion count as 1 PD, else is fine now

Lizardmen - ban bane head+death/feedback scroll ; remove limit on stegadons

VC - 0-3 etheral , still more to see

DE - allow 3of5 choice instead of 2of5

WoC - can't have 2 warshrines and favour of the gods in one army; or 3of5 favor of the gods/ shrine1 / shrine2 / tzeentch chosen / tzeentch knights

WE - they are competitive now
We are happy with 5 PD magic system


Pozdro

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Crusader pisze:Odnośnie wypowiedzi, ze straciliśmy wpływ na organizację ETC - dla mnie osobiście to im mniejszy wyraźny wpływ Polaków na organizację zasad euro tym lepiej - i tak jesteśmy Battlową potęgą, a odbieramy przeciwnikom wymówki dla naszych dotychczasowych zwycięstw. Oczywiście planujemy obronić tytuł i nie chcemy, aby cokolwiek umniejszało naszej dumie i chwale. Jeśli uda nam się obronić tytuł to i tak pojawią się głosy, że stalowaliśmy, wałowaliśmy, lokalizacja nam sprzyjała, podpowiadali nam obserwatorzy po polsku etc... Gdyby dołożyć do tego dominujący wpływ Polaków na zasady to wartość naszego potencjalnego zwycięstwa bardzo by spadła.
Podzielam Twoje zdanie Crus w 100%
Crusader pisze:DE - allow 3of5 choice instead of 2of5
Rince pisze: Wtedy wlasciwie wracamy do starego draftu. Tylko 2z5 ogranicza te armie.
Wydaje mi się, że Rince ma tutaj rację...
Crusader pisze:TK - plaque of mighty incantaion count as 1 PD, else is fine now
To plus dalsze zabieranie kostki przez tytana jeśli padnie jak to ma miejsce przy w każdym innym przypadku bo wg mnie TK już dość zyskało i to spokojnie przełknie.
Crusader pisze:WoC - can't have 2 warshrines and favour of the gods in one army; or 3of5 favor of the gods/ shrine1 / shrine2 / tzeentch chosen / tzeentch knights
Druga opcja chyba bardziej "urozmaici" a i zachowa potencjał armii.

To tylko moje przemyślenia oczywiście.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Zostawcie Woch w spokoju,aż takiego szału ta armie nie robi:P
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jeszcze wrzuccie to na twf :) na pewno to pomoze przy konczeniu drugiego drafta

ODPOWIEDZ