ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Re: ETC 2012

Post autor: Dymitr »

nie ograniczacie teraz DE,
Ograniczenia dla WOC jak Duke, armia nie przegrywa ale ciężko się nią robi szalone wyniki. Podzielam zdanie Pasiaka - 3of5 jest wystarczającym obcięciem. niszczy "jedyne" kombo, wciaż daje szanse na granie silnymi chosenami
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

W kraśkach nie wiem czemu ma służyć "0-3 of anvil, miners & rangers (in any combination of them)", bo nie tępi żadnego turboprzegięcia a ogranicza jakieś ciekawsze pomysły na tą i tak niezbyt ruchliwą armię.
Może w DoC max 6 Flamers zamiast 0-1?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Ograniczenia dla WOC jak Duke, armia nie przegrywa ale ciężko się nią robi szalone wyniki.
ograniczenia etc to ograniczenia dla druzynowki.

To, ze armia nie przegrywa z niczym juz jest wskazowka na to, ze cos tu jest nie tak. Nie powinno byc armii, ktora jest autoinclude. NIezaleznie od tego czy miala by byc wystawka czy dostawka.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

powtórze zatem 3of 5 wciaż robi buildom krzywdę, więc moze wystarczyoby? 2x shrine+faora na chosenach nurgla nie robi szału
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ja się nie zgodzę z tym, że 3 z 5 to żadne ograniczenie dla DE. Wypadły dwie ważne, jeśli nie najważniejsze, rzeczy:
- shadow, przez ograniczenie do 5 kostek szansa na rzucenie brzytwy spadła bardzo wyraźnie, na wiatry magii trzeba rzucić 2+2, 2+3 lub 3+3 w przeciwnym razie szansa na dispel staje się zbyt duża. Żeby rzucić tą brzytwę trzeba najpierw zaszarżować i zaryzykować stratę mięciutkiego oddziału, a co za tym idzie takie zagranie przestaje się opłacać, a jak wypadła brzytwa, to cały lore stał się średnio opłacalny
- pendant+stubborn - już nie można wpaść w najważniejszy oddział przeciwnika i zatrzymać go do czasu, aż uporamy się z resztą
- ten draft sprawił chociażby, że WoCh przestał być dla DE dobrym paringiem

Mnie osobiście 2 z 5 praktycznie nie boli, bardziej przeszkadza mi 5 kostek na czar i brak pendanta na lordzie
Nie wiem, jakie są wrażenia innych graczy DE
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Crusader pisze:O&G - set unit size cap to max 50 model
A można prosić coś takiego samego na BOCH jako klasycznej hordówki? Dotyczyłoby w zasadzie tylko gorów i ungorów, bo bestigory są cięte przez limit punktowy.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Najlepiej jakbyście postulowali to czego na prawdę chcemy, a nie coś pomiędzy. To tak jak z wprowadzaniem podatku. AR chce wprowadzić podatek z 3% na 5%, co robi? puszcza plotkę, że będzie 7% i jest oburzenie, protesty itd. Zgadza się więc na 5% i ludzie są zadowoleni. Draft demonów zeszłego roku był ok, postulujcie do jego powrotu. Z DE 3z5. Każda armia ucierpiała na 5PD/czar, demony i DE chyba najbardziej. Poza tym weszły 2 nowe armie, które mają z nimi fajnie (nie wiem czy do końca tak jest, ale można takie coś mówić :P ). Mamy Shino w AR, nie jest to tępa pała. Oczywiście AR nie zgodzi się na to co postuluje Polska, wtedy wchodzi Shino i mówi: "so maybe one of: MoS@HoT or SS@HoS" i jest git. Nie wiem jak z resztą armii, ale jeśli coś takiego tam widzicie, to zrobiłbym to samo.

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Co do ograniczeń dla WoChu, to pod drużynówkę ok, ale trochę bruździ to na singlu rozpiskom na ryckach. Ward na rycerzach jest bardzo często później niż na czołzenach i jest czas, żeby popieścić ich jakimiś glebami, czy kuźniami. Serio najci wymagają, żeby ich ciąć?
Pomysł z ograniczeniem 1z2 dla DoCh jest fajną alternatywą. Czy beastmeni mają tu wrzucić swoje przemyślenia, czy ktoś czyta te pomysły na bieżąco?
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Jankiel pisze: Mnie osobiście 2 z 5 praktycznie nie boli, bardziej przeszkadza mi 5 kostek na czar i brak pendanta na lordzie
Nie wiem, jakie są wrażenia innych graczy DE
Moim zdaniem obecny draft dla DE w niczym ich nie obcina, a jedynie jeszcze bardziej komplikuje tworzenie rozpiski. Bez Crowna grałem już po Arenie i mi go nie brakowało. Z Pendanta można od biedy zrezygnować. Tak więc zostały mi 3 wybory, które zwykle były u mnie MUST HAVE, ale jakby tak przemyśleć sprawę po kolejnych testach i wywalić Kocioł to w sumie to i tak wiele nie robi dla kształtu rozpy. Pod brzytwę nigdy nie grałem - ot traktowałem ją jako miły dodatek, który czasem się przyda oraz do gry psychologicznej z przeciwnikiem (odłożyć 6 kości Powera i na każdym kroku powtarzać jakie czary możesz rzucić sprawia, że wielu przeciwników kisi te kostki lub scrolle na tę brzytwę, a inne czary wpuszcza :D bezcenne :P A brzytwa nie nadchodzi ostatecznie). Tak więc też się z Rince zgodzę, że 3 z 5 to powrót do starego. Natomiast jeśli chodzi o pendant, to czy jest na lordzie czy na herosie, to dużo tu nie zmienili, więc nie wiem czemu miał służyć ban z lorda podczas tego, że jest 2 z 5 ?? Dalej też nikt nie wyjaśnił czemu kusze w DE są ograniczone do 35 (przy 45 globalnym limicie) - jeśli problemem są shady to je trzeba przyciąć a nie dopuszczać 20kę.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Natomiast jeśli chodzi o pendant, to czy jest na lordzie czy na herosie, to dużo tu nie zmienili, więc nie wiem czemu miał służyć ban z lorda
Może zablokowaniu łączenia go z CoC?
Dalej też nikt nie wyjaśnił czemu kusze w DE są ograniczone do 35 (przy 45 globalnym limicie)
Bo strzelają podwójnym?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Scimitar pisze:
Dalej też nikt nie wyjaśnił czemu kusze w DE są ograniczone do 35 (przy 45 globalnym limicie)
Bo strzelają podwójnym?
To ograniczmy też plujki u lizaków :wink: Średnia ilość strzał na turę (z poisonem!) to 140 more or less.

A te 10 dodatkowych kusz u DE faktycznie niszczy system...

2 z 5 daje radę, ale ogranicza różnorodność. Może przynajmniej pozwolić PoKa na lordzie trzymać, ale bez CoC, tak jak pisze Wujek?

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

z tymi plujkami to trochę racji. jak mi ktoś powie, że mają mały zasięg to chyba spadnę z krzesła. Przy ich mobilności zasięg nie ma znaczenia, a wysrywaja tego makabryczne ilości - to własnie dowód na to, że cap na pestki jest dobrym pomysłem
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Dmtrij pisze:z tymi plujkami to trochę racji. jak mi ktoś powie, że mają mały zasięg to chyba spadnę z krzesła. Przy ich mobilności zasięg nie ma znaczenia, a wysrywaja tego makabryczne ilości - to własnie dowód na to, że cap na pestki jest dobrym pomysłem
Kusze DE mają też całkiem dobrą mobilność, lepszego bs-a i są twardsze...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

dlatego kusze w DE też mają osobnego capa. IMO jakby cap na pestki rozszerzyć o każdy zasięg, będzie spoko.
bo jezeli nie, to w CHD też możńa BARDZO dużo pestek zmieścić.
45 łuków na hobgoblinach (które z animozji mogą dostać +1 to hit:) )
realnie 40 strzałek z S4 AP na 18''
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Jeśli już chcecie lizaki ograniczać to ograniczcie tylko plujki. Javeliny na kohortach aż takie mocne nie są, a po drugie takie ograniczenie zmusza gracza lizaków do wystawiania saurusów żeby zapchać core, bo każda skinka ma broń zasięgową bazowo. To już jest bardzo duża ingerencja w budowę rozpiski. Poza tym limit na 45 broni zasięgowych byłby sprzeczny z ograniczeniem 0-6 oddziałów skinek. Ale faktycznie powinno być ograniczenie max 40 dmuchawek.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Odwalta się. Czy ja mówię, ze kusze niszczą system? Jak dla mnie moze byc ich i 200 i też nie zgwałcą systemu.
Odpowiadałem tylko na pytanie dlaczego skoro wszyscy mają ograniczenie 45 broni zasięgowych DE mają 35. :roll:

Lista przegięć oraz idiotyzmów w WFB IMO:
- choseni z 3+ wardem
- 2xhydra
- slavy
- spam elektryków
- spam eteryków
- siren song
- death+bane head
- death+greedy fist
- spam harpii w DE
- spam skinków
- 2xsalamandry
- sztormówa
- eterycznosć+CoC
- POK+CoC
- Master of Sorcery na Bzyku
- 2xczołg
- brzytwa
- dwellersy
- 13stka
- infernal gateway
Innych osobiscie nie znam. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

MoS na bzyku to takie straszne przegięcie? No rozumiem, że za mały koszt jest loremaster, ale to przecież i tak tylko drugopoziomowy mag, więc masz przeciwko niemu przewagę przy rozpraszaniu.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Dodaj do tego 2x Abomka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

Nie ograniczona ilosc kosci na czar w DE
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Systemu może nie niszczy ale dzięki zaoszczędzonym punktom (nie trzeba wydawać na 4lvl maga, który i tak może nie wylosować tego właściwego czaru z interesującego nas lora) mocno wzmacnia demony. W dodatku na starcie ma jeszcze warda na 4+. IMO po prostu jest niedoszacowany punktowo.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

ODPOWIEDZ