8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Klops
Falubaz
Posty: 1062

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: Klops »

A co ma zasada javelina do zasady fast cavalery - jak dla mnie działają jednocześnie- kara jest.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

czytasz wybiórczo...

normalna kara za ruch i strzał przysługuje, przy javelinach takiej kary nie ma... resztę dopowiedz sobie sam...

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

faścik "however, the normal - 1 To Hit penalty for moving and shooting still applies
quick to fire nie mówi że zasada fast cavalery nie obowiązuje, tylko że nie masz kary. Na jakiej podstawie twierdzisz że zasada Quick to fire jest nadrzędna nad fast cavalery.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Klops, przeczytaj to jeszcze raz...

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Klops pisze:faścik "however, the normal - 1 To Hit penalty for moving and shooting still applies
quick to fire nie mówi że zasada fast cavalery nie obowiązuje, tylko że nie masz kary. Na jakiej podstawie twierdzisz że zasada Quick to fire jest nadrzędna nad fast cavalery.
Nie chodzi tutaj o to że jedna zasada jest nadrzędna nad drugą. Zasada Fast cavalry odnośnie strzelania polega na tym, że dana jednostka może strzelić po marszu, czego zwykły oddział nie mógłby zrobić. Natomiast Quick to Fire sprawia że nie obowiązuje jednostki kara za strzał po ruchu.

Skonfrontuj zasadę FC którą przytoczyłeś do QtF: "Quick to Fire weapons do not suffer the usual -1 to Hit penalty for moving and shooting".
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Szukasz problemu tam gdzie go nie ma. "jednakże, normalna kara -1 do trafienia za ruch i strzał wciąż obowiązuje" wynika z tego, że masz -1 do hita za ruch, ale jest on anulowany ze względu na rodzaj broni którą strzelasz. Naprawdę, nie wiem jak Ci to prościej wyjaśnić...
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

szybkie pytanie bo właśnie gramy i potrzebujemy szybkiej odpowiedzi cascet of souls rzucam czar i wychodzi mi niepowstrzymana moc
kolega upiera się że kaszkiet jest przedmiotem i powinien być zniszczony
ja twierdzę że jest to zasada specjalna tak jak modlitwy kapłana bitewnego więc rzucam czar i nic się nie dzieje
PILNE (:

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Nie jest niszczony, ifka bez konsekwencji.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Czy można szarżować w pierwszej turze? Nie chodzi mi o vanguardy albo scoutów. Chodzi mi o szarżę normalnego oddziału ze swojego deploymentu do deploymentu wroga.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jeśli nie zaczynałeś, to tak. Jeśli zaczynałeś, to wydaje mi się, że był zapisek zabraniający tego, ale nie mam RB
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

szarżować w ogóle pierwszej turze(przed pierwszą turą przeciwnika), nie mogą tylko scouci i oddziały korzystające z vanguarda. Aczkolwiek nie znam oddziału który mógłby wykonać szarże w deploy przeciwnika (realnie najwięcej mogą zrobić blodki 23"). Szarżować można na oddziały scoutów i vanguardy bo do nich mamy realny zasięg.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Jeśli to nie vanguard /scout to jeśli masz coś w zasięgu szarży to możesz szarżować w 1 turze (gry).

@Klops mnie uprzedził. Są scenariusze gdzie się możesz wystawić bliżej :)
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Też mi się tak wydawało że można. Jak grasz scenariusze z RB to chyba w 2 z nich deployment się wydłuża i zasięg jest.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Lanca bretońska z +d6 do szarży i +1M, maksymalny zasięg 27 cali 8)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Takie mam pytanie, jak sa przedmioty typu ring of volans, czyli wybierasz lore i losujesz z niego czar one use jako bound spell, to nalezy w rozpisce uwzglednic z jakiego lore'a bede losowal czy w momencie losowania czarow sobie wybieram?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Klops pisze:Aczkolwiek nie znam oddziału który mógłby wykonać szarże w deploy przeciwnika (realnie najwięcej mogą zrobić blodki 23"). Szarżować można na oddziały scoutów i vanguardy bo do nich mamy realny zasięg.
dwarfy moga :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Magnus pisze:Takie mam pytanie, jak sa przedmioty typu ring of volans, czyli wybierasz lore i losujesz z niego czar one use jako bound spell, to nalezy w rozpisce uwzglednic z jakiego lore'a bede losowal czy w momencie losowania czarow sobie wybieram?
Analogicznie do Book of Secrets, wybierasz przed grą.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

I jeszcze jedno pytanie odnośnie tego pierścionka. Przed grą jest losuje się czar. Czy mogę ten czar zamienić na sygnaturkę?
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Nie, nie jest to przecież losowanie czarów, ale tego jaka właściwość 1 z 6 będzie miał ring.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Gienek (Ld 9) stoi w oddziale ze szmatą +1 Ld. Ile Ld daje oddziałom w 12 calach? 9 czy 10?
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Zablokowany