ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Re: ETC 2012

Post autor: Inferno »

Lazur pisze:Myślę że gdyby zrobić tak, że nie biorąc Abomki możesz wystawić 2 latarki to byłaby dość uczciwa wymiana

zgadzam się ciężko ułożyć jakąś "inną skaveńska rozpiskę"

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Shino, może w tym zalewie różnych dziwacznych pomysłów dojdziesz do tego posta.
Zagrałem juz kilka bitew z takim nerfem favorki i okazuje się, że chosenów nie ma na stole wcale. NIE DZIAŁAJĄ!
moja propozycja jest taka, że może wystarczy napisać tak: jak masz chosenów (knightów) tęczy - nie mozesz miec favorki. Ward na 3+ zagina umysł, ward na 4+ już taki straszny nie jest. IMO kluczy cholernie, ale jak tam uważacie
Jeżeli będzie można wystawić 2x Helupa to zostaje ci średni build i wyrzucasz armie z T3 do T8 - jeżeli takie było założenie, udało się
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Dmtrij pisze:(...)wyrzucasz armie z T3 do T8 - jeżeli takie było założenie, udało się
To chyba dobrze. Najlepiej jakby nie istniało T3.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Butan, jasne że tak - tylko nie ma takiej możliwości. równe to będzie jak zaczniemy w szachy grać:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Etam, np. gry blizzarda prezentują wyrównany poziom gry każdą z ras/postaci :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

I to jest właśnie największa szkoda, że przez wersje papierowe booków itp GW średnio może robić regularne patche balansujące tak jak to jest w e-grach. To jest jedna z rzeczy, która mogłaby zbudować potężną globalną scenę turniejową.

Pozdro

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Zgadzam się z Dmtrijem... Chooseni bez marka tęczy są do bani nawet z wardem bo nadal kosztują 20 pkt. za model... a jedyny chyba alternatywny mark to Nurgle a ten na dodatek kosztuje więcej niż Tzeentch. a różnica między wardem 3+ a 4+ jest kolosalna :mrgreen:

Np. Black Guardzi z AP powinni zmielić choosenów nurgla zanim sami zginą... oczywiście ustawieni w 7 w szeregu.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2012, o 15:10 przez Przemcio, łącznie zmieniany 1 raz.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Od 8ed. w miarę przyzwoicie FAQują. Mogliby wypuszczać w tej sposób patche :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dmtrij pisze:S wyrzucasz armie z T3 do T8
jesli chodzi ci o to, ze armia nie jest top3 to takie jest zalozenie. Zeby nie bylo ani jednej armii jako autochoice.

Teraz jest. Woch jako wystawka ma 10+ ze wszystkim co by sie nie dzialo. Zeby bylo smieszniej sam w sobie nie jest slaba armia singlowa. Ewidentnie trzeba to zmienic.

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Tak, zauważyłem dobrą tendencję w częstości FAQów na początku. Jednak teraz chyba mało wychodzi?
Patch mógłby zmieniać koszt punktowy jednostek, trudności czarów itp, a tego raczej nie zrobią. Za dużo pojawiłoby się wersji papierowych tych samych zasad i niezły bałagan mógłby powstać. Niestety

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

problem z gw jest taki, ze nie balansuja aboli, ktore wypuszczaja.

Ewidente problemy sa z przedmoitami ze starych bookow, ktore sie kombuja z itemkami z nowego rb (chociazby juz niedzialajacy fencer's blades i helm vc)

tak samo jest z kosztami jednostek i innymi nie dzialajacymi zasadami. Pozatym zbytnio widac ogromna roznice pomiedzy lore'ami z rb a odpowiednikami armijnymi (co tez poteguje widocznosc brakow w komunikacji na linii tworcow bookow)

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

jakies odliczanie ?? :P
na ktora planujecie publikacje zasad?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

a to dziś?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

chodzilo mi o dzien jutrzejszy...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

no spoko, już sie napaliłem:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Crusader pisze:Tak, zauważyłem dobrą tendencję w częstości FAQów na początku. Jednak teraz chyba mało wychodzi?
Patch mógłby zmieniać koszt punktowy jednostek, trudności czarów itp, a tego raczej nie zrobią. Za dużo pojawiłoby się wersji papierowych tych samych zasad i niezły bałagan mógłby powstać. Niestety
Mogliby wraz z wyjściem nowej edycji wydawać coś na podobieństwo Revening Hordes, czyli zmiana wszystkich zasad armii pod kątem konkretnej edycji. Potem już jakby wypuścili odpowiedniego booka na daną edycję, to oczywiście on by miał pierwszeństwo. Akurat takie coś jest do zrobienia. O ile dużego przeskoku między 6 a 7mą edycją nie było, natomiast już w przypadku zmiany z 7 na 8mą różnica jest bardzo duża w samej mechanice gry.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Wybaczcie trolowanie ale w którym topicu mozna zawsze znaleźć aktualne Euro? Maybe here? ;)
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

DragoWwl pisze:trolowanie
Nie używaj zwrotów, których nie rozumiesz ;)

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 18&t=97873

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

"Co z tym Draftem?"
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

+1 Rince kiedy się go można spodziewać :?:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

ODPOWIEDZ