Warsztat i galeria ARBAL'a (Coloured Dust) - EXECUTIONER

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Re: Galeria ARBAL'a (28.01.2012 - DREADLORD)

Post autor: muchozol »

tez byłem ciekaw jak robisz te fotki i proszę, sprytne
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Awatar użytkownika
dargo000
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: dargo000 »

Bardzo fajny stół, bedziesz go jeszcze malował czy zostaje jak jest teraz? jak możesz to napisz z czego zrobiłeś fakture na stole?

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

dargo000 pisze:Bardzo fajny stół, bedziesz go jeszcze malował czy zostaje jak jest teraz? jak możesz to napisz z czego zrobiłeś fakture na stole?
Dzięki.
zostaje jak jest, dorabiam tylko teren. Faktura jest zrobiona z gotowej masy gipsowo-akrylowej Cekol A-45, nastepnie pomalowanej i zalakierowanej kilkoma warstwami lakieru akrylowego.
Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Mudżahedin
Posty: 212
Lokalizacja: Kęty

Post autor: pepe »

Mógłbyś nieco przybliżyć konstrukcję skrzynki do robienia zdjęć, z czego są te białe boki? co to znaczy że używasz latarki led? czy podświetlasz tylko z góry czy z boku również?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

pepe pisze:Mógłbyś nieco przybliżyć konstrukcję skrzynki do robienia zdjęć, z czego są te białe boki? co to znaczy że używasz latarki led? czy podświetlasz tylko z góry czy z boku również?
Białe boki są zapewne z papieru śniadaniowego włożonego w okienka tych kartonów :) Sam zrobiłem przed chwilą takie cudo i efekt jest nieziemski :) Dzięki Arbal :)

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Azgaroth pisze:
pepe pisze:Mógłbyś nieco przybliżyć konstrukcję skrzynki do robienia zdjęć, z czego są te białe boki? co to znaczy że używasz latarki led? czy podświetlasz tylko z góry czy z boku również?
Białe boki są zapewne z papieru śniadaniowego włożonego w okienka tych kartonów :) Sam zrobiłem przed chwilą takie cudo i efekt jest nieziemski :) Dzięki Arbal :)

Dokładnie tak jak mówi Azgaroth.
Świece tylko z góry , na zdjęciu lampka z boku jest wylaczona to był tylko eksperyment.
Latakrka LED to latarka która ma diody a nei żarówkę - świeci białym światlem.
Obrazek

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Nowe zdjęcia zrobiły wrażenie, wrzucili mnie na stronę GW:
http://www.games-workshop.com/gws/wnt/b ... 100066-gws
Obrazek

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

ha, no i pięknie, gratulacje =D>
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Thx
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Gratki gratki :)

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Tym razem kawałek terenu na stół:
Dreadstone Blight
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Bardzo podoba mi się sama wieża jako figs. Malowanie zacne =D> - szczególnie podobają mi się dechy.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Model już kiedyś pokazywałem, teraz poprawiłem zdjęcia. Skrzydła i głowa są na magnesach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Szczerze mówiąc to nie za wiele widać na tych fotkach. Paznokcie u nóg ma fajne :wink: .

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

smiejagreg pisze:Szczerze mówiąc to nie za wiele widać na tych fotkach. Paznokcie u nóg ma fajne :wink: .
Chcesz większa rozdzielczość czy inne ujęcie? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

MANGLER SQUIGS
Ten model to prawdziwa męczarnia. Nabyłem go zaraz po premierze w grudniu a skończyłem wczoraj. Finecast. Odlew prawdziwa tragedia, niedolania, bąbelki powietrza, braki, niepasujące do siebie części i do tego wszystko strasznie kruche i delkatne. Łańcuchy przy goblinach połamały sie w kilku miejscach, musiałem sklejać, dorabiać... tragedia...
Mam również wrażenie że farba się gorzej trzyma na tym Finecascie, delikatne puknięcie i odpryskuje pomimo odtłuszczenia modelu, podkładu i pokrycia go lakierem. Nie miałem juz do niego serca w ostatnich dniach... Troszkę się błyszczy w niektórych miejscach, wina lakieru i wielosetletnia przy zdjęciu.
Oczy, czego nie widać są pomalowane farba fluorescencyjną więc znacząco live wyróżniają się na tle całego modelu co daje przyjemny efekt. Mały OSL koło oczu ale nie zwracajcie na niego uwagi bo praktycznie go nie widać, robiony dla wprawki.
Rozjaśnienia czerwonej skóry są bardzooo delikatne pomarańczowym i żółtym, takie było założenie, że mają być brudne mało kontrastowe.
Obydwa squigi łaczą sie za pomoca magnesu dzieki czemu jak widać mozna z nich zrobic 2 osobne modele.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Cóż z tego że piękny model, jak w kupie odlany... Dlatego my w swoim sklepie choć na pewno produkty GW będziemy mieć, to postawimy także na alternatywne, metalowe figurki - jednak co metal, to metal...

A co do malowania - całkiem nieźle. To, co mi lekko przeszkadza to grzyby - jakieś takie niedomalowane, czy mi się zdaje? No i ja bym języki na fioletowo pomalował, ale to ja :)

Ave
Niedźwiedź

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Grzyby washowane, ale muszą pasować do podstawek w całej armii a tak je przedtem malowałem na innych modelach....
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Arbalu, jeśli planujesz jeszcze kupować jakieś rzeczy czy z finecastu, czy żywicy, proponuję kupno podkładu Gunze Sangyo , rzecz się nazywa Mr. Resin Primer. Powinien lepiej trzymać sie powierzchni. Jest w sprayu, ale i w słoiku, dla szczęśliwych posiadaczy aerografu...

O taki- Obrazek

A co do figurasów- jakoś mnie te mangleroskłigi niespecjalnie się podobają, malowanie fajne, ale coś z tą rzeźbą jest nie tak... mogli te figurki lepiej dopracować...
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

@LoudLord
Dzięki za info o podkładzie. Już jakiś czas przyglądam sie tym podkładom modelarskim...
On jest szary czy biały?
Rzeźba jest fatalna... trafił mi się jeden z pierwszych modeli , których była na rynku ogromna ilość uszkodzonych. Być może nowe odlewy sa lepsze.

Ogólnie jeśli nie musicie nie kupujcie tej figurki....
Obrazek

ODPOWIEDZ