ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Re: ETC 2012

Post autor: krusk »

Po krótce(to co mnie interesuje):
- bonusy bestii - do przemyślenia, choć raczej rozpiski mi nie zmieni
- max 4 kostki na death i cięcia CHD - moja kmina poszła się j#$%ć...
- zniesienie 0-3 anvil, rangers, miners - to mi się podoba...
- zniesienie 0-3 Herald of Khorne, bloodletters - Khuman się ucieszy :P , mnie też się podoba
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
Podwys
Oszukista
Posty: 839
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Podwys »

Wydaje się ok. Dobra robota =D>

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Wydaje się spoko :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9571
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Draft na plus. Wiadomo, że nie wszyscy będą happy, ale imo lepiej to wygląda, zwłaszcza zdjęcie kilku bezsensownych zapisów jak ograniczenie stedziów, szamanów goblińskich czy minerów/rangerów. No poluzowanie możliwości złożenia demonów jest fajnym kompromisem.

Co do O&G, szkoda ponownego capu (max.60), ale +100 pts i tak jest lepsze. Da się za to dopchać naprawdę wartościowe rzeczy.

No i ostra zmiana z max 4 PD na shadowa i deatha. Ciekawe jak to wpłynie na popularność tych lorów. Brzytwa, słoneczko czy inne kluczowe czary będą dość łatwe do zbicia. No i trudniej będzie je wrzucić, zwłaszcza małym magiem.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Ja jebie...
Aż w końcu ponarzekam...
To DE teraz tylko jedno (Królikowe) złożenie...
Nawet nie wiadomo czy się w ogóle do repy zmieszczą...
Chciałem sobie znów lajtowo zagrać na Bobie, a tu się okazuje, że HUJ...Bo nawet 3 x przegiętych harpii nie wystawię...Do tego jeszcze shadow z 4ech kości...A KURWA RESZTA RULEBÓKOWYCH LORÓW? HELOŁ?
Mam jeszcze TK ale tego wszystkiego nie zdążę pomalować...
W sumie huj wie czy w ogóle się pojawię...
Aż z tego wszystkiego zajebię sobie to do podpisu...
Bretonnia: No Restrictions

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Ciekawe zmiany z punktu widzenia ogrów:

kombo gredyfist / death – nie wiem czy ten dodatkowy DD jest konieczny ale ok.,
leadbelcher/ sniper maneater with pistol(s) counts as 3 models towards to shooting cap –Nie widziałem jak dotąd strzelających ogrów. Jak dla mnie martwe ograniczenie.
Max 3 combined units of Mournfang Cav & Ironblaster. – może być , choć biorąc pod uwagę polski standard to martwe ograniczenie.
0-1 Ironblaster – w związku z ogólnym pocięciem maszyn we wszystkich armiach, jest OK.
For death & shadow spells this max is lowered to 4 power dice. - :twisted:
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Daemons of Chaos...
Mos: Rule change: It doesn't give loremaster lore (can take any rb lore)
Co autor ma na mysli?

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Można wybrać lore z RB, bez jego całej znajomości.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Ale wybieram czary (2 jesli mowa o heraldzie) czy losuje ?

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Dobre pytanie. IMO losujesz, z niczego nie wynika, że miałbyś wybierać.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Jesli losuje. To jaki sens ma takie ograniczenie, zwlaszcza w kontekscie tego, ze gifty sa 0-1. Placic 25 pkt za mozliwosc losowania (jednym magiem) z innej puli czarow?

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Myzu pisze:Placic 25 pkt za mozliwosc losowania (jednym magiem) z innej puli czarow?
Tak samo jak Forbidden Lore u nowych VC.
Obecnie to standard. Ja w ograch muszę wydać 100 punktów na w zasadzie bezużytecznego rzeźnika żeby losować z innych lorów.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Wszytko spoko tylko ogry :cry: :!: :(
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Kamil.Sz pisze: Max 3 combined units of Mournfang Cav & Ironblaster. – może być , choć biorąc pod uwagę polski standard to martwe ograniczenie.
to jest jeszcze jakaś inna Polska, o której nie wiem?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

bardzo fajny draft ; ) Dobrze że poszło w ogry no i żegnamy chosenow tęczy ; (
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Dmtrij pisze: Kamil.Sz napisał(a):
Max 3 combined units of Mournfang Cav & Ironblaster. – może być , choć biorąc pod uwagę polski standard to martwe ograniczenie.

to jest jeszcze jakaś inna Polska, o której nie wiem?
Nie bardzo rozumiem?
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Myzu pisze:Jesli losuje. To jaki sens ma takie ograniczenie, zwlaszcza w kontekscie tego, ze gifty sa 0-1. Placic 25 pkt za mozliwosc losowania (jednym magiem) z innej puli czarow?
To, że może mieć za 25pkt jakąś sygnaturkę. A kilka z nich jest całkiem przydatne demonom.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dymitrowi chodzi chyba o to że Wrocław i Śląsk grały bardzo podobną rozpiską: 5+3 morny i 2 działa. Ale skoro jest ironblaster 0-1 to już myślałem wcisnąc 5+3+3 mornfangi i to przycieli. No ale cóz will live
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Czy tych Chosenów aż tak to udupiło, i tak jest niemałe prawdopodobieństwo wylosowania 12 bez Favorki ;) Ogólnie Draft fajny tylko szkoda, że te WM 0-4 są :/
Obrazek

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

bez faworki szansa wylosowania spada bardzo. bo nie przesuwasz wynikow o 1 wiec tylko i wylacznie rzucenie tego co masz (na wynikach 3-9 masz przerzuty tylko za to, ze masz bless z poczatku gry) zostawia Ci wyniki 10, 11 do przerzucenia i tylko 12 daje blessa (czyli jak latwo policzyc 1/36). no troche wiecej bo przerzucasz 4 z 10 wyniki a nie tak jak wczesniej 9 z 10 (poza 2 i 12 ofc). imho choseni odejda ze stolow, a kawa bedzie nietzeentchowa grana pod blessa. ale ze dotyczy to warriorow? teraz trzeba wykluczy ich to z rozpy jesli grac na buff...
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

ODPOWIEDZ