Transformation of Kadon

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Transformation of Kadon

Post autor: Furion »

Z zasad to nie wynika bezpośrednio, lub nie mogłem znaleźć: czy bohater co się zamieni w smoka traci swoje zasady specjalne, takie jak: undead (u wampirów) asf (u high elfów) daemonic (u demonów) oraz czy przestaje być generałem?

Moim zdaniem raczej nie traci, opis czaru: while transformed a wizard cannot cast spells and all of his magic and mundane items temporarily stop working.

Ktoś ma jakąś inną propozycję? Jeśli tak, to z uzasadnieniem proszę :)

pozdrawaim
Furion
Ostatnio zmieniony 3 gru 2011, o 14:06 przez Furion, łącznie zmieniany 1 raz.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Q: If a model is transformed, for example by the Transformation
of Kadon or Sivejir’s Hex Scroll, do their special rules stop
working along with their magic items and equipment?(Reference)
A: No

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Thx! Przeoczyłem ten FAQ :)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Kolejne pytanie o Transformację:

Kiedy wampir jest w kresce powiedzmy 5 ghouli:
:twisted:
:?
:?
:?
:?
:?

rzuca tę transformację w dużęgo smoka, to dalej zajmuje miejsce w 1szym szeregu, czy MUSI stanąć w taki sposób:

:? :twisted:
:?
:?
:?
:?

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Zależy na jakiej podstawce jest stwór. Jak jest "pasująca" w oddział to wchodzi na miejsce pierwszego modelu, jak jest inna to dołączasz do boku oddziału.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Waldi pisze:Zależy na jakiej podstawce jest stwór. Jak jest "pasująca" w oddział to wchodzi na miejsce pierwszego modelu, jak jest inna to dołączasz do boku oddziału.
To wiem; smok jest na podstawce 50x50, ghoule 20x20. I teraz kolejne pytanie: co jeżeli taki oddział już jest w walce? Mag wystaje z oddziału? Co jeżeli czar zostanie rozproszony, czy mag wraca na swoje miejsce, zmniejszając ilość modeli w walce?

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Mag staje obok bo ma niekompatybilną podstawkę, jak się rozproszy to wraca na miejsce i zmniejsza ilość walczących, gdyby miał nie zmniejszać ilości walczących to albo nie można by dispelować albo dispel powodowałby reform oddziału.

Wujek Wojtek
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Wujek Wojtek »

No, może to noobowe pytania, ale:
1. Mam czarodziejkę w oddziale łuczników. Najpierw ona podpakowuje oddział +1 do siły i tafa (cały oddział, czyli ona też jest podpakowana) a następnie zmienia się w czerwonego smoka. Co wtedy? Smok jest też podpakowany czy nie jest? Myślę, że jest, choć podpakowywała jeszcze siebie jak nie była smokiem.
2. Czarodziejka szarżuje, potem w fazie magii zmienia się w smoka. W czasie walki wręcz (pierwsza tura) ma stompa czy nie ma? Szarżowała jeszcze jako wątłe huhro, więc jedzie tym cielskiem po masie czy nie?

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

1: Nie wzmacnia, po opuszczeniu unitu augument przestaje działać (a zamieniając się w smoka opuszcza oddział).

2: Stompy są w fazie walki? Tak. No to jak jest smokiem w fazie walki, to ma stompa.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Majestic pisze:1: Nie wzmacnia, po opuszczeniu unitu augument przestaje działać (a zamieniając się w smoka opuszcza oddział).
Nie opuszcza oddzialu po zamianie.

Z opisu czaru:
If a Wizard is in a unit, he can remain within the unit, even though he is now technically a monster

Wujek Wojtek
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Wujek Wojtek »

Czyli rozumiem, że po szarzy wzmacnam wszystko, a jak smok przeżyje to ma stompy. I jeszcze jedno pytanie. Co, jeśli po dostawieniu figurek smok nie styka się z przeciwnikiem... albo nawet styka. Ale czy mogę wyzwać na pojedynek? Czarodziejka jest Characterem, choć "technicznie potworem".

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Wujek Wojtek pisze:Czyli rozumiem, że po szarzy wzmacnam wszystko, a jak smok przeżyje to ma stompy. I jeszcze jedno pytanie. Co, jeśli po dostawieniu figurek smok nie styka się z przeciwnikiem... albo nawet styka. Ale czy mogę wyzwać na pojedynek? Czarodziejka jest Characterem, choć "technicznie potworem".
Możesz.... ale nie po to się wbijasz czarką/smokiem w CC aby walczyć w challengu.
Smoczydło ma Ci nabić CR (ewentualnie zmieść w pył unit przeciwnika - ataki+zianie+thunderstomp+ataki własnego unitu powinny wbić sporo pkt.) a challenge przyjmujesz championem 8)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Wujek Wojtek
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Wujek Wojtek »

No tak, ale jak smok jest poza walką (bo stoi w szerokim oddziale łuczników), nie mogę go dostawić na zasadzie Z Drogi! (bo ma inna podstawkę) to nie mam jak inaczej dojść do walki. Wiadomo, że lepiej smokiem jechać po oddziale niż na czelendż.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Wujek Wojtek pisze:No tak, ale jak smok jest poza walką (bo stoi w szerokim oddziale łuczników), nie mogę go dostawić na zasadzie Z Drogi! (bo ma inna podstawkę) to nie mam jak inaczej dojść do walki. Wiadomo, że lepiej smokiem jechać po oddziale niż na czelendż.
Zgadza się, ale pamiętaj:
Kadona rzucasz we własnej fazie magii, czyli de facto musiałeś szarżować.
Więc szarżując ustaw się tak aby mag po przemianie miał możliwość bicia po oddziale.
Jeśli nie masz możliwości to po co szarżować ?
Łucznicy dostaną po tyłku a Ty nabijesz 5 CR ... marna perspektywa patrząc, że tracisz zapewne z 2x tyle łuczników :twisted:

A jeśli zostałeś zaszarżowany to spróbuj się zreformować aby po przemianie była możliwość bicia w oddział.

W przeciwnym razie jesteś w czarnej d... :lol:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Wujek Wojtek
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Wujek Wojtek »

Chodziło zasadniczo o taką sytuację, ze czarodziejka jest poza walką, stoi dalej (mówię o szerokim oddziale łuczników), bo zawsze może się czar nie udać, a po przemianie chcę ją do walki włączyć. Równie dobrze łucznicy mogli dostać z overruna, nie musieli szarżować. Rozumiem, że nadal jest characterem, postacią, jak zwał tak zwał, i może np. krzyczeć, że chce na solo.
A nawet już delikatnie wchodząc w offtopa to 30 łuczników podpakowanych wildformem też przy szarży robi swoje (+treekiny na flankę i po plackach). Mniejsza o taktykę, chodzi mi o to jak w różnych sytuacjach można transformacji użyć.
A o kwestii samej walki wręcz gdy smok jest w oddziale jest jeszcze osobny temat (o tajemniczej nazwie "Smok w oddziale"), tuż pod tym (albo nad). Tam wylewam swoje wątpliwości i pytania co do "ruchu" smoka w oddziale.

DragoMir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: DragoMir »

Aby nie zasmiecać forum: gdy mag z Ż3 zmieni się w górską chimerę, straci jako chimera 6 żyć, czar zostanie rozproszony, to ginie? A jeśli nie, to po ponownym rzuceniu czaru ma 3Ż? 1? 10 [jestem na 95%, że ta opcja akurat nie]
"Walery: Niech się pan na mnie spuści
Harpagon: A teraz Jakubie, trzeba wychędożyć karocę"
Skąpiec Moliera [Slaaneshyty]

"Czyli to maja najskrytsza fantazja! Już się nie mogę doczekać, aż poznam głębię swego zwyrodnienia."
Król Julian z Madagaskaru

Wujek Wojtek
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Wujek Wojtek »

Na mój głupi łeb, to mag po rozproszeniu czaru wraca do stanu z przed momentu jak rzucił czar. Dla mnie to właśnie oznacza zdanie w opisie czaru odnośnie ran.
Dla potwora te 3 rany (bo tyle ma mag) to draśnięcie, więc czemu niby po rozproszeniu czaru mag miałby od tych ran umierać?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jest napisane przy opisie tego czaru. Rany przechodzą pomiędzy przemianami. Jak dostanie 6 woundów jako Chimera, to w momencie powrotu do postaci Maga umiera.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Azurix pisze:Jest napisane przy opisie tego czaru. Rany przechodzą pomiędzy przemianami. Jak dostanie 6 woundów jako Chimera, to w momencie powrotu do postaci Maga umiera.
Nie. Bycie "sobą" pod to nie podlega. Jest napisane "pomiędzy przemianami", brak przemiany (czyli brak efektu czaru) to jakby odwrotność tego zapisu.
Tak przynajmniej ja to rozumiem.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Zawsze sie gralo, ze woundy wklejone gdy jestes np. chimera pozostaja na tobie jak wrocisz do postaci maga.

Gdzie tu sens w tym co mowisz? Dostalem jako chimera, a potem bedac magiem mam te rany gdzie...w poczekalni?

ODPOWIEDZ