ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: ETC 2012

Post autor: QQrydza »

Klops pisze:W takim razie Jankielu napisz jakie to rewolucyjne zmiany zaszły w twojej rozpisce DE, bo u mnie np muszę załatwić sobie 1 rydwan.
Jeżeli draft 3 ma być ewolucją w dobrą stronę to ja jestem na tak, a jak widać draft 2 jest lepszy moim zdaniem od draft 1
Trafiasz kula w płot Jankiel teraz bedzie chciał grać na 5 pegazistach a dotychczas grał na jednym ; )

Shadar - nie nie czytamy, wybacz ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Kosa pisze:
@Sevi, ja widziałem, w piątek widziałem flame cannona jak strzelał do ogrów :D
Osz, ten Fluffy to morderca :mrgreen:
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jankiel teraz bedzie chciał grać na 5 pegazistach
Nie sądzę. Zanim kupię brakujące na ebayu i je pomaluję, to znowu coś zmienią :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Necromanter pisze:
Koz@a pisze:ja też licze na draft 3. Na obecnym drafcie krasie mają jedno złożenie nawet z żyrosem czy flamme cannonem się nie da pokombinować

Jakoś nie widziałem żeby wcześniej ktokolwiek coś w tym kierunku kombinował więc szkoda tego lamentu. Tak bo teraz już gracze dwarficcy nie mogą wystawić jakże klimatycznego żyroska i flejm cannonika. Opanujcie się, dość tej obłudy!!!
to źle patrzysz

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Hmmmm nie wiem byłem na jakichś 23 turniejach ani razy nie widziałem Flame Cannona/Żyroska
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

pomocy!
Plewa
Posty: 9

Post autor: pomocy! »

błąd:)

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Przemcio pisze:Hmmmm nie wiem byłem na jakichś 23 turniejach ani razy nie widziałem Flame Cannona/Żyroska
też dziwne, bo bywaliśmy na tych samych i zawsze go wystawiałem, czasami nawet i 2 zyrosy

a jeżeli już tak bardzo przeszkadza ilość katapult czy dział to wystarczyło napisać:
0-4: anvil, stone throwers, cannons, organ guns

poza tym jakoś nie widzę, żeby dwarfy przy pomocy dużej liczby maszyn gniotły system

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

Dokładnie Guldur =D>

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

O ile w Imperium jest jeszcze magia, to kraśkom na 4 maszynach już się robi ciężko. Poza maszynami w tej armii po prostu brakuje pierdolnięcia, a z BS3, move or fire i takim kosztem punktowym kusze czy tundzi to bieda...
EDIT: ^^ to takie obserwacje po dzisiejszym turze na nowe ojro.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2012, o 22:25 przez Quaki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Ja flame cannona też kiedyś widziałem.

Dziś grałem na turnieju, (Grałem z maks 4 kościach na death i shadowm, tak dla samego siebie) to jakaś pomyłka. 5 kości jest spoko rozwiązaniem, ale 4 bez ograniczenia dispella jest po prostu chore.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

A propos co niektóych poprzednich postów: jak się gra tylko z kumplami z miejskiego klubiku czy sklepu to rzeczywiście nie ma się co łudzić, że się żyrokopter zobaczy na stole bo przecież jego nie ma w rozpisce ściągniętej z netu - co nie? A spróbowałby kto wystawić takie cudo to zaraz "warzywem" by został nazwany - co nie? Ale potem łatwo na necie napisać bzdury o treści "dość obłudy gracze krasnoludzcy" - co nie?

A ten nędzny projekt zamiennych zasad do Warhammera został potraktowany po macoszemu i na odwal jeśli nie można wystawić dwóch żyrków i trzech bolców czyli plutonu śmierci poprostu.
Za trudne było napisać: "0-3 katapa, cannon, organki w jakiejkolwiek kombinacji" w armii gdzie każda "elitarna" piechota ma w profilu 1 (słownie: jeden) atak, nie ma ASF czy Hate znikąd lub siły 9 co turę od magii bo magii nie posiada...? Jedyne co daje szansę dwarfom w walce z innymi niezbyt przemyślanymi przez GW jednostkami innych armii to zmiękczenie ich wcześniej maszynami - no ale po co skoro draft jest dobry bo ktoś stwierdził że maszyn też mają za dużo?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Kanadian pisze:Ja flame cannona też kiedyś widziałem.

Dziś grałem na turnieju, (Grałem z maks 4 kościach na death i shadowm, tak dla samego siebie) to jakaś pomyłka. 5 kości jest spoko rozwiązaniem, ale 4 bez ograniczenia dispella jest po prostu chore.
No przy tym ograniczeniu, to mogliby zmienić te ograniczenie w DE na 3 z 5. Choć mniej kostek na czar powoduje, że więcej ich się rzuci, ale w praktyce wiadomo na co z dispelem będzie czekać przeciwnik.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild


Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1002
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Panowie proszę Was opanujcie się. Przy 5 maszynach nie widziałem nikogo na masterze żeby pokusił się o 4 bolce i 2 żyroski. Te jednostki są nie wystawialne w dzisiejszych realiach masterowych. Chciałbym zauważyć że EURO właśnie pod takie turnieje zostało stworzone. Więc jak byście bardzo chcieli tak pograć to tak jak już pisali z kumplami w domciu nikt Wam nie zabroni.
Guldur pisze:to źle patrzysz
Jeśli nawet to jest to wyjątek od reguły. Jak ktoś chce to i przy 4 maszynach to zmieści.
Remo pisze:Za trudne było napisać: "0-3 katapa, cannon, organki w jakiejkolwiek kombinacji" w armii gdzie każda "elitarna" piechota ma w profilu 1 (słownie: jeden) atak, nie ma ASF czy Hate znikąd lub siły 9 co turę od magii bo magii nie posiada...? Jedyne co daje szansę dwarfom w walce z innymi niezbyt przemyślanymi przez GW jednostkami innych armii to zmiękczenie ich wcześniej maszynami - no ale po co skoro draft jest dobry bo ktoś stwierdził że maszyn też mają za dużo?
Ta piechota ma 4 tafa przynajmniej 4 ws i 9 ld i 6 siły. Więc sory nie uważam że to jest słabe. A że na klate nie może wszystkiego przyjąć to już inna kwestia.

I nie to że jestem totalnie anty dwarficki, ale Wasze argumenty są po prostu wyssane z palca.

pzdr

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

marudy!
owszem, to SLOS jest babolem, wiec to jego powinno się naprawiać a ni przycinać maszyny, ale trudno.
nawet jakby limit maszyn był większy to zawsze będziecie woleć 3 katapultę niż jednego flame cannona.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

też dziwne, bo bywaliśmy na tych samych i zawsze go wystawiałem, czasami nawet i 2 zyrosy
Po prostu gracie na zupełnie innych stołach.
lub siły 9 co turę od magii
Skończyło się, jak byś nie zauważył. Może usłyszysz kiedyś opowieść z dalszych stołów, że komuś się wreszcie udało rzucić brzytwę na ifce :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Necromanter
Oczywiście, że się da wystawić na te ograniczenie żyrosy - mało tego, można wystawić i 2 żyrosy i 2 flame cannony - pytanie po co?
I nie wiem, które nasze agumenty niby są "wyssane z palca". bo wszystko jest rzeczowe i propozycje typu 0-4: anvil, katasa, cannon, organki czy też 0-3: katasa, cannon, organki uwalniaja możliwość wzięcia innej jeszcze maszyny, która pozwoli na kombinowanie.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Przesadzacie panowie, ja często widuję lame cannony, ostatni raz dwa lata temu, podczas bitwy w sklepie rozgrywanej przez dwunastolatków. :mrgreen:
Ten lament coś mi przypomina, hmmm... no tak, płacz po przycięciu Toreka przez FaQ GW.
To była kastracja DF, po tym już nigdy nie widziałem Toreków na turniejach :lol2:
Dziwi mnie że chadecja nie rozpacza tak jak gracze DF.
Bardzo duże cięcia modeli które kosztują krocie i które trzeba sprowadzać przez przynajmniej dwa miechy.
Ale tu jest Polsza, tu się narzeka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Odezwał się ten , co mu armię dopakowali, bo jest słaba :wink:

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Scimitar pisze:
Kanadian pisze:Ja flame cannona też kiedyś widziałem.

Dziś grałem na turnieju, (Grałem z maks 4 kościach na death i shadow, tak dla samego siebie) to jakaś pomyłka. 5 kości jest spoko rozwiązaniem, ale 4 bez ograniczenia dispella jest po prostu chore.
No przy tym ograniczeniu, to mogliby zmienić te ograniczenie w DE na 3 z 5. Choć mniej kostek na czar powoduje, że więcej ich się rzuci, ale w praktyce wiadomo na co z dispelem będzie czekać przeciwnik.
ja i tak zazwyczaj rzucam na 4, ale czasem, kości cie nie lubią i potrzebujesz tą dodatkową np. z sztyletu. Miałem kilka sytuacja gdzie np. chciałem turlnąć 11 na 4 kościach, wypadała 10, i jesteś ugotowany.

Przy inwestycji 600 punktów chciał bym móc polegać że choć trochę się spłaca.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2012, o 09:19 przez Kanadian, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ