Wasze armie

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Żubr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Wejherowo - "Draconis"

Wasze armie

Post autor: Żubr »

Jak malujecie swoje armie, jakie kolory, bo mam problem jak ma wyglądać moja armia?

Zależy mi na tym, aby nie był to biały i niebieski.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

osobiście maluję Hajsy na bilało niebiesko ( za niedługo postaram sie zamieścić zdjecia)...

uważam że haje ładnie wyglądają też w żółtym i białym choć jeszcze nie spotkałem się żeby ktoś tak malował... to zapewne było by im do twarzy...

he dlatego są malowane na niebiesko bo to takie czyste dostojne kolory które odpowiadają ich historii i charakterze itp.

jeżeli nie wiesz jak malować to poprubuj pierwsze farbami plakatowymi :shock: :P :wink: , sam też tak zaczynałem malować, może to troszke głupie, ale to dobry pomysł, nie żeby je tak zostawić, ale żeby oswoić się z malowaniem, dobrać kolory a potem bez problemu zmyć farbę z figurki, by potem zabrać sie do prawdziwego malowania (osobiście prubowałem tak malować figurki na wiele kolowów ale stwierdziłem że w bieli i niebieskim jest im najładniej)...

ciekawie wyglądają też na czerwono i zielono np. popatrz na Army booka tam znajdziesz dragon princessów pomalowanych w tych odcieniach i prezentują sie znakomicie... polecam też odwiedzenie tych stron:

link



ogromnie długi ten link :D(niewiem jak je skracać)

http://uk.games-workshop.com/highelves/ ... dragons/1/

http://us.games-workshop.com/games/warh ... efault.htm


pozdrawiam
Marcin

Kosa:
skróciłem linka

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

a ja maluje moje HE na szaro-pomaranczowo-bialo - wrzucajac sporo metalicznych kolorow :)

o ile elitarna piechota i rydwany wygladaja IMO super (jak na moje mozliwosci ;) ) - to nie moge znalezc dobrej kolorystyki dla kawalerii i spearmanow :/ (choc wiekszosc kawalerii juz pomalowalem - sa znosni, ale mnie nie zadawalaja)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

mi się błękitno - zółte podobają, bardzo fajny kontrast

Awatar użytkownika
Grzelak
Wodzirej
Posty: 727
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Grzelak »

Moja armia ma głównie kolory pomarańczowe, beżowe są jakieś kolorki metaliczne i dodaje coraz więcej szarego i zielonego.
Nie mam za ładnie pomalowanej i nie cala jest pomalowana ;/ a kiedy chce cos pomalować to maluje tylko bohaterów :D bo tylko na nich jakoś chce mi się marnować czas.

( pierwsze modele nie maja nic z pomarańczowego tylko z blood red, ale jak się nauczyłem mniej więcej cieniować to użyłem pomarańczowego)

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Ja swoje maluje na biało-niebiesko z domieszką czerwieni i czasami zieleni

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Ja maluję swoje HE na tradycyjny schemat (bały-niebieski) z tym że wszystkie pióra, pióropusze, szarfy, wstęgi i inne tym podobne ozdoby maluję na czerwono (red gore, blood red, blazing orange) a "rusztowanie szkrzydeł" (czyli te elementy które maiłyby być szkieletem utrzymującym pióra) oraz ozdoby związane z elementami pomalowanymi na czerwono maluję na złoto (brazen brass, shining gold, burnished gold).
Na początku przy pierwszych pomalowanych modelach kurczowo trzymłem się kolorystyki 'Eavy Metal Teamu. Nie mniej jednak z czasem doszedłem do wniosku że trochę tak głupio kopiowac na hama czyjes prace i trzeba sie wykazać własną inwencją twórczą. Przejżałem podręcznik HE. Odniosłem wrażenie, że wszytskie tam przedstawione elfy (rysunki) mają czarne oczy bez białek, bladą skóre, oraz białe włosy. Być może jest to złudzenie wywołane przez to iż te rysunki są czarno-białe. Nie mniej jednak miałem już koncepcję jak będą wyglądały moje, własne oryginalne Haje. Włosy maluję wpierw fortress gray a potem dry brush skull whit'em. Przy dobraniu odpowiednich kolorów do skróry nie malo sie namęczyłem. Po wielu próbach doszedłem do wniosku że najlepsza kombinacja to graveyard earth, khomando khaki, skull white. Skóra przezentuje się dobrze. Nie jest zbyt biała, ma "oznaki życia" i przede wszytskim jest oryginalna, gdyż jak do tąd nie spotkałem się jeszcze z takim rozwiązaniem, a wierzcie mi... przeglądałem wiele zdjęć HE w wielu galeriach.
Mój opis może się wydac dość skomplikowany, ale wszystko dokładniej wyjaśnię kiedy założę własną galerię szlachetnych długouchych.

Pozdrawiam
Guard

Awatar użytkownika
Stach
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stach »

Mam pytanie jakich kolorow używacie do pomalowania zbroji HE np. Spearmenów, Swordmasterów, Silverów ??

Pytam bo właśnie ze zrboją mam największe problemy:/ (jakoś za pięknie to mi nie wychodzi)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@stach

jak jestes początkującym to drybushem mithril silver bądz boltgun metal jak chcesz ciemniejszą ale jak chcesz mieć nieco lepiej pomalowane to weż boltgun metal delikatnier nałóż na czarny podkład, tak aby przy rogach zostawić cienie gzie to jest potrzebne, potem nałóz na to mithril silver, to juz troszeczke bardziej skomplikowane, natomiast jak chcesz jeszcze ąłdniej to juz sam dojdziesz do wpray jak użyjesz to co Ci napsiałem ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Pomaluj całe boltgunem albo chaimailem, przejedź czarnym washem i na to delikatny drybrush mithril silver. Efekt bardzo dobry, a maluje się szybko i łatwo.

Awatar użytkownika
Stach
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stach »

Ok dzięki.

Mam jeszcze pytanie jak malujecie konie np. od Silverów

Chodzi mi o to jak cieniujecie czarne konie?? Bo to też jakoś mi nie idzie:/

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jeśli dopiero zaczynasz malować, to nie baw się w cieniowanie czarnych koników (ewentualnie zrób po prostu drybrush jakimś ciemno szarym). Niewycieniowane też wyglądają ok.

..::Maciej::..
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Avatar :) GD

Post autor: ..::Maciej::.. »

Ja bym na twoim miejscu pomalował poprostu na Codex Grey...
są ładniejsze od czarnych :D :D

a ja sie wyróżnie i nie mam hajów pomarańczowych, różowych ani niebieskich


moje są biało turqusowe z domieszkami zielonego :)

pozdro

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

a mi czarne konie w ogole nie pasuja do HE, ale rozumiem ze jest to tylko moja opisnia, ktora opieram juz na nieaktualnym fluffie do V edycji. (jednak sentyment pozostaje :) )
Obrazek

Awatar użytkownika
Mućka
Chuck Norris
Posty: 368
Lokalizacja: Rzeszów [KGB "RZEZNICY Z KRESÓW"]

Post autor: Mućka »

Moje haje maluje na biało-niebiesko z domieszką blecheda. Koniki maluje na brązowo (rozjaśniam beasty brown bialym az do pożądanego skutku) a grzywy robie takie biało-szare.
pzdr

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Moje mają czarne pancerze, zbroje łuskowe w kolorze kommando khaki, szmaty na graveyard earth, kilka elementów zielonych (klejnoty, szarfy) oraz brązowe koniki. A właściwie to mają mieć, bo nie mogę się do nich zabrać.

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

a moje czarne panmcerze białe łuski,czerwone ryjce itp.:P

ODPOWIEDZ