ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Świdnica

Re: ETC 2012

Post autor: Azz »

Sluchajcie, to nie do konca jest tak, ze jak nie chcesz grac na euro to nie graj, nikt Cie nie zmusza itp. itd.

Ogolem wszelkie tego typu koncepcje przechodza przez cale srodowisko, czy to jest turniej master, czy lokal, czy granie w piwnicy.

Podajac przyklad, chcialbym sie wybrac na lokal do barda we wroclawiu, ale w bardzie we wroclawiu graja tylko i wylacznie euro, wiec gdzie mam isc by zagrac nie na zasady euro ? Mam rodzine, obowiazki, prace, malo czasu zeby pozwolic sobie na jakies dluzsze wypady (nie oszukujmy sie, wiekszosc graczy to mlodziez w wieku 16-24 lata co moga sobie pozwolic na wiele rzeczy). Coby uprzedzic dalsze odpowiedzi, nie mam miejsca ani srodkow by zrobic wlasny turniej (i sadze, ze jest to bolaczka wiekszosci ludzi- turniejow nie robi sie w jakis nieznanych miejscach- sa duze miasta, maja duze bazy terenowe, odpowiednia ilosc osob, wszystko to co jest potrzebne do zorganizowania).

Wiec chyba widac gdzie zaczyna sie poprzeczka ?

Dla tych co nie zrozumieja mojego posta (bo zawsze sie tacy znajduja), nie jestem przeciwnikiem ograniczen. Uwazam, ze wfb/wh40k zawsze tego potrzebowala aby zbalansowac rozgrywki, imo wystarczy pozostac przy tych prostych, zamiast brnac dalej. Chociaz poniekad tez nie daje sie szansy czystej 8ed lub z lekkimi ograniczeniami przez to, ze gra sie wylacznie na euro.

Mysle, ze wlasnie o to chodzi co poniektorym.


Pzdr

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

To prawda takie gadanie to nie ma zaczepienia w rzeczywistości bo:
ETC jest na te zasady -> DMP jest na zasady euro -> mastery są pod DMP > lokale są pod mastery -> domowe granie jest pod lokale
I jak tu nie grac na euro?
W sumie jak tak sobie myślę wystarczyło by żeby DMP miało swoje zasady :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Jak tylko się skończy euro, będzie można sobie znowu pozwolić na kilka miechów grania na zbliżone do np. wcześniej prezentowanych Arenowych zasadach.

Po czym wyjdzie draft 2013 i wszystko się zacznie od początku.

Mam nadzieje że znajdzie się w tym czasie kilka masterów nie będące na euro, by sobie przyjemnie pograć.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Żeby nie było: nigdy nie uważałem, że WFB jest "sprawiedliwy" i wiem, że w każdej edycji jest w tej grze kilka durnych rzeczy, które "przycięte odgórnie" przy aprobacie większości naszego polskiego środowiska napewno poprawiły by jakość i przyjemność rozgrywek turniejowych.

Jestem natomiast przeciwny poddawaniu się tak poprostu zasadom wymyślonych w większości za granicą, które jak widać coraz większej ilości osób się nie podobają bo od zmian w składzie armii nagle zapędzono się i zaczęto zmieniać jak leci już zasady z RB. Jankiel już dokładnie opisał jak rozwija się kaskada "braku przymusu grania na EURO" która powoduje oczywiście to, że po chwili EURO jest wszędzie.

A tłumaczenie tego całego AR że dla większej sprawy trzeba (oprócz ograniczeń stricte dla poszczególnych armii) ciąć równo wszystkim i nie da się uniknąć efektów ubocznych to jak dla mnie zwykłe nieprzemyślenie tematu i pójście na łatwiznę.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Remo pisze:Żeby nie było: nigdy nie uważałem, że WFB jest "sprawiedliwy" i wiem, że w każdej edycji jest w tej grze kilka durnych rzeczy, które "przycięte odgórnie" przy aprobacie większości naszego polskiego środowiska napewno poprawiły by jakość i przyjemność rozgrywek turniejowych.

Jestem natomiast przeciwny poddawaniu się tak poprostu zasadom wymyślonych w większości za granicą, które jak widać coraz większej ilości osób się nie podobają bo od zmian w składzie armii nagle zapędzono się i zaczęto zmieniać jak leci już zasady z RB. Jankiel już dokładnie opisał jak rozwija się kaskada "braku przymusu grania na EURO" która powoduje oczywiście to, że po chwili EURO jest wszędzie.

A tłumaczenie tego całego AR że dla większej sprawy trzeba (oprócz ograniczeń stricte dla poszczególnych armii) ciąć równo wszystkim i nie da się uniknąć efektów ubocznych to jak dla mnie zwykłe nieprzemyślenie tematu i pójście na łatwiznę.
No i co z tym zrobisz oprocz wypisywania non stop tych samych tekstow na forum?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Kanadian. Nie wierze że po euro cokolwiek się zmieni. Będzie draft nowy niewiele zmieniony i będą cwiczyć i trenować do
kolejnego Euro. Zadziała przyzwyczajenie i moda na euro. MAstery do Euro, lokale do masterów. Potrzebni są ci spośród
graczy "alfa" - (nawiązanie do samcy alfa) co pchną spowrotem restrykcje na tory nie euro.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Nowa ranga na forum: "Gracz Alfa" :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Posiedziałem chwilę nad zeszłorocznym draftem, zaczerpnąłem trochę pomysłów z nowego AR i tego tematu, i dodałem parę swoich. Byłym wdzięczny, gdyby ktoś z doświadczeniem (najlepiej paru ktosiów) wziął to na warsztat i dopracował, bo może wyjdzie coś całkiem fajnego.
2400 punktów
VLoS
Look out od Dwellers Below, Final Transmutation, Dreaded 13th i Infernal Gateway 11-12. Reszta look outów jak zawsze
DElfy nie kożystają z zasady Druchii Sorcery
Max 3 takie same cory
Max 5 maszyn, template weaponów itd z wyjątkiem balist
Max 12 kości na fazę magii (z channelem) w tym dodatkowo wygenerowane max 2 (bez channeli)
Wszystkie scrolle itp liczą się jako 1DD
Każdy loremaster liczy się jako 1PD
Max 450 punktów na oddział lub 40 modeli

Max 100 modeli z missle weaponami
- strzelcy z zasięgiem do 18" liczą się jako 1 model
- strzelcy z zasięgiem większym od 18" liczą się jako 2 modele
- zwiadowcy liczą się jako o 1 model więcej niż normalnie

Ban na fortecę.

Bestie
+200 pts na poziomie rozpiski, redukcja zdobytych na nich punktów o 10%, mogą wygenerować o jedną kość więcej, max 50 modeli w oddziale i 500 pts na unit, mogą mieć 4 takie same cory

Bretka
Piechota może być do max 50 modeli i max 500 pts w oddziale

Demony
Siren Song, Master of Sorcery i Spellbreaker są 0-1, każdy flamer liczą się jako 12 strzelców, sztandarowy armii nie może brać jednocześnie ikon i giftów, 1z2: shadow lub demonety, 1z2: bloodletterzy lub light

DE
Strzelcy z rpt crossbow liczą się jako 0,5 strzelca więcej, hydra jest 0-1, shades są up to 20 in army, 1z2: shadow lub sztylet, 1z2: duża suka lub dreadlord, 1z2: crown of command lub pok

Dwarfy
Żyros i flame cannon nie liczą się jako maszyny, katapulty są 0-2, cannony są 0-2, kowadło liczy się jako dwie maszyny, mogą wygenerować max 4 dodatkowe DD, każda rune działająca jak scroll itp liczy się jako 1PD

Empire
Tank 0-1, Cannon 0-2

HE
+100 pts na poziomie rozpiski, muszą wydać min 500 pts na core, książka liczy się jako 2PD i 2DD, a vortex jako 1DD

Lizaki
Skink Skirmishers liczą się za 1,5 strzelca, 1z2: eteryczność lub korona, 1z2: bane head lub death, 1z2: bane head lub feedback scroll, becalming cogitation - 2DD, cube of darkness - 2DD, cupped handsy - 2PD Salamandry 0-1

OK
Mourny są 0-2, 1z2: greedy fist lub death, gnoblary liczą się jako 0,5 strzelca, 1z2: crown of command lub drugi blaster, hellheart - 2DD

O&G
Oddziały do max 60 modeli i 450 pts, grzybki nie liczą się do limitu kości, jeśli na stole jest pająk ze spidershrinem, to channele liczą się do limitu wygenerowanych dodatkowo kości mocy

Skaven
Abot 0-1, kółko 0-1, 1z2: abot lub druga latara, 1z2 sztormówa lub death rocket, 1z2: death rocket lub brass orb, elektrycy 0-3, gaterzy są 0-2

TK
+200 pts na poziomie rozpiski, 10% redukcji strat (w pts), max 3 dodatkowo wygenerowane kości, ich łucznicy liczą się za 1,5 strzelca, scroll of mighty incantation liczy się jako 2PD, max 50 modeli w oddziale

VC
Max 3 eteryczne unity (w tym herosi), max 300 pts w eterykach, 1z2: MoBA lub black periapt, Tome - 1PD

WoCh
1z2: crown of command lub chaos lord of tzeentch z talisman of preservation, jeśli w armii są warriorzy rycerze lub czołzeni tęczy to obowiązuje 1z2: II warshrine lub favour, Puppet - 1PD i 2DD, Macki i homunkulus - 1PD each

WE
+200 pts na poziomie rozpiski, 10% redukcji strat (w pts), tylko GG liczą się do limitu strzelców (z wyjątkiem scoutów), max 4 takie same oddziały core, scouci 0-2, WoWE - 1DD
Ostatnio zmieniony 21 mar 2012, o 14:14 przez Shadar, łącznie zmieniany 5 razy.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jankiel - mow tak dalej to mnie przekonasz. Przydalyby sie alternatywne ograniczenia, ktore bylyby punktem odniesienia dla tych, ktorzy maja dosc euro. Nie ma komu ich przemyslec, przetestowac, zapisac.
To jest robota dla LS - tylko oni mogą stworzyć coś takiego, co miałoby ręce i nogi i miałoby większą szansę przyjęcia się. BP przyjęło się powszechnie mimo istnienia euro. A pod koniec było bardzo lightowe. Ja compów nie lubię, bo ograniczają moje całkiem lightowe rozpiski oparte na piechocie. W 7 edycji DE poszły w kierunku gej-komanada ze smokiem, w 8 zaczęło się fajnie, liczyły się klocki piechoty (dzięki głupiej brzytwie), po eurocompie lepiej zaczynają się spisywać strzelcy i single modele. Głównie dlatego euro mi się nie podoba, że osłabia DE walczące wręcz.
Ograniczenia areny byly mega hardkorowe, podobnie jak format. Na mniejsze punkty nie daloby sie tak grac.
Może. A może nikt nie przetestował.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Shadar pisze:Mourny są 0-2, 1z3: greedy fist lub death lub feedback scroll, gnoblary liczą się jako 0,5 strzelca, 1z2: crown of command lub drugi blaster, hellheart - 2DD
Czym zasłużyły sobie death i feedback scroll w OK, że są ograniczone, a w innych armiach nie?
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Sorry, mój błąd. Powinno być 1z2 greedy fist lub death i 1z2 greedy fist lub feedback scroll
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Greedy fist nie działa z feedbackiem więc nie ma sensu tego ograniczać.
Nie wiem czy kombo greedy fist + death jest takie przegięte, żeby je od razu banować.
Jeżeli nie ograniczasz ilości armat w Imperium, to nie ograniczaj też ich w OK. [-X
Niepotrzebne ograniczenie z gnoblarami i tak nikt nie wystawi ich więcej niż 100.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Poprawię to trochę, bo masz rację, a ja zapomniałem o bane haedzie.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Post autor: wertex »

Podoba mi się pomysł z ograniczeniami strzelców, ucina to trochę spam skinków z plujkami/oszczepami czego obecne Euro nie robi :)
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Dobry draft :wink: =D>
Tylko w DE Strasznie karci ograniczenie lord albo duża suka skoro pedant nie może być złożony jako nie zabijalny to to nie ma sensu :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
ŁukaszŻelazek
Mudżahedin
Posty: 219
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ŁukaszŻelazek »

Max 12 kości na fazę magii (z channelem) w tym dodatkowo wygenerowane max 2 (bez channeli)
Jak to się ma do O&G?
Czy to
(bez channeli)
oznacza, że Orkowie będą mogli sobie dzięki Spider Shrinowi wychannelować aż do 12 kostek? Myślę, że mały rzut na wiatry magii, a następnie wychannelowanie dużej ilości kości totalnie przegięłoby Orki i Gobliny.

Podobnie jest pominiętych wiele wymiatających rzeczy np. Salamandry czy limit kostek na jeden czar (będę Slannem rzucał max kości na najlepszy czar i miał Cupped handsy i do tego przerzut miscasta, żeby przeciwnikowi przekazać jakiś wyjątkowo dewastacyjny.

Niemniej Vlos aprobuję.
Galeria http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... k#p1256100
Moja strona z większą ilością zdjęć: http://lukaszzelazek.com
Maluję zamówienia.

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Obrazek
Ale może gdzie indziej.
Załóżcie sobie wątek "Shadar-hammer" i tam się produkujcie.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

mam pytanie.
Mamy rozpiskę CHD
mag z Hashutem
Iron Deamon
Kadaii Destroyer
Death Rocket
smith z metalem
smith z metalem
smith z metalem

i teraz...
każdy z magów ma swoją magiczną broń, w której rzuca się na tabelkę, co owa broń daje.
Jedną z opcji jest breath, czyi tempalte, którego mieć w rozpisce nie może. i pytanie moje brzmi: "Co teraz?"
1. Nie można wystawić maga BEZ MAGICZNEJ BRONI (Wzięcie tej, kasuje bonus wbudowanej kosy), bo ma 16% szans na posiadanie template weapona
2. Nie może wylosować breatha, jeżeli taki będzie roll na tabelkę to:
a) re-roll
b) wylosował breatha, którego nie może użyć = NIC

Jak myślicie?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

każdy z magów ma swoją magiczną broń, w której rzuca się na tabelkę, co owa broń daje.
wg. mojego booka propet ma dark forged weapon (losuje na tabelke) a smithowie ensorcelled weapon (nie losuja na tabelke)

ten breath sie nie liczy jako templatka

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ok, źle sprawdziłem... ale całośc skumałes. dzięki za odpowiedź:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

ODPOWIEDZ