ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Remo
Falubaz
Posty: 1247

Re: ETC 2012

Post autor: Remo »

swieta_barbara pisze:
Remo pisze:Żeby nie było: nigdy nie uważałem, że WFB jest "sprawiedliwy" i wiem, że w każdej edycji jest w tej grze kilka durnych rzeczy, które "przycięte odgórnie" przy aprobacie większości naszego polskiego środowiska napewno poprawiły by jakość i przyjemność rozgrywek turniejowych.

Jestem natomiast przeciwny poddawaniu się tak poprostu zasadom wymyślonych w większości za granicą, które jak widać coraz większej ilości osób się nie podobają bo od zmian w składzie armii nagle zapędzono się i zaczęto zmieniać jak leci już zasady z RB. Jankiel już dokładnie opisał jak rozwija się kaskada "braku przymusu grania na EURO" która powoduje oczywiście to, że po chwili EURO jest wszędzie.

A tłumaczenie tego całego AR że dla większej sprawy trzeba (oprócz ograniczeń stricte dla poszczególnych armii) ciąć równo wszystkim i nie da się uniknąć efektów ubocznych to jak dla mnie zwykłe nieprzemyślenie tematu i pójście na łatwiznę.
No i co z tym zrobisz oprocz wypisywania non stop tych samych tekstow na forum?
Zaczęło się od wypisywania tych samych tekstów na forum i przynajmniej doszliśmy do tego, że coś trzeba zrobić - to już duży plus. :wink:
Na turniejach, które organizowałem / współorganizowałem w Opolu praktycznie nigdy ograniczeń nie było a turniej zawsze wypadał rewelacyjnie bo ludzie jakos potrafili normalnie podejść do gry i nie przesadzić z rozpiską. Dlatego sytuacja w której jak piszesz ja miałbym coś zrobić jest dla mnie nowa. Wiadomo, że to muszą zrobić wszyscy wspólnie a nie jedna osoba czy pięć mimo, że będzie to trudne. Można zacząć od pierwszych prób tak jak to zrobił Shadar.
Nie mam zamiaru pisać "balansu" dla WE czy Skavenów bo tymi armiami nie gram i się na nich nie znam. Mogę napisać co bym Dwarfom "przyciął" i to samo może uczciwie zrobić każdy gracz swojej armii. Można ten proces zacząć na poszczególnych podforach dotyczącyh poszczególnych armii. Czemu nie?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Na turniejach, które organizowałem / współorganizowałem w Opolu praktycznie nigdy ograniczeń nie było a turniej zawsze wypadał rewelacyjnie bo ludzie jakos potrafili normalnie podejść do gry i nie przesadzić z rozpiską
Słowo-klucz: w Opolu :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Andrzej pisze:
Na turniejach, które organizowałem / współorganizowałem w Opolu praktycznie nigdy ograniczeń nie było a turniej zawsze wypadał rewelacyjnie bo ludzie jakos potrafili normalnie podejść do gry i nie przesadzić z rozpiską
Słowo-klucz: w Opolu :D
Wiesz Andrzeju, nie czujemy się w żaden sposób lepsi od innych miłośników WFB. Sam byłeś na jednym z naszych turniejów i widziałeś jak było więc czemu by tak nie miało być w całej Polsce? Dla tych, którzy lubią grać jednostkami a nie statystykami nie trzeba w WFB nic zmieniać. Dla tych, którym ego lub inne zawiłości żywota nie pozwalają przegrać w grę w żołnierzyki i traktują to trochę poważniej niż powinno się traktować grę-hobby trzeba ułożyć właśnie zbiór lekkich modyfikacji składania armii i będzie pieknie. :wink:

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Remo, z całym szacunkiem ale pieprzysz. Nie możesz małego i hermetycznego środowiska graczy z Opola, którzy nigdy nie mieli ciśnienia na top kraju, porównywać z resztą Polski. Obawiam się, że ta idylla Wasza pękła by w dniu, w którym któryś z Was postanowiłby walczyć o powołanie do reprezentacji.
Żeby było jasne, strasznie mnie cieszy fakt, że są ludzie grający na luzie, ale to jednak inna gra chyba.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Niepotrzebnie brniemy w dyskusje czy Euro ograniczenia są potrzebne czy nie.
Opole czy każda inna lokalizacja może organizować turnieje jakie chce.
Euro jest tworzone na potrzeby ETC, a że część graczy ma aspiracje, żeby w ETC wziąć udział dlatego na nie gra. Jest też część, która chce na nie grac, bo fajnie coś zmieniać, czysta edycja też się w końcu nudzi.

Mi natomiast nie chodzi o to czy one są potrzebne, ale czy nie idą za daleko??
I do tego sposób argumentacji cięć jest przedszkolny, dla przykładu coś co mnie dzisiaj rozbawiło totalnie:
dhettneck pisze:Yes it would. The ironblaster is insane and must be comped.
Otóż doczekaliśmy czasów kiedy Ogry są przegięte :D
Tak, są dobre. Tak, ironblaster jest dobry.

Ale do kurwy nędzy co w nim jest obłędnego, przegięte, niegrywalnego?? Czy naprawdę 2 ironblastery to rzecz z jaką sobie nie można poradzić i trzeba je ciąć?
To, że ogry spieprzają gdzie moga jak widzą pitkę czy słonko to już ominięcie! Nie, nie ominięcie - przecież ograniczyliśmy tez daetha i shadowa!

I tak w kółko, ograniczamy za dużo, ograniczamy odpowiedzi na niektóre rzeczy, więc te rzeczy też ograniczamy - to jest imo paranoja, w którą popadliśmy.

Niestety popadliśmy w nią ulegając takim oszołomom jak Niemcy, z którymi rozmowy z Hannoveru nadal mnie śmieszą....
trzeba zbanować poka, bo jest przegięty.... (to weź debilu cokolwiek no armour save....)
trzeba zbanować syrene, bo jest przegięta... (to weź debilu fasta i się zastaw.....)

Zamiast myśleć JAK sobie poradzić z czymś, co może boleć naszą armie - bezmyślnie to banujemy.

By rozwiać wątpliwości.
Jestem za ograniczeniami. Jestem za graniem turniejowym i dopasowaniem niektórych elementów gry pod turnieje. Chciałbym grać na Euro. Jestem za obcinaniem przegięć, które wymyślili gracze typu przerzucam z favorki na wynik, który mam, żeby jeszcze raz przerzucić....

Ale róbmy to wszystko z głową i bez przesadyzmu!
Chociaż teraz to już po jabłkach....


O to mi mniej więcej chodziło :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

lepiej przyznaj że kupiłeś sobie 2 ironblastera, boli co.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Starałem się jakoś pierdyknąć AR (kto czyta TWF ten wie o co chodzi), ale nie wyjdzie raczej. Ich brak argumentacji schowa się za pretekstem, że nie odpowiadają osobom niewychowanym. Ban za banem, ograniczenie za ograniczeniem i to podejście dirty playera (taki chłopaczek, któremu mama dała na imię Marwin i się mści), że jeśli chcemy zdjąć jakieś ograniczenie to musimy podać logiczny wywód. Tak... to ma sens! Jestem winny, dopóki nie udowodnię swojej niewinności :lol2: Nie ma też im się co dziwić, nie mają na czym się oprzeć, nie mają też dobrych graczy. Wymyślają rzeczy, nie widząc konsekwencji. O dupę rozbić jest ten AR team, całe szczęście Ben też to widzi. Może za rok wybiorą sami AR team.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Jak chcesz mogę Ci podać przykład chosenów i 13ki, która je wsysała.
Co my na to? Ograniczyliśmy i jedno i drugie :D


Boli. Nie chcesz kupić ode mnie 1 ironblastera, 18 chosenów i 1 kostki? (kupiłem 6, a można rzucać czary z 5ciu, więc tę szóstą bym sprzedał... nie przyda się;))
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

trzeba zbanować syrene, bo jest przegięta... (to weź debilu fasta i się zastaw.....)
Zastaw fastem smoka d... :mrgreen:

Ogólnie Kalafior zgadzam się z Tobą.
Mnie w battlu wpienia obecnie kilka, może kilkanaście rzeczy. Z grubsza je wypisałem w tym temacie.
Jakby każdy się zastanowił co jemu działa na nerwy, to pewnie porównując setkę wypowiedzi uzyskalibyśmy zbieżne punkty, które tak naprawdę, obiektywnie nadają się do ograniczania/banowania.
Chciałbym grać na Euro. Jestem za obcinaniem przegięć, które wymyślili gracze typu przerzucam z favorki na wynik, który mam, żeby jeszcze raz przerzucić....
Moja ulubiona "taktyka". :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

Ja podobnie jak Dębek, jest parę przegięć które należało by ściąć ale jet tego koło 10 wliczając czary, a tu się okazuje że bestie są za przegięte i trzeba im pociąć magię deatha i shadowa
MoS jet teraz nie wystawialne nawet na Wronie- zdjąć 0-1 z giftów
Blastery- nikt nie wpadł że nawet głupie kameleony dymają takie mea działo od tyłu- i mamy +2,5 fangi zamiast niego

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Cauliflower pisze: Mi natomiast nie chodzi o to czy one są potrzebne, ale czy nie idą za daleko??
I gdzie jest reprezentacja (była, kapitanowie) w tej dyskusji? Gdzie jest opinia o pierwszym czy nowym drafcie?
Na TWF, nie tu.

Nie ma.
Czyli reprezentacja nie ma uwag.

Więc wychodzi na to, że tylko Tobie Kalafior się nie podoba (oczywiście mówię w kontekście potencjalnej reprezentacji).
Innych nie dotknęło tak bardzo, więc się nie przejmują.
Przykro, ale tak jest.

Wielka (ilościowo, bo nie jakościowo) dyskusja tu nie ma sensu. Na nic się nie przekłada.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Abstrahując od demonów, bo sam wiesz jaka to teraz armia - mi się po prostu nie podoba to co się dzieję. Zauważam złe tendencje i obawiam się skutków, które za sobą będą niosły.

I jeszcze trochę denerwuje mnie to, że daliśmy sobie wejść na głowę ludziom, którzy uważają za turbo przegiętego ogra z armatą.....


A reszty bym nie oceniał, bo każdy może mieć różne pobudki. Jednym to pasuje, inni nie chcą na głos wypowiadać swojego zdania, jeszcze inni wiedzą, że to i tak nic nie da.
Ja do kwietnia mam trochę luzu, często przeglądam forum to i dzielę się z Wami swoimi obawami.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Cauliflower pisze:
Karli pisze:No tak, może teraz w końcu bretka wygra mastera 8)
Jeśli zagram bretką to jest taka szansa! :D :D :D
Jak nie zagrasz wcale nie zmaleje...Sorry Kalafior musiałem.

Natomiast w kwestii tematu bardzo lubię sobie czytać te wywody, gdzie kolejne osoby w zależności od tego jak im dopieścili armie wylewają tutaj żale lub starają się przekonać innych że dopiero teraz to jest sprawiedliwie. Ok chłopaki poszli za mocno, ale dokładnie wiedzieliśmy że Shino ma ambicje napisać balans tej gry od nowa i mimo to go tam wstawiliśmy, więc skoro nasz własny przedstawiciel już nie reprezentuje naszego minimalistycznego podejścia do cięć to jak mamy tego wymagać od komitetu? I to komitetu składającego się z garbiącego się Duńczyka, grubego Niemca o trudnym imieniu, Dwóch południowców z których co prawda tylko jeden bankrutuje, ale za to obaj nie wiedzą o co chodzi, uzupełnionych o Shina.

ETC nie jest wcale idealnym rulespackiem. Natomiast ma kilka zalet, które powodują że robiąc lokale w Poznaniu biorę z tego pełnymi garściami. Jest to powszechnie znany rulespack, to że trafił na DMP jest naturalną konsekwencją popularności, na DMP powinien być najpopularniejszy set zasad. Nie można robić jak w 40k że zagramy sobie na takich zasadach bo tak się gra "gdzieś". Daje mega porównywalność podejść do gry. Możemy pisać wszystkie swoje limity, ale potem są takie akcje jak rozmowy z Niemcami którzy totalnie nie ogarniają niektórych armii bo jest to u nich zbanowane. ETC daje porównywalność kmin, tak jak w 7 edycji BP (również nie uważam że autorzy wydali wtedy dzieło życia), po to mamy ligę by się porównywać ze sobą, dlatego też lubimy standardowe formaty i tą lukę nam ETC zapewnia. Jeżeli powstanie lepszy produkt ma realną szansę się przyjąć, ponieważ po tym sezonie będziemy już mieli Polskie Euro za sobą a mnogość dziwactw powoduje że entuzjastów ETC ubywa. Nawet Kalafior rozpoczął kampanię propagandową.

Natomiast w kwestii aktywności reprezentacji, której swoją drogą jeszcze nie ma, koncepcja jest taka by się mniej udzielać co by nie nasłuchiwać się znowu, że zrobiliśmy rulespack pod siebie.

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

Ja cały czas czekam na wypowiedź Shina. Nie zależy mi na publicznym biczowaniu go, ale jestem ciekaw co jakie były argumenty za konkretnymi rozwiązaniami. A jeżeli nie argumenty to jaka jest historia za poszczególnymi zmianami.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

, więc skoro nasz własny przedstawiciel już nie reprezentuje naszego minimalistycznego podejścia do cięć to jak mamy tego wymagać od komitetu?
chyba twoich. Widzisz problem jest taki, ze rozmawialem z crusem i mlodym. Jak macie jakies pomysly co by tam mialo byc to dajcie znac im. Oni ar. dopuki nie ma nic tam na ten temat to raczej takimi rantami nie zmienicie.
ale dokładnie wiedzieliśmy że Shino ma ambicje napisać balans tej gry od nowa i mimo to go tam wstawiliśmy,
akurat moje ambicje ar byly do zachowania mniej wiecej stylu sprzed roku i tego typu ograniczen. Niemniej mam wrazenie, ze nie jest tak latwo jak wczesniej wybrac 8 armii jadacych na etc i w tej chwili nie pwtarzaly by sie tak jak rok temu
I jeszcze trochę denerwuje mnie to, że daliśmy sobie wejść na głowę ludziom, którzy uważają za turbo przegiętego ogra z armatą.....
nie jest turbo przegiety. po prostu w wypadku takich ograniczen ogolnych i szczegolnych wystaje ponad poziom.

Z kolei dla ciebie najgorsze jest to, ze sa zmieniane zasady na zasadzie ograniczania ilosci maszyn (tudziez, ze inne rzeczy sa liczone do tego limitu. Nie wiem czemu uwazasz np. ze lore of hashut musi miec cos wspolnego z maszyna zeby liczyl sie dol imitu.

@ thain o ktore ci dokladnie chodzi?

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Chyba chodziło mu o to, ze chciałby zobaczyć argumentację za poszczególnymi cięciami (swoją drogą pewnie wielu ludzi by chciało).
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9571
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Shadar pisze:Chyba chodziło mu o to, ze chciałby zobaczyć argumentację za poszczególnymi cięciami (swoją drogą pewnie wielu ludzi by chciało).
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 01&start=0

Proszę.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Niezłe tłumaczenie cięć chadecji... Może źle zrozumiałem bo angielski kuleje ale "lepiej było je pociąć za mocno niż za mało" :shock: :shock: :shock:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Dobrze zrozumiałeś :mrgreen: Fajni ludzie :lol2:
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Grolshek pisze:Niezłe tłumaczenie cięć chadecji... Może źle zrozumiałem bo angielski kuleje ale "lepiej było je pociąć za mocno niż za mało" :shock: :shock: :shock:
Spoko, Angielski El Reya też kuleje 8)
pzdr
srry za offtop.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

ODPOWIEDZ