rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Azurix »

Czemu chcecie rezygnować z Brzytwy? Przy bazowym Castingu wchodzi na 18+, a to oznacza, że mając 4 poziomowego Arcymaga wyrzucenie tej wartości jest statystyczne właśnie przy 4 kostkach. Dodatkowo, używając Book of Hoeth, szansa na IF z 4 kości to nadal ponad 70%. Naprawdę nie ma to sensu?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Zdecydowanie tak. Przy czterech kościach prawie połowa podejść będzie nieudana. Szkoda kości. :roll:
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

łuki dobrze ściągaja śmieci, nic poza tym.
Chyba ze w rozpie sa jesczze 2+ RBT i reaver bow, do tego Shadow+HighMagic z seerstafem :mrgreen: wtedy skumulowany ostrzał czyni cuda.

na poczatku edycji grałem długo na Boh+shadow z klockiem 30+ LSG w rozpie.
bez boostów radzili sobie bardzo kiepsko, w sumie z niczym nie radzili sobie tak jakbym chciał.
mogli zatrzymać taka lance bretońską, ale jedynie trzymali ją na stedfascie. Ghule w porównywalnej liczbie w klocku mielili takich SE bez problemu. Nawet horda maruderów jak już siekneła, to połowa kloca spearów wyparowywało, dlatego zawsze trza było zmiękczyć cel zanim doszło do combatu ze spearami - mało kiedy akurat na spearach miałem brzytwe, bo akurat bardziej potrzebowali jej PG i DP których takze miałem w rozpie. Wychodził mi statystycznie 1 czar na ture, a jeśli była to brzytwa, to zazwyczaj albo nie miałem kości, albo było ich za mało na drugi czar żeby wypadła druga IFa i leciał dispel, dlatego ciężko było przepchnąć np. -d3To, żeby speary łatwiej sprzebijały takie ghule.

wydaje mi się, że 0 z beasta mogłoby być bardzo dobre i podniesie znacznie wartość bojową kloca SE.

co do rozpy Slayera, to dawnstona zamieniłbym na dispel scroll i trzymal princa w drugiej linii, mały mag jest niepotrzebny, ring of fury o wiele lepszy niz ruby ring - a to tylko 15pkt różnicy.
BSB miękki jak kaczuszka na piechote, więc w walce zginie szybko, a swoje kosztuje, także jemu dałbym BoS i zeby siedział z dala od cc :P jakieś tam punkty zostana chyba z wywalenia maga, to możesz wrzucić jakiś śmieć albo dopakować WL po przezuceniu BoS :P

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Jeśli chodzi o magię, która mogłaby zastąpić magię cienia w armii na SE, to może metal na Arcymagu. Oczywiście to nie m. cienia, ale wg mnie jakoś w spomaga SE w walce. Do tego mały mag z HM i nie jest tak tragicznie.
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Metal?

Jak to ma się boostować ze Spearmanami?

Już Life z +2/+4 Toughnessem wydaje się rozsądniejszy.

Shadowem można też obniżyć Toughnessa przeciwnika, więc jest to kolejna opcja. Ale nadal target z T5 nawet jak będzie miał T3 to jest problem, bo 4+ to wciąż 50% kości. Casting value 16+ zazwyczaj też trochę psuje szyki.

Bardziej podchodzi mi jednak Death, bo na 9+ dostajemy czar, którym możemy wyrównać szanse (-1S/-1T), a poza tym mamy całkiem rzucalne słoneczko, które zawsze było najmniej losowym pożeraczem niskich inicjatyw.

Także w kwestii Lorów to rozważam Death i Life na razie, na małych magach sygnaturka z Beasta prawdopodobnie.

Na Spearach War Banner, niedługo wrzucę wstępną rozpę.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Rabsp pisze: co do rozpy Slayera, to dawnstona zamieniłbym na dispel scroll i trzymal princa w drugiej linii, mały mag jest niepotrzebny, ring of fury o wiele lepszy niz ruby ring - a to tylko 15pkt różnicy.
BSB miękki jak kaczuszka na piechote, więc w walce zginie szybko, a swoje kosztuje, także jemu dałbym BoS i zeby siedział z dala od cc :P jakieś tam punkty zostana chyba z wywalenia maga, to możesz wrzucić jakiś śmieć albo dopakować WL po przezuceniu BoS :P
Rozpa na szybko :D tylko żeby zobaczyć jak wygląda, ale sugestia którą czytałem żeby zrobić np.35-40włoczni a reszta łuki jest dosyć spoko. Mały mag potrzebny żeby dac boost na włócznie.
w sumie gdyby był jeden oddział włoczni to zerówa z besta na nich styknie i to wszystko. Wtedy mamy już 1 kloc więcej do walki. Grając przeciw krasiom ( T4) łuki to słaby pomysł bo mało co zranię to mało miejsca bo wszystkim trza się rozciągnąć, dlatego testowałem włocznie 2x30 i spisali się super + 2x30 WL. 1 odział zgarnął ostrzał ;| drugi przepchnął warriorów, WL reszte :D

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Otóż to, chodzi o to żeby stworzyć taki jeden dodatkowy klocek do CC. Work in progress :P
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Nic teraz dokupię sobie tylko box bo mam na razie tylko 19 w box'e 16 razem 35 będzie jak ulał bo łuczników mam wystarczającą dużo i cory będą elegancką zapchane przy nowej rozpie :D

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Na lordzie najlepiej shadow, lub beast - pewna, przydatna zerówka.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Diuk's SpearElves Army v1.1 (EDITED):

Prince @ 262 pts
General
Beast Lore
Great Weapon, Shield
Radiant Gem of Hoeth [45.0]
Dispell Scroll [20.0]
AoC [25.0]
Gem of Courage [10.0]

Archmage @ 340 pts
Death Lore
Lvl 4
Annulian Crystal [40.0]
LoreMaster [40.0]

BSB @ 174 pts
GW, D.Armour, Shield
Banner of Sorcery [50.0]

40 First Spears @ 405 pts
FCG, War Banner [20.0]

10 Archers @ 115 pts
Mus

10 Archers @ 115 pts
Mus

27 WL @ 438 pts
Mus,Champ,
AoL [15.0]

29 WL @ 441 pts
Mus

4 x Great Eagle @ 200 pts

10 pts left.

- - -

Oto rozpa. Jestem z niej mega zadowolony. Robię patent :D

Generalnie kmin jest taki że książe idzie do Spearmanów i pomaga im się klepać.

Można wyciąć Gem + War Banner + 1 x orzeł to daje razem 85 pts wolnych na jakiś inny oddział do wsparcia dla Spearmanów, typu 5 x SM.

Fajna rozpa, nie ? :)

Mam nadzieję zagrać tym w przyszłym tygodniu.

Za Lifem przemawia również możliwość leczenie Princa, ale na razie biorę Death.

Brakuje tylko pocisków na śmieci, co właśnie rozważam w kategorii zmian. Można by zamiast 2 x 10 SPear walnąć 15 Łuczników i zamiast 2 orłów 1 Bolca na ogarnianie śmiecia, ale prawda jest taka, że strzelanie do Furii, Harpii i Batów jest strasznie uciążliwe.

Pzdr.

v1.1
EDIT: -
wrzuciłem zamiast 2 x 10 Spears - 2 x 10 Archers, bo się zmieścili. Można zklockować do 20 x Archers to zyskujemy 5 pts. (bo na COrach jest w tym momencie 635, wiadomo że można też zdjąć z War Bannera).
Ostatnio zmieniony 25 mar 2012, o 16:54 przez diuk, łącznie zmieniany 2 razy.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

na prawdę super ;-) :P :D
ale na EURO jest max 40 ludków na oddział :D
kombinuj dalej ;-)
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

heh, wiedziałem, że coś przeoczyłem.. ;) Zaraz edytuje.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Tracisz 3pkt na Lordzie na tarczę, mimo że i tak masz na nim Armour of Caledor. Tak to wychodzi 8pkt wolnych a nie tylko 5 :P

Odejmiesz od Spearów i może coś wejdzie ciekawego ;)

Noo, chyba że się czepiam, to już nic nie mówię? :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

A jak to gra z lizardmanami :D
Taka mała złośliwość :). Ale poza tym, całkiem ciekawa opcja. Pomyślałbym może nad zmianą lora na tradycyjny high magic, ew. nad zrobieniem większych spirów(40+25) czy jakiś łuków. Przemyśl też ToLoec na czempionie jakiś Wl.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ale spam :D SE, katapulty już się cieszą :wink: .
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Formacja Kreska już się ustawia :D I w róg :P

A tak serio to wolę strzały po SE niż po WL, poza tym masz tylko 4 maszyny ;)

Co do Lizaków to może coś ubiję z Deatha.

Edytowałem tą 45 Spearów na 40, i wrzuciłem 2 x 10 Archers.

Zmiany nad którymi myślę:

+ Banner of Eternal Flame na Spearmanach (kowbojów z wardem na 2+ będę się starał snajperować z Deatha) - bo flamingi się przydają

+ bolec za 2 orły albo mały magik lvl 1 na którego przerzucamy Annuliana, a na dużego wrzucamy Seera i bierzemy już dowlonego Lora i mamy co chcemy.

+ Lore of Fire na kimś - bo flamingi się przydają

Szczególnie opcja z małym magikiem mi się podoba, bo można pokombinować jeszcze z Lorami. Czyli wyglądało by to tak, wydaje mi się że lepiej, ale póki nie wymyślę co z Lorami to nie wrzucam tego.

Mage @ 140 pts
Annulian Crystal [40.0]

Archmage @ 330 pts
LoreMaster's Cloak [40.0]
Seerstaff of Sapphery [30.0]

Z dziwnych rzeczy które odkryłem: można zmieścić w rozpisce 3 x 27 WL. :P
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Z dziwnych rzeczy które odkryłem: można zmieścić w rozpisce 3 x 27 WL.
Obrazek

Jedyne co mnie przed tym powstrzymuje to to, że nie chce mi się malować kolejnych 20 WL. Dlatego też za te bonusowe punkty można eksperymentować wrzucając fasty czy SM.


A co do flamingów, to ja gram w ogóle bez nich, hydry i abomy padają trochę później, ale nie jest to aż tak wielki problem. SK są średnim zagrożeniem dla HE, a DE co chwila dostają po tyłku od EURO :D
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Po zmianach to będzie wyglądało jakoś tak:

Diuk's SpearElves Army v1.2:

Prince @ 249 pts
General
Beast Lore
Great Weapon
Radiant Gem of Hoeth [45.0]
Dispell Scroll [20.0]
AoC [25.0]

Archmage @ 330 pts
Death Lore
LoreMaster's Cloak [40.0]
Seerstaff of Sapphery [30.0]

Mage @ 140 pts
Beast Lore
Annulian Crystal [40.0]

BSB @ 176 pts
GW, D.Armor, Shield
Banner of Sorcery [50.0]

40 First Spears @ 395 pts
Mus, Std
War Banner [20.0]

10 Archers @ 115 pts
Mus

10 Archers @ 115 pts
Mus

27 WL @ 438 pts
Mus,Champ,
AoL [15.0]

29 WL @ 441 pts
Mus

Great Eagle @ 50 pts

Great Eagle @ 50 pts

- - -
Na razie innych zmian brak.

Jakieś dalsze sugestie? Powiedzcie coś o Lorach, flame'ing bannerze oraz 2 x 10 Archers. Może zamiast tego magika to drugi klocek 40 x Spearmani :roll:

Tylko bez memów proszę :)

Pzdr.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Hmm widzę że nikt ci nie powiedział ze ten myk z generałem działa tylko w połączeniu z deathem :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

No i co mi da ta zerówka z Deatha? Spearmani od niej nie dostaną +1S/+1T

Ten Prince ma się klepać razem ze Spearmanami.

A co myślicie o Fire na Dużym magu: 0,2,5 + 4/6

Miecz Rhuina daje +1 do rzutu na zranienie - coś idealnego dla Spearmanów.

Z drugiej strony Prince 295 + mały mag 140 = trzeci oddział White Lionów. Tylko wtedy cała magia jest na głowie Arcego i Speary nie mają boosta.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Zablokowany