rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Kosa »

to lewki mieli jeszcze 10WS? ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

tak też: Speed of Light. :P
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

i tak będą trafiać lewki na 4+ :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Speed of Light daje im WS 10, więc wtedy na 4+, Pha's Protection daje -1 do trafienia przeciwko lewkom, więc na 5+ :)

Tak czy siak ciężko rzucić takie combo :)

Na marginesie, dziwi mnie mała ilość rozpisek na Book of Hoeth, u mnie co druga, trzecia rozpa ma w sobie BoHa, ale może to jest równie mało popularne co Smoczysław.

Szczególnie, że sporo można z BoHem pokombinować,na mniejszych i większych formatach (na Euro tak dosyć średnio :) ) .
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
loboba
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: loboba »

Dużo ludzi nie lubi książeczki a ja sam jej nie stosuje. W sumie za 100 pkt możesz wsadzić niszczarke spela oraz ochrone na arcy lub jaki dopak. Te 100 pkt za książke zabiera dużo bo w sumie wtedy arcy jest goły i wesoły.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@Diuk

racja, pomyślałem trochę w innej kolejności, głupi ja ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Książka to dwa orły, więc wniosek jest oczywisty :wink: . Chociaż na większe punkty i bez EURO pewnie brałbym drugiego arcego z książką.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Właśnie wam powiem, co do orłów, to wczoraj zagrałem 1600 bez ptaków i było spoko.

Miałem 2 x 10 Archersów i to wystarczyło w zupełności. Ogólnie na 2400 wiadomo, że lubimy je za to że mogą wskoczyć z 20 cali gdziekolwiek, ale te 10 Archerów i tak strasznie często lubi ginąć, więc czemu nie jako odginaczka, a zamiast punkty w orła to w Lewki/Bohaterów?

Ja będę wystawiał max 2 ptaki na Euro, obecnie Dwarfy i Emp się tak wystawia, że nawet nie można polować na maszyny, co zresztą też nie było nigdy jakimś super kminem.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

2 orly to minimum i zarazem maksimu jakie powinno sie wystawiac... Odginanie lukami to juz jest dramat, niedosc ze wolne nie zawsze ustawisz sie jak chcesz to tego wolne ;) jesli warunki sprzyjaja to czemu nie ale zazwyczaj bedzie to niemozliwe...
orly to najleprzy smiec w HE wiec czemu z niego rezygnowac?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

W zasadzie można jeszcze odginać ER, goła piątka z samymi włóczniami też daje radę i jest tańsza od dwóch orłów.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Ale ER to jedna odginaczka a orły są dwa...
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ale nie schodzi od jednego strzała z cacnona i jest użyteczna przeciwko sztormówie. Do rozważenia, choć ja i tak wolę 2 orły
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Andrzej pisze:Ale nie schodzi od jednego strzała z cacnona i jest użyteczna przeciwko sztormówie. Do rozważenia, choć ja i tak wolę 2 orły
No tak, orzeł może sobie przelatywać nad oddziałami i innymi takimi, za to ER można użyć do ekranowania, robienia szarż na S&S wspólnie z orłem, bo szkoda, żeby orzeł się zmarnował, a jak strzelą do orła, to wjeżdżają ER i na jedną turę mamy spokój ze strzelaniem z tego oddziału, więc drugi orzeł może podlecieć od tyłu i dalej przeszkadzać strzelcom, oprócz innych zastosowań.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

orły, fasty -> tysiące zastosowań, mega kmin etc, a wiadomo, że uzyje sie ich w 99% w "jeden, sluszny sposób" ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ja zagrałem jak dotąd raz na Ellyrianach i w sumie to robili wszystko: zabijali maszyny przeciwnika, z wrzuconą Brzytwą wyciągali z oddziałów bohaterów dodatkowo trzymając ten oddział przez 2 tury chyba przy grze ze Skavenami i "społowili" Abominację którą później dokończyli Łucznicy. Do tego zwykłe zadanie fastów jak opóźnianie jednostek przeciwnika przez "Pozorowaną Ucieczkę" i wyciąganie oddziałów z Frenzy. Niestety nie jestem w stanie nimi tak skutecznie odginać jak Orłem, gdyż nie latają i czasem Unity przeszkadzają, ale gdyby nie to, że wszystko do Specjali wrzucone w tej armii zostało, to bym pewnie na każde punkty nimi grał. Oczywiście o ile moje zdanie się tutaj w jakikolwiek sposób liczy :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Ellyrianie sa super, ogóle bardzo podoba mi sie ich klimat ale są w specialu gdzie prym wiedzie piechota, znaczy WL, więc punktów brak. Jakby byli w corze 2x5 myślę, że byłbo to takie must have :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ja po cichu liczę na to, że będą w Core Units jak wyjdzie nowy AB. Ale nawet jeśli to nastąpi to i tak miną ze 2 lata pewnie. Przynajmniej jakieś urozmaicenie by było, bo teraz to w HE tylko piechota, piechota i piechota.

P.S.: Mam tych Ellyrianów chyba 30 sztuk, albo i więcej, ale jakoś tak szkoda mi ich sprzedawać i czekam, aż nadejdzie ich czas, abym mógł sobie nimi Core'y zapychać :P
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2012, o 00:17 przez Azurix, łącznie zmieniany 1 raz.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Azurix pisze:Ja po cichu liczę na to, że będą w Core Units jak wyjdzie nowy AB. Ale nawet jeśli to nastąpi to i tak miną ze 2 lata pewnie. Przynajmniej jakieś urozmaicenie by było, bo teraz to w HE tylko piechota, piechota i piechota.

a z pare lat temu było narzekanie tylko kawaleria, kawaleria, rydwany :mrgreen:

HE to piechotna armia, doborowa piechota niszcząca wroga czym popadnie ;) w fluffie.

Ciekawi mnie jakie MC dostaną HE, czyzby jednak drejki miały nadejśc na co czekam z 10 lat :P

ale nie spamujmy tutaj.

A narzekanie na monotonnośc HE nic nie da, niech ludzie zaczną grac po swojemu a nie kopiowac patenty Andrzeja :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Kosa pisze:
Azurix pisze: A narzekanie na monotonnośc HE nic nie da, niech ludzie zaczną grac po swojemu a nie kopiowac patenty Andrzeja :D
Ja nie wiem, jak z innymi osobami to bywa, ale jakbyś zobaczył moje rozpiski, to one tak stopniowo ewoluowały do tworów podobnych u Andrzeja, a wcale nie wzorowałem się na nim tworząc je. Po prostu testowałem sobie coraz to nowsze rzeczy, aż się okazywało, ze to i to działa najlepiej jak na razie. Może reszta osób też coś takiego ma, a nie gadanie, że każdy Andrzeja kopiuje :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

To, że rozpiski wyglądają jak te Andrzeja oznacza co najwyżej, że taki wzór jest najskuteczniejszy. A to, że Andrzej wymyślił go jako pierwszy, to inna kwestia. Po prostu gra najefektywniejszą możliwą rozpiską. Pewną alternatywą jest tu rozpiska z SD forsowana przez niektórych, ale większość preferuję Andrzejowy standard.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Zablokowany