nowe modele i unity?

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Re: nowe modele i unity?

Post autor: #helion# »

nie ma co się ciśnieniować, artylerię nam ograniczyli ale dostajemy mocnego dość kopa do CC, furmanka z lusterkiem dalej grywalna, daje hate, 2x 40 halabard a między nimi Altar rozdaje hate, do tego duży mag z lightem kilku małych z heaven lub właśnie beast i duża kontra w postaci czołgu i demigryfów, jakiś tam Pegaz ; nawet można obejść się bez furmanek z kategorii rare a dostajemy bardzo silne jednostki do CC, bonus w koszcie halabard jest taki że już 2 unity po 40 z FCG wypełniają cory, małe unity kawy też będą syte, 113pts za 5 z muzykiem to jest naprawdę dość dobry układ;

rozpa na samej kawie praktycznie też jest możliwa, 1 duży unit, kilka maluchów i 2x demigryfy z czołgiem, lordowie i herosi do wyboru i koloru, ale tak aby nie uszczuplić głównej armii;
to wszystko na podstawie tylko plotek i to bez hurricanów, fulcrumów czy innego dziwnego zestawu, które można kupić później

to imperium mi się podoba i to bardzo; z kapitanami było za słodko, dostali kopa z CC i ledwo w górę o jakieś śmieszne punkty, ale dalej pozostają najtańszymi chyba kowbojami w grze tylko teraz można ich jeszcze wcisnąć z jako takim sensem do piechoty
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

mi sie podoba opcja GS z detkami na stubornie liczonymi jako core jesli dobrze wszystko zrozumialem.
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Hmm nasz halabardnik ma m4,WS3,I3 light armour i halabarda. koszt podobno 6 pkt
Taki stormvermin m5,ws4,i5 heavy armour, halabarda koszt 7 pkt... i jeszcze magiczny banner nieść mogą...


Serio kompletnie nie widzę czemu nasza piechota ma być droższa od tego co mamy teraz...
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Bo jeśli obok halabardnika postawisz nowe magiczne wózki i altar i będzie tam z nimi w oddziale kapitan albo elektor to będą zawaliści i dlatego muszą być drożsi. A jeżeli nie kupisz nowych modeli i nie będziesz ich używał toś fujara i GW się na ciebie obrazi bo nic na tobie nie zarobi więc chyba wiesz co masz zrobić, nie? :wink:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

true, bo nawet dodanie nowych furmanek tego nie wynagrodzi bo to dodatkowe punkty wydane by cos slabego walczylo lepiej ale poczekajmy do wyjscia booka. Z drugiej strony musisz wystawic nowe furmanki by usprawiedliwic fakt wziecja piechoty ktora ma cos zdzialac wlasnie dzieki tym furmankom.
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2012, o 18:39 przez Gerald, łącznie zmieniany 1 raz.
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Grand Admiral Thrawn pisze:Bo jeśli obok halabardnika postawisz nowe magiczne wózki i altar i będzie tam z nimi w oddziale kapitan albo elektor to będą zawaliści i dlatego muszą być drożsi. A jeżeli nie kupisz nowych modeli i nie będziesz ich używał toś fujara i GW się na ciebie obrazi bo nic na tobie nie zarobi więc chyba wiesz co masz zrobić, nie? :wink:
No spoko to niech te wózki i magowie kosztują o 120 pkt więcej. :roll: A piechota pozostanie bez zmian.



Ale dobra to co mówisz ma trochę racji, bo teraz użycie piechoty BEZ tych mega fajnych nowych modeli będzie się mijać z celem...




Co do kapitanów to ja rozumiem, że ich podrożyli. Ale cholera podrażanie generała to jest poroniony pomysł... Nie dość, że był za drogi jak na to co potrafił to jeszcze ma stracić dawanie bannera i podrożeć? Do tego można go zastąpić kapitanem kosztującym 35(!!!) pkt taniej...
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Czemu nasza piechota jest droższa od skavenów? Chyba względy kompozycyjne, mogliśmy wystawiać za dużo piechoty - to skaveny i gobliny mają być armiami hordowymi, nas ma być mniej... Czekam na booka i zasady detachmentów z pierwszej ręki, a nie z jakichś mocno podejrzanych źródeł (koleś frenkish z Warhammer-empire coś często zmienia wersje).

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

dla mnie jest to logiczne posuniecie marketingowe GW zrobic cos nowego nerfnac cos starego by to nowe bylo atrakcyjne i warte wydania kasy. a za maszynami juz sie nie ukryjemy teraz bedziemy bardziej off niz deff a czy to bedzie max piechoty mieszana itp. To juz wola gracza. Tylko kup nasze nowe modele jesli chcesz cos osiagnac hehe pewnie taki mieli zamysl :)
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Bo Bizimie o to właśnie chodzi. Celem kolejnego AB czy Codexu jest zwarzywienie dobrych opcji i dodanie nowych i mocnych, aby ludzie kupili nowe wspaniałe cudowne modele - niestety tak GW postępuje z klientami. Osobiście nie mam nic przeciwko, żeby te nowe cuda magiczne kosztowały i 200pkt - nie zamierzam ich używać ale piechotą to bym się pobawił a tak zostałem po raz kolejny zrobiony przez GW w bambuko. Dobrze, że mam inne armie (w tym Space Wolves) to mi to wisi a i na turnieje nie jeżdzę to może uda mi się na domowych grach przekonać znajomych to paru zmian tu i tam. Chyba...że tak jak powiada Dumny Puchach to wszystko podpucha. REYKI ŁER AR JU???? :)
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Grand Admiral Thrawn pisze:Bo Bizimie o to właśnie chodzi. Celem kolejnego AB czy Codexu jest zwarzywienie dobrych opcji i dodanie nowych i mocnych, aby ludzie kupili nowe wspaniałe cudowne modele - niestety tak GW postępuje z klientami. Osobiście nie mam nic przeciwko, żeby te nowe cuda magiczne kosztowały i 200pkt - nie zamierzam ich używać ale piechotą to bym się pobawił a tak zostałem po raz kolejny zrobiony przez GW w bambuko. Dobrze, że mam inne armie (w tym Space Wolves) to mi to wisi a i na turnieje nie jeżdzę to może uda mi się na domowych grach przekonać znajomych to paru zmian tu i tam. Chyba...że tak jak powiada Dumny Puchach to wszystko podpucha. REYKI ŁER AR JU???? :)
No tak to oczywiste, że GW chce sprzedać boxy.

Ja naiwnie po prostu liczyłem, że zmuszą mnie do kupienia kolejnych 10 boxów piechoty imperialnej. :lol2:
A tu zonk i nagle moje 80 halabard i 40 greatswordsów to będzie aż za dużo. :lol2:
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Ja nie wiem co mam robić z Teutogen Guardami i Reikami na piechotę :?:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Fajne te plotki. Mam już koncepcję armii. Tylko demigryfów za mało zamówiłem. Będę potrzebował pewnie 9-12...

Przy okazji, nie mogę znaleźć plotek o magicznych przedmiotach, były jakieś?

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Ja naiwnie po prostu liczyłem, że zmuszą mnie do kupienia kolejnych 10 boxów piechoty imperialnej.
A tu zonk i nagle moje 80 halabard i 40 greatswordsów to będzie aż za dużo.
Prawda. Akurat wtedy, gdy znalazłem piechotę za grosze. Wesoło się okazało iż mam już komplet. ;)
Trzeba będzie poczekać na urlop, wziąć wymiary i pomyśleć jak zrobić te cholerne powozy. Nie mam nawet altara. Bez nich jak zauważyliście Linia Śmierci (Włoczniczo-GeeSowsko-halabardnicza) się nie utrzyma. Może będę się wzorował na tego typu powozach używanych przez milicje państw włoskich, z XIII wieku? Czemu nie?
Ot, może w przyszłości wysupłam trochę złociszy na Bretońców z odpowiedników (a jest ich trochę). Za jakieś 400 zł... trzy wielkie lance złożę. Tej armii GW nie tyka już od dawna, a mimo to jakoś sobie Bretońce radzą i nie płaczą. Ale to wizja na przyszłość i nie będę Rycerzykom zapeszać, bo jeszcze ich mutanty pokroju Chłopi na Wielkich Maciorach jako MC zaskoczą.

Ja nie wiem co mam robić z Teutogen Guardami i Reikami na piechotę
e-bay! :P

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

kupie halabardy, na razie mam tylko 20, docelowo 80 wlasnie
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Coś tam było:

Tak z pamięci.
Runefang 85
banner gryfa 60 (działa jak działał)
steel standard ma być fajniejszy o ile pamiętam (już nie pamiętam jak dokładnie)
lusterko 40
meteorytowy pancerz 50 (1+, 6++)
hełm zabójcy skavenów 15 (ma dawać terror na skaveny, a skaveny mają chyba dostawać hate)

Dalej już nie pamiętam.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Martin von Carstein pisze:
Ja nie wiem co mam robić z Teutogen Guardami i Reikami na piechotę
e-bay! :P
Jeszcze nie, za wcześnie na sprzedaż ceny jeszcze nie są wystarczająco wysokie (w niedzielę za 20 TG dali 'tylko' 97 funtów a na innej za 10 '''tylko''' 76.67 funtów) :wink:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

ola Boga! JEZUSIE NAZAREJSKI, toz to fortuna!

Za sprzedaz takich mozna mala armie zlozyc ;)
Obrazek

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

jak do domu wruce to zrobie sobie remanent mojego wojska.
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Niech mi ktoś wytłumaczy jak się będzie ruszał nowy czołg bo nie łapie tego :?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Będzie mieć zasadę random movement (w rulebooku jest ładnie opisana). Masz tyle kostek ile SP zużyjesz na ruch.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Zablokowany