nowe modele i unity?

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Re: nowe modele i unity?

Post autor: Martin von Carstein »

Jak dla mnie rydwan z M8/7 jest idealny do wspierania maszerującej piechoty, a za wolny do wspierania kawalerii.
Dokładnie. Albo będą ci zwykli rycerze tuptać powolutku (raczej niewskazane), albo przeciwnik będzie musiał podejść pod tą naszą kawalerię (będącą w zasięgu wózka). Przynajmniej ja tak to teraz widzę.
Klasyczna kawaleria dostała mym zdaniem w ryj i chyba jedynie zamiatanie jej zostanie. Jeden punkt!? Łaaaaaaał, na wielkim oddziale kawalerii zaoszczędzę całe 16 punktów... wolałem już mieć szmatę na zawołanie.
Bo teraz pełnoprawną kawalerią Imperium stały się kurokoty. Rycerze najwyżej w małych oddziałach, jak mówił helion. Lub wielki IC... ale chyba ich slot special wykorzystać na... więcej kurokotów.
Cóż, realiów nie zmienię - jak tak jest w nowym podręczniku to trzeba się z tym pogodzić. Albo zacząć zbierać coś innego.
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2012, o 21:38 przez Martin von Carstein, łącznie zmieniany 2 razy.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 391

Post autor: kowaljl »

Bede sie Trzymał tego co powiedziałem wczesniej. MOge im darować wiele tylko niech nie spierdola nam GM. Ale nadzieja umiera jako ostatnia i czekam na potwierdzenie tych bezssensów o nim przez kogos kto ma juz przed soba AB.

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

dostaniecie tak jak VC na lordzie wybór który niby istnieje ale i tak możliwa jest tylko 1 opcja ;)

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

:!: o ja głupi, rzeczywiście, raczej marszować nie będą te wózki - no nic, ale priesta czy kapitana na koniu wsadzić się będzie dało, chociaż tyle.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Martin von Carstein pisze:... wolałem już mieć szmatę na zawołanie.
Nie tedy droga, kolego [-X [-X [-X
Obrazek

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Nie tedy droga, kolego
Jeżeli chcesz coś zrobić zwykłym (sporym, min. 10 koni) oddziałem kawalerii - tędy. A tak... nic nie warta obniżka w zamian za odebranie istotnego atutu jakim była kolorowa szmatka.
Jak puchacz napisał trzeba będzie tam wcisnąć albo kapitana (ze sztandarem) albo priesta, żeby uspokoić nerwy.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

wyrwij zacytowane zdanie z kontekstu WFB ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

JochnyWalker pisze:wyrwij zacytowane zdanie z kontekstu WFB ;)
Znaczy taka do podłogi? Ok, rozumiem. :wink:

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Martin von Carstein pisze:
JochnyWalker pisze:wyrwij zacytowane zdanie z kontekstu WFB ;)
Znaczy taka do podłogi? Ok, rozumiem. :wink:
Wzywasz szmaty do podlogi? Dalej, dalej, szamato gadgeta? :mrgreen:
PS- powyzsze posty dedykuje Helionowi :)

Ty lepiej nie prowokuj Modów i Adminów, wielu próbowało...żaden nie przetrwał :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Reyki coś nie pisze chyba kurier nie dojechał....

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jak z nim dzisiaj rozmawiałem, to wspomniał, że dopiero jutro lub w środę będzie mieć AB, bo kuriera nie było dzisiaj, więc nie musicie go męczyć :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Tak jak Azurix napisał. Nadal czekamy na kuriera. Wszyscy klienci preorderowi mają nerwówkę w tym i ja nie tylko jako klient ale jako i pośrednik w sprzedaży :twisted:
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
RedSmoq
Warzywo
Posty: 12
Lokalizacja: Białystok

Post autor: RedSmoq »

Znaczy teraz mogę sobie pogiąć blachy lub zniszczyć w pełni zdrowy czołg generując 1 punkt pary i rzucając niewypał?
Jako że bardzo często potrafię wysadzić sobie w powietrze niewypałami cały park maszynowy w przeciągu jednej lub dwóch pierwszych tur - bardzo mnie to cieszy. :P
Krew dla Sigmara! Czaszki dla Tronu Imperatora!

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

juz po remanencie spis uproszczony-
Karl f konny
Caryca
Luthor huss
Ludwik 5ed
Kurt 5ed
Konny mag 5ed
War altar
General na gryfie iob
mag pieszy 3x 5ed
Kaplan pieszy 4x 5-8ed
Enginier
Pegazy z kapitanami 2x
GM blazing sun,ww,panter 5ed
Halabardy 80
Swordy 60
Wlocznie 60
Milicja 40
Handgunerzy 50
Kusze 50
Luki 15
Kawaleria 48 ww,panter,blazing,reilkand
Pistolers 16
Outrider 11
Mortar 3
Cannon 4
GS 40 6ed
Rakietnica 2
Helenka 2 5-6ed
Flagelanci 30 5-7ed
Tank
Czyli mam w czym przebierac w nowym imperium
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 391

Post autor: kowaljl »

Pozazdroscic szczegolnie tych hord corowych oddziałow. Ja słyszac te plitki jestem troche podłamany bo zamiast nowe jednostki bede musiał zainwestowac w sporo piechoty.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

kowaljl pisze:Pozazdroscic szczegolnie tych hord corowych oddziałow. Ja słyszac te plitki jestem troche podłamany bo zamiast nowe jednostki bede musiał zainwestowac w sporo piechoty.

A to nowość, ja mam odmienne zdanie. :lol2:


Ale i tak należy poczekać. Ja liczę, że od jutra będziemy mogli zobaczyć jakieś konkrety od Reykiego.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

na to kazdy czeka
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

piechota wciąż będzie bardzo grywalna, tym bardziej przy boostach darmowych od wózków, kawaleria dla odmiany będzie potrzebowała wsparcia czarów, najgorszej to my wcale jej nie mamy; ciekawi mnie ile z tych plot będzie prawdziwych i jak bardzo astrolaboratorium i taxilaser będą potrzebne, bo demigryfy nie ma co się oszukiwać to będzie jeden z naszych najmocniejszych argumentów
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Ech aż mnie kusi aby zrobić rozpiskę na tych plotkach, ale na razie nie ma sensu, poza tym ten jeden-dwa dni wytrzymam...

Na razie chodzi mi po głowie kilka pomysłów. Jeden go generał na gryfie, kupa demigryfów (max możliwych oddziałów) dopchanych 1-2 cannonami, ewentualnie samym czołgiem, w corach kawaleria i wszyscy bohaterowie też na konikach.

Gryfon napiera i dzięki temu będzie nadal rozdawać ld naszym napierającym wojskom.



Inny pomysł to taka bardzo no zbalansowana armia. Cory to 600 pkt w piechocie (bunkier, 2 hordy z czego jedna jest detką). Do tego jakiś wózek z rarów, ze 2 cannony, generał to lektor na altarze lub w jednej hordzie. Do tego ze 2 oddziały demigryfów.




W sumie to miałem plany aby kupić sobie na nową edycję spory zestaw z kupą piechoty ale jeśli moje podejrzenia się potwierdzą to chyba zrezygnuje z tych planów na rzecz większej ilośći boxów demigryfów.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ja jestem zatwardziałym konserwatystą, kupię wilki a nie kurokoty; wystarczy trochę tego płynnego GS-u, odrobina konwersji ze starych knechtów i 14 młotów z teutogenów...hardhitter jak się patrzy; jeżeli będą mogli wywijać tarczami jeszcze to wymyślę jakieś pseudo-puklerze aby nie raziło po oczach posiadanie pełnych tarcz...
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Zablokowany