nowe modele i unity?

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Re: nowe modele i unity?

Post autor: Bizim »

#helion# pisze:ja jestem zatwardziałym konserwatystą,
Jak każdy middenlandczyk. ;)



Ja od dawna zastanawiałem się jak pomalować moich rycerzy, najbardziej oczywistym wyborem dla nordlandu był oczywiście któryś z zakonów mannana. Ale w rezultacie moi demigrifon knights musieli by chyba na rekinach jeździć... Ewentualnie na żółwiach morskich...

Dlatego też chyba po prostu dokończę ich malować w stylistyce zakonu Złotych Lwów, wtedy takie kurczaki będą nawet pasować. Poza tym jak kiedyś pisałem lubię gryfy w każdej formie. :P
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

widze pomysly nawet ciekawe czym zastapic demigryfy,niedzwiedzie,wilki a co by pasowalo do armi aldorfu zamiast tych?
By mozna bylo tym pojechac na mastery. Jedyny pomysl na jaki wpadlem to konie od wochu na duzych podstawkach postawione. wochowe konie sa duzo masywniejsze od naszych. Co o tym sadzicie?
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Do Altdorfu?

Do Altdorfu, tj do grodu gryfa pasują jak najbardziej Demigryfy mój drogi. :)
Toż to kwintesencja klimatu tego miasta.


Sam przez chwilę żałowałem, że przestałem malować na kolory Altdorfu moją armię.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

zdaje sobie z tego sprawe ale szukam tez alternatywy dla odruznienia od innych :) i finansowych.
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Bizim, Ty też masz Nordland?

Ja osobiście malowałbym rycerstwo w barwach Nordlandu, tak aby ładnie pasowali do całej reszty :)

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Jeśli prawdą będzie to szukanie alternatyw to nagle okaże się, że oryginalne modele kurczaków będą niezwykłym widokiem. :lol2:


Jeśli chcesz szukać tańszej alternatywy to musisz raczej patrzeć na jakieś żywiczne odlewy z maxmini, puppetswar czy bitspudła. Bo konwertowanie z Thunderwolfów z w40k wyjdzie jeszcze drożej niż oryginalne demigryfy (trzeba skołować jeźdźców i podstawki, a oba boxy mają po 3 modele i kosztują tyle samo).






@Blaesus
Nie ma to jak armia prawdziwych wilków morskich. 8) Niestety powoli mi idzie malowanie bo na razie mam zrobione dopiero samych halabardników i większość greatswordsów. :P
Niestety pochwalić się nie mogę bo aparat zaliczył zgona w zeszłym roku i się jeszcze nie dorobiłem nowego. :/

Co do malowania na kolory prowincji to masz na myśli np ladry na niebiesko-żółto? W sumie mogło by się udać...
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Oj tam, jakoś Elektor Nordlandu popitala na wielkim Gryfie, a nie na Latającej Rybie. :P

Jeżeli ktoś zna tanie ładne misie o odpowiednich rozmiarach (żeby się zmieściły na podstawki) to proszę o kontakt.
Czarne niedźwiedzie i wielki mistrz nie będą popitalać na byle kokoszkach. Muszą być niedźwiedzie co jedzą szteki, a nie jakieś pedalskie kanapeczki i robaczki. :P Wówczas na flancę się postawi mocarny oddział sześciu sztuk i niech se wróg wybiera - albo Linia Śmierci albo Niedźwiedziaki... albo oddział rajtarów na drugiej flance.
Trudno coś wykombinować bez tabelki z kosztami wszystkich oddziałów. Tyle wiem iż będzie na tym stole wszystkie najpewniej mniej.


Altdorf to oczywiście Gryfy. Zresztą te demigryfy i motywy gryfa na tarczy jasno wskazują na Zakon Gryfa, który (jeśli się nie mylę) stacjonuje w Altdorfie. Nawet kompania honorowa ma swego malutkiego gryfa.

Ja albo pomaluję mą armię na Averland (bejca kupiona, można już taśmowo robić).... albo na Sylvanię. Ale na czym popitalałoby tamtejsze rycerstwo? Na smokach? Jaszczurach? Skomplikowała się sytuacja.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Na dużych ghulach. 8)

A kapitan zamiast na pegazie powinien latać na Vargulfie. :lol2:

;)

Sorki ale się powstrzymać nie mogłem. :P

Co do Elektora Nordlandu to widziałeś kiedyś jakiś jego art na gryfie? Bo generalnie jakiekolwiek informacje na temat tej jakże wspaniałej prowincji są dosyć trudne do znalezienia. :/
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

to jeszcze brakuje duzych dzikow stricland i cyber koni z nuln.
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2012, o 11:31 przez Gerald, łącznie zmieniany 1 raz.
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Sylwania to nie prowincja imperialna, jej tereny oficjalnie należą do Strilandu.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Ty mnie już nie ucz czym jest Sylvania. :P Trzy lata badałem temat Wampirów i to i owo wiem. Gdyby nie to iż pierwsza figurka, jaką kupiłem to muzyk Imperialny - składałbym Vampire Counts (teraz, gdy mam ponad 200 sztuk, a z Anglii jedzie powoli regiment gwardii elektorskiej Artizana to raczej nie ma sensu już zmieniać... ale z drugiej strony armia Sylvańska wspaniale by się komponowała z Vampire Caunt i Vladem jako generałem).

Sylvania była samodzielna w czasach Sigmara. Żyli tam ludzcy autochtoni, którzy nie poparli nowego wodza. Kolejno zostali w I tysiącleciu KI zajęci przez Stirlandczyków. Oczywiście nie darzyli ich sympatią, zwłaszcza tamtejsza arystokracja (czyli po primo von Drakowie). Po kilku fortunnych zdarzeniach w tym drugim tysiącleciu (1111 albo wojna Trzech Cesarzy) pod koniec wieku XVII wywalczyli sobie niepodległość (a raczej Stirlandczycy zostali przepędzeni przez nawałę żywych trupów. W tym samym roku chyba na krótko powrócił do życia Nagash, ale nie powiem dokładnie, piszę z głowy). Sylvania cieszyła się więc tą swoją wywalczoną niepodległością, walkami pomiędzy szlachtą, wysokimi podatkami... przybył Vlad... i ostatecznie Sylvania straciła swą niepodległość - znów - w roku 2145, po bitwie pod Hel Fenn. Armia ludzka Sylvanii walczyła pod rozkazami swego Pana Vlada i prawdopodobnie jeszcze za Konrada (aczkolwiek po jego panowaniu prawdopodobnie uległa unicestwieniu w formie umundurowanej i zdyscyplinowanej, za Manfreda walczyły już tylko dzikusy w skórach, szmatach i z oszczepami).
Gdybym robił Sylvanię zrobiłbym ją właśnie z okresu jej niepodległości... słyszałem plotki o jakiś "paktach" muszę zgłębić temat.

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Bizim pisze: Ale w rezultacie moi demigrifon knights musieli by chyba na rekinach jeździć
Czemu nie?

http://www.cytadela.pl/pictures/dudi1212/1869w.jpg

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Tia już widziałem ten żart. :P


@Martin von Carstein
Z tego co pamiętam według rpg proch wprowadzono do użycia jakoś w roku 2300 więc ta Sylvania musiała by się chyba obyć bez handgunnerów i artylerii. :P
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

a historie polski tez tak dobrze pamietarz :)?
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Gerald pisze:a historie polski tez tak dobrze pamietarz :)?

A gdzie to jest?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

moze to oklepany pomysl ale szukam modelu na witch huntera z wygladu przypominajace naszego wiedzmina :)
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Pierwsza partia gratów z GW dojechała dzisiaj. Były to nowe farby (zamawiane dzień przez preorderami). Czyli jest szansa spora że boxy i książki będą jutro z rana.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

reyk zawiodles mnie :( teraz jeszcze przez jeden dzien bedziemy tylko plotkowac
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Z tego co pamiętam według rpg proch wprowadzono do użycia jakoś w roku 2300 więc ta Sylvania musiała by się chyba obyć bez handgunnerów i artylerii.
Według rpg'a. ;) Według battla Imperium używało dział od połowy II tysiąclecia. Użyto jej chociażby w ostatniej bitwie Imperatora Sigismunda, trzysta lat wcześniej niż rpg głosi. Vladovi kula armatnia urwała głowę.
GW się gubi we własnym lore.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Dlatego wspomniałem o RPG.


Co do podręcznika to mnie to nie dziwi. Nie po to GW tak skrzętnie ukrywa całą premierę imperium, żeby teraz wysłać te rulebooki dużo wcześniej.


Swoją drogą źródło z którego wyciekło to info jest tym bardziej podejrzane...
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Zablokowany