nowe modele i unity?

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Re: nowe modele i unity?

Post autor: Siena »

Martin von Carstein pisze:
O! Procenty są fajne.
He he... Prócz zainwestowania w AB musisz zapodać sobie RB :mrgreen: Bo na ArmyB długo nie pociągniesz :twisted:

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Kiedy będziecie mieli booka ? Ja ponoć w środę .

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Z inżynierem się widzę nie zdecydowało jeszcze :) Najpierw było rerol or bs a teraz widzę or/and... to dość ważne będzie...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

zadowolenie z altyleri wynika po 6ed gdzie trzbeba bylo miarke w oczach miec i malo kto chce/chcialby to stracic.
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

wychwa pisze:Kiedy będziecie mieli booka ? Ja ponoć w środę .
Gdzie zamawiałeś?

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Co do zasięgu "dętki" to ma być nadal 3''. Dlatego nacieranie w tak małych odległościach pomiędzy oddziałami i skasowaniem szarży na bok (jak teraz) to raczej będzie to zasada bardziej defensywna.
Historycznie. :) Przydałaby się jeszcze opcja zmiany frontu w jednym momencie (tak jak to było u Szwajcarów lub Landsknechtów) i można by się bawić w szyki pokroju szyku schodkowego.
Mi się ta zasada nawet nawet, w połączeniu z nowymi zasadami dla dętek. Na flankach damy po oddziale 3-4 demigryfów, to z 16 ataków o sile +5 i przebiciem pancerza (czyli Pucha chaosu z tarczą ma ochronę chyba... na +6. :D). Solidnie, tanio. Zważywszy iż mam ogromne misio za 20 zł (tak duże iż boję się, że na podstawkę nie wejdą bez przerabiania). Oczywiście wątpię, aby ktoś był na tyle naiwny i ustawiał przed nami całość swych wojsk, zamiast spróbować wziąć w kleszcze.

Armia ofensywna teraz, w Imperium, to będzie jednak armia w 100% jazdy, niczym Bretka. Skoro osłabili nam artylerię to po co czekać na ostrzał wroga? Mamy demigryfy z kopem i trzeba stratować wroga niczym Lekka Brygada. Zresztą co teraz w specjale będziemy pchać jak na demigryfy? Moździerze szlachetnie ustąpiły im miejsca, EURO dopuszcza tylko dwie armaty (lub jedną i czołg).

Ceny rycerzy na allegro pójdą w górę.

Muszę koniecznie poczytać o procentach.
He he... Prócz zainwestowania w AB musisz zapodać sobie RB Bo na ArmyB długo nie pociągniesz
Mój portfel na pewno nie pociągnie długo. :cry: Zważywszy jednak na me tempo malowania to jak skończę... 9 ed. wyjdzie i nowy AB. Nie ma się co śpieszyć. :lol2:

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Grolshek pisze:
Bizim pisze:Życzę wam aby cruddace pisał waszego kolejnego booka. Zresztą do wochu też. :)
Gorzej niż kelly nikt tego nie zrobi...

Jak już się o tym zgadało to aż zapytam.

Co takiego złego jest w aktualnym AB wochu? Wszystko to nie jest odpowiedź. :P

Tak się składa, że gram dosyć często (jak na mnie) z wochem i jakoś nie widzę tej beznadziejności booka...
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Martin von Carstein pisze: Muszę koniecznie poczytać o procentach.
Grałeś w 8 ed na slotach z 7 ed?
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

@ Bizim
Serio? Chyba myślisz, że pojęcia silny i dobry, to w wypadku AB to samo. No więc nie. WoCh jest owszem cholernie mocny, ale jest tez beznadziejnie napisany, nudny, no-brainerowy, nudny i głupi. W dodatku jest nudny. :roll: Mam nadzieję, że jeśli nie nowy AB do WoChu, to ten do WE rozwiąże ten problem. I szczerze mówiąc, mam gdzieś, kto napisze ten podręcznik, byleby to nie był Phill :evil:
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Sevi pisze:
Martin von Carstein pisze: Muszę koniecznie poczytać o procentach.
Grałeś w 8 ed na slotach z 7 ed?

Nie. Prawdopodobnie (muszę się upewnić) me dotychczasowe (mocno corowe - pięć core unitów, dwa special unity) rozpiski spełniały procenty. Bez obaw, obyło się bez wałowania z mej strony.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

No właśnie miałem na myśli, że jest dobry. Silny to przy okazji, ale wydawało mi się, że ta cała zabawa z wyborem piętn, jakieś monsterowe piechoty w specialach to jest jakiś wybór i urozmaicenie...
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Bizim pisze:
Grolshek pisze:
Bizim pisze:Życzę wam aby cruddace pisał waszego kolejnego booka. Zresztą do wochu też. :)
Gorzej niż kelly nikt tego nie zrobi...

Jak już się o tym zgadało to aż zapytam.

Co takiego złego jest w aktualnym AB wochu? Wszystko to nie jest odpowiedź. :P

Tak się składa, że gram dosyć często (jak na mnie) z wochem i jakoś nie widzę tej beznadziejności booka...
Dobry jest w nim puppet. I sama idea markowania oddziałów. I figurki są śliczne. To byłoby na tyle.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Cóż widać jem za mało orzechów bo naprawdę nie wiem co w nim jest takiego złego...

Ale dobra już nie kontynuujmy bo to nie ten dział. :P
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Siena pisze:
wychwa pisze:Kiedy będziecie mieli booka ? Ja ponoć w środę .
Gdzie zamawiałeś?

Ja u Fabera ;]

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Sio mi z tym wochem ;]

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

dębek + 1 dokładnie o to chodziło, a kodeks stał się zrównoważony jak reszta nowych booków.

Mam pytanko, czy ward od kapłana może się sumować z wardem dawanym od maszynki?

Na kawalerię nie za bardzo macie, co narzekać, mają 1+ armour save, a jak dacie kapłana to mają hate i warda na 5+, jak będą wewnętrznego kręgu bądź reiksguardia to uważam, że oddział będzie mógł na serio powalczyć.

Co do handgów, przyznam wam rację, mój błąd porównywałem ich koszt punktowy do krasnoludzkich handgannersów... i chd z fireglawami po 17 pkt...
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

jak będą wewnętrznego kręgu bądź reiksguardia to uważam, że oddział będzie mógł na serio powalczyć.
A ja uważam iż nie ma co na bezskuteczny oddział marnować procentów (?) i punktów. Corowa jazda, owszem - jako bunkry dla magów (o ile mogą jeszcze jeździć na koniku - chyba, że o czymś nie wiem). Cała magia w demigryfy, tańsze, śmiercionośne. Lepsze.

Dla porównania rycerz IC z kopią ma siły +6 (w pierwszym ataku). Jego konik to siła +3. Ataków - dwa.
Za cenę jednego demigryfa kupisz dwóch takich rycerzy. Jeden demigryf to 4 ataki - trzy mocarne demigryfa +5 z AP plus jeden rycerza IC +6. To chyba gigantyczna różnica (dodatkowo wzbudzanie strachu, szmatę można jeszcze dodać. To jest wypas).
Rycerze... to teraz takie biedaki "zapchaj nam core". Wcześniej ich chętnie brałem, duży oddział w mej rozpisce to mus był - wsadzałem tam wielkiego mistrza, dawałem szmatę, AS +1 - można było na oddział liczyć. A teraz... teraz wolę demigryfy.
Nie będę przecież pakował tam priesta lub kapitana, skoro za mniejsze punkty mam bardziej śmiercionośny oddział, który twardo utrzyma pozycję i zbudzi respekt we wrogu.

Ośmielam się stwierdzić Niegdyś wszystko kręciło się wokół dział, a teraz świat Imperium będzie się kręcił wokół demigryfów, 160zł za 3 szt (czyli niemalże w cenie trzech dział). Jak pisałem trzeba się będzie z faktem pogodzić i dostosować. Co nie zmienia faktów iż ze wszystkich zmian nie jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

heh, po raz pierwszy jaram sie faktem, ze mieszkam w bitewniakowej dziurze. Mniejsze parcie na rozpy, wiecej funu, jeden turniej na ruski rok :mrgreen:

Mam wiec komfort wystawiania 7 IC z dwurakami z ksiedzem z gamezona :) i z 18 handgunow

Moglbym poprosic grzecznie o napisanie, jak taka paczka bedzie atakowac? Bo od poczatku VII ed nie mialem RB w rekach (oczywiscie, jak najrychlej zabiore sie za lekture)
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Moim zdaniem kapłani z tymi modlitwami mocno zyskają - a w dodatku sporo tanieją. Płaczecie ,że nie będzie drożeją kapitanowi - tymczasem sądzę ,że teraz będzie wystawiać jednego w dodatku na pegazie i drugiego jako bsb i na tym koniec. Za to tanieją magowie :shock: :shock: ciekawe skąd to wynika - moim zdaniem już byli za tani.

Artyleria będzie inna ale też dobra . Jeśli się okaże ,że inżynier ma i przerzut misfire i daje bs to sądzę ,że hebel i rakietnica pojawią się w nie jednym bulidzie.

Mało piszecie o wózkach - ile kosztują i co tak na prawdę robią a to może być kluczowa jednostka...

Czym więcej myślę o demigryfach tym bardziej wychodzi mi ,że to będzie znakomita jednostka...

Trzeba się cieszyć z tego co jest :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

jak to jest teraz z kapłanem, bo się pogubiłem: ma - hejta - (automat), modlitwy bitewne - dalej traktowane jako spele ??? - (płonące ataki, ward +5 w CC i jeszcze coś) oraz divine power - co to jest???

Zablokowany