Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kenpachi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: Kenpachi »

nie wiem czy takie pytanie już było jeśli tak to mnie opierdzielcie ale odpowidzcie no więc:
czy do lorda na hipogryfie można jakiś knightow na pegazach dodac? jeśli nie to czy do lorda na pegazie można?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

2 razy nie
Obrazek

Awatar użytkownika
Kenpachi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: Kenpachi »

dzieki

Awatar użytkownika
Eledrin
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eledrin »

Słuchajcie mam takie pytanie, czy dołączając lub odłączając bohatera od łuczników, uznaje się to za ruch po którym są usuwane palisady? Czytałem w podręczniku i nie jest to dla mnie jednoznaczne, dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Eledrin
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eledrin »

A propos posta odnośnie dołączania bohatera na pegazie do jednostki rycerzy pegazów - dlaczego niby nie można przyłączyć? Nawet jest przecież informacja w booku, że jeśli lord leci na pegazie to jest zdjęta restrykcja 0-1, nigdzie też nie pisze że nie może być dołączony, proszę o rozwinięcie tego jeśli się mylę, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Eledrin pisze:Słuchajcie mam takie pytanie, czy dołączając lub odłączając bohatera od łuczników, uznaje się to za ruch po którym są usuwane palisady? Czytałem w podręczniku i nie jest to dla mnie jednoznaczne, dzięki za pomoc
Nie jest to jednoznacznie wyjasnione. Moim zdaniem dopuki łucznicy nie wykonają ruchu lub manewru opisanego w stosownych sekcjach Rule booka to palisada działa.
Eledrin pisze:A propos posta odnośnie dołączania bohatera na pegazie do jednostki rycerzy pegazów - dlaczego niby nie można przyłączyć? Nawet jest przecież informacja w booku, że jeśli lord leci na pegazie to jest zdjęta restrykcja 0-1, nigdzie też nie pisze że nie może być dołączony, proszę o rozwinięcie tego jeśli się mylę, pozdrawiam
Znów odsyłam do głównego rulebooka. Do jednostek latających nie może dołączać żaden bohater.
Obrazek
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Btw Dębek może jakaś relacja z Białego. No i gratulacje pierwsza Bretka która wygrała mastera! :wink:

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Bretonnian pisze:Btw Dębek może jakaś relacja z Białego. No i gratulacje pierwsza Bretka która wygrała mastera! :wink:
Trochę się zaczytałem imperialnymi nowinkami - w sumie to też ludzie, więc mam duzy sentyment do tej armii.
Jutro postaram się cos napisać.
No i trzeba przycisnąć naszego moda Jagala. Są fotki z mojego pasowania na rycerza. :wink:
Teraz jestem Sir Wujek Dębek. 8)
pozdr.
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2012, o 20:51 przez Dębek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Sir, yes Sir! Widać choć raz pani oszczędziła wyjebania lanc magiczkami :wink:. Widząc nowe figsy do Imperium, zastanawiam się co mogliby bretce dorzucić (miejmy nadzieję że o nas nie zapomną) - Świętego Grala na dużej podstawce oślepiającego wrogów swoją zajebistością? :wink:

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

Dębek pisze:
Bretonnian pisze:Btw Dębek może jakaś relacja z Białego. No i gratulacje pierwsza Bretka która wygrała mastera! :wink:
Koniecznie koniecznie! I wrzuć gdzieś swą rozpę, jeśli jeśli tego nie zrobiłeś!
Dębek pisze: Teraz jestem Sir Wujek Dębek. 8)
pozdr.
Gratulacje zwycięstwa! Naprawdę deklasacja w punktach! W pełni zasłużyłeś na ostrogi!
You are the Knight of the Realm now!
Rise a knight!
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Trebusz zadaje 1 wounda czy d6?

Jeśli d6 to można znaleźć na to jakieś poparcie w zasadach?
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

środeczek d6 reszta po jednej.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

No ok, ale jakieś poparcie w zasadach?

Chodzi mi o to, gdzie jest napisane, że trebusz ma zasadę multiple wounds?
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Bizim pisze:No ok, ale jakieś poparcie w zasadach?

Chodzi mi o to, gdzie jest napisane, że trebusz ma zasadę multiple wounds?
W RB - zasady katapulty.
Trebek ma w AB do bretki napisane:
Follows rules of stonethrower with exeptions:
- siła 10/5
- zasięg 12-60
- nie moze się ruszać
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

No ok, ale jak to się ma do zapisu w rulebooku:

"unless otherwise specified, a stone thrower has the following profile: (i tutaj podany standardowy profil katapulty z zasadą multiple wounds i siłą 3(9) )"

?

Bo rozumiem, że trebusz ma własny profil (s5 na blaście i 10 w dziurce) ale bez zasady multiple wounds.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 564

Post autor: Cylindryk »

Ja tylko zwrócę uwagę, że Hellcannon też ma podobnie i jakoś nie ma D6 woundów na środku... chyba żeby miał o czym nie wiem?

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Bizim pisze:No ok, ale jak to się ma do zapisu w rulebooku:

"unless otherwise specified, a stone thrower has the following profile: (i tutaj podany standardowy profil katapulty z zasadą multiple wounds i siłą 3(9) )"

?

Bo rozumiem, że trebusz ma własny profil (s5 na blaście i 10 w dziurce) ale bez zasady multiple wounds.

No przeczytaj jeszcze raz co Dębek napisał... Trebusz ma takie zasady jak katapulta oprócz tego, że ma 5(10) siły i nie może się ruszać... Amen. ;)

A hellcannon ma pod big hitem d6 ran.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Ok ja to całkowicie rozumiem.

Ale co z tym zapisem, że stosuje się profil katapulty, chyba, że ma się własny? A przecież trebusz ma własny bez zasady MW (d6).
No chyba, że to nie jest własny profil trzebusza tylko hmm modyfikacja istniejącej charakterystyki.

Zawsze myślałem, że trebusz ma określony własny profil w AB. Stąd to pytanie. Ale skoro to tylko modyfikacja to już nie mam pytań. :)
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Bizim pisze: Ale co z tym zapisem, że stosuje się profil katapulty, chyba, że ma się własny?.
No ma własny profil przecież ;) a multiple wounds to zasada katapulty, którą trebusz jest.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Jagal pisze:
No ma własny profil przecież ;) a multiple wounds to zasada katapulty, którą trebusz jest.

Znaczy chodzi mi o to, że tylko katapulta używająca standardowego profilu strzału katapulty ma MW (d6). Tak przynajmniej rozumiem ten zapis z rulebooka (używa tego profilu chyba, że ma własny).

Aktualnie jest kilka katapult które MW (d6) nie mają pomimo faktu bycia katapultą (np ogrowa śmieciopulta, imperialny moździerz czy imperialny helstorm).


Pamiętam poprzednią edycję, gdy po prostu wszystkie katapulty miały zasadę specjalną MW (d6). Wtedy np moździerz ani katiusza imperialne nie były katapultami dlatego zrozumiałe, że nie miały tej zasady.
W tej edycji z tego co rozumiem czytając rulebooka, zasada MW (d6) nie jest przypisana do katapulty, ale do profilu katapulty.

Dlatego też np. imperialna katiusza nie używa zasady MW (d6) nawet na środku że według zasad jest katapultą w tej edycji (FAQ skasował całkowicie wszystkie zasady ostrzału i dodał zapis, że jest to katapulta o profilu 5(5) bez zasady MW (d6) i z specjalną zasadą indirect).



Nie chce aby mnie źle odebrano, po prostu przy helenie jest identyczna sytuacja i powiem szczerze, że grałem tak, iż zadaje tylko 1 wounda. Zresztą tak mi wyszło z przestudiowania rulebooka.
Dlatego też chciałbym się upewnić, że zadaje d6 i czemu zadaje to d6 ran podczas gdy nie ma nigdzie własnego zapisu o tej zasadzie, a w tej edycji katapulty nie dostają z automatu MW.
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2012, o 11:46 przez Bizim, łącznie zmieniany 1 raz.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

ODPOWIEDZ