nowe modele i unity?

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Lala
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Re: nowe modele i unity?

Post autor: Lala »

Bizim pisze:Jeśli miałby zasadę random movement to jak najbardziej tak. :)


Jakoś w poprzedniej edycji miał T6 i był przegięty, a teraz T6 to nagle się mało zrobiło?
Zgadzam się!
Z tego co mi wiadomo, nie oblewa już automatycznie testu inicjatywy. To kolejny plus. Obniżony koszt, znacznie moim zdaniem łagodniejszy "system przegrzanego bojlera", armata zadająca k6 ran, możliwość dopakowania punktami pary steamguna do 5 siły.
Obniżenie wytrzymałości było moim zdaniem słuszna decyzją. Niektóre armie naprawdę nie miały dobrego sposobu na niego. Teraz może skończy się w mojej grupie batlowców piętnowanie mnie za lokomotywe. :roll:

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Jsli to co mowia o tanku plus random movement to nawet to t6 nie bedzie straszne:) Wiec tank plus demigryfy:) młot i kowadlo:)

Awatar użytkownika
Shadryss
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Shadryss »

Lala pisze:
Bizim pisze:Jeśli miałby zasadę random movement to jak najbardziej tak. :)


Jakoś w poprzedniej edycji miał T6 i był przegięty, a teraz T6 to nagle się mało zrobiło?
Zgadzam się!
Z tego co mi wiadomo, nie oblewa już automatycznie testu inicjatywy. To kolejny plus. Obniżony koszt, znacznie moim zdaniem łagodniejszy "system przegrzanego bojlera", armata zadająca k6 ran, możliwość dopakowania punktami pary steamguna do 5 siły.
Obniżenie wytrzymałości było moim zdaniem słuszna decyzją. Niektóre armie naprawdę nie miały dobrego sposobu na niego. Teraz może skończy się w mojej grupie batlowców piętnowanie mnie za lokomotywe. :roll:
tak teraz steam tank wydaje się dużo fajniejszy. również byłem piętnowany za wystawianie "nieistniejącego" ST ;)
Follow me if I advance,
kill me if I retreat,
avenge me if I die
W/D/L
Empire 3/1/1
Dark Elves 0/0/0

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

wczoraj gralem z chaosem na 2700, 2 razy rzucal slonce, raz rozproszylem a raz mu nie weszlo. szarza pelnym czolgiem w oddzial wybrancow bedzie mi dlugo tkwil w pamieci :) jestem sklonny wymienic 4 pkt T za brak warzywienia po zabraniu 3 ran, szansy zdawania testow I oraz brak automatycznego trafiania.

Odnosnie GM. Jest szansa, ze w nowym booka beda jakies fajne przedmioty ktore sprawia ze GM stanie sie naprawde solidnym wojownikiem. Jesli kawaleria ze stubbornem sie pojawi, wraz z takim GM i boostowaniu z magii+ołtarzy moze okazac sie naprawde mocna kombinacja.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Tzn, jeśli Pitka teraz od razu usuwać Czołgu nie będzie, to wychodzi to na to samo co było w 7 edycji chyba. W końcu nawet Duży Template nie przykrywał go całkowicie, więc rzucało się na 4+ wtedy, czy trafiło i dopiero wtedy Czołg znikał. Więc było kiedyś 50% i teraz ma to wrócić z tego co widzę.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Kiedyś to czołg po prostu olewał pitkę.

Bo działały na niego tylko czary z określoną siłą. :)
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Ja żywię nadzieję iż czołg (dla mnie abstrakcja) okaże się konkretnym czymś, co przekona mnie do rezygnacji z jednego z dwóch EUROwych dział. Jeżeli okaże się bardziej zabójczy niż dodatkowe działo + Demigryfy...

Obrazek

Czyli rycerze na takich ślicznych Monster Pandach to sobie tanka sprawię.

Działo plus trzy Panza Misie - 300 pkt.
Panzer - 250 pkt.

Warto pomyśleć nad tym.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

wpadlem na swietny pomysl awatars of war wypuscilo kiedys WH, tez swietny model moze nie wiedzminski ale klimatyczny.
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Lala
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Lala »

Gerald pisze:wpadlem na swietny pomysl awatars of war wypuscilo kiedys WH, tez swietny model moze nie wiedzminski ale klimatyczny.
Ja już zrobiłem sobie swojego. 8)

http://www.wgraj.org/uploads/photos/sim ... 376197.jpg

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

A ktoś wie, gdzie można dostać model Avatars.. bo nie mogę go znaleźć.. :/

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 81#p906881 - napisz do Ignis, w swojej ofercie mają mieć AoW, a dziś ostatni dzień "konkretnych" zamówień. :)
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Na ich stronie :roll: :mrgreen:
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Przeglądałem dziś pobieżnie księgę i oto parę rzeczy jakie mi się rzuciły w oczy - nie wiem czy były, jak tak to wybaczcie:
- jeden oddział corowych rycerzy w armii może być IC i mieć magiczny sztandar
- w specach są rycerze Reiksguard, których możemy mieć dowolnie dużo, mają staty IC + stubborn, mogą brać magiczne sztandary
- free company może być wystawiana wyłącznie jako detachment, inaczej nie da się jej brać
- wszystkie oddziały greatswords mogą mieć magiczne sztandary za 50 pkt
- moździerz nie ma no armour save tylo armour piercing, Siła 2
- hurricanum daje +1 do hita tylko w CC

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Większość była, ale ten moździerz to nowość (kto teraz zapłaci za niego 100 pkt? #-o ) tak samo jak z free company.
dzx.


Edit

Kiedy będzie nowa nakładka na Army Buildiera? =P~
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Hohohohoho, hahahahaha, hohohohohoho

Chciałbym mieć adres tego burasa co napisał ten podręcznik. #-o



A tutaj on we własnej osobie opowiada o nowym podręczniku. Suuuuper!
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... zTmAAySAOc


Na stronce GW są przykładowe armie na 1000, 2000 i 3000. W żadnej nie ma mortarków. I wonder why??
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2012, o 16:40 przez Grand Admiral Thrawn, łącznie zmieniany 2 razy.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

No to mortar już odejdzie całkowicie do lamusa (pomyśleć, że jakieś 3 miesiące temu pociąłem 3 armaty, abym mógł na magnesy przyczepiać moździerz/armatę).

Free Companies - w niczym nie przeszkadza i tak raczej rzadko byli wystawiani inaczej niż detka.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Blaesus pisze:
Free Companies - w niczym nie przeszkadza i tak raczej rzadko byli wystawiani inaczej niż detka.
Nieprawda!
Ostatnio za pomocą 2x10 free company pokroiłem khornowy rydwan Wochu. :mrgreen:
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Tu się zgadzam z Bizimem. Być może to tylko kości ale mi nasi Zomowcy potrafili częściej zadać straty przeciwnikowi niż nasze rycerstwo (za wyjątkiem koni...one też często robiły rzeź) :)
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

W tym momencie kompletnie nie rozumiem czemu zdrożeli. :roll:

Ale właśnie o tym wspomniałem wcześniej, ogólne zasady już znamy teraz potrzebny jest podręcznik w ręku do wychwycenia wszystkich takich smaczków co łatwo mogą umknąć uwadze.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Gerald
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Aldorf

Post autor: Gerald »

debelial napisz cos wiecej hmm albo tak skromnie wszystko :) wielki pls od wszystkich
''Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

Legionowski Klub Miłośników Fantastyki

http://www.facebook.com/pages/Legionows ... 0549447769

Zablokowany