Kanadians path to glory - czyli wyprawa na ETC

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Kanadians path to glory - czyli wyprawa na ETC

Post autor: Kanadian »

Jak kilku osobom wiadomo, załapałem się z Kanadyjską drużyna na ETC. Więc będę starał się coś ugrać ;)

tutaj można znaleźć moją rozpę na Draft 1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=25&t=34015

Z racji że od jakiegoś czasu jest nowy draft, to i wypadało by rozpę zaktualizować.
Ostatnio wprawdzie nie miałem czasu sobie pograć (Scimitar pamiętam o challengu).

I oto moje wypociny,.
Jest to armia z motywem przewodnim Slanesza. Stąd dowództwo to czarki, Pegazy oraz elfy bez dziwactw w postaci WE, Korsaży, Hydr itp. innowierców które nie powinny się do konwencji zbliżać.

Supreme Sorceress 290 Pts
Magic Level 4 - Death
Ironcurse Icon
Sacrificial Dagger

Supreme Sorceress 305 Pts
Magic Level 4 - Shadow
Tome of Furion
Seal of Ghrond

Hag Graef Master on Dark Pegasus 192 Pts
Beastmaster's Scourge; Heavy Armour; Shield
Cloak of Hag Graef
Dawn Stone

Khaeleth Master on Dark Pegasus 212 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Battle Standard
Pendant of Khaeleth
Dragonhelm

Dragon Master on Dark Pegasus 194 Pts
Beastmaster's Scourge; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak
Black Dragon Egg
Dragonbane Gem
Enchanted Shield

3x10 RXB's 110 Pts

20 Warriors 164 Pts
Shield; Musician
Standard of Discipline

17 Warrrios 122 Pts
Shield; Musician

2x1 Chariot 100 Pts

6 Knights 196 Pts
Musician; Flame Banner

2x5 Harpies 55 Pts

5 Shades 85 Pts
2ndWeapon

Models in Army: 98

Total Army Cost: 2400

Skoro można teraz harpię to jak najbardziej chętnie. Dodatkowo zadecydowałem że wcisnę szhejdów i dodatkowy odział harpii kosztem Jazdy i ich ASF. 10 była duża i nie mieściła się fizycznie często, teraz po 3 w dwóch szeregach powinny lepiej działać.

Turniej w Mielcu potwierdził że Ogry i VC są dla mnie nie zbyt korzystne w paringu.

Nie długo wkleję kilka fotek jak idzie mi konwertowanie armii oraz malowanie.

Może jakaś krytyka?

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

Ja na BoBie grałem na duzej suce z shadow i ogry wydawały mi się dobrym paringiem. Ogólnie 4 kosci nawet dają radę tylko na DF miałem 0 magii. Nie wiem czy ten dodatkowy czar na shadow taki potrzebny i czy nie zrezygnowąłbym z 1 czarki, naprzykład death, kosztem powiedzmy BG. Do tego dla pegaza z jajkiem dałbym charmed shielda zamiast enchated shielda. o jeden niższy save w CC ale ratuje na przykład od strzału z canonka.

Po zatem całkiem spoko, kwestia ogrania.

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Obiecałem sobie, że już nie będę pisać, ale nie mogę się powstrzymać.

1. Flame Banner na CoKs to wymarzony cel dla 75% Kowbojów, którzy to mają 2+ warda of Flamingów. Oni właśnie po to są żeby zatrzymać i wymordować pojedynczo taki unit. Ja wolałbym wystawić gołą 6tkę.

2. 2xDuży Sorc. Prawie 600 ptk a jak wykulasz mało na Winds of Magic to nie za bardzo jest co robić a pamiętaj, że średnio 2D6 to 7 lub 8. Ostatnio testuję małego Sorca lev1 z Tome of Furion i magią Death. Stoi taki w Warriorach z Dyscypliną i kula 2 czary po max 4PD każdy (sygnaturka!). Wersja Eco kosztuje 115ptk a może narobić naprawdę dużo. Przy 1+1 na Winds of Magic też za bardzo nie cierpię. Droższa wersja to lev 2+ Dispel Scroll żeby polepszyć ochronę magiczną. Gdyby była opcja "reserved" to bym normalnie go opatentował :) Ofc małemu Sorcowi akompaniuje duży Smok.

3. 3 Pegazy - fajooowe. Troszkę inaczej bym ich poskładał, ale klimat jest.

4. HtH - nie ma za bardzo czym uderzyć - brakuje mi tu czegoś, co może walczyć z Deathstarem wroga.

Podsumowując rozpiska inna niż wszystkie, klimatyczna, taka do pogrania w domu. Ale uważam, że na turnieju będzie nią mega ciężko. Większość ogranych standardów powinno sobie z nią poradzić.

pozdrawiam: Paraszczak

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Imho przeinwestowana magia. Ten shadow w takiej rozpie jak dla mnie srednio uzyteczny, a pegazisci w walce nie sa jakims strasznym zagrozeniem. Ten z cloakiem i dawstonem to tylko 2+ z rerollem przy 3T i jakies smieszne ataczki. Gosciu z jajkiem to miekka kaczuszka. Sila 4 zabija go w mgnieniu oka. Malo masz sensownej kontry, strzelanie tez niewymaksowane.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Fajny klimat armii, ale zgodzę się z przedmówcami - za dużo pkt. w magii, a za mało jebnięcia. Co do testów - jak masz czas i ochotę to ślij PMkę - w weekendy z czasem raczej nie mam problemu, a w tygodniu późnym popołudniem i wieczorem też czasem się może udać wygospodarować coś.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Jedną suczkę zamieniłbym na małą (lub usunął zupełnie) i dokupił coś do hth. Banner płonący też na cokach to słaby pomysł.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

@AndreFW - Akurat cannonów to się nie boje, zazwyczaj 2/3 tura i po maszynach wroga, więc nawet jak przekitram jednego pegaza przez turę czy dwie to jakoś dam radę.

@Paraszczak -
1. Wiem :). już kilku tak złapałem. Moja szarża, on czeka, dostaje od czarki Death, pozamiatane. W innym przypadku musiał bym go ganiać.

2. Osobno odpowiem.

3. A jak?

4. Harpie?, Deathstary najzwyczajniej unikam, W tej rozpie liczę na małe wygrane. Dodatkowo Duża miasam i małe słoneczko skutecznie daje radę. Niemniej jednak Death stary są problematyczne, głównie te z dużym MR.

Tu się zgadam że to dużo punktów w magii. Zastanawiam się and wstawieniem lorda na pegazie, dużej czarce i małą wcisnąć. Tylko że punktowo niewiele to zmienia, a gra się podobnie, za wyjątkiem że teraz kolo na pegazie musi być Generałem, ma więcej WS i A, ale kosztem sporej ilości czarów, dodatkowym +4, co pozwala na ryzykowanie dispellem. Ale na drugi draft nie liczyłem punktów, zobaczę co mi wyjdzie. A może ktoś coś zaproponuje (tak bym się w punktach mieścił ;))

I CoK to zazwyczaj oddział do poświęcenia, wpadam nim, w wroga wcześnie w grze. Dzięki temu kupuję sobie dodatkową turę czy 2, na czarowanie strzelanie i zajęcie pozycji pegazami. Pozwalało mi to zazwyczaj na ustawienie niezłej kontry z chariotów oraz pegazów.

@ Scimitar, to prędzej jakimś popołudniem/wieczorem na tygodniu, weekendy mam strasznie zapchane.

Oki już wypunktowaliście co jest słabe, ale nikt nie zaproponował rozwiązania :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ja lubię takie zestawienie lordów...niezależenie czym gram:
2400 Pts - Dark Elves Roster



Highborn (2#, 299 pts)
1 Dreadlord, 149 pts = (base cost 140 + Sea Dragon Cloak 6 + Shield 3)
1 Dark Pegasus, 50 pts
1 Whip of Agony, 25 pts
1 Armour of Destiny, 50 pts
1 Dawnstone, 25 pts

High Sorceress (1#, 300 pts)
1 Supreme Sorceress, 260 pts = (base cost 225 + Level 4 Upgrade 35)
1 Sacrificial Dagger, 25 pts
1 Opal Amulet, 15 pts
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Kanadian pisze: 1. Wiem :). już kilku tak złapałem. Moja szarża, on czeka, dostaje od czarki Death, pozamiatane. W innym przypadku musiał bym go ganiać.
Wszystkie snajperki z Death to Direct Damage spells i nie można ich ciskać do Close Combatu. Jak takiego złapiesz CoKsami, to ich stracisz:)

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Kolejna ewolucja.

Supreme Sorceress General 290 Pts
Magic Level 4 - Death
Sacrificial Dagger
Ironcurse Icon

Supreme Sorceress 305 Pts
Magic Level 4 - Shadow
Tome of Furion
Seal of Ghrond

Dragon Master 194 Pts
Beastmaster's Scourge; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Dark Pegasus
Black Dragon Egg
Dragonbane Gem
Enchanted Shield

Hag Graef Pegasus 192 Pts
Beastmaster's Scourge; Heavy Armour; Shield; Dark Pegasus
Cloak of Hag Graef
Dawnstone

Khaeleth Master BSB 210 Pts
Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Shield; Dark Pegasus
Pendant of Khaeleth
Dragonhelm

3x10 Dark Elf Repeater Crossbowmen;Shield 110 Pts

20 Dark Elf Warriors 164 Pts
Shield; Musician; Standard of Discipline

19 Dark Elf Warriors 142 Pts
Shield; Standard; Musician

2x5 Harpies 55 Pts

5 Shades - 2HW 85 Pts

2x1 Cold One Chariot 100 Pts

1 War Hydra 175 Pts

Models in Army: 93
Total Army Cost: 2397

ODPOWIEDZ