Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: Animosity

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Tofic »

JochnyWalker pisze:obslugujac dzialo mozna naparzac z hochlanda?
Nie
Obrazek

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

aha.

Powinienem byl uscislic, chodzi mi o naziemne dzialo. Nie wiem, czy to zmienia postac rzeczy....
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Jak inżynier używa swojego mega ekstra przerzutu to nie może strzelać z własnej broni. Poganianie artylerzystów rózgą jest dosyć zajmujące.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

- wszystkie testy robione są na statach inżyniera (Ini też)
testy sily lub t tez robi na inzynierskiej trojce?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Shino pisze:
- wszystkie testy robione są na statach inżyniera (Ini też)
testy sily lub t tez robi na inzynierskiej trojce?
Chyba na czołgowej 6, bo to w końcu chariot i testuje na wyższej.


Jak dokładnie strzela helstorm? d3 placków, dla wszystkich stosuję jedną artyleryjkę i dla każdego osobną scatter, czy jak?
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Macias pisze:
Jak dokładnie strzela helstorm? d3 placków, dla wszystkich stosuję jedną artyleryjkę i dla każdego osobną scatter, czy jak?
Dokładnie tak. :)

Przy czym pamiętaj, że wszystkie te strzały są traktowane jakbyś nie widział celu. Czyli na hicie leci w kierunku małej strzałki minus BS załogi/inżyniera.
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2012, o 20:10 przez Bizim, łącznie zmieniany 1 raz.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 391

Post autor: kowaljl »

Ktos tutaj moim zdaniem zle opisał działanie White Cloakof Ulric. Pisze : Enemies in base contact have -1 all rolls to hit. Z tego co wczesniej rozmawialismy pzrzeciwnikiem jest jednostka. Czyli cała jednistka dostaje to -1. Jesli sa dwie z róznych stron to obydwie całe jednostki dostaja -1 na wszystkie wypłacane ataki. Co innego gdyby było wpisane models in base contact. No wiec jak myle sie czy to naciagane?

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

a co tu dziwnego? modele które są w BtB z kolesiem mają -1 do hita. wszystkie modele które chociaż rogiem się stykają mają -1.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Modele, które stykają się bezpośrednio podstawką z posiadaczem przedmiotu (b2b), tylko one dostają minus do trafienia. De facto 2-3 modele, jeżeli nasza postać nie dosiada np. gryfa lub altara.
@Zninjowany :roll:
Obrazek

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 391

Post autor: kowaljl »

Przeciez nie pisze ze modele, w other tricksters shard pisze : ze tylko poszczegolne modele muszą przerzucic udane wardy. Tu ze wrogowie. DLa mnie to oznacza cała jednostkę.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Enemies in base contact - wrogowie stykający się z podstawką

Unit/units in base contact - jednostka/jednostki stykająca/jący się z podstawką

Model/models in base contact - model/modele stykający/jące się z podstawką

Wszystko zależy od tego co jest dokładnie napisane w zasadzie przedmiotu. Enemies/models to to samo. Unit to już coś innego.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Jest napisane dokładnie "Enemies in base contact". Cóż może w FAQ to jakoś zinterpretują, dobrze by było obrzucić GW tym pytaniem na maila tak aby nie zapomnieli wspomnieć o tej kwestii w FAQ. :P
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 391

Post autor: kowaljl »

Wiecie to nie jest jakas straszna róznica bo tu chodzi o raptem kilka atakow. Ale lepiej by nie było niejasnosci. Ciekawi mnie jakgrał Helion na tym. Swoja droga i tak Gryf dla mnie nie jest skreslony :)

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Wrogowie którzy stykają się podstawkami -więc chodzi tylko o modele z, którymi walczymi bezpośrednio (na tylne szeregi nie działa).

Gubię literki...idę spać bo za dużo tego wszystkiego dziś po tym całym poście #-o
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

kowaljl pisze:Wiecie to nie jest jakas straszna róznica bo tu chodzi o raptem kilka atakow. Ale lepiej by nie było niejasnosci. Ciekawi mnie jakgrał Helion na tym. Swoja droga i tak Gryf dla mnie nie jest skreslony :)

Nie no jasne gryf jest na pewno dużo fajniejszy od starego. Pewnie go sobie kiedyś kupię ale chyba na razie ważniejsze będzie zmontowanie sobie w sumie 6 kurczaków.

Tutaj też chodzi o przydatność tego itemu na innych bohaterach (np arcy lektor w oddziale halabardników/GSów, nie dość, że nasze chłopaki trafiały by na 2+/3+ z rerolem to przeciwnik by oddawał na 4+/5+ :) ).



Edit
Shino potwierdził wcześniejszą wersję, enemies in base contact = wrogie modele w b2b. Czyli ten item zostaje nadal ciekawą rzeczą ale tylko dla lordów-kowbojów/gryfonów/blokerów.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Czyli lepiej cloaka nie brać na gienku do kawalerii.

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: krilan »

Detaczment:
1. Według obecnego podręcznika wlicza się do corów (jeśli jest detką corowego oddziału)?
2. Wywołuje panikę wśród przyjaznych oddziałów?
Tak to zrozumiałem czytając nowy podręcznik.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 391

Post autor: kowaljl »

Dobrze zrozumiałeś:-)

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

czy czołg w nowym AB strzela z wieżyczki parą dookoła, czy jak z działa tylko przed siebie???
jak to jest opisane?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

kowaljl pisze:Wiecie to nie jest jakas straszna róznica bo tu chodzi o raptem kilka atakow. Ale lepiej by nie było niejasnosci. Ciekawi mnie jakgrał Helion na tym. Swoja droga i tak Gryf dla mnie nie jest skreslony :)
ja grałem wg. "modele w b2b"

EDIT:
wychwa pisze:Czyli lepiej cloaka nie brać na gienku do kawalerii.
na maga Lorda też nie jest głupi :wink:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

ODPOWIEDZ