NOWE FARBY GW

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Re: NOWE FARBY GW

Post autor: Loizok »

mati13u pisze:Witajcie
Interesują mnie farby z lini glaze, czy vallejo produkuje coś podobnego? Jeżeli tak to co lepsze?
Jeśli umiesz używać glazów i wiesz do czego są, to bierz w ciemno te od Vallejo :)
nr 1 to glaze medium- mieszasz go z jakąś farbką + woda i masz świetnego glaza o wybranym przez ciebie kolorze. Oprócz tego, przyda się na pewno czarny glaze.

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

wiesz nie zabardzo - nigdy nie mialem kontaktu z glazami, ale te na spimie mnie zachwycily- mógłbym barwić broń na niebiesko - vallejo niema takiego glaza.
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Sorka za częste posty, ale jak już siadłem to chce to wykorzystać.
Loizok nie chcę abyś odebrał to jako atak (często się nie zgadzamy)
Ale firma Vallejo często jest przeceniana. Kupiłem washe od vallejo bo radzili aby za tę cenę brać wszystkie i się bardzo rozczarowałem. /trzeba było dołożyć po tej złotówce i mieć dobre washe GW
Gdybym to ja miał kupować. To zrobił bym tak.
zamówił bym ze sklepu który oferuję obydwie firmy np. ten
z vallejo wybrałbym glazy white, black i ewentualnie brown
http://gry.agtom.pl/index.php?route=pro ... _id=103218
a od gw wziął bym red, yellow, blue
http://gry.agtom.pl/index.php?route=pro ... _id=308204
W ten sposób miał bym możliwość porównania obydwu firm, oraz posiadał bym kolory bazowe plus czerń i biel. Dzięki temu wymieszałbym sobie każdy inny kolor np. zielony
Jak przyjdzie mi renta to chyba tak zrobię.
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

Wiesz, niemam pomysłu do czego mugłbym używać glaze'ów, niż do barwienia broni(ew. zbroii) na niebiesko. Więc zapewne kupię tylko niebieski glaze.
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Widzę, że dyskusja przerodziła się w opinie o konkretnych producentach :)

No to zapraszam tutaj --> http://chestofcolors.com/forum/viewtopi ... =46&t=6167

Temat już założony dawno, ale wciąż aktualizowany na bieżąco. Można poczytać o doświadczeniach innych :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Wiewior-lbn pisze:Ale firma Vallejo często jest przeceniana. Kupiłem washe od vallejo bo radzili aby za tę cenę brać wszystkie i się bardzo rozczarowałem. /trzeba było dołożyć po tej złotówce i mieć dobre washe GW
Gdybym to ja miał kupować.
Zgadzam się z tobą w 100%. Washe od GW są świetne, a te od Vallejo nie nadają się do niczego. Sam kupiłem kilka i się bardzo rozczarowałem- gorzej się rozprowadzają, a przede wszystkim zostawiają taki hmm.. osad na figurce. Natomiast glazy to już inna bajka :)

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJAAAAAAAAAAAAAAAAAA PIERDOXX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
właśnie doszło do mnie jakie te farby to gówno
Palety rzekomo powstały by ułatwić malowanie.
Chcę pomalować figurkę na czerwono. Dawniej brałem blood red i kładłem 2 warstwy ma podkładzie(było ok).
Teraz muszę kupić odpowiednik Evil Sunz Scarlet . Ale to jest prawie woda, i aby pokryć nią podkład muszę położyć z 5 warstw. Mogę dokupić Mephiston Red ale ten kolor nie jest czystą czerwienia, więc po pomalowaniu będę musiał i tak położyć kilka warstw Evil Sunz Scarlet.
WOW więc jeśli chce mieć czerwona figurkę to muszę wydać więcej kasy i poświęcić na to więcej czasu. BRAWO GW
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Ale czerwony od GW zawsze ujowo krył. Dopiero machrite red z foundation się nadawał do malowania po czarnym podkładzie.

Niemniej zmiana nazw całej palety kolorów to jakiś totalny kretynizm. Znajomy ze sklepu mówił mi, że pociskają jakiś kit o tym, że chcą aby nazwy były bardziej warhammerowe. Ale bez jaj, co nie warhammerowego było w catachan green czy gryphone sephii, że zmienili w nich nazwę? Po to, żeby sklepy musiały zamówić całe nowe palety?
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ponoć zmienili fabrykę, która im te farbki produkuje, a poprzednia ma wyłączność na nazwy i musieli dać nowe. Nie wiem ile w tym prawdy, ostatnio tutaj takie ploty krążą 8)

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Dobrze, że mogę jeszcze stare kolory kupić :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Czy GW nie sprzedawało przypadkiem farb Coat d'Arms pod swoją marką i nazwami? Bo coś mi się tak kojarzy...
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Loizok pisze:
mati13u pisze:Witajcie
Interesują mnie farby z lini glaze, czy vallejo produkuje coś podobnego? Jeżeli tak to co lepsze?
Jeśli umiesz używać glazów i wiesz do czego są, to bierz w ciemno te od Vallejo :)
nr 1 to glaze medium- mieszasz go z jakąś farbką + woda i masz świetnego glaza o wybranym przez ciebie kolorze. Oprócz tego, przyda się na pewno czarny glaze.

Jeżeli umiesz używać glazów i wiesz do czego są to nie kupujesz tylko sam robisz :D Jest taki magiczny minerał bardzo rzadko spotykany a mianowicie mydło lub płyn go garów :wink: Co to ma wspólnego z glazem? Glaze to nic innego jak nałożenie bardzo (ale to bardzo bardzo ) rozwodnionej farby która się równomiernie rozkłada. A co ma do tego mydło? To że likwiduje napięcie powierzchniowe cieczy, a więc jeżeli weźmiemy na koniuszek pędzla ciut mydła i wmieszamy do naszej rozwodnionej farby to zauważymy że farba się "rozbiegnie" i zacznie się gładko rozkładać. Ot cały sekret i nieograniczona paleta kolorów ;)

Nie testowałem jeszcze glazów GW, ale zakładam że to po prostu ułatwienie dla leni tzn wzięcie 1/30 normalnej farby, dodanie wody + detergentu i sprzedanie w tej samej cenie ;)

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

Dzięki
Zapewne tak zrobię tylko muszę wykombinować małe pojemniczki, Gdzie takie kupiè? Wie ktoś? Najlepiej żeby były po 5-15ml.
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Skaven pisze:
Loizok pisze:
mati13u pisze:Witajcie
Interesują mnie farby z lini glaze, czy vallejo produkuje coś podobnego? Jeżeli tak to co lepsze?
Jeśli umiesz używać glazów i wiesz do czego są, to bierz w ciemno te od Vallejo :)
nr 1 to glaze medium- mieszasz go z jakąś farbką + woda i masz świetnego glaza o wybranym przez ciebie kolorze. Oprócz tego, przyda się na pewno czarny glaze.

Jeżeli umiesz używać glazów i wiesz do czego są to nie kupujesz tylko sam robisz :D Jest taki magiczny minerał bardzo rzadko spotykany a mianowicie mydło lub płyn go garów :wink: Co to ma wspólnego z glazem? Glaze to nic innego jak nałożenie bardzo (ale to bardzo bardzo ) rozwodnionej farby która się równomiernie rozkłada. A co ma do tego mydło? To że likwiduje napięcie powierzchniowe cieczy, a więc jeżeli weźmiemy na koniuszek pędzla ciut mydła i wmieszamy do naszej rozwodnionej farby to zauważymy że farba się "rozbiegnie" i zacznie się gładko rozkładać. Ot cały sekret i nieograniczona paleta kolorów ;)

Nie testowałem jeszcze glazów GW, ale zakładam że to po prostu ułatwienie dla leni tzn wzięcie 1/30 normalnej farby, dodanie wody + detergentu i sprzedanie w tej samej cenie ;)
+1
Ale jak ci się nie chce bawić z mydłem, to zamiast tego używasz przezroczystego glaze medium od Vallejo- także likwiduje napięcie powierzchniowe, a farba lepiej się rozkłada (ja np należę do tych leniwych :mrgreen: )

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Hobbit pisze:Czy GW nie sprzedawało przypadkiem farb Coat d'Arms pod swoją marką i nazwami? Bo coś mi się tak kojarzy...
Zgadza się, obecne farby Coat d'Arms to te same które GW mialo parę ladnych lat temu w swojej palecie (za czasów sześciokątnych słoiczków).
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Czy te farbki są dostępne w Polsce?(jakoś nie mogę się doszukać) I czy są lepsze niż P3?
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Arbiter Elegancji pisze:
Hobbit pisze:Czy GW nie sprzedawało przypadkiem farb Coat d'Arms pod swoją marką i nazwami? Bo coś mi się tak kojarzy...
Zgadza się, obecne farby Coat d'Arms to te same które GW mialo parę ladnych lat temu w swojej palecie (za czasów sześciokątnych słoiczków).
Czyli mówisz, że jeśli nie spodobają mi się nowe farby GW, to mogę się bez problemu przesiąść na starą paletę? I że chestnut ink w dalszym ciągu jest dostępny? Dziękuję bardzo za informację :)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

a czy ich jakość jeśli chodzi o kolor czerwieni (stary Blood Red) się poprawił? Bo ta stara czerwień była tak do dupy...strasznie beznadziejnie kryła.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

to są te same farbki jak te na fotce:
Obrazek
tylko wypuszczane pod nazwą Coat d'Arms.
Nie są dostępne w Polsce, najłatwiej je kupić przez Ebay.
Jeśli ktoś pamięta stare GW (z foty wyżej) to pamięta na pewno że ich niektóre odcienie różniły się odrobinę od tych obecnych GW.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

Loizok pisze: +1
Ale jak ci się nie chce bawić z mydłem, to zamiast tego używasz przezroczystego glaze medium od Vallejo- także likwiduje napięcie powierzchniowe, a farba lepiej się rozkłada (ja np należę do tych leniwych :mrgreen: )
Czyli kupuję sloiczek glaze medium od vallejo, daje farbę dużo wody i krople dwie tego specyfiku?
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

ODPOWIEDZ