8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: oak »

Soulferin pisze: Unit ktory przegrał kombat rzuca na ucieczke, pozniej rzuca goniący, jesli goniący rzucił wiecej automatycznie zabija uciekających i zatrzymuje sie 1cal od impasibla.
X.Maciek pisze: Najpierw jednostka ucieka, a potem druga jednostka goni tą pierwszą. Z tym że uciekający mogą przebiec przez obelisk a goniący nie. Więc ucieczka spod szarży za obelisk zawsze ratuje dupsko.
czyli reasumując po przegranej walce jeśli przeciwnik ucieka przez impas to goniący zatrzymuje się przed impasem i jeśli wyrzucił tą samą liczbę kostek to rozbija przeciwnika.
natomiast jeśli ucieczka jest reakcją na szarżę to uciekający niejako może wymknąć się pościgowi,nawet jeśli szarżujący wyrzucił na kostkach odległość szarży+(suma kostek na rzucie na ucieczkę)?

dobrze zrozumiałem?

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Dokładnie :)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

kubencjusz pisze:
A ja mam takie pytanka:
- Po mojej i przeciwnika stronie są jednostki vanguardem. Rzuca się kością kto robi to pierwszy/ jakieś inne metody wyboru ?
- Bohater z fancers baldes nie zdał strachu. Ile ma ws ?
Ktokolwiek wie ?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

odpowiedz na pierwsze pytanie jest w RB:
s.79 - vanguard
"if both players armies contain vanguard troops, players should roll off. the players then alternate moving their vanguard units one at a time, starting with the player who won the roll-off"

--- edit ---
co do drugiego pytania:
jak dla mnie to powinien miec WS1 poniewaz 'kolejnosc' ma znaczenie a oblanie strachu nastapilo pozniej niz wyekwipowanie w fancer's blades.
co wiecej posiadacz tych mieczy zmienia sobie w profilu WS na 10. nie ma nigdzie napisane, ze jest to liczba niemodyfikowalna.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Dzięki wielkie :)

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Pytanie:
-Jest walka, przeciwnik o In2 z regeną i 2 oddziały moje jeden od boku drugi z przodu oby dwa oddziały mają In5 jeden z oddziałów ma ogniste ataki i pytanie czy oddział przeciwnika traci regene w combacie przeciwko atakom tylko ognistym czy przed wszystkimi które wykonywane są równocześnie ? Tak/Nie

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Na ten drugi oddział ma jeszcze regenkę

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Bohater idzie w oddziale z +1 Mv, czy jak wyszarżuje z tego oddziału ma bonus do Mv ? Mi się wydaje, że nie ale proszę o potwierdzenie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Irek_Dwarf pisze:Bohater idzie w oddziale z +1 Mv, czy jak wyszarżuje z tego oddziału ma bonus do Mv ? Mi się wydaje, że nie ale proszę o potwierdzenie :D
Strona 174 małego rulebooka. Jak najbardziej ma +1 Mv.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

thx :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

czy jeżeli szarżuję żyrokopterem na tył, flankę mam plus do CR za tył lub bok ? i czy żyros zdejmuje nieugiętość

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

1 tak (oczywiście o ile dotrwa do końca walki), 2 nie
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Post autor: Thomas »

czy jednostki eteryczne bez zasady fly mogą przechodzić przez sojusznicze lub wrogie oddziały?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

nie
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

przez wrogie mogą tylko hexwraithy zadając wtedy hity.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Furion pisze:
Irek_Dwarf pisze:Bohater idzie w oddziale z +1 Mv, czy jak wyszarżuje z tego oddziału ma bonus do Mv ? Mi się wydaje, że nie ale proszę o potwierdzenie :D
Strona 174 małego rulebooka. Jak najbardziej ma +1 Mv.
Irek_Dwarf pisze:thx :)
Irek, sprawdziłeś w ogóle co jest na 174? :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

obawiam sie, ze takowy sztandar raczej na niego nie dziala.

Skoro bylo przeglosowane, ze nie dziala na charactera zasada obnizenia move'a do najmniejszego w oddziale to czemu sztandar ma dzialac

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

działa, ale na pewno nie z powodu "cytatu" Furiona ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

to, ze powyzej srtrony 140 bodajze sa flafowe pierdzenia nie jest tu istotne.

Istotne jest to, ze wg. ciebie uzywa mv+1 poniewaz jest w oddziale.

Czy twoim zdaniem ma zmniejszony movement gdy jest w wolniejszym oddziale w taki razie. Oraz czy nie moze latac bedac w oddziale bez fly (w zasadzie to samo ale tez warto tu dodac)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Albo czy korzysta na potrzeby stand and shoot z warda na ostrzał, który jest na oddziale. Masa głupich rzeczy by powychodziła przy założeniu, że sztandar na oddziale działa na wyszarżowującego herosa
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Zablokowany