14.04.2012 Płomienie FENIXA XIII 2400pts EURO [Włocławek]

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Re: 14.04.2012 Płomienie FENIXA XIII 2400pts EURO [Włocławek

Post autor: Shinue »

oto pełna lista wyników:

Miejsce Imię i nazwisko Armia Miasto Punkty
1 Jacek Kaczmarski Skaven Warszawa 49
2 Senior * Tomb Kings Warszawa 47
3 Gąsior * Vampire Counts Warszawa 46
4 Rudobrody * Worriors of Chaos Giżycko 45
5 Fish * Lizardmen Warszawa 45
6 Helsing * Vampire Counts Toruń 45
7 Mucha * Orc & Goblins Włocławek 42
8 Bulwok * Hgih Elves Włocławek 41
9 Grolshek * Chaos Dwarfs Warszawa 40
10 Łukasz Jachimowicz Skaven Toruń 37
11 Bless * Orc & Goblins Warszawa 36
12 Silverman * Tomb Kings Toruń 35
13 Nijlor * Chos Dwarfs Włocławek 34
14 Dany * Ogre Kingdoms Włocławek 33
15 Krystian * Hgih Elves Włocławek 32
16 Urban * Wood Elves Łódź 31
17 Kemot * Worriors of Chaos Toruń 29
18 Katerek * Orc & Goblins Włocławek 29
19 Zembol * Lizardmen Warszawa 28
20 Tomek Łęcki Bretka Bydgoszcz 28
21 Never * Chaos Dwarfs Warszawa 26
22 Afro * Ogre Kingdoms Bydgoszcz 24
23 Smerfmaster * Wood Elves Włocławek 24
24 Gokish * Breta Bydgoszcz 24
25 Karolina * Wood Elves Włocławek 22
26 Pedro * Worriors of Chaos Włocławek 18
27 Megido * Dwarf Włocławek 15
28 Futhus * Dark Elves Włocławek 15
29 Mishu * Lizardmen Włocławek 14
30 Fumi * Worriors of Chaos Włocławek 12
31 Mefi * Tomb Kings Włocławek 12
32 Heptun * Wood Elves Włocławek 2
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2012, o 21:52 przez Shinue, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

Rudobrody Włocławek?

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Giżycko
Obrazek

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

turniej był fajny i zjawię się następnym razem. Dziękuje wszystkim przeciwnikom za soczystą rozgrywkę.

Tak jak rozmawiałem z sędziami, na następny turniej przydałaby się jedna bitwa o sztandary, aby mocno urozmaicić armie i zbilansować przegięcia bo ten scenar bardzo dobrze o to zadba, np wampiry na ghulach, czy też choseni chaosu itd.

Jak ktoś będzie chciał wystawić rozpiskę w starym stylu okej nikt nie broni, ale teraz będzie trudniej.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Przepraszam wszystkich (zwłaszcza Blessa) za nieobecność!

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Jak dla mnie bomba i wielkie zaskoczenie po 2 tura 2 stół :P ale senior mnie sprowadził na ziemię :P.

Na przyszłość ostro myślimy nad wprowadzeniem innego systemu karnych niż "upominanie się o ukończenie bitwy". Mianowicie będzie jeden komunikat że za X koniec rundy i jak minie czas rundy każde oddane wyniki po terminie będą miały naliczane karne z automatu przy pisywaniu w sędziówkę. Na karcie będzie zaznaczona godzina oddania żeby nie było żali. A jak komuś nie uda się dograć do końca to już jest w gestii graczy na której rundzie skończą grę :twisted:

nooo i poległ pierwszy Warboss IVRP :P w bratobójczym starciu ( =D> mucha)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

danysatan
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: danysatan »

Tyle tylko, że ten system wprowadza odpowiedzialność zbiorową. Czemu jeden gracz ma czasem w ewidentnych przypadkach być karanym za opieszałość drugiego. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że - mówiąc dość eufemistycznie - przeważnie wina leży "bardziej" po jednej ze stron.

Sam turniej oczywiście super, po pierwszej porażce (mega pech w kościach i nic nie pomoże) odbiłem się od dna (sorry Pedro), szkoda, że nie udało się dograć ostatniej bitwy bo mogło być jeszcze lepiej.

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5110
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

piekne dzieki chlopaki. zajebiscie ze do was przyjechalismy. super atmosfera, super sala, super ze za lokala macie nagrody (nawet dymplom to juz zajebista rzecz).
:twisted: always Vampire :twisted:

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Gasior pisze:piekne dzieki chlopaki. zajebiscie ze do was przyjechalismy. super atmosfera, super sala, super ze za lokala macie nagrody (nawet dymplom to juz zajebista rzecz).
Taka już u nas tradycja zawsze są u nas nagrody na każdym turnieju :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Piotr pisze:Przepraszam wszystkich (zwłaszcza Blessa) za nieobecność!
Kanalio! Czteropak mialem na Ciebie postawiony!

Awatar użytkownika
hellsing
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hellsing »

A beda jakies fotki?
Klub Gier Bitewnych Toruń https://www.facebook.com/Triclinum/
Blog https://miniaturepaintingstudio.blogspot.com/
Każdą moją prace publikuje na YouTubie https://youtube.com/channel/UC6DW9zlhA9 ... zFQ/videos
Facebook https://www.facebook.com/miniatureps/
Instagram https://www.instagram.com/miniaturepaintingstudio/
Szukam kogoś do współpracy przy malowaniu modeli Toruń i okolice

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

hellsing pisze:A beda jakies fotki?
Będą Heptun robił i jakieś media z Włocławka jak się tylko pojawią to od razu damy linka :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

DKdark
Chuck Norris
Posty: 485
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DKdark »

Dziękuję wszystkim za przybycie jako wpisywacz wyników ;) Co do punktów karnych będziemy nieugięci 10 minut przed końcem informujemy. Dalej sami decydujecie w której rundzie kończycie aby zdążyć. Oprócz tego myślałem jeszcze nad pewnym systemem wpisywania w której rundzie dany gracz zakończył bitwę aby właśnie troszkę przefiltrować osoby które spowalniają grę. Pomysł jest że tak powiem prototypem ;) Przedyskutuję to z resztą klubowiczów i Shinue ogłaszając turniej wpisze te elementy w regulamin ;) Doszły mnie jeszcze słuchy o kilku innych problemach które też spróbujemy rozwiązać z czasem. Niektórzy wiedzą o co chodzi ;) A może na następnym turnieju zajmę się graniem a nie laptopem no ile można ;) Gokish może zaczniemy na jednym stole pierwszą bitwę wtedy? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

DKdark pisze: Gokish może zaczniemy na jednym stole pierwszą bitwę wtedy? ;)
Chętnie :P
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
hellsing
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hellsing »

DKdark pisze:Dziękuję wszystkim za przybycie jako wpisywacz wyników ;) Co do punktów karnych będziemy nieugięci 10 minut przed końcem informujemy. Dalej sami decydujecie w której rundzie kończycie aby zdążyć. Oprócz tego myślałem jeszcze nad pewnym systemem wpisywania w której rundzie dany gracz zakończył bitwę aby właśnie troszkę przefiltrować osoby które spowalniają grę. Pomysł jest że tak powiem prototypem ;) Przedyskutuję to z resztą klubowiczów i Shinue ogłaszając turniej wpisze te elementy w regulamin ;) Doszły mnie jeszcze słuchy o kilku innych problemach które też spróbujemy rozwiązać z czasem. Niektórzy wiedzą o co chodzi ;) A może na następnym turnieju zajmę się graniem a nie laptopem no ile można ;) Gokish może zaczniemy na jednym stole pierwszą bitwę wtedy? ;)

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Klub Gier Bitewnych Toruń https://www.facebook.com/Triclinum/
Blog https://miniaturepaintingstudio.blogspot.com/
Każdą moją prace publikuje na YouTubie https://youtube.com/channel/UC6DW9zlhA9 ... zFQ/videos
Facebook https://www.facebook.com/miniatureps/
Instagram https://www.instagram.com/miniaturepaintingstudio/
Szukam kogoś do współpracy przy malowaniu modeli Toruń i okolice

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

bardzo fajne zdjęcia. zachęcam do obejrzenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1344
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

Turniej bardzo dobrze zorganizowany w bardzo miłej atmosferze. Dziękuję za miło spędzony czas :) :) :)
Dzięki Mucha za odbiór z dworca a także Zawiszy za podwózkę do Torunia !!! Bardzo Dziękuję

Pozwolę sobie zamieścić krótki opis bitew. ( mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe, że robię to tutaj )
1 bitwa Kemot – WoCh
Kemot grał rozpiską, jaką widziałem pierwszy raz na stole. Byłem zaskoczony widząc dwóch magów – lordów III poziomu, bsb, hero na steedzie Slanesha, hero na dysku, 6 konnych Maruderów, 6 troli, klocek wojów i hordę Maruderów. Ustawienie było dobre, delikatnie i ostrożnie wyszedłem do przodu, tylko trole wysyłając daleko w ruiny. Nie spodziewałem się, że dostanę szarżę dwóch rydwanów na klatę. W pierwszej turze otrzymałem 2 czy 3 rany, trolle odpowiedziały wymiocinami, co ukazało się najlepszym rozwiązaniem. Wytrzymałem 3 tury walki, tracąc tylko 2 trole i dzięki mutującej regeneracji wygrałem walkę. Na moim lewym skrzydle wystawiłem wojów z magiem, który w pierwszej turze rzucił miscast. Straciłem 10 wojów. Dostałem później szarżę 6 troli
i straciłem cały oddział. W środku stołu Kemot wystawił klocek wojów Nurgla z generałem, który zniszczyłem po szarży rycerzy Khorna od przodu i latacza z boku. W tej bitwie Kemot wykonał szarżę hero na steedzie Slanesha w 5 maruderów konnych i został wezwany przed oblicze Slanesha po zadaniu 2 ran. Bardzo przyjemna bitwa, obfitująca w wiele spostrzeżeń dotyczących WoCh –u zakończyła się remisem.

2 bitwa Krystian1Wielki – HE
Pierwsza moja potyczka z wysokimi Elfami w całej historii wfb. Krystian dał mi prezent wystawiając łuczników z płonącymi atakami w drugim końcu stołu. Trole były bezpieczne. W tej bitwie było dużo szachowania i dyskusji. Rozwiązaniem szeregu deklaracji szarż była ucieczka klocka 38 spearmenów z generałem poza stół. Helena po nie zdaniu Ld zaszarżowała w generała na smoku i blokowała go 3 tury wbijając mu 2 rany. Horda białych lwów z bsb padła pod naporem khornowych Khnightów z lordem od przodu i trolami z boku. BSB elficki padł dopiero w trzeciej turze w pojedynku jako ostatni z tej jednostki. Straciłem rycerzy. Na moim prawym skrzydle dwaj latacze zniszczyli klocek łuczników z magiem. Wynik 15 do 5 dla mnie.

3bitwa Never – ChD
Chadecja w agresywnej formie w ustawieniu : 2 x 9 bullcentaurów z herosami, lord – mag 4 poziomu na wielkim latającym byku po środku nich, na prawym skrzydle horda hobgoblinów, na lewym klocek wojów chadeckich z dwurakami. Zaczynam i ostrożnie wychodzę do przodu. Helka strzela czystą energią (po rzuceniu niewypału) i odmawia dalszej współpracy przeciwko pobratymcom. Dostaję 3 z 4 możliwych szarż: bullcentaury na moich wojów, drugie bullcentaury na psy osłaniające trole od maga z płonącymi atakami, chadeccy woje wpadają w hellcannon. Wojownicy chaosu wytrzymali napór bullcentaurów, którzy w kolejnej turze dostali na bok jazdę khorna z lordem a na drugi maruderów konnych. Bullcentaury zostały dogonione i zniszczone po nie zdaniu testu złamania. Zniszczone psy pozwoliły wpaść drugiemu klockowi bullcentaurów w trole. Chadeccy woje utknęli w walce z helleną. W mojej drugiej turze oprócz zniszczenia jednego klocka bullcentaurów, wsparłem szarżą BSB w tył walkę trolli, które odpowiedziały wymiocinami – najlepszym rozwiązaniem jak się okazało. Drugi latacz wpadł w tył krasnoludów a maruderzy w bok. Never zdał testy złamania, po czym w swojej turze zaszarżował lordem – magiem na byku w bok latacza, walczącego z krasnoludzkimi wojownikami. Latacz na 4 możliwe ataki, zadał 4 rany i zabił lorda. Nerwy puściły i Never poddał bitwę. Zdobyłem komplet punktów.

Dziękuję za wspólne gry przeciwnikom, życzę również udanych rzutów. Never proponuję zakup większych kości, które się turlają
a nie ślizgają na blacie.

ZAPRASZAM WSZYSTKICH SERDECZNIE NA TURNIEJE DO GIŻYCKA

Awatar użytkownika
Fumijako
Falubaz
Posty: 1171
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Fumijako »

Shinue pisze: 4 Rudobrody * Worriors of Chaos Giżycko 45
17 Kemot * Worriors of Chaos Toruń 29
26 Pedro * Worriors of Chaos Włocławek 18
30 Fumi * Worriors of Chaos Włocławek 12
Musiałem , aby się poczepiać , ale troszkę tutaj chaos obrażacie tym "o"

Co do turnieju to dzięki wielkie przeciwnikom , a także wszystkim obecnym za ciekawą atmosferę i bezciśnieniowe bitwy.
Spore podziękowania polecą do Kemota, ponieważ przedstawił mi nową wersje WoCH'u oraz wiele śmiechu przy naszym "maratonie głupich rzutów".

DKdark
Chuck Norris
Posty: 485
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DKdark »

Oj Fumi już daj spokój nie każdy na maturze miał 5 z angielskiego ;D
Obrazek

ODPOWIEDZ