Pytania początkujacego TK

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mefistofeles
Falubaz
Posty: 1178
Lokalizacja: Feniks - Włocławek/Wrocław

Re: Pytania początkujacego TK

Post autor: Mefistofeles »

czy warsfinks ma podstawkę rydwanową?
“And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you.“
Friedrich Nietzsche
Sfinks to akurat żaden must-have (aczkolwiek ja na nim gram)
_______
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Z taką go dostałem. A to oznacza, że owszem - właśnie taką ma.

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

Kilka początkujących pytań:
1. Czy bohater w rydwanie, jadący w oddziale rydwanów (core) po stracie swojego rydwanu "przesiada" się do innego zwykłego rydwanu?
2. Czy załogi katapult i Casketu wskrzeszają się lore atrybutem z rzuconych czarów?
3. Czy przy otrzymaniu rań na załodze Casketu dowolnie decyduję kto je otrzymał? (priest albo bodyguards)
4. Czy Casket po utracie załogi liczy się jako zniszczony (+ specjalna zasada eksplozji) czy nie i można mu wskrzesić załogę?

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

1. Nie. Strata rydwanu opisana jest w booku do TK- jak hero traci rydwan zasuwa na piechotę. Dalej jest w oddziale rydwanów, ale jak się odłączy, to nie będzie mógł się przyłączyć.
2. Tak.
3. Tak, przydzielasz rany wedle uznania.
4. Tak jak każda warmachine- ilość obsługantów to ilość żyć casketu. Brak obsługi= brak woundów, zniszczony.

Awatar użytkownika
XenoX
Mudżahedin
Posty: 236
Lokalizacja: Brzeg - wrocław

Post autor: XenoX »

1.Teraz ja mam pytanko , mam 2 liszów , obydwa mają inkantacje z killing blowem , pisze że jak ten czar rzuci się na odział który już killing blowa posiada , to ma go teraz na 5 + , i pytanko , czy ja rzuce to na oddział , a potem drugim liszem powtórze to chyba wtedy jest na 5+ ? :)
2. Warto brać zionięcie dla warsfinksa ?
Obrazek
Moje gg ? ok - 11632281
Pozdrawiam X.

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

1.Nie mogą mieć razem inkantacji z killing blowem, bo to nie jest sygnaturka ;).
2.Tak.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

niby mozna jelsi nie gra sie na polskie uscislenia (czyli przy loremasterze nie mozna dublowac zaklec) tylko tak jak w niemczech np. i sie uzywa spec herosa co ma loremastera (lub jak sie gra na mag tereny i sie wyrzuci loremaster)

jak sie rzuci na oddzial z kb 5+ czar z kb to nadal jest to kb 5+

pozatym taka opcja jest tez w sojuszu z vc

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

Skaveński Screaming Bell. Efekt 11-12. "Wszystkie modele z T7 lub wyższym otrzymują D3 rany.
W przypadku Casket of Souls te rany będą zadane rzeczywiście na Casket (ma T10 i W3)? Czy przejdą na załogę?
Czy też nie będą w ogóle zadane, bo skoro rani się "zawsze" obsługę to są to modele z T3 (a nie =>7) ?

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Dzwon wbija woundy w jednostki z T7+
Również w casket w tym przypadku vs 3 W Casketu który jest maszyną, obsługa tu tylko zadaje ataki

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Słuchajcie mam taki mały problem . Jednostka która jest zakopana , wykopuje mi się za stołem to co się dzieje ?? Wychodzi w następnej turze od krawędzi czy ginie ??
Pomóżcie bo mam straszne zaćmienie umysłu. #-o

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

rzucasz na tabelke co sie z nia stanie.

Sajzm
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Sajzm »

Witam, w jaki sposób najlepiej usuwać nadlewki z żeber szkieletów, aby to wyglądało dość ładnie i estetycznie?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Shino pisze:rzucasz na tabelke co sie z nia stanie.
A to ciekawa opinia. Mógłbym wiedzieć, czym się kierowałeś wydając takie rozstrzygnięcie?

Rzeczywiście, w 6-edycyjnym podręczniku Tomb Kings przy zasadzie, która wówczas nazywała się "It Came From Below..." był zapis, który mówił o tym, że jeśli marker wyjedzie za stół, to rzuca się na tabelkę misfire. W aktualnie obowiązującym armybooku nie ma na ten temat ani słowa, errata również nic o tym nie mówi. Nie rzucamy więc na żadną tabelkę, bo nie ma ku temu podstaw.

Awatar użytkownika
Venitel
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Venitel »

Ja gralem tak jak napisal Shino - czyli tabelka. Skad to wzialem?
Armybook pisze:If you roll a misfire, or for any reason some of the models in the unit cannot be placed, then the unit does not emerge. Instead, remove the marker and roll on the Mishap table.
Wydaje mi sie ze jesli wykopaly sie za stolem, to podpina sie to pod "any reason some of the models in the unit cannot be placed".

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Coś w tym jest. :)

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Tak, wszystko rozchodzi się o to, że obszar za krawędzią nie jest impasem. Gdyby był, to wykopka po prostu wynurzyłaby się na krawędzi.

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Po co jest potrzebny w rozpisce Sphinx?
Jakie przedmioty dawać na bossów żeby za szybko nie spadali?
Jakie bannery dawać gwardii?
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Mefistofeles
Falubaz
Posty: 1178
Lokalizacja: Feniks - Włocławek/Wrocław

Post autor: Mefistofeles »

ja na gwardii daję armour pirssing
sfinx straszy ludzi i zjada piechotę w klockach. ;]
nie wiem o których bossów się pytasz :)
“And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you.“
Friedrich Nietzsche
Sfinks to akurat żaden must-have (aczkolwiek ja na nim gram)
_______
Obrazek

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Domino pisze:Tak, wszystko rozchodzi się o to, że obszar za krawędzią nie jest impasem. Gdyby był, to wykopka po prostu wynurzyłaby się na krawędzi.
Czyli w tym scenariuszu (Battle of the pass chyba) gdzie dwa brzegi planszy to impasy, wykopki lądują na mapie zamiast rzucać na tabelkę.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Nie wiem czy dobrze robię ale zawsze daje 4 bossów.Tomb Kinga z Armour of fortune,i jakimś magicznym mieczem,małego maga z chaneling staffem dużego maga z talisman of preservation i zwojem rozproszenia oraz tomb heralda z ze zbroja przeznaczenia.
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

ODPOWIEDZ