Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 498

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: woolfik »

Zaczynam zbierać bretonnie i mam takie pytanie: co jest najbardziej opłacalne do gry na 1500-1800 punktów? Najbardziej w tej armii podoba mi się jazda ale chyba nie da sie grać na samej konnicy. Może jakiś oddział pegazów i trebusz do tego?

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Najbardziej w tej armii podoba mi się jazda
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

woolfik pisze:Zaczynam zbierać bretonnie i mam takie pytanie: co jest najbardziej opłacalne do gry na 1500-1800 punktów? Najbardziej w tej armii podoba mi się jazda ale chyba nie da sie grać na samej konnicy. Może jakiś oddział pegazów i trebusz do tego?
właśnie to chyba jedyna armia którą da się grać na samej jeździe :wink:
Irek_Dwarf pisze:
Najbardziej w tej armii podoba mi się jazda
...[/img]
:mrgreen:

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 498

Post autor: woolfik »

Ale SAMA jazda, w rozpiskach widze 3x pegazy, 2 trebusze, wieśniacy.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8654
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

woolfik pisze:Ale SAMA jazda, w rozpiskach widze 3x pegazy, 2 trebusze, wieśniacy.

Możesz grać na samej jeździe, po prostu pegazy są bardzo fajną jednostką która potrafi ogarniać lekko śmietnik oraz wspierać lance. Trebusze do ogarniania jakiś dużych unitów/bicia strasznych rzeczy. Wieśniacy do ogarniania śmieci przy trebkach lub jako konne odginaczki.

Możesz grać na samym rycerstwie ale po prostu zabraknie Ci jakiś ogarniaczy śmieci oraz czegoś do ubijania dużej ilości jednostek.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

woolfik pisze:Ale SAMA jazda, w rozpiskach widze 3x pegazy, 2 trebusze, wieśniacy.
A pegazy to nie "jazda"?

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 498

Post autor: woolfik »

Lenar pisze:
woolfik pisze:Ale SAMA jazda, w rozpiskach widze 3x pegazy, 2 trebusze, wieśniacy.
A pegazy to nie "jazda"?
Można by sie kłócić.
Mam jeszcze takie pytanie czy 1 oddział pegazów i 1 trebusz starczy na bitwe na mniej więcej 1800 punktów? Czy jednak trzeba więcej pegazów?

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Nie ma jednego wyznacznika ile trzeba mieć pegazów. Jak masz ochotę, to możesz ich wcale nie brać i pojechać przeciwnika tylko panami herbowymi na koniach. Albo zrobić wręcz przeciwnie i dowalić tyle pegazów, ile się zmieści. Każdy gra tak, jak mu dobrze. Bretonnia to stara armia gdzie wypróbowano już setki kombinacji i ciężko o jakiekolwiek dogmaty. Sam popróbuj, sam dostań po dupie kilka razy od przeciwnika, sam dojdź do tego jaka forma gry najlepiej Ci odpowiada. Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem ;)

Ale żeby nie wyjść na gbura co to nie chce podzielić się wiedzą z gołowąsem bez ostróg, powiem: trebusz to cudowne urządzenie, ale przy szybkiej, kawaleryjsko-pegazowej rozpie ciężko się go broni (armia leci naprzód, a maszyna zostaje odsłonięta z tyłu). To trochę taka jednostka 50/50 - jak przygrzmoci, to nie ma czego zbierać, ale równie dobrze potrafi nic nie zrobić całą bitwę, rzucać kamieniami po krzakach albo spektakularnie polec od czegoś w stylu kilku harpii ;)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

dokładnie to samo co wyżej, przykład: gram jedną bitwę z vc, leci terrorgheist. Oberwał od czarów jedną ranę. W drugiej turze dobił go trebek- centralne uderzenie, i wyrzuciłem 5 na ilość ran, terrorgej padł. Inny przykład: w pierwszej turze trebek wybuchł

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Mnie najbardziej zabolało jak 2 trebki uśmierciły 10 realmw z bsb i czarką :/
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 498

Post autor: woolfik »

Nie wiem czy to do tego działu, ale niech będzie: Jakie lance są najlepsze? Chodzi mi o ilość modeli. 9 czy 12? 9 jest tańsze ale ma pewnie mniejszą siłe przebicia.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Z 9 rycerzy dojedzie może 6. Lepiej brać 12.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 498

Post autor: woolfik »

Ok, dzięki

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

woolfik pisze:Nie wiem czy to do tego działu, ale niech będzie: Jakie lance są najlepsze? Chodzi mi o ilość modeli. 9 czy 12? 9 jest tańsze ale ma pewnie mniejszą siłe przebicia.
Najlepsze do czego?
Każdy rozmiar lancy ma rację bytu w zależności od tego, do czego ma służyć. Tak jak napisał Gniewko - spróbuj pograć na różnych kombinacjach.
Osobiście na gry 1500-1600 p. biorę obecnie 2x9 KotR, 1x6 KE i 1x6 GK, na format euro zwiększam obie lance KotR do 12.

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 498

Post autor: woolfik »

KE czyli Knights Errant? Do czego oni służą? Nie znam sie za bardzo ale wedłgu mnie lepiej dopłacić te 4 punkty i wziąć realma. Zawsze większy WS i liderka i nie trzeba zdawać tej liderki co ture.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Jak umiesz grać dobrze to robisz na 2800pkt rozpiskę na 100 ryckach i herosach podtrzymujących liderkę.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

uszanowanie,

czy lanca Questingów ma jakieś zastosowanie na stole?
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ładnie wyglądają. Przydają się podczas szarż kilku lanc na dobrze opancerzone jednostki.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ok no ale patrząc na meta turniejowe to realmi, masa pegazów i czasami grale :) questy to niewidzialne jakoś

już mam dość, czuję się wykończony malowaniem tych koni, w zeszłym roku w lipcu biały spray dałem na całą armię, w październiku jakoś zacząłem malować, w sumie jakieś 65 kawy pomalowałem i 13 pegazów. zdecydowane dość. jakoś zmęczę tych 10 questów jeszcze ale już malowanie brety to lekka męczarnia jak dla mnie
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ