Vanaheim - Parówka na Dzień Matki. 2x1200 26.05.2012

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: Vanaheim - Parówka na Dzień Matki. 2x1200 26.05.2012

Post autor: PiotrB »

klub Strych dalej działa i można tam spokojnie grać. Wiele lat byłem związany z tym klubem. Prawda jest taka kiedyś było w Krakowie znaczniej więcej aktywnych graczy niż jest teraz. Powodów jest wiele a głównym to zdebilenie młodych ludzi którym nic się nie chce i najchętniej to nic by nie robili tylko chodzili na imprezy. Coraz mniej jest ludzi którzy wolą gry bez prądu i bezpośrednią rywalizację z żywym przeciwnikiem.

Cieszy natomiast fakt ,że udało się w Krakowie stworzyć cykliczne turnieje (na różne punkty) na których zawsze jest full osób. Ja osobiście mam nadzieję ,że to nie tylko się utrzyma ale tak ,że poszerzy bo na turniejach widzę coraz to nowe twarze.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

PiotrB pisze:klub Strych dalej działa i można tam spokojnie grać. Wiele lat byłem związany z tym klubem. Prawda jest taka kiedyś było w Krakowie znaczniej więcej aktywnych graczy niż jest teraz. Powodów jest wiele a głównym to zdebilenie młodych ludzi którym nic się nie chce i najchętniej to nic by nie robili tylko chodzili na imprezy. Coraz mniej jest ludzi którzy wolą gry bez prądu i bezpośrednią rywalizację z żywym przeciwnikiem.

Cieszy natomiast fakt ,że udało się w Krakowie stworzyć cykliczne turnieje (na różne punkty) na których zawsze jest full osób. Ja osobiście mam nadzieję ,że to nie tylko się utrzyma ale tak ,że poszerzy bo na turniejach widzę coraz to nowe twarze.
Piotrze nie do konca sie zgodze. Duża cześc osób nie gra tez przez zasady do 8 edycji które są powiedzmy sobie w prost dobre do piwa a nie na gre turniejowa. Zawsze jeśli rzucisz kostkami bedzie dobrze :)

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Kolejny heretyk 8 edycji? :mrgreen:

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Przecież 8ed jest super. Znacznie lepsza niż poprzednia.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

hypnotic pisze:A ja z takim pytaniem wyprzedzającym czy są już jakieś plany turniejowe na czerwiec? Czy np 02.VI lub 09.VI wchodzi w grę, bo mógłbym być akurat a muszę to sobie ewentualnie wcześniej zaplanować?
Następne turnieje:
9.VI - duże punkty
23.VI - małe punkty

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Bretonnian pisze:Kolejny heretyk 8 edycji? :mrgreen:
PSz pisze:Przecież 8ed jest super. Znacznie lepsza niż poprzednia.
Jak pisalem do bezcisnieniowej gry u znajomego przy piwie jest naprawde super, ale w turniejach raczej ciezko :D

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

^Karpiu^ pisze:
PiotrB pisze: Duża cześc osób nie gra tez przez zasady do 8 edycji
Niezgodzę się. Wiele osób przestało grać ponieważ (w mojej opinii) wejście 8 ed było dla nich dobrym wytłumaczeniem dlaczego kończą granie.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

c4h10 pisze:
hypnotic pisze:A ja z takim pytaniem wyprzedzającym czy są już jakieś plany turniejowe na czerwiec? Czy np 02.VI lub 09.VI wchodzi w grę, bo mógłbym być akurat a muszę to sobie ewentualnie wcześniej zaplanować?
Następne turnieje:
9.VI - duże punkty
23.VI - małe punkty
No i zajebiście, to 9.VI będę.

Co do środowiska battla w krk to sytuacja jest w zasadzie podobna od lat. Co jakiś czas zbiera się ekipa i jednoczy wokół jakiegoś sklepu a później czas i życie robi swoje. Był Bard, było Imperium, teraz Vanaheim. Zresztą w krakowie się gra raczej casualowo i oprócz Paraszczaka, Oskara i Butana jakiś sukcesów ogólnopolskich nie pamiętam. To nie warszafka. Jest tylko jeden klub - Legion, który datuję na v.3.0 a to chyba za mało.

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 918
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Z tymi sklepami to wiesz hypno troche nie tak....
Bard jaki jest.....
Cinek i Imperium....fajnie sie tam gralo, ale sklep stacjonarny bez sklepu internetowego....nie dziwie sie ze to padlo
Jak będzie z nami...zobaczymy - ja osobiście ciesze sie z podejścia dużej grupy graczy - gramy u was to i u was kupujemy
Czas pokaże, ale moge powiedzieć ze ja widzę dużo wiecej nowych graczy niz za czasów cinka i dawnego Barda (do krk zjechałem w 2001 roku na studia)
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Bardziej mi chodziło o to, że ludzie odchodzą a nie sklep pada. Natomiast sam sklep ma ogromne znaczenie dla stwożenia takiej grupy ludzi. Z Imerium to była sprawa szczególna, napewno się przyczyniło do tego to co napisałeś. Ale ludzie zaczynają mieć mniej czasu (praca,dom itp) , inne hobby (Veto, WH40k) albo faktycznie im 8ed nie leży (choć to powinno mijać po początkowym szoku).

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

General Baga pisze:gramy u was to i u was kupujemy
+1, tak być powinno ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
kudlaty960
Mudżahedin
Posty: 223
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm,

Post autor: kudlaty960 »

PiotrB pisze:klub Strych dalej działa i można tam spokojnie grać. Wiele lat byłem związany z tym klubem. Prawda jest taka kiedyś było w Krakowie znaczniej więcej aktywnych graczy niż jest teraz. Powodów jest wiele a głównym to zdebilenie młodych ludzi którym nic się nie chce i najchętniej to nic by nie robili tylko chodzili na imprezy. Coraz mniej jest ludzi którzy wolą gry bez prądu i bezpośrednią rywalizację z żywym przeciwnikiem.

Wypraszam to sobie. :lol2: :D . Ale z drugiej strony masz rację ja jestem młodym graczem i to jest prawda, że większość moich znajomych uważa, że jedyną rozrywką jest komputer :roll: .
Sevi pisze:
General Baga pisze:gramy u was to i u was kupujemy
+1, tak być powinno ;)
Dokładnie. Nie wypada siedzieć i grać w wolnym czasie w danym sklepie, a potem zamówić figurki gdzie indziej bo jest 10 zł taniej..
"Dobry żołnierz wykonuje rozkazy bez chwili zwątpienia, dobry dowódca wydaje je bez cienia wątpliwości".
TRUE LEGION KRAKÓW

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Właśnie, wychodzę z założenia które przytoczył Majestic w innym temacie: przychodzisz i grasz - również kupuj bo za pewnien czas nie będziesz miał gdzie przychodzić.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Sevi pisze:Właśnie, wychodzę z założenia które przytoczył Majestic w innym temacie: przychodzisz i grasz - również kupuj bo za pewnien czas nie będziesz miał gdzie przychodzić.
Chyba, że Allegro udostepni opcję rozgrywania turniejów :D

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

hypnotic pisze: Co do środowiska battla w krk to sytuacja jest w zasadzie podobna od lat. Co jakiś czas zbiera się ekipa i jednoczy wokół jakiegoś sklepu a później czas i życie robi swoje. Był Bard, było Imperium, teraz Vanaheim. Zresztą w krakowie się gra raczej casualowo i oprócz Paraszczaka, Oskara i Butana jakiś sukcesów ogólnopolskich nie pamiętam. To nie warszafka. Jest tylko jeden klub - Legion, który datuję na v.3.0 a to chyba za mało.
Hypnoc
Legion a True Legion to dwa rozne kluby :)
Za czasow Legionu Legionu mozesz doliczyc jeszcze najemnikow ktorzy nie byli wpisani na liste klubowiczow :)

Dargor
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Dargor »

Witam,
W Krakowie jest bardo prężna ekipa w WH40k. Sam do niej należałem zanim nie zjechałem do domu. Bardy, ze dwa w miesiącu, Grunwald, potem Imperium robiło "turnieje",w Kazamatach są w niedzielne wieczory Turnieje. Jak jest z Battlem to szczerze nie wiem. Co do Imperium to pamiętam że zamówiłem u nich Batalion jak zaczynałem w WFB grać, i Batalion nowy ze sklepu wyszedł mnie.... 198 pln(Jakieś rabaty za to że muszą zamówić i że via internet zamawiam), no to ja się pytam za co oni mieli utrzymać sklep?;/ Pomijając fakt że było to daleko trochę.
Co do rozrywek młodych ludzi to też nie wiem, Kraków taki duży a nie można jednego boiska do siatkówki w wakacje zapełnić...

P.s czy ktoś mi odpowie jak to jest z czarami na tym turnieju? czy mogę mieć w sojuszniczych armiach te same czary, wg Trusted alliance są to "friendly" units?

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Następne turnieje:
9.VI - duże punkty
23.VI - małe punkty

nie można by odwrócić kolejności: 23 VI - duże punkty?

Awatar użytkownika
kudlaty960
Mudżahedin
Posty: 223
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm,

Post autor: kudlaty960 »

c4h10 pisze:
Sevi pisze:Właśnie, wychodzę z założenia które przytoczył Majestic w innym temacie: przychodzisz i grasz - również kupuj bo za pewnien czas nie będziesz miał gdzie przychodzić.
Chyba, że Allegro udostepni opcję rozgrywania turniejów :D
Taa :lol2:
"Dobry żołnierz wykonuje rozkazy bez chwili zwątpienia, dobry dowódca wydaje je bez cienia wątpliwości".
TRUE LEGION KRAKÓW

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Należy jeszcze rozgraniczyć że były dwa sklepy o nazwie Imperium: Imperium Gier na Dietla, i Imperium za cmentarzem rakowickim.
Wisła Kraków.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Dargor pisze:Witam,

P.s czy ktoś mi odpowie jak to jest z czarami na tym turnieju? czy mogę mieć w sojuszniczych armiach te same czary, wg Trusted alliance są to "friendly" units?
Generale Baga, po RB lewa flanka krocz i sprawdź. A najlepiej zeskanuj (o ile macie taka mozliwość) zasady sojuszy wszelakich od desperated do trusted, tam to powinno byc wyszczególnione. Niestety nie mam w ogóle booka do 8ed xD więc Ci nie pomoge Dargor. Ale miły Pan za ladą w tym żydowskim przybytku winien może Cie jako poratować.
xYz

ODPOWIEDZ