Vanaheim - Parówka na Dzień Matki. 2x1200 26.05.2012

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: Vanaheim - Parówka na Dzień Matki. 2x1200 26.05.2012

Post autor: Kosa »

ładnie :)

a widzę, że Pan Historyk mocno cisnął, ha gratki :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Btw - dzięki całej drużynie - zwłaszcza Butanowi, za dowodzenie i fajną rozpę, Piotrowi za wspólne narzekanie na wiek, Seviemu za spokój i mój stres, gdy jego szarże na sąsiednim stole nie dochodziły, undaedowi za mistrzowskie 8:12. Drużynówka jak zwykle okazała się fajnym przeżyciem

Captain Kocoń
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Captain Kocoń »

SS wystawi jedną parę morderców :D. Łukasz Kocoń(Liz), Marcin Kocon(Emp)
Kapitan KOCOŃ stół nr. 6 xD
Bis dat qui cito dat.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Moja mini relacja ;)

1. DF – Gremli – 8 Bila 2 – przeciwnik miał 30 hammerersów, 30 scoutów, 30 wojowników, 2 klopy, działo, 5 hamków, 5 górników, króla, bsb i kowadło. Gremli bunkruje się przede mną i maksymalnie do mnie strzela, i spowalnia mnie z kowadła. Ogólnie równoważymy pechowe rzuty ;) Wysadzam sobie maga. Dochodzę do szarży i wybijam mu wszystko poza: scoutami, kowadłem, działem i katapką, bsb zdaje się przeżył. Tracę: generała, połowę ironów, całych maneaterów, połowę mournów, dwa oddziały malych ogrów, dwa kotki, gorgera. 8-12
2. TK – Asmo – War Academy – 2x15 łuczników, 2 sfinksy ze szkieletami u góry, 3 necropolisów, 3 stalkerów, 2 klopy, 8 rydwanów, hierotytan, 4 magów, bsb. Działo i maneaterzy odstrzeliwują oba sfinksy w 2 tury bodajże. W walkach zabijam ironami i mournami rydwany, i stalkersów przeciwnik wysadza sobie na koniec jedną klopę. Sam tracę połowę ironów i mournów, i maneaterów. Pomizialiśmy się w sumie 10-10.
3. Emp - ? – Młodzi Gamblersi – ofensywna rozpa podobna do Catafractusa, z tym że była 10 kuszników, i 2 x 5 łuczników. Dwoje magów na light. Palę dwie kluczowe szarże (mani w demigryfy, ironi w czołg) przeciwnik szarżuje we mnie i dostaje w czoko 0-20.
4. DoCh – Debelial – 8 Bila – 2 x 30 blodków, 5 fiendów, field, bloodzio, dwóch Heraldów i coś tam jeszcze było w czym siedział bsb. Generalnie szachy do momentu gdy Debelial zaszarżował na maneaterów blodkami (na 18 cali) i doszedł. – tak naprawdę ta szarża zadecydowała o wyniku całej bitwy. Blodki potem wpadły w ironów. Zabiłem u niego 5 fiendów i trochę blodków. U mnie przeżyły tylko mourny umiejętnie szachowane przez przeciwnika. 0-20
5. WoCh - ? – RedScorpion 2 – 2 x 34 maruderów, 18 choosenów, 25? Wojowników khorna, 2 shrine, lord na dysku, bsb, mały mag, 5 maruderow na koniach. Zaczynam bitwę – odstrzeliwuje shrine, i championa na choosenach. W mojej turze z bramy znika oddział mournów… Odginam co się daje (maruderzy) Spisuję na straty manów, tym samym wpadając na bok choosenów. Odginam wojaków, a działo i gorger zabijają drugiego shrine. Do walki z chhsenami włącza się lord na dysku. Zabijam choosenów, ale dostaję szarżę wojowników na bok – wysadzam sobie czarodzieja i bez korony po epickiej walce wkońcu się łamię. Działo wcześniej strzela do małego maga w wojownikach – nie zdaje look outa – ale na zranienie rzucam 1. Dyskowiec zabija działo. U mnie przeżywa jeden gorger. Ogólnie z dwóch stron wielka wyrzynka. Dzięki ucieczce BSB z resztką ironów i nie zabiciem małego maga 1-19.

Z góry mówię że mogłem coś przekręcić bo niestety nie pamiętam wszystkiego co się działo – było za dużo emocji przez te dwa dni, a wczoraj na gorąco nie miałem już sił pisać wieczorem. Wszystkim przeciwnikom dziękuję za fajne bitwy.

Teamowi dziękuję że udało mi się was przekonać i ruszyliście tyłki na Śląsk :) Moje wyniki poza dwoma pierwszymi bitwami poniżej oczekiwań, ale bardzo cieszę się że i tak dołożyłem jakąś cegiełkę do końcowego sukcesu jakim jest 6 miejsce dla naszej ekipy.
Dziękuje Undeadowi za epickie 8-12 ze Skavenami i za godne reprezentowanie moich WE.
Piotrowi za wspólny nocleg ;)
Butanowi za bycie zajebistym kapitanem.
Catafractusowi za środek lokomocji, bardzo dobre wyniki i wspólne kminy przy bitwach.
Moja euro rozpa do zmiany, zobaczycie wkrótce iż nadciągnie gruba zagłada! :twisted:

Obrazek
8)
Ostatnio zmieniony 21 maja 2012, o 17:35 przez Sevi, łącznie zmieniany 1 raz.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 918
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Jak z okładki jakiegoś boys bandu - piekneee =D> :mrgreen:
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Mamy jeszcze jedno, ładniejsze :mrgreen:
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 918
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

mówisz o tym gdzie zdradzacie swoje prawdziwe korzenie? czyli to chałatach i jarmułkach? :mrgreen:
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Nie aż tak :mrgreen:
Wisła Kraków.

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 585

Post autor: Kraggo »

Gratulacje za dobry wynik :)

Dargor
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Dargor »

Witam,

Zwracam się z zapytaniem czy istnieje możliwość pożyczenia modelu/figurki od kogoś? Zastanawiamy się z kolegą nad pewnym rozwiązaniem, a że nie używamy proxów, wolę zapytać, chodzi mi o model od imperium:)

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

A nie łatwiej napisać od razu jakiej figurki potrzebujecie? Chyba nie obawiacie się że pod wasz pomysł ustawią się wszystkie inne armie.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Podejżewam że znajdzie się bez problemu. Napisz tylko o jaki model dokładnie Ci chodzi ;)
Wisła Kraków.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Czy można wiedzieć jak jest z tym http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=3&t=35016 zagadnieniem?

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

1. Czary w sojuszach nie mogą się duplikować (z dokładnością do sygnaturki).

2. ME
W regulaminie jest zaznaczone, ze gramy bez rezerw.
Gracz A wystawia armię.
Gracz B wystawia armię.
Wystawianie skautów.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

prosiłbym o wrzucanie relacji do tematu o DMŚ również - szersza publiczność się z nimi zapozna.

@Sevi - Debelial doszedła na 18 bo miał +D6 do szarży z banneru i trochę szczęścia :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Dargor
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Dargor »

Witam,
Nastąpiła lekka zmiana planów w związku z pożyczeniem modeli. Czy byłby w stanie ktoś pożyczyć 10 Halabardników oraz 10 kuszników na turniej?

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Laik pisze:
@Sevi - Debelial doszedła na 18 bo miał +D6 do szarży z banneru i trochę szczęścia :wink:
Dokładnie :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

rzuć 13 na 3 kościach to nie jest trochę szczęścia tylko w h...j szczęścia :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

PiotrB pisze:rzuć 13 na 3 kościach to nie jest trochę szczęścia tylko w h...j szczęścia :)...
eee.. średnia to 10,5 więc nie przesadzajmy z tym w h...j.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

PiotrB pisze:rzuć 13 na 3 kościach to nie jest trochę szczęścia tylko w h...j szczęścia :)...
statystycznie jest to bardziej prawdopodobne aniżeli rzucenie 2x6 z 3ech kości - ta moja ukryta skaveńska natura... i pamietna 6ta edycja :<
xYz

ODPOWIEDZ