Gen. bryg. Sławomir Petelicki

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Sgt.Uno
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Re: Gen. bryg. Sławomir Petelicki

Post autor: Sgt.Uno »

Wielki człowiek.
W wietnamie i chinach rozkórwiał amerykańców,potem zainwestowali w niego bardzo dużo $$ i pomogli stworzyć jednostke na poziomie światowym. Był to człowiek honoru,fachowiec i wspaniały żołnierz.
Samobójstwo to ostatni motyw jakim można się kierować w jego sprawie.Tego typu ludzie nie idą na skróty.Był niewygodny dla obozu rządzącego i nie tylko.Mówił zawsze wprost.Dlatego miał zakaz wypowiadania się w tv publicznej.

Przez biurokracje i bezmyślnych polityków wtykających nosa paluchy tam gdzie nie powinno ich być,składał rezygnacje z kilku stanowisk.
Wytykał błędy i mówił to czego w publicznej telewizji nie mogli dopuścić na wizje.
To co mówił jest prawdą i ukazywał jacy ludzie rządzą naszym pięknym krajem.

Te pokolenie w które tak wierzył,musi znieść tych nie kompetentnych hipokrytów których utrzymujemy.
Politycy to rak tłoczący nasze społeczeństwo.

Nie ma rzeczy niemożliwych,świat można zmienić trzeba tylko chcieć.

Pod smoleńskiem straciliśmy cały pion dowodzenia,prawdziwych fachowców.Teraz on.
powoli powoli a Polska staje się bezbronna i jak zwykle stefą wpływów obcych mocarstw.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Sgt.Uno
+1
A jeszcze w sprawie rzekomej choroby Generała:
onet pisze:Informacji o rzekomej chorobie Petelickiego nie potwierdza Wojciech Brochwicz, były wiceminister spraw wewnętrznych, którzy przyjaźnił się z twórcą GROM. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Brochwicz, który widział się z Petelickim kilka dni temu mówi, że nic nie wskazywało, że może targnąć się na własne życie. - Z tego, co wiem, nie miał problemów natury prawnej czy zdrowotnej - powiedział w rozmowie z "Rz".
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

napewno stoją za tym skaweni i ich zabójcy!!
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

:shock: nie wierze, że nawet tu widzę te bzdury. Tak zostaliśmy sprzedani, wydymani , każdy chcesz nas podbić, wykupić, przemieli, sprzedać. ogólnie cały świat czycha na zniszczenie wielkiego-boskiego narodu Polskiego. Zaczęło się w Smoleńsku od stalowej brzozy/magnesu/bomby temojądrowotermicznochemicznej (niepotrzebne skreślić). Jesteśmy tak kurwa strategicznym narodem na świecie z takimi rezerwami pieniędzy i surowców, że na spotkaniach grupy G8 rozmawia się tylko o nas. Tak naprawdę słyszałem, że nawet afera w Watykanie z woźnym dotyczyła tak naprawdę Smoleńska i wielkiego spisku faszystowsko komunistycznej masonerii muzułmańskiej, która ma na celu zniszczenie naszego narodu. Narodu, który przypominam wynalazł koło, alfabet, wydał na świat Jezusa, sporządził 10 przekazań i na koniec napisał Koran. Generał się zabił bo wszystko przewidział. przewidział, że po Euro nie będzie niczego , zresztą jak gadał znany Polski filozof Kononowicz.
Macie racje dziwne jest to, że od Smoleńska zginęło/umarło jeszcze 91992 Polaków. Dziwne, że żaden zapewne nie był z po/sld/psl/rpp.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

widzę, że spam się szerzy. Zapowiadam zatem, że każdy osobisty wjazd na drugiego forumowicza (mam na myśli nieprzyjemne traktowanie Murmiego), a także łacina kuchenna i uwagi głupie, niezwiązane z tematem będą karane odpowiednio: ostrzeżeniami, tudzież banami tygodniowymi.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

ok, jednak od razu napiszę, ze żadnego osobistej wrzuty nie poczyniłem. A łacinę kuchenną nawet Tobie szanowna Yudokuno zdarza się użyć w przypływie emocji :)

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

buła widzę że dla ciebie wszystko jest jasne prawda? no cóż wyszydzić można wszystko jak np prof Biniende tylko poza szyderą argumentów merytorycznych brak. ważne że państwo zdało egzamin. Ty wogóle słuchałeś jego wywiadów ? jego też uważasz za oszołoma? człowieku ogarnij się proszę bo to co piszesz to bełkot a tego mam w mediach od groma.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

również wszystko można powiązać ze Smoleńskiem bez żadnych argumentów.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Mnie to tylko ciekawi dlaczego pan profesor jak ognia unikal spotkania z prokuratorami i ekspertami prokuratury (moze by wyjasnil jak doszedl do swoich wynikow i ze goscie co robili ekspertyze dla prokuratury to nieuki i gamonie), a ten tylko stawial coraz to bardziej kosmiczne warunki w stylu: tylko w obecnosci kogos z ambasady usa albo ze w prokuraturze to nie ale w sejmie juz tak albo bog jeden wie co jeszcze. Prokuratura na wszystko sie zgadzala a ten na koniec i tak bez pozegnania teleportowal sie do stanow. Jak dla mnie cos nie halo.
A co do tematu Petelickiego to moge powiedziec tylko, ze szkoda faceta. Imo nie ma co narazie insynuowac o chorobach, klopotach rodzinnych itp tylko spokojnie poczekac na to co sledztwo wykaze.
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

buło postaram się no ofens . zacznij prosze czytać i samodzielnie myśleć, popatrz na sprawę obiektywnie i bez uprzedzeń bo na razie uprawiasz bycie " pożytecznym idiotą". nie traktuj tego jako inwektywę lecz określenie, (nie moje zresztą) mimo upływu lat bardzo trafne. rozumiem że chcesz być racjonalny więc powielasz to co obecna władza (większość medów) chce aby było mówione. w ten sposób zdobywa się uznanie w środowisku no bo przecież "autorytety" (te same od hohoho dawana, niektórzy jeszcze stalina chwalili i po latach nadal są do wynajęcia) wyraźnie pokazują kierunek rozumowania i postawę jaką należy przyjąć.
pozdrawiam.

ed . akadero z tego co ja wiem nikt z komisji millera nie chciał z nim rozmawiać np u pospieszalskiego. jesli uważasz że komisja millera to nic takiego i ze śledztwo ważniejsze to chyba prokurator powinien się zając właśnie millerem bo efekt jej prac jest obecnie oficjalną prawdą (a bzdurą). co do obecnosci kogoś z ambasady usa to mu się nie dziwię. "nasi" przed duzymi baczność stają więc pomogłoby to w merytoryczności dyskusji. a że do usa wrócił? a co miał tu jeszcze do roboty. ten pan bezrobotny nie jest.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Buła: ostrzeżenie za łacinę i bzdurne dyskusje. Następny będzie ban na ochłonięcie. Jeszcze coś masz do powiedzenia na temat? :]
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

loko pisze:buło postaram się no ofens . zacznij prosze czytać i samodzielnie myśleć, popatrz na sprawę obiektywnie i bez uprzedzeń bo na razie uprawiasz bycie " pożytecznym idiotą". nie traktuj tego jako inwektywę lecz określenie, (nie moje zresztą) mimo upływu lat bardzo trafne. rozumiem że chcesz być racjonalny więc powielasz to co obecna władza (większość medów) chce aby było mówione. w ten sposób zdobywa się uznanie w środowisku no bo przecież "autorytety" (te same od hohoho dawana, niektórzy jeszcze stalina chwalili i po latach nadal są do wynajęcia) wyraźnie pokazują kierunek rozumowania i postawę jaką należy przyjąć.
pozdrawiam.
Chyba w przeciwieństwie do Ciebie czytam i samodzielnie myślę. gdzieś mam co napisze Onet czy inna HW. Nie rozumiem jak przy każdej śmierci z góry wiele osób zakłada, ze coś jest nie tak. Chociażby sytuacja z chorobą. Rozumiem, ze gościu który stworzył Grom nie mógł być chory? Rozumiem, że wszyscy znali go osobiście i wiedzą, ze "on by sobie nie strzelił w łeb" przecież agent specjalny. Nie wiecie co chodziło mu w głowie. Każdy jest w stanie strzelić sobie w łeb w określonych sytuacjach psychicznych i emocjonalnych. Ja nie podważam, ze nawet mógł go ktoś zastrzelić. Ja tylko podważam to, że wiele osób doszukuje się spisku. Również Ciebie drogi kolego z forum mogę nazwać " pożytecznym idiotą", który wpisami z góry broniącymi teorii morderstwa itp. działa na pożywkę niektórym opcją i mediom, w których też co niektórzy do niedawna chwalili Stalina i Lenina.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Samobójstwo to ostatni motyw jakim można się kierować w jego sprawie.Tego typu ludzie nie idą na skróty.Był niewygodny dla obozu rządzącego i nie tylko.
.....
Naprawdę uważasz, iż nasi politycy byliby zdolni do czegoś takiego? Te patałachy?
Mama dziwne wrażenie, iż robicie z całej afery niezły hype tylko dlatego, iż mamy sporo niewykorzystanych negatywnych emocji po przegranych meczach:D Igrzyska trwają, lecz teraz na forum eh?
powoli powoli a Polska staje się bezbronna i jak zwykle stefą wpływów obcych mocarstw.
A kogo obchodzi ten zapyziały dołek? Naszą kochaną Polskę po prostu nie opłaca się podbijać;D

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Kiedy byl u pospieszalskeigo? Podczas ostatniej wizyty? Swoja droga moim skromnym zdaniem to program tv nie jest miejscem do takiego spotkania na powaznie - mam nadziej ze rozumiesz o co mi chodzi. Dzialalnosc komisji millera jest narazie zawieszona, premier moze ja wznowic w pewnych okolicznosciach. Aktualnie sprawa zajmuje sie prokuratura a wydaje mi sie nie powazne by prokuratorzy z ekspertami mieli ganiac za gosciem do tv bo to nie jest miejsce na taka rozmowe, pomijajac ograniczone ramy czasowe i konwencje programu tv. Wiesz gdybym to ja twierdzil ze mam super przelomowe informacje w tak waznej kwestii to bym sie nie czail tylko bym tam poszedl i powiedzial: "panie po mojemu jest tak i tak, tu macie dowody, wasi eksperci to nieuki, porownajcie sobie" a nie ganialbym po calym kraju z obwoznymi przedstawieniami macierewicza. Ale moze ja nienormalny jakis jestem ;) Imo wlasnie to mial do roboty zeby w pierwszej kolejnosci spotkac sie z prokuratorami, zwlaszcza ze na wszystkie te dla mnie idiotyczne warunki sie godzili a nie w ciuciubabke sie z nimi bawic. Dla mnie na maksa nie powazne.
Co do gosci z ambasady usa to w jaki sposob to ma pomoc w meryterycznosci? Przciez to bylaby krotka pilka on pokazuje swoje materialy, oni swoje ekspertyzy i sprawdzamy kto gdzie sie walnal w obliczeniach. To jest dopiero jakies postkolonialne myslenie, chowac sie ciagle za fartuchem jak nie rusa/prusa/austriaka to teraz amerykanina. Swoje sprawy trzeba zalatwiac na wlasnym podworku a nie biegac jak kiedys do carycy Katarzyny tak teraz za ocean na skarge.

Nie ze sie czepiam ale do buly to nie zle wywaliles. Mialo byc bez obrazania a tu na dziendobry: "nie obraz sie debil z ciebie, ale sie nie obrazaj bo wiesz ze mojsza racja jest bardziej mojsza niz twojsza". Jakie autorytety? Jakie uznanie srodowiska? Laski tez raczej gadajac na ten temat sie nie poderwie wiec imo puste frazesy ale raczej obrazliwe.

Cos mi mowi ze zaraz za spam sie nam dostanie.
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

a czy ja mówię że go zabito? ten temat miał zwrócić uwagę ludzi na to co mówił ten człowiek i chyba mało kto obejrzał materiały które znalazłem. ale mamy euro, nikt nikogo nie zabija , obce wywiady wymarły tak jak niemieccy naziści. rosja to nasz przyjaciel i to nic że jedyne co tam funkcjonowało po upadku zsrr to służby właśnie, a litwinienko umarł bo wypił za dużo herbaty. Pan generał był zwykłym obywatelem robił zakupy w biedronce i na pewno po latach spędzonych w kontrwywiadzie nie był bardziej interesującym dla rosjan obywatelem RP niż ty lub ja. i na pewno płaczą tam za nim w moskwie bo przecież jakby się władza zmieniła to on i tak już by się nikomu nie przydał bo przecież siwe włosy już miał widać zgred stary i nieużyteczny.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Bez obrazy loko ale twoje wypowiedzi zaczynają brzmieć jak trolling.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Varinastari pisze:A kogo obchodzi ten zapyziały dołek? Naszą kochaną Polskę po prostu nie opłaca się podbijać;D
No niestety coraz mniej ludzi obchodzi nasza Ojczyzna. Robisz sobie żarty z tego, za co pewnie i Twoi przodkowie ledwo 2 pokolenia temu oddawali życie. Ciekawe czy stanąłbyś twarzą w twarz z jakimś weteranem z 2 WŚ i wyskoczył z 'zapyziałym dołkiem'.
Ale mnie już nie dziwi taka postawa totalnej olewki i bagatelizowania tego co się dzieje w naszym kraju. Szkoła nie uczy, media ogłupiają, politycy prezentują żenujący poziom, nie ma się czemu dziwić, że ludzie mają wszytsko gdzieś. Sam się nieraz łapię na tym, że już mi się nawet nie chce dyskutować o szeroko rozumianej polityce, bo to jak walenie głową w mur. Pozostaje czekać aż to wszystko pierd.....

Sgt.Uno
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Sgt.Uno »

za to ty varinastari zburz ze dwa domu na przeciwko,poszerzysz swoje horyzonty.
bo cóż mogą chcieć od naszej biednej Polski?
HA!

no offence.

wszystko to teorie spiskowe ale nagle wysocy rangą oficerowie GRU popełniają samobójstwa czy topią się w basenach.Podobnie jak po zabójstwie papały,wszyscy co byli w to zamieszani powiesili się w areszcie.Można podoklejać różne akcje ale po co? nie koniecznie są powiązane ale ...
Najważniejsze jest to czego nie widać.
A tak głęboko zakonspirowane komórki wywiadowcze z czasu zimniej wojny,nie zostały rozwiązane.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

No cóż doszliśmy do takiego momentu, że posiadanie jakichkolwiek podejrzeń = bycie oszołomem mocherem itp. No bo w naszym kraju to nie ma zabójstw i pod rządami jaśnie nam panującego PO nic nam nie grozi. Jak ktoś zginie no to musi być wypadek choroba itp. no bo przecież nie morderstwo.

Ja jednak pozostanę przy swoim, dlatego, że są rzeczy które świadczą o tym, że jego śmierć mogła nie być przypadkowa:
Generał Petelicki był skonfliktowany z większością generałów, zwłaszcza z tym którzy wywodzili się z sowieckich uczelni wojskowych. Wytykał im nieprofesjonalizm i nieudolność.
Był wrogiem WSI i także krytykował tą służbę za brak sukcesów wywiadowczych i kontrwywiadowczych, oraz z mieszanie się w sprawy które nie powinny dotyczyć wywiadu wojskowego.
Przedstawił także miażdżącą krytykę całego systemu państwowego po katastrofie Smoleńskiej. Nie twierdził on, że to był zamach, ale wskazywał na rażące błędy po stronie, polskiej które przyczyniły się do katastrofy, wskazywał także na nieudolność działań polskich po katastrofie.
Krytykował także zmiany jakie zaszły w GROMime po jego odejściu, a przede wszystkim przyjście tam ludzi, którzy szary gromowski beret dostali, a nie zasłużyli na niego poprzez przejście selekcji, a następnie specjalistycznych szkoleń. Czas pokazał, że miał racje bowiem właśnie ci ludzie doprowadzili w GROMime do afery finansowej.
I to o czym pisałem wcześniej. Generał miał wiedzę na temat nieprawidłowości w zaopatrywaniu polskiej armii. Wielokrotnie interweniował w tej sprawie u ludzi odpowiedzialnych za zaopatrzenie wojska, ale jego apele pozostawały bez odpowiedzi.

Nawet jeżeli było to samobójstwo z powodów osobistych, to parę osób może odetchnąć, bo nie będą musieli się zmagać z krytyką krnąbrnego Generała.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Był wrogiem WSI i także krytykował tą służbę za brak sukcesów wywiadowczych i kontrwywiadowczych, oraz z mieszanie się w sprawy które nie powinny dotyczyć wywiadu wojskowego.
Czekaj czekaj ile to tych osób związanych z WSI skazano po tym jak idiota Macierewicz je rozwalił i poujawniał agentów :?: :?: Jakoś sobie nie przypominam, że skazano kogoś za jakieś grube przekręty.
Przedstawił także miażdżącą krytykę całego systemu państwowego po katastrofie Smoleńskiej. Nie twierdził on, że to był zamach, ale wskazywał na rażące błędy po stronie, polskiej które przyczyniły się do katastrofy, wskazywał także na nieudolność działań polskich po katastrofie.
Krytykować każdy może jeden lepiej drugi troche gorzej... a przyczyna katastrofy była jedna Kaczka koniecznie chciała robić kampanie wyborczą i pchała się do smoleńska, pilot uczestnik pamiętnego lotu do Tibilisi wiedział czym to śmierdzi i glupol zszedł za nisko, po drodze ktoś źle ustawił wysokościomierz... a no i jeszcze jak zaczyna ci buczeć pull up a ty nadal zniżasz lot to way to go mistrzu....
Krytykował także zmiany jakie zaszły w GROMime po jego odejściu, a przede wszystkim przyjście tam ludzi, którzy szary gromowski beret dostali, a nie zasłużyli na niego poprzez przejście selekcji, a następnie specjalistycznych szkoleń. Czas pokazał, że miał racje bowiem właśnie ci ludzie doprowadzili w GROMime do afery finansowej.
I to o czym pisałem wcześniej. Generał miał wiedzę na temat nieprawidłowości w zaopatrywaniu polskiej armii. Wielokrotnie interweniował w tej sprawie u ludzi odpowiedzialnych za zaopatrzenie wojska, ale jego apele pozostawały bez odpowiedzi.
Popatrz poprzednicy zazwyczaj krytykują następców więc jakoś nie widze tu niczego nadzwyczajnego.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Zablokowany