7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Link jest dobry tylko długo sie wczytuje.Mi chyba z 2 minuty. Cierpliwości. Warto

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

wallace pisze:Mi asf nie przeszkadza, zmiany w corach i specialach też, ale po jakiego diabła dają smoka z t7 i do tego każdy bohater na smoku... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Normalnie armia smoków, a nie elfów ...
W bitwach z he będę musiał wystawiać same działa, bo jak w rozpisce na 2k będą mogły być 4 smoki, to w bitwach z Nilgarem będzie ich 20 ...
kompletna załamka :(
Bo smoki to jest to :twisted: kupuj Waćpan działa :twisted: :twisted: :twisted:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

a mnie sie wszystko podoba szczególnie Korchil (choć mam starego) i ten boh do PG mam pytanie co to za typ ze sztandarem

a i już możemy sie domyślać jak beda wygladać nowi DP i Silverzy (patrz rydwan i heros)

rydwan mi sie bodoba wygląda jak rajdówka co cisnie 18 cali :D

szkoda ze nowych PG SM i WL nie zrobili jeszcze ;(

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Figurki bohaterów nie są złe ... tylko ten rydwan mi nie podchodzi ...
zdecydowanie wolę rydwan obecny do DE lub te z gamezona ...

A co do zakupu dział - to zarówno szkoła artylerii w Nuln, jak i gildia inżynierów w Karak Azgal rozpoczęły przygotowania do produkcji nowego typu dział:
http://www.reapermini.com/pages/figure_ ... ?sku=03147

A poszczególne klany orków i vampirów już złożyły zamówienie na zakup odpowiedniego osprzętu u najemnych armii. 8)

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

no kconwersja pozostaje np spearelfy na SW trochę dodam od siebie i będzie ich jeszcze,sesese jak będzie można brać dwa odziały, tym sie akurat specjalnie nie przejmuje bo punkty na turnieju będą za konwersję malowanie (5 pts za duzo widocznych konwersji hehe :D :D :D


p.s. co do dział to nie ma problemu kawał rury kółka trochę masy chemo-utwardzalnej lub termo i po sprawie

szkoda ze nie ma zasady high fly ( i te 4 smoki to by sie działo dopiero eheeh
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

tylko ten rydwan mi nie podchodzi ...
I tak jest o wiele lepszy niż ten obecny - dziecięcy wózeczek ciągnięty przez kucyki :wink: Ten prezentuje się nieźle. hmm... Dwa takie i dwa Gamezone? (plus jeszcze ten lwi :D)

Bohaterowie wyglądają bardzo dobrze - a korchil i ten kolego obok od PG mają takie oblicze, jakby mogli zabijać wzrokim. Walcząc z nimi wszystko co ma Ld poniżej 8 powinno automatycznie uciekać :wink:

Kurcze - ciekawy jestem jak wyglądają ci magowie na smokach co mogą se zmieniać czary na "Płonący mieczyk"...
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

a co w, za mało konwertujecie rydwany mozna zrobic własnoręcznie i będą wygladały jak kto chce i jak mu sie podoba tak zrobiłem włąsnie bo jak widziałem cenę i rozmiary to wpadałem zawsze w smiech
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

dlatego brałem rydwany DE i Gamezone, i widzę, że będę tak robiłl dalej - niestety, bo od przybytku fajnych figurek głowa mnie jakoś nie boli
czy ktoś jest pewny, że wszystkie umieszczone na zdjęciach z tego GD figurki to plastiki?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

SW i Herosi to metale, poza bsb i tym ala DP ( set jak imperialny- kuń = bsb na piechotke). Rydwan plastik.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Dzięki, tymi SW się cieszę w takim razie - będzie jakieś urozmaicenie (mam komplet z VI ed oraz tych 11tu z Mordheima, dostępnych niegdyś przez MO). Szkoda Dragon Prince'a, bo choć konik ładny, a i jeździec niczego sobie, będę miał opór moralny przed wstawieniem go do normalnego, metalowego regimentu
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

I also went to LA GD and attended the New Product Presentation, but I also spoke to the game designer (John Kelly, - not sure that's his first name) individually at the GW booth and he told me the following:

1. All HE strike first in the first round of combat regardless of who charged. I 'm not entirely sure, but I believe he said that the White Lions will be able to strike first even after first round (Like the Swordmasters on initiative maybe?).
2. HE shoot in two ranks.
3. Phoenix Guard and White Lions have been moved to specials.
4. Now anything listed in the special category is an elite troop type and has received an upgrade from last addition, so the Ellyrion Reavers have been moved to core.5. Because the HE are an ancient and dwindling race they have limited forces, therefore many that take the field are veterans/elites so a HE player in a standard 2000pt battle can take up to 6 specials and 4 rares.
6. Phoenix guard have a 4+ ward save and kept the fear they had previously.
7. Lothern Seaguard have long bows.
8. There are some new sculps for Shadow Warriors that are nice. Their Fluff has been altered to some extent. I was told by the game designer that they have been fighting a guerilla war against the DE for so long that they are becoming psychologically twisted from the constant warfare and exposure to the DE. Now they hate all other races, and have WS 5 (not BS, WS).
9. Chariots are still 2 for 1 slot
10. The lion chariot is manned by White Lions I believe that are carrying halberds. The lions pulling the chariot have 2 str5 attacks each (thats a quote). The movement of the chariot is 8 inches.
11. The Swordmasters now have 2 attacks each.
12. Bolt throwers are 1 per slot.
13. HE magic has been changed, Drain Magic has supposedly been improved, but don't know how.
14. 3 dragons: one is a Fire Dragon who knows Fire Magic - not sure what that means. One is a Star Dragon with some over the top number of Str 7 attacks - maybe 10?
15. There is a new special character to go with the Shadow Warriors who carries a bow that acts like a bolt thrower (the Seafarer bow?). There was a new model painted up and on display for the character.

There is no reason for this guy (the game designer giving the new product presentation) to fabricate info at GD. So I would assume that all of this is true, except where I indicate "I believe" that's what he said - I may have gotten it wrong. Once he realized how much info he had given me he refused to talk to me further about the HE book, and didn't let me ask him a question in the New Product Seminar.

Poza zwyklym 'blabberem' , to punkt 4 to zupelna nowosc. Zamiast silverkow fast w core to fajna rzecz imo.

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Poczekamy, zobaczymy ...
dla mnie jako przeciwnika he plotki nie, aż takie straszne ... jeszcze chciałbym wiedzieć jak bedą wyglądały magic items oraz magia .. jeśli tego zbytnio nie przegną, to wydaje mi się, że da się z tym grać ..
no i najważniejsze, oby nien było zbyt wiele latajacych gadów :twisted:

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Gady niech sobie lataja. Byle nie mialy T7 A7 i ws 7. Bez przeginek, niech dostana nawet lepszego sejva, czy 6 atakow, niech bedzie. Ale bez przeginek...

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Wogóle pomysł z kilkoma smokami to posrana sprawa...

Awatar użytkownika
redyforaction
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: konopnica near lublin

Post autor: redyforaction »

Wogóle pomysł z kilkoma smokami to posrana sprawa...
posrana bedzie jak bedzie mozna wziasc samego smoka bez jezdzca jako np special albo rare. wtedy uzywanie geagla stanie sie bezsensownym posunieciem. a poza tym to smoki byly i sa charakterystyczne dla wysokich elfow, tak jak tanki dla imperium, mantikory dla delfow czy treeman dla welfow. nie widze w tym nic dziwnego ze zdesperowane slabymi wynikami militarnymi mieszkancy uluthuanu siegaja po swoja najskuteczniejsza bron. w 6ed tak naprawde malo roznilo sie miedzy elfickimi smokami i teraz trzeba to zmienic

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

No ok. Z punktu floofowego....

Ale zauważ że z każdym AB wychodzą coraz bardziej przegięte comba? To się robi cos jak Magic The Gethering.. co nowa edycja to coraz bardziej traci na jakości.

mam nadziej iż bedzie ograniczenie co do brania smoków.. IMO max 1.

jedyna dobra sprawa będzie iż będą duuuzo punktowo stały :)

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

W plotkach pojawiają sie te Fire Dragony, które są 2-levelowymi magami. Już to widze - Fireball na dwóch kostkach, miscast, dwie 6... i trzecia część armii bierze i sobie wyparowuje :P

A tak ogólnie to uwielbiam smoki i nie mogę się nacieszyć że tyle ich będzie :D Właściwie to było jedno z moich głównych kryteriów doboru armii - SMOK! MUSI BYĆ SMOK!!! :wink:
Gady niech sobie lataja. Byle nie mialy T7 A7 i ws 7. Bez przeginek, niech dostana nawet lepszego sejva, czy 6 atakow, niech bedzie. Ale bez przeginek...
I tak paczka skinków zje każdego smoka :? Bo pewnie AS nie będzie jakoś mega przegiety przy T7. I wszystko rozbije się o jedną głupia zasade. TO jest przeginka
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

[złowieszcze mamrotanie]

świetnie teraz Delfy nie mają już wiele unikatowosci w sobie.

Elyriani w corach sprawiają że Dark Ridersi już nie są "specyficzni" co prawda ER nadal gorsi od DR lekko ale niewiele.

Cold One Chariot zdeklasowany przez Lwi? Smuuutne.

Shadow wariorzy hate do wszystkiego z ws 5. Shadom dziekujemy.

Moje poczucie pokrzywdzenia DE narasta wraz ze wzrostem siły HE. To czysta zazdrość prawda przepełniona żalem co kiedyś G.T napisał.
A jeszcze rok do wydania kodeksu i obawa że GW pomyśli że przegięło i zrobi teraz znów DE słabsze.





wallace pisze: A co do zakupu dział - to zarówno szkoła artylerii w Nuln, jak i gildia inżynierów w Karak Azgal rozpoczęły przygotowania do produkcji nowego typu dział:
http://www.reapermini.com/pages/figure_ ... ?sku=03147
Tylko że szkoła inżynierów znajduje się w Altdorfie
a gildia krasnoludzka w Zhufbar ;)


KaraK Azgal to upadła twierdza spowrotem zasiedlona której mieszkańcy muszą borykać się ciągle z skavenami i orkami i goblinami..
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

A jeszcze rok do wydania kodeksu i obawa że GW pomyśli że przegięło i zrobi teraz znów DE słabsze
Bynajmniej - nie może być dwóch mega przegiętych ras - wystarczy jedna i jedyna słuszna - HE :twisted:
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Murmandamus pisze: Tylko że szkoła inżynierów znajduje się w Altdorfie
..w NULN.

ODPOWIEDZ